Esileht Sünnitus ITK öösärk

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: ITK öösärk

Postitas:

Tere

ITK propageerib oma kodulehel vastsündinu ja vanema vahelist nahk-naha kontakti.

Mäletan, et 10 aastat tagasi, kui oma sõbrannat ja tema poega vaatamas käisin paar päeva peale sünnitust seal, siis oli sõbrannal seljas selline öösärk, mis oli rindade juurest avatud ja käis eest paelaga kinni. Eeldan, et selline öösärk on sobilik, et peale vahetut lapse sündi laps endale naha vastu rinnale saada.

Samas üldiselt soovitatakse oma öösärk sünnituseks võtta, aga tavaöösärgid eest lahti ei ole.

Kuidas olete saavutanud segamatu nahk-naha kontakti vastsündinuga?

Teab keegi, kas praegusel aja on seal ka haigla öösärkidel eest avatud lõiked?

Tänud ette

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.12 08:05; 04.12 12:30; 06.12 18:30; 07.12 08:08; 07.12 13:40; 07.12 15:39; 08.12 07:02; 08.12 07:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus soovitatakse oma öösärk sünnitusele võtta? Mingid naised foorumis? Minu tutvusringkonnas kui on sünnitusest olnud juttu, siis suur osa neist on lõpuks paljalt sünnitanud, sest mingi hetk ka son hakanud palav või ma ise nt peale dušši alt väljumist polnud võimeline endale midagi enam selga tõmbama, palusin mehel lihtsalt rätiku õlgadele visata jne

See öösärgi pärast muretsemine on pisidetail. Reaalselt sünnitustoas valutades sa unustad üldse, kas ja mis sul seljas on, sest mingi hetk on lihtsalt valud nii intensiivsed, et sul sa ei mõtle enam millelegi muule, kui et saaks see juba kord läbi 😀

nahk-naha kontakti pärast ka ära muretse, kui öösärk ei ole eest lahti, siis alati saab öösärgi üles tõsta.

Küll aga soovitan oma öösärgi kaasa võtta sünnitusjärgseks perioodiks – nt mina higistasin hästi palju esimestel päevadel ja siis oli hea vahepeal jälle kuiv särk selga panna. No ja kui sa ei soovi eest lahtiselt ringi käia ja hommikumantliga äkki palav (hea on võtta õlapaeltega öösärk, et toitmise ajal mugav üle õla libistada).

Minul oli ka igaks juhuks oma saunalina kaasas esimesel korral ja ka selle üle oli hea meel – kuna olin sees 3 päeva pärast sündi ja käisin päevas mitu korda end pesemas, siis taas oli hea, kui ikka vahepeal oli kuiv rätik ka olemas 😀

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 08:21; 04.12 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma öösärk sünnitusele on juba seepärast mõttetu, et suure tõenäosusega see seal puhtaks ja kuivaks ei jää. Mul näiteks vahetati haigla oma sünnituse ajal.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et siis on võimalik sünnitada ka paljalt? Mulle sobib, aga alguses ju ikka oma ihu kuidagi katma peab.

Aga oskab keegi öelda, kas ITK-s on ka praegusel ajal sellised eest lahti paelaga kinniseotavad öösärgid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.12 08:05; 04.12 12:30; 06.12 18:30; 07.12 08:08; 07.12 13:40; 07.12 15:39; 08.12 07:02; 08.12 07:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun küll, kuigi 100% ei tea. 4 aastat tagasi küll veel oli ja ma ei näe põhjust, miks see peaks muutuma. See ka neil endil mugav, kui vahepeal on vaja nt KTG-d teha jne.

isegi kui on mingid teistsugused, siis kindlasti antakse haigla poolt riided nagu ikka igale haiglasse sissevõetavale patsiendile, et sa ei pea tingimata enda riideid kaasa võtma. Ja 4 a tagasi anti ka hommikumantel, et nii kaua, kuni veel suutsid muule mõelda ui “võtke see laps juba ometi välja”, siis sai täitsa viisakas välja näha, nt kui meest ei ole kaasas ja soovid koridori pealt ämmakaid hõigata 😀 (ma eiteagi, kuidas see praeguste reeglitega käib, kas on kohustus sünnitustoas nuppu vajutada või tohib ikka üle ukse hõigata, mul veel sünnituseni aega)

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 08:21; 04.12 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu viimasest sünnitusest on küll mõni aasta möödas, aga minu meelest anti ITK-s sünnitamise ajaks mingi kittel küll. Ei mäleta, kas eest või tagant lahti. Minu meelest oli see klassikaline tagant lahtine variant (nagu komöödiafilmis). Aga kuna see on mõõtudelt paras telk, siis vahet pole, kumba pidi see selga tõmmata.

Igatahes suure tõenäosusega on see kittel sünnituse lõpuks määrdunud ja sünnitusjärgsesse palatisse soovitan kindlasti oma riided kaasa võtta. Kõige mugavam on mingid lohvakad püksid ja eest nööpidega või õlapaeltega särk. Lisaks võiks olla eest avatav pikem kampsun või hommikmantel.

Peale sünnitust tõmmatakse see kittel (ükspuha kumba pidi see seljas on) kõrgemale või eest lahti ja pannakse suuremast sodist puhastatud laps ema kõhule/rinnale. Ja siis lebad seal paljas lapsuke vastu paljast keha ja ootad kuni platsenta sünnib. Mingi lina või tekk laotatakse vist lapsele peale. Seejärel lastakse pool tundi kuni tund rahulikult sünnitustoas olla enne kui sünnitusjärgsesse palatisse liigud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ITK-s sünnitanud eelmisel aastal ja nüüd alles ja öösärgid olid eest nööbitavad. Umbes nabani saab lahti nööpida. Ühe sain sünnituse ajaks, pärast vahetati. Samas hommikumantlit seekord ei antudki.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Sünnitasin aprillis ja siis olid küll need rindade juurest avatud öösärgid, mida sai paelaga kinni siduda.</p>

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa täpselt aru, mida teemaalgataja teada tahab.
Haiglas on jah need eest nööriga öösärgid. Ei soovitata kuskil oma riidega sünnitama minna. See ikka jah sünnitusjärgseks ajaks soovi korral.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 08:02; 06.12 22:29; 06.12 23:25; 21.12 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastav, inimene läheb sünnitama ja suur probleem on hoopiski öösärgikeses!
Kui mulle haigla omad ei sobi siis ma lõikaks juba kodus omaenda öösärgi sobilikust kohast lõhki või käsiks seda mehel teha sünnitustoas.
Käisin Tartus südameuuringutel ja keldrikorrusel riideid vahetades öeldi, et “üleval” kardioloogile ei meeldi minu järelveetav ratastel reisikohver. Viitasin, et hakkab meeldima, mind vaadati väga imestunud nägudega. Üleval korrusel emand füürer hakkaski kobisema, saatsin üsna ühemõtteliselt viisakalt väljalaskekollektori juurde. Rohkem mölinat polnud.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.12 15:56; 06.12 21:50; 06.12 22:51; 07.12 11:39; 07.12 14:18; 07.12 17:22; 21.12 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastav, inimene läheb sünnitama ja suur probleem on hoopiski öösärgikeses!

Kui mulle haigla omad ei sobi siis ma lõikaks juba kodus omaenda öösärgi sobilikust kohast lõhki või käsiks seda mehel teha sünnitustoas.

Käisin Tartus südameuuringutel ja keldrikorrusel riideid vahetades öeldi, et “üleval” kardioloogile ei meeldi minu järelveetav ratastel reisikohver. Viitasin, et hakkab meeldima, mind vaadati väga imestunud nägudega. Üleval korrusel emand füürer hakkaski kobisema, saatsin üsna ühemõtteliselt viisakalt väljalaskekollektori juurde. Rohkem mölinat polnud.

Probleem on see vist sinu jaoks, minu jaoks küll mitte.

Peab ikka olema väiklane mõtlemine arvates, et kirjutada võib vaid probleemide olemasolu puhul.

Aga mõne maailm vist koosnebki ainult probleemidest, selles mõttes ma ei imesta.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.12 08:05; 04.12 12:30; 06.12 18:30; 07.12 08:08; 07.12 13:40; 07.12 15:39; 08.12 07:02; 08.12 07:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem on see vast Teie jaoks. Väga hea, et Te pole kunagi sattunud tõsisemasse õnnetusse, kus haiglas lõigatakse cussid-muccid sisuliselt seljast ära.
Kaastunne mehele, et nii oskamatu naisega suutis lapse valmis treida: öösärk on ka olulisem, kui terve laps. Appi!

