Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF järne elu – rasestumise vältimine

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: IVF järne elu – rasestumise vältimine

Postitas:

Küsimus pealkirjas. Proovisime last saada 2 aastat, ei õnnestunud. Siis proovisime stimulatsiooni teel – ei midagi. Lõpuks tehti pikk skeem IVF- õnnestus esimesel korral. Nüüd on sünnitusest möödas 7 kuud, päevad hakkasid 4 kuul peale sünnitust. Arst soovitas spiraali raseduse vältimiseks. Minu aju justkui tõrgub selle vastu, ma olen 36 aastane, olen elus kasutanud pille 18 aastaselt ühe aasta, see lõppes kaalutõusu ja meeletute peavaludega. Ma ei ole ise mitte kunagi rasestunud, kui kõrge saab see % olla, et ise rasestun. Ei soovi üldse hormoonpreparaate. Samas kondoomiga püsisuhtes pole ka kõige mugavam. Hetkel kasutan tsükli keskel Pharmatex küünlaid. Küsimus ongi, et kuidas teised on edasi läinud peale IVF? Eriti kui rohkem lapsi ei ole ka plaanis hetkel. Saan aru ,et kõik naised on erinevad aga just huvitab see pool, et kuidas saada hakkama mõttega, et nii palju vaeva on nähtud, et rasedaks jääda. Ja nüüd hakka tegelema sellega ,et mitte rasedaks jääda.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 19:14; 31.08 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui raseduse ennetamise vahendid ei sobi siis mis on sinu arvamus abordist?
vaskspiraal võib olla kaalumist väärt

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vasektoomia.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küsiks endalt, et kas uuesti rasedaks jäämine oleks tõesti halb idee. Selles suhtes, et sa pole veel sugugi liiga vana ja seega kui tõesti peaks nüüd mjngi ime läbi juhtuma, et tulebki teine laps loomulikul teel, siis kas seda peaks kangesti vältima.

Teise nurga alt, neid tõenäosusi võib ju arvutada, aga kunagi ei tea.
Mul sõbranna ei kasutanud üldse rasestumisvastaseid vahendeid, sest elas teismelisest peale teadmisega, et tõenäoliselt ta loomulikul teel lapsi ei saa. Aga siis jäi pärast 7 aastat ebaturvalist seksi ikkagi rasedaks. Pärast esimest siis mehega mõtlesid, et ei ole mõtet midagi kasutada, et teine kord ju ikka enam ei juhtu. Pmst esimesest seksist pärast sünnitust jäi uuesti rasedaks ja nüüd on kahe lapse ema ????

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekib sama küsimus, et milleks vältida järgmiste laste saamist olles esimest last nii kaua ja keerulist teed läbides oodanud? Samas, kõige loogilisem on, et kui ei soovi lapsi, siis ka ei seksi. On ju kõige lihtsam ja tervislikum võimalus fertiilse akna ajal seksist loobuda, kui ei soovi rasestuda.

Ja kui laps tuleb mingi ime läbi väljaspool fertiilset aega, küll siis ikka nii väga tahtis tulla ja sellises olukorras ei peaks ainult iseendale mõtlema. Samuti on olemas ka lapse isa, kelle soovidega peaks arvestama, seega ei ole õige selline mõtlemine, et ainult MINA, MINA ja MINA ja MINU tahtmine.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.08 10:57; 31.08 14:44; 31.08 20:58; 06.09 14:43; 06.09 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kägu- ma usun, et see küsimus on ikka teemaalgatajal mehega kooskõlastatud, et vähemalt praeguses seisus rohkem lapsi ei soovita. Kellele see inimene siis veel mõtlema peaks, kui mitte iseendale, kui küsimus on laste saamises. Ikka iseenda peale – kas ollakse valmis või mitte. Ja seejärel kaaslase ning tema soovide peale ja siis võib-olla elu-olude, majandusliku olukorra jms peale. Mitte, et las need laped tulevad, kui nad tulla tahavad, mis siis, et ma neid ei taha ja näiteks majanduslikud võimalused seda tegelikult ei luba (vb elatakse kahetoalises korteris ja pole plaaniski kuskile ümber kolida, ega ei pea sellepärast pead-jalad koos magama, et “noh, lapsed nii väga tahtsid tulla”). Jääb rasedaks uuesti ja sünnitab ja on sama küsimuse juures tagasi – aga oh jumal, ega siis keelama ei saa hakata. Tulgu kasvõi terve jalgpalli meeskond minu seest välja, kui nad niiväga tulla tahavad? Mõtle ikka ka, mida sa kirjutad…

