Esileht Hobinurk Isekootud mütsid ja märgid?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Isekootud mütsid ja märgid?

Postitas:

Ütlen kohe, et tegu pole käsitööteemaga, vaid sooviksin lihtsalt vastust ühele tekkinud küsimusele.

Nimelt ma ise käsitööd ei tee, ei oska. Küll aga meeldib teiste tehtut vaadata. Nii olengi FB-s paaris käsitöögrupis liige ja imetlen ikka neid kauneid esemeid, mida näidatakse.

Silma on jäänud isekootud mütsid millele pea kõik kudujad mingi märgi külge õmblevad. Mis märgid need on ja milleks neid vaja?
Mul endal on poestostetud tuttmüts, kus ka mingi märk küljes (tähekombinatsioon BAC). Nende märkidega aga jätavad omakootud kaunid mütsid samuti poekraami mulje.
Miks te neid märke lisate, kudujad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.11 07:42; 19.11 08:53; 19.11 11:56; 19.11 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei pane mingeid silte.

Mul üks tuttav käib sekkaritest otsimas vanu pulste, millel brändisildid. Siis võtab need maha, pulstid viskab minema ja sildid õmbleb enda tehtud asjadele külge.
Minu meelest täiesti haige teguviis. Minu jaoks muutuvad need tema asjad selle läbi täiesti väärtusetuteks. Kui muidu on originaal ja seeläbi hindamatu siis sinna varastatud brändi latakas külge – ei üks ega teine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://foorum.perekool.ee/teema/hiina-sildid-kasitooesemetel-naera-herneks/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 08:32; 19.11 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, nii pikki tekste pole näinud, aga väga levinud on pisikesed metallklipsakad (teksti ei näe alati, vahel mingi arusaamatu tähe- või numbrikombinatsioon). Nahast variante oken vähem näinud.
Milleks neid pannakse, kas keegi oskab öelda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.11 07:42; 19.11 08:53; 19.11 11:56; 19.11 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise kootule ei pane.

Aga kui ostan tuttavalt käsitööd tegevalt+müüvalt eraisikult tema brändi(jah, tal on oma kindlad mudelid ja nn käekiri) mütsi, siis loomulikult on sel küljes tema märk, väga ilusalt kujundatud ja kas nahal või nüüd spetsiaalsel triibuvineeril. See silt on osa tema tootekujundusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, nii pikki tekste pole näinud, aga väga levinud on pisikesed metallklipsakad (teksti ei näe alati, vahel mingi arusaamatu tähe- või numbrikombinatsioon). Nahast variante oken vähem näinud.
Milleks neid pannakse, kas keegi oskab öelda?

küllap siis ostjatele meeldib.
sisuliselt ju vahet pole sildikesed või muud dekoratiivseid vidinad, nööbid, lillekesed, karusnahksed tutikesed, midaiganes.
kui müügiks tehakse, eks siis peab ka nõudlust arvestama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pannakse selleks, et autor oleks teada. Et sa ei läheks pärast kuskile hüppama, et näe, mina ise kudusin, varastades sellega teise inimese loomingut. Või vastupidi, et kui kellelegi see müts hirmsasti meeldib, siis teab, kust endalegi osta.

Sama küsimus, et ei tea, miks küll raamatutel autor kaane peal on…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 11:35; 19.11 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus panevad selle standard Hiina nahalapaka kirjaga Handmade. Kole ja arusaamatu jah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui käsitöötegijal on oma logo või silt, miks ta ei või seda siis peale panna, ei saa aru. Mingite võõraste ja suva siltide toppimine on muidugi kummaline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pannakse selleks, et autor oleks teada. Et sa ei läheks pärast kuskile hüppama, et näe, mina ise kudusin, varastades sellega teise inimese loomingut. Või vastupidi, et kui kellelegi see müts hirmsasti meeldib, siis teab, kust endalegi osta.

Sama küsimus, et ei tea, miks küll raamatutel autor kaane peal on…

Täiesti vale võrdlus!
Enamus neist märkidest on just masstoodang. Mitte millegagi sa ei tõesta, et sellise märgiga mütsi kudusin mina, aga mitte Anu. Mis “hüppamisest” sa räägid?

Ilmselt tahetakse jah jätta muljet, et oleks nagu “päris”, nagu poekaup. Muud seletust ma ei oska leida. Miks oma kaunist kätetööd sedasi häbeneda, ei saa aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.11 07:42; 19.11 08:53; 19.11 11:56; 19.11 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.aliexpress.com/price/metal-clothing-labels_price.html

Sellised ja siis ka nahast. Isiklikud “originaalid”?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.11 07:42; 19.11 08:53; 19.11 11:56; 19.11 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.aliexpress.com/price/metal-clothing-labels_price.html

Sellised ja siis ka nahast. Isiklikud “originaalid”?

Sul on seal lingitud erinevaid märke. Nende puhul, millel on märge “custom”, siis see tähendabki ju, et kuduja laseb teha endale isiklike initsiaalidega märgi ja tähistab sellega oma brändi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 11:35; 19.11 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus panevad selle standard Hiina nahalapaka kirjaga Handmade. Kole ja arusaamatu jah.

Siis on veel hästi, kui kirjaga “Handmade”, enamus on lausa “Hand Made” … keskmine hiinlane ei tea ju essugi õigekirjast – samuti, nagu käsitööline, kes grammatiliselt ebakorrektsed sildid tellib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 08:32; 19.11 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aastaid olnud mitme käsitöögrupi liige. Kuna osad käsitöötegijad on hobi korras tegutsejatest muutunud professionaalideks (loonud firma, turustavad laiemalt), siis on paljud neist kujundanud ka oma märgi, kus on tegija nimi või firma nimi. Selliseid käsitöötegijaid, kes on alustanud väikselt ja nüüd laiema haardega tegutsevad ja käsitööd teevad, on seal silma hakanud päris mitu.

Minu arust väga hea, sest see aitab neil ka oma tooteid müüa, keegi näeb seda eset, näeb tootemärki ja teab, kellelt sarnast tellida. Masstoodanguks muutumise ohtu minu arust väga ei ole, kuna tellitakse ikka midagi sarnast, aga mingi oma nägemusega, st tellitud toode on jällegi väikse erinevusega eelmisest (ise tegelesin ka mõned aastad usinamalt käsitööga ja minu kogemus on vähemalt selline, et tellija on minu tehtud asja näinud, sealt edasi tekib mingi oma mõte, mida soovitakse ja siis tullakse küsima, et kas ma sellist ja sellist oskaks teha või veidi teisest materjalist jne).

Selline Hiinast tellitud mittemidagiütlev “handmade” on midagi muud, see ei anna tootele mu meelest midagi juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kunagi üka hea tuttav, rätsep. Tal oli kiiks. Tegi mantli valmis ja õmbles sinna Sangarist (ta töötas seal)saafaud sildi sisse. Ja see polnud hooldusjuhend.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina ei pane mingeid silte.

Mul üks tuttav käib sekkaritest otsimas vanu pulste, millel brändisildid. Siis võtab need maha, pulstid viskab minema ja sildid õmbleb enda tehtud asjadele külge.
Minu meelest täiesti haige teguviis. Minu jaoks muutuvad need tema asjad selle läbi täiesti väärtusetuteks. Kui muidu on originaal ja seeläbi hindamatu siis sinna varastatud brändi latakas külge – ei üks ega teine.

Seda on ju aegade algusest saati tehtud juba paljukirutud ja palavalt tagasiigatsetud nõukaajal. Ikka harutati vanalt läbikantud import-kaubalt silt maha sobitati mõnele muule tootele külge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Hobinurk Isekootud mütsid ja märgid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.