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.12 15:56; 06.12 21:50; 06.12 22:51; 07.12 11:39; 07.12 14:18; 07.12 17:22; 21.12 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem on see vast Teie jaoks. Väga hea, et Te pole kunagi sattunud tõsisemasse õnnetusse, kus haiglas lõigatakse cussid-muccid sisuliselt seljast ära.

Kaastunne mehele, et nii oskamatu naisega suutis lapse valmis treida: öösärk on ka olulisem, kui terve laps. Appi!

Appi jah, rahune maha, mis sul viga on?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 08:02; 06.12 22:29; 06.12 23:25; 21.12 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem on see vast Teie jaoks. Väga hea, et Te pole kunagi sattunud tõsisemasse õnnetusse, kus haiglas lõigatakse cussid-muccid sisuliselt seljast ära.

Kaastunne mehele, et nii oskamatu naisega suutis lapse valmis treida: öösärk on ka olulisem, kui terve laps. Appi!

Appi jah, rahune maha, mis sul viga on?

Ma vist olen lollakas (väga lollakas), et imestan naiste üle, kes peavad öösärki tähtsamaks kui oma last. Küsimärki ei hakanud kasutama, äkki olengi lollakas.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.12 15:56; 06.12 21:50; 06.12 22:51; 07.12 11:39; 07.12 14:18; 07.12 17:22; 21.12 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vist olen lollakas (väga lollakas), et imestan naiste üle, kes peavad öösärki tähtsamaks kui oma last. Küsimärki ei hakanud kasutama, äkki olengi lollakas.

Seda oled sa seepärast, et midagi sellist endale ette kujutad.
Inimene küsis lihtsalt infot, keegi ei pea öösärki lapsest tähtsamaks. Tõesti l…kas

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 08:02; 06.12 22:29; 06.12 23:25; 21.12 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem on see vast Teie jaoks. Väga hea, et Te pole kunagi sattunud tõsisemasse õnnetusse, kus haiglas lõigatakse cussid-muccid sisuliselt seljast ära.

Kaastunne mehele, et nii oskamatu naisega suutis lapse valmis treida: öösärk on ka olulisem, kui terve laps. Appi!

Appi jah, rahune maha, mis sul viga on?

Ma vist olen lollakas (väga lollakas), et imestan naiste üle, kes peavad öösärki tähtsamaks kui oma last. Küsimärki ei hakanud kasutama, äkki olengi lollakas.

Sellise küündimatu mõtlemisvõime juures oled sa tõesti see, kelleks ennast ise nimetad.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.12 08:05; 04.12 12:30; 06.12 18:30; 07.12 08:08; 07.12 13:40; 07.12 15:39; 08.12 07:02; 08.12 07:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem on see vast Teie jaoks. Väga hea, et Te pole kunagi sattunud tõsisemasse õnnetusse, kus haiglas lõigatakse cussid-muccid sisuliselt seljast ära.

Kaastunne mehele, et nii oskamatu naisega suutis lapse valmis treida: öösärk on ka olulisem, kui terve laps. Appi!

Appi jah, rahune maha, mis sul viga on?

Ma vist olen lollakas (väga lollakas), et imestan naiste üle, kes peavad öösärki tähtsamaks kui oma last. Küsimärki ei hakanud kasutama, äkki olengi lollakas.

Sellise küündimatu mõtlemisvõime juures oled sa tõesti see, kelleks ennast ise nimetad.

Aru ei mõista, miks arvate, et ma olen “häbematu, jultunud, kõige üle irvitav, mitte midagi pühaks pidav” ((ÕS) küüniline). Ma olen mitu last sünnitanud ja minu kõige väiksem probleem oli öösärgi versioon ja ma ei tulnud isegi mitte selle peale, et mingist foorumist abi küsida. Laps on kõige tähtsam!

Aga noh, eks tulebki selliseid naiivseid öösärgikeste teemasid teha, sest kuidas muidu Perekool klikke saab (loe: reklaam ja raha).