MINA on esimene asi, millele peab mõtlema, kui küsimus on laste saamises – siis, kui veel annab enda poolt ükskõik mida teha, et soovimatut last ei saaks tulla. Mitte üks laps ei vääri tulla perekonda, kus ta pole oodatud!

Teemaalgatajale – mina mõtleksin ka läbi selle võimaluse kõigepealt, et KUI peaksid siiski kogemata rasestuma juhuslikult, siis kas see oleks maailmalõpp? Kui jah, siis peaksid tõesti läbi mõtlema kõik võimalikud rasestumisvastased vahendid. Peamiselt on tegu küll hormoonvahenditega, kuid leidub ka mitte-hormonaalseid vahendeid – kõige mõistlikum on siiski oma naistearstilt nõu ja soovitusi küsida. Tänapäeval leidub igasuguseid imevidinaid, millest paljud naised teadlikudki pole. Kui aga poleks uus rasedus maailmalõpp, siis mina vist äärmisel juhul väldiksin lihtsalt “ohtlikul ajal” seksimist.

Kuid tõesti – inimesed on erinevad ja kogemused on erinevad, kõige targemat nõu just Sinu olukorrast lähtuvalt annaks kindlasti Sinu naistearst. 🙂 Loodan, et leiad parima lahenduse 😉

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

36- aastasel naisel tuleb kõhust välja terve jalgpallimeeskond? Tervemõistuslik jutt?
Ja soovitasin ju minagi fertiilsel ajal hoiduda seksist. Mis siin nii keerulist on?

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.08 10:57; 31.08 14:44; 31.08 20:58; 06.09 14:43; 06.09 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastukaja eest. Hetkel ma ei ole nii füüsiliselt ega vaimselt valmis raseduseks ( ei olnud kõige kergem rasedus ) , aga kui ma peaksin tõesti mingi ime läbi rasedaks jääma, siis arvatavasti aborti tegema ei hakka. Ega hetkel fertiilsel ajal kasutangi küünlaid, päris mütsiga ma ka ei löö, et ega ma ei jää kindlasti rasedaks. Eks peabki uurima neid temperatuuri mõõtmisi ja muid variante juurde. Ja sellele käole tagasisideks, et endaga ei pea ainult arvestama, siis ei arvestagi ainult endaga – arvestan enda, mehe, lapse, rahaliste seisudega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 19:14; 31.08 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastukaja eest. Hetkel ma ei ole nii füüsiliselt ega vaimselt valmis raseduseks ( ei olnud kõige kergem rasedus ) , aga kui ma peaksin tõesti mingi ime läbi rasedaks jääma, siis arvatavasti aborti tegema ei hakka. Ega hetkel fertiilsel ajal kasutangi küünlaid, päris mütsiga ma ka ei löö, et ega ma ei jää kindlasti rasedaks. Eks peabki uurima neid temperatuuri mõõtmisi ja muid variante juurde. Ja sellele käole tagasisideks, et endaga ei pea ainult arvestama, siis ei arvestagi ainult endaga – arvestan enda, mehe, lapse, rahaliste seisudega.

Miks hoiduda ei soovi seksist fertiilsel ajal?

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.08 10:57; 31.08 14:44; 31.08 20:58; 06.09 14:43; 06.09 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasin panna spiraali. Ma ka peale sünnitust kontrollis arsti käest küsisin, et no kuulge, äkki ei kasutaks midagi, kuna meil mõlemapoolse viljatusega kui suur see oht ka oleks, lapseki tulid alles mitmenda ivfiga…? Arst naeris ja ütles, et eieiei, nii ei saa, ennegi luuvarrest pauke tulnud!
Pharmatex on äärmiselt ebaefektiivne vaik, sama hästi võid sidrunit kasutada… mingi lisandväärtus oleks tal ehk koos kondoomiga kasutades. Mina paneksin kindlasti spiraali, kui rasestuda lähiajal ei taha, hormoonid ei sobi jne. Tasuta kaitse viieks aastaks ainult 30 sekundilise ebamugavuse eest paigaldamisel. Aga mulle lihtsalt sobib spiraal, mugav elu 5a. Vaskspiraal ei sega keha hormoone, viljakus taastub kohe pärast eemaldamist, vereeritus võib küll olla suurem, aga mul on loomulikult nagunii verevaesed päevad, niiet nüüdki pole asi hull.

Vahepealne on täiesti mõttetu arutelu, mõni inimene lihtsalt ei suuda ega jõua ega saa hakkama kahe väga väikese vahega lapsega- olgu puhtfüüsiliselt, vaimselt, rahaliselt jne.
Kas peab riskima soovimatu rasedusega ja närveldama iga enne päevade saabumist, kui on olemas kindlamad vahendid. Sest ma saan aru, et sa hetkel ei ole valmis selliseks südamerahuga võtma asja “tuleb, kui tuleb” stiilis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 16:45; 06.09 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean mitut paari, kes on pärast kunstliku viljastamise teel saadud lapse sündi suht ruttu loomulikul teel uue lapse ootele jäänud. seega kui ikka lapsi praegu juurde ei soovi, siis mina soovitaks küll mõelda, kuidas lastest hoiduda ja mitte loota juhusele.

Üks kirjutaja soovitab siin tulihingeliselt fertiilsel ajal seksist hoiduda – ma ütleks, et see fertiilne aeg ei pruugi küll igal naisel olla, kui kellavärk. Minu kõik neli last on tulnud nii, et sellel nö fertiilsel ajal pole vahekorda olnudki ja kui ma seda meetodit oleks kasutanud, poleks see eriti tõhus olnud. Usun, et ma pole ainuke.

Väikese huumoriga muidugi võib öelda, et fertiilne aeg on menopausini ja kui selleni seksist hoiduda, siis on tõesti võimalik, et lapsi rohkem ei tule 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean mitut paari, kes on pärast kunstliku viljastamise teel saadud lapse sündi suht ruttu loomulikul teel uue lapse ootele jäänud. seega kui ikka lapsi praegu juurde ei soovi, siis mina soovitaks küll mõelda, kuidas lastest hoiduda ja mitte loota juhusele.

Üks kirjutaja soovitab siin tulihingeliselt fertiilsel ajal seksist hoiduda – ma ütleks, et see fertiilne aeg ei pruugi küll igal naisel olla, kui kellavärk. Minu kõik neli last on tulnud nii, et sellel nö fertiilsel ajal pole vahekorda olnudki ja kui ma seda meetodit oleks kasutanud, poleks see eriti tõhus olnud. Usun, et ma pole ainuke.

Väikese huumoriga muidugi võib öelda, et fertiilne aeg on menopausini ja kui selleni seksist hoiduda, siis on tõesti võimalik, et lapsi rohkem ei tule ????

Aga siis loobudagi seksist, kui seksi loomulike tagajärgedega tegeleda ei soovi. Elementaarne loogika!

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.08 10:57; 31.08 14:44; 31.08 20:58; 06.09 14:43; 06.09 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siis loobudagi seksist, kui seksi loomulike tagajärgedega tegeleda ei soovi. Elementaarne loogika!

Ole parem vait, paistad targem välja. Kõik su 5 kommentaari on täiesti nõme targutamine, millega küsijal pole mitte midagi peale hakata.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 16:45; 06.09 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siis loobudagi seksist, kui seksi loomulike tagajärgedega tegeleda ei soovi. Elementaarne loogika!

Ole parem vait, paistad targem välja.

Sulle samad sõnad, palju õnne!

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.08 10:57; 31.08 14:44; 31.08 20:58; 06.09 14:43; 06.09 15:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF järne elu – rasestumise vältimine