Esileht Ilu ja tervis Insuliinisüstlad/balloonid – kas ravim või meditsiiniseade?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Insuliinisüstlad/balloonid – kas ravim või meditsiiniseade?

Postitas:

Kas neid võib teisele inimesele edasi anda või ei?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhimõtteliselt ei! Aga ilmselt ma annaks, kui säilivus on õige ja inimene kasutab täpselt sama toodet. Insuliinid on väga erinevad, rrinevat insuliini kindlasti anda ei tohi! Võõrale ka kindlasti anda ei tohi! Ainult tuttavale ja täpselt sama toode.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ravim ja seda ei tohi edasi anda.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 21:23; 29.06 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asjad on insuliinisüstlad/balloonid? On 1ml insuliinisüstlad, mida tänapäeval vist keegi enam insuliini süstimiseks ei kasuta (tavaline süstal 1ml, peenikese nõelaga), on pensüstlad või kolbampullid, mis sisaldavad ravimit. Neid tuleb säilitada +2 – +8C, ertineva toimeajaga ja sisaldavad erinevat insuliini. Ravimeid ei tohi teisele inimesele anda. Kui sul need üle jäävad, siis vii apteeki või jäätmejaama, lähevad hävitamisele kahjuks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ametlikult vist ei tohiks.
aga nt kui peres on mitu sama ravimi tarvitajad ja üks sureb vanadusse, siis on normaalne, et tema poolikud ravimid võtab omale mõni teine, kes neid samuti kasutab, mitte pole nii, et vanaisa suri, viiime kõik tema rohud/glükomeeter jne apteeki utiliseerimisele, aga vanaema, kes tarvitab sama vererõhu rohtu ja poeg, kes isaga sama diabeet, peavad omale samad rohud või glükomeetri ribad apteegist ise välja ostma.
rohud on tegelikult suht kallid ja selline peresisene taaskasutus on täiesti ok.

mina andsin küll endale 1,5 kuud aega tagasi väljakirjutatud nohuspray pudeli eile oma teismelisele lapsele, kui tollel nohu hakkas ja ma ei tunne end sugugi kriminaalina sellepärast, et talle apteeegist tuttuut rohtu ostma ei tõtanud

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina andsin küll endale 1,5 kuud aega tagasi väljakirjutatud nohuspray pudeli eile oma teismelisele lapsele, kui tollel nohu hakkas ja ma ei tunne end sugugi kriminaalina sellepärast, et talle apteeegist tuttuut rohtu ostma ei tõtanud

Üldiselt olen nõus, ega ise ka kogu kupatust minema ei viskaks, kui on täpselt samad ravimid. Aga nohuspray ja insuliini võrdlemine on ikka natuke mööda. Kui insuliini osas eksid, siis on tagajärjed väga tõsised, nohuspray on suhteliselt kama kaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui insuliini osas eksid, siis on tagajärjed väga tõsised,

Jutt oligi ju, et kui teine kasutab täpselt sama asja. See teine peaks ju ise teadma, kas on tema ravim või mitte.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ametlikult vist ei tohiks.

aga nt kui peres on mitu sama ravimi tarvitajad ja üks sureb vanadusse, siis on normaalne, et tema poolikud ravimid võtab omale mõni teine, kes neid samuti kasutab, mitte pole nii, et vanaisa suri, viiime kõik tema rohud/glükomeeter jne apteeki utiliseerimisele, aga vanaema, kes tarvitab sama vererõhu rohtu ja poeg, kes isaga sama diabeet, peavad omale samad rohud või glükomeetri ribad apteegist ise välja ostma.

rohud on tegelikult suht kallid ja selline peresisene taaskasutus on täiesti ok.

mina andsin küll endale 1,5 kuud aega tagasi väljakirjutatud nohuspray pudeli eile oma teismelisele lapsele, kui tollel nohu hakkas ja ma ei tunne end sugugi kriminaalina sellepärast, et talle apteeegist tuttuut rohtu ostma ei tõtanud

Nohurohi ja insuliin on kaks väga erinevat asja.
Insuliinid on pikatoimelised, lühitoimelised, neid kasutatakse kombineerituna etc.
Insuliin on kindlasti selline ravim, mida tarvitatakse personaalselt.
Kui ei tea, pole vaja lolli juttu ajada.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 21:23; 29.06 12:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Insuliinisüstlad/balloonid – kas ravim või meditsiiniseade?