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.12 15:56; 06.12 21:50; 06.12 22:51; 07.12 11:39; 07.12 14:18; 07.12 17:22; 21.12 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem on see vast Teie jaoks. Väga hea, et Te pole kunagi sattunud tõsisemasse õnnetusse, kus haiglas lõigatakse cussid-muccid sisuliselt seljast ära.

Kaastunne mehele, et nii oskamatu naisega suutis lapse valmis treida: öösärk on ka olulisem, kui terve laps. Appi!

Appi jah, rahune maha, mis sul viga on?

Ma vist olen lollakas (väga lollakas), et imestan naiste üle, kes peavad öösärki tähtsamaks kui oma last. Küsimärki ei hakanud kasutama, äkki olengi lollakas.

Sellise küündimatu mõtlemisvõime juures oled sa tõesti see, kelleks ennast ise nimetad.

Aru ei mõista, miks arvate, et ma olen “häbematu, jultunud, kõige üle irvitav, mitte midagi pühaks pidav” ((ÕS) küüniline). Ma olen mitu last sünnitanud ja minu kõige väiksem probleem oli öösärgi versioon ja ma ei tulnud isegi mitte selle peale, et mingist foorumist abi küsida. Laps on kõige tähtsam!

Aga noh, eks tulebki selliseid naiivseid öösärgikeste teemasid teha, sest kuidas muidu Perekool klikke saab (loe: reklaam ja raha).

Keegi pole ju kirjutanud “küüniline”, vaid küündimatu. Õpi lugemine ja eesti keel kõige pealt selgeks.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.12 08:05; 04.12 12:30; 06.12 18:30; 07.12 08:08; 07.12 13:40; 07.12 15:39; 08.12 07:02; 08.12 07:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadlikult kasutasin sõna küüniline. Aimata võite ise.

Küündimatu on TA, kes ei suuda öösärgikest valida sünnituseks. Mina ei ole oskamatu, vilets (ÕS), siiani edukalt sünnitanud, sõltumata öösärgikesest. Aga ma ei imesta, kui järgnevad teemad saavad olema, kas küüned võivad olla lakitud ja juuksed lahti jne … õpitud abitus!

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.12 15:56; 06.12 21:50; 06.12 22:51; 07.12 11:39; 07.12 14:18; 07.12 17:22; 21.12 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadlikult kasutasin sõna küüniline. Aimata võite ise.

Küündimatu on TA, kes ei suuda öösärgikest valida sünnituseks. Mina ei ole oskamatu, vilets (ÕS), siiani edukalt sünnitanud, sõltumata öösärgikesest. Aga ma ei imesta, kui järgnevad teemad saavad olema, kas küüned võivad olla lakitud ja juuksed lahti jne … õpitud abitus!

Sa võid ju teadlikult kasutada mistahes sõnu, aga mis see siia vestlusesse puutub? Oled küündimatu teksti mõistmises ja sellest järelduste tegemises, oled lugupidamatu teiste inimeste suhtes.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.12 08:05; 04.12 12:30; 06.12 18:30; 07.12 08:08; 07.12 13:40; 07.12 15:39; 08.12 07:02; 08.12 07:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadlikult kasutasin sõna küüniline. Aimata võite ise.

Küündimatu on TA, kes ei suuda öösärgikest valida sünnituseks. Mina ei ole oskamatu, vilets (ÕS), siiani edukalt sünnitanud, sõltumata öösärgikesest. Aga ma ei imesta, kui järgnevad teemad saavad olema, kas küüned võivad olla lakitud ja juuksed lahti jne … õpitud abitus!

Sa võid ju teadlikult kasutada mistahes sõnu, aga mis see siia vestlusesse puutub? Oled küündimatu teksti mõistmises ja sellest järelduste tegemises, oled lugupidamatu teiste inimeste suhtes.

Ma ei soovi Teie tõekspidamisi ümber lükata “Oled küündimatu teksti mõistmises ja sellest järelduste tegemises”: seotud on kaks tegevust, mida ma teinud EI OLE.

Arusaamatu on Teie väide “oled lugupidamatu teiste inimeste suhtes”, fakt on kus? Kas keegi on minult võtnud õiguse omada ENDA arvamust (ei leia vastuolu õigusnormiga)?

Lahmimisest pole abi! Otsige abi. Kaastunne lapsele.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.12 15:56; 06.12 21:50; 06.12 22:51; 07.12 11:39; 07.12 14:18; 07.12 17:22; 21.12 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal just sellised teemad mis mindki huvitavad. Väga tore! Ostsin ekstra sünnitamise jaoks eest, rindade  alt seotava,  ilusa ,kerge öösärk/hommikumantli. Lähen Pelgusse ja ei taha seda suurt, rohmakat, roosimustrilist sitsikitlit kanda,  mis lapse rinnale asetades,  peale sünnitust lõua alla rullitakse. Selle enda omaga saan kohe nahk, nahale kontakti lapsega ja ka vanni minnes kohe seljast visata.
Olen ennem ka sünnitanud ja öösärk seal märjaks ja veriseks ei lähe. Ainult sokke vahetasin kuna põrandal tatsates oli ikka üht-teist 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadlikult kasutasin sõna küüniline. Aimata võite ise.

Küündimatu on TA, kes ei suuda öösärgikest valida sünnituseks. Mina ei ole oskamatu, vilets (ÕS), siiani edukalt sünnitanud, sõltumata öösärgikesest. Aga ma ei imesta, kui järgnevad teemad saavad olema, kas küüned võivad olla lakitud ja juuksed lahti jne … õpitud abitus!

Sa võid ju teadlikult kasutada mistahes sõnu, aga mis see siia vestlusesse puutub? Oled küündimatu teksti mõistmises ja sellest järelduste tegemises, oled lugupidamatu teiste inimeste suhtes.

Ma ei soovi Teie tõekspidamisi ümber lükata “Oled küündimatu teksti mõistmises ja sellest järelduste tegemises”: seotud on kaks tegevust, mida ma teinud EI OLE.

Arusaamatu on Teie väide “oled lugupidamatu teiste inimeste suhtes”, fakt on kus? Kas keegi on minult võtnud õiguse omada ENDA arvamust (ei leia vastuolu õigusnormiga)?

Lahmimisest pole abi! Otsige abi. Kaastunne lapsele.

Mind su kehv arvamus ei huvita. Kirjuta seda halba arvamust kellelegi teisele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.12 08:05; 04.12 12:30; 06.12 18:30; 07.12 08:08; 07.12 13:40; 07.12 15:39; 08.12 07:02; 08.12 07:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal just sellised teemad mis mindki huvitavad. Väga tore! Ostsin ekstra sünnitamise jaoks eest, rindade alt seotava, ilusa ,kerge öösärk/hommikumantli. Lähen Pelgusse ja ei taha seda suurt, rohmakat, roosimustrilist sitsikitlit kanda, mis lapse rinnale asetades, peale sünnitust lõua alla rullitakse. Selle enda omaga saan kohe nahk, nahale kontakti lapsega ja ka vanni minnes kohe seljast visata.

Olen ennem ka sünnitanud ja öösärk seal märjaks ja veriseks ei lähe. Ainult sokke vahetasin kuna põrandal tatsates oli ikka üht-teist ????

Just, mõtlen samuti, et kuidas kõige lihtsamal viisil beebi omale nahk-naha kontakti saada????.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.12 08:05; 04.12 12:30; 06.12 18:30; 07.12 08:08; 07.12 13:40; 07.12 15:39; 08.12 07:02; 08.12 07:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul polegi kodus öösärke. Magan alasti või külmemal ajal T- särgiga. Kas peaksin nüüd turule neid ostma minema?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul polegi kodus öösärke. Magan alasti või külmemal ajal T- särgiga. Kas peaksin nüüd turule neid ostma minema?

Kas Te ei oska alasti sünnitada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.12 15:56; 06.12 21:50; 06.12 22:51; 07.12 11:39; 07.12 14:18; 07.12 17:22; 21.12 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul polegi kodus öösärke. Magan alasti või külmemal ajal T- särgiga. Kas peaksin nüüd turule neid ostma minema?

Haiglas on öösärgid olemas, sa ei saanud aru või?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 08:02; 06.12 22:29; 06.12 23:25; 21.12 18:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Sünnitus ITK öösärk