Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: IUI kogemusi?

Postitas:

Tere! Me proovime IUI-d. Mul on PCOS. 1 laps varasemast ajast. Nüüd 10a hiljem pesamuna soovides ei ole aastaga rasestunud. Metformiin ja letrosool + duphaston on siiski tsükli regulaarseks teinud ja arst soovitas täna IUI-d enne kui IVF teed lähme.

Kes selle läbi on teinud, kuidas läks? Kas oli valus (kateetri panek)? Kas saite IUI jaoks mingeid süste/tablette ka? Kas õnnestus? Mitu katset tegite?

Ja kõike muud mida ma küsida ei oska. (Ise arsti juurde alles 8p pärast).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli just esimene IUI. Tsükkel on mul loomulikult tavapärasest pikem. Sõin tsükli esimestel päevadel ka letrosooli, ovulatsioon kutsuti esile Ovitrelle süstiga 36 h enne protseduuri. Protseduur sarnaneb veidi tavapärase günekoloogilise läbivaatusega. Minul oli ta veidi valulik (andis tunda just munasarjade piirkonnas). Hetkel ootan, et saaks veretestile minna, et teada, kas õnnestus.

Muidu nad tavaliselt alustavadki IUI-st ja selle mitteõnnestumisel liigutakse edasi IVF-ni. Minu teada IUI-d proovitakse esialgu paar-kolm korda ja siis kui ei õnnestu, tehakse alles IVF.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oli valus (kateetri panek)? Kas saite IUI jaoks mingeid süste/tablette ka?

IUI-d tasub kindlasti teha 2-3 korda, kui mitterasestumise põhjus on teadmata või kui esineb väiksemaid probleeme ja kui vanust on ka nii alla 37. IUI-d tehakse ka loomulikku tsüklisse ja see on lihtne protseduur. Võtad arstiga ühendust, kui on OV aeg. Lähed vastuvõtule, kus pannakse gün. peegel, nagu emakakaelaproovi võtmisel ja muud eriti tunda polegi. Aega võib võtta 15-20 min. IVF puhul tehakse süste kindlal kellaajal, alguses paar nädalat, 1-2 korda päevas, käiakse 1-2 korda nädalas vastuvõtul, kasvatatakse rakke, tehakse narkoosis punktsioon, siirdamisel pannakse samuti gün. peegel ja hiljem lisanduvad veel kas süstid, geel või tabletid. IUI võib olla ravimite vaba ja tunduvalt lihtsam protseduur võrreldes IVF-ga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )