Esileht Pereelu ja suhted Isa sööb pidevalt valuvaigisteid

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Isa sööb pidevalt valuvaigisteid

Isa (75) tarbib peaaegu kogu aeg “Solpadeini”, ise ütleb, et küll valutab kõht, küll valutab pea. Mina arvan, et vähemasti kõhuvalud ongi tal tulnud sellest pidevast “Solpadeini” kihisevast tabletist. Vaevalt et see maole hea on. Arsti juures on käinud, üldvereproovid on korras, aga arst pole ka mingeid edasisi uuringuid soovitanud. Isa on pealegi juba aastaid olnud selline, kes kogu aeg kaebab millegi üle, raske on aru saada, kas tahab tähelepanu või on tõesti midagi tõsiset viga. Mõistus pole tal ka enam nii terav kui varem. Väga kange loomusega on samuti, temaga rääkimine on nagu peaga vastu seina jooksmine. Arsti juures on ka ilmselt selline üsna konfliktne. Ise elan välismaal, seega käekõrval teda arstile ka ei vii ja – nagu ütlesin – kas ta tulekski.

Kas pole mitte nii, et pidev valuvaigistite tarvitamine annab vastupidise efekti ja tekitab valusid?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 17:57; 06.10 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta talle siis kihisevat c-vitamiini ja on ka ravim. Kui koguaeg võtta valuvaigisteid, siis need ei peaks enam mõjuma, organism harjub ära. Kõhuvalu saab neist kindlasti, sest nad ju ärritavad magu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tohiks unustada, et Solpadeine sisaldab teatud annuses (vist 8 mg) opioidide rühma kuuluvat kodeiini, mis tekitab osadel inimestel lühiajalise heaolu- ja eufooriatunde, pikaajaliselt võib aga tekkida ka teatud sõltuvus sellest opioidi tekitatud “kaifist”.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

`Välistada ei saa ka, et valutabki midagi. Võibolla ka mingi sõraline, mis närib, võivad olla maohaavad. Võibolla sööb ka sõltuvuse pärast, kuigi mu teada on käsimüügivaluvaigistitest raske mingit kaifi saada, hea, kui nad valuga midagi teevad. Pole ma küll eluski valuvaigistist eufooriat saanud, enmasti ma võtan valuvaigistit, kui valu tahab eluisu ära võtta ja ainus tunne, mis ma selle võtmisest saan, on viha, et see tabletisunnik selle näriva valuga midagi ei tee. Sõltuvusele viitab see, et on erinevad valud ja et sööb tablette tihti, kui oleks tõesti mingi krooniline valu, siis tal oleks see ju ikka samas kohas. Ei ole päris normaalne, et inimesel kogu aeg kõht ja pea vaheldumisi valutavad. Aga kas see arst, kes vereanalüüsi tegi, siis arvas, et võibki iga päev solpadeini rüübata? Minu teada võivad tabletid lisaks maole ka maksa kahjustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 18:57; 06.10 19:14;
To report this post you need to login first.

Välistada ei saa ka, et valutabki midagi. Võib olla ka mingi sõraline, mis närib, võivad olla maohaavad. Võib olla sööb ka sõltuvuse pärast, kuigi mu teada on käsimüügivaluvaigistitest raske mingit kaifi saada, hea, kui nad valuga midagi teevad. Pole ma küll eluski valuvaigistist eufooriat saanud, enmasti ma võtan valuvaigistit, kui valu tahab eluisu ära võtta ja ainus tunne, mis ma selle võtmisest saan, on viha, et see tabletisunnik selle näriva valuga midagi ei tee. Sõltuvusele viitab see, et on erinevad valud ja et sööb tablette tihti, kui oleks tõesti mingi krooniline valu, siis tal oleks see ju ikka samas kohas. Ei ole päris normaalne, et inimesel kogu aeg kõht ja pea vaheldumisi valutavad. Aga kas see arst, kes vereanalüüsi tegi, siis arvas, et võibki iga päev solpadeini rüübata? Minu teada võivad tabletid lisaks maole ka maksa kahjustada.

Arstile ta ju seda ei räägi, et ta iga päev valuvaigistit tarbib. Mulle rääkis seda ema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 17:57; 06.10 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstile ta ju seda ei räägi, et ta iga päev valuvaigistit tarbib.

See on suur jama jah, et paljud varjavad arsti eest oma probleeme. Arst saadaks isa ilmselt edasistele uuringutele, kui teaks, et ta tunneb vajadust kogu aeg valuvaigistit võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 18:57; 06.10 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Solpadeiinis sisalduv kodeiin põhjustabki ravimindutseeritud ehk ravimitest põhjustatud peavalusid. Norm oleks seda kasutada kuni 3 päeva järjest, mitte üle 1 paki kuus. Kõhuvalu võib ka muidugi pidevast kihisevate asjade tarbimisest saada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 50 ja tarbin pidevalt valuvaigisteid. Ütlen sulle nii: 75-aastane pole mingi laps, kelle valikute järele valvata tuleb. Minu lähikondsed ka ei tea, et mul on iga päev valud. Võtan valuvaigisteid, käin arstil, aga lähikondseid sellega ei koorma. Las ta teeb, mida soovib. Sa ei peaks tema valikuid vaidlustama.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan ibuprofeni sageli. Peavalule. Isegi väga väikese peavaluga. Sest kui ma seda ei võta väikese valuga, muutub see suureks ja mitmepäevaseks millele rohi enam ei toimi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanemad võtavad ka väga sageli valuvaigisteid, vahel kuude kaupa igapäevaselt ja mitte käsimüügi omasid, vaid retseptiravimeid, perearsti teadmisel ja heakskiidul. Peaksid nad siis valu kannatama või?
Aga kuna iga valuvaigisti ei sobi pikemaajaliselt igapäevaselt kasutamiseks, siis tuleks ses osas siiski arstiga nõu pidada ja sobiv ravim leida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen migreenik ja tarbinud elu jooksul ka väga palju valuvaigisteid. Need on küll sellised, et mingil hetkel kui palju kasutada, hakkavad ise valu põhjustama (vähemalt lp neuroloog dr Toomsoo väidab nii), ehk et hea see ei ole. Migreenikutele kirjutatakse selle vältimiseks profülaktilisi ravimeid, et ei peaks kogu aeg valuvaigisteid tarvitama.
AGA. Olen nõus ühe eelkõnelejaga, et 75-aastane pole 20, kel terve elu ees ja peab oma tervist hoidma ja keda tahaks hirmsasti säästa, et sõltuvus ei kujuneks ja ta ikka pika elu elaks. Kui see teeb talle head, siis las ta ikka ise otsustab, kuni veel oma elu üle ise otsustaja on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kihisevad tabletid igapäevaselt kindlasti maole head ei ole ja võivad maovalusid põhjustada. Samas on kodeiini seal ikka liiga vähe ja paratsetamoolil pole sellist toimet, et see ise valusid põhjustama hakkaks.
Kui tihti on “pidevalr”, kui palju on “palju”? Solpadeini tohib võtta iga 6t järel ja max 3gr paratsetamooli päevas, ja valuvaigistav toime on tal nõrk nagunii (suur osa on hoopis kodeiinil).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valuvaigistitest tekib sõltuvus. Organism ise hakkab neid nõudma.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Pereelu ja suhted Isa sööb pidevalt valuvaigisteid