Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF üksikule naisele

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: IVF üksikule naisele

Postitas:

Kas on siin kedagi, kes on üksikuna läbinud IVF protseduuri? Kas see on ka sel juhul Eesti Haigekassa kindlustatule tasustatud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 11:07; 31.01 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ivf on haigekassa kulul vaid siis kui on diagnoos ‘viljatus’. Üksikule inimesele kes isegi pole üritanud last saada loomulikul teel seda diagnoosi panna ei saa.
on sul meditsiiniline põhjus miks vaja ivf-i? kui soovid üksi last ja mingit meditsiinilist probleemi pole, siis saab spermadoonoriga IUI teha, odavam ja vähem invasiivne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 12:00; 03.02 16:57; 03.02 22:49; 04.02 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ikka küll IVF ka üksikule tasuta, st haigekassaga. Minu sõbrants tegi Nova Vitas

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 12:31; 31.01 12:39; 03.02 22:19; 04.02 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On sul med põhjus ivfiks üldse olemas? Jah, ka üksikule naisele tehakse ivf, kui on näidustus, doonosperma doosi pead siis ise juurde ostma.
Kui pole põhjust teha ivf, saad teha IUI, mis on tasuline ja juurde ostma oma raha eest ka doonorsperma doosi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooviks lihtsalt teist last, vanus juba lõpusirgel ja uus suhe välistatud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 11:07; 31.01 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksik naine ütleb samamoodi nagu teisedki, et näe pole rasestund 1-x aastat, soovin abi. Mu sõbrants ütles arstile otse välja, et pole leidnud sobivat meest, aga on lapsesoov. Kas IUI või mis skeem selle otsustab juba arst. Mu sõbrants tegi ühe korra IUI, aga peale seda juba arst ütles, et ega see IUI pole kuigi suure õnnestumise % ja mindi kohe IVF juurde.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 12:31; 31.01 12:39; 03.02 22:19; 04.02 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

isegi meditsiinilise näidustuse korras on doonorsperma kasutamine tasuline. protseduur ise ei ole. Kui naisel ei avastata meditsiinilist näidustust ja lihtsalt tahab teist last, siis ma eeldaks, et haigekassa seda ei maksa. ma ise aastaid ivf patsient olnud, aga tõsiste probleemide tõttu. niisama haigekassa kulul tegemine tundub imelik, mina seda ei toeta. see raha võiks minna parema perearsti kättesaadavusele vmi muud. IVF üksinda tegemist samas toetan.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.02 12:15; 03.02 20:51; 03.02 23:19; 04.02 08:55; 04.02 10:26; 04.02 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest oleks kriminaalne kui üksi lapse soovija saaks ilma näidustusteta ivf-i tasuta. See on kallis protseduur kuhu raskete probleemidega inimesed ootavad kaua järjekorras, ja siis läheb keegi, sest tahab?
ilma meditsiinilise näidustuseta tuleks teha ikkagi odavamaid protseduure ja selliseid kuhu pole pool aastat ootejärjekorda.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 12:00; 03.02 16:57; 03.02 22:49; 04.02 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksik naine ütleb samamoodi nagu teisedki, et näe pole rasestund 1-x aastat, soovin abi. Mu sõbrants ütles arstile otse välja, et pole leidnud sobivat meest, aga on lapsesoov. Kas IUI või mis skeem selle otsustab juba arst. Mu sõbrants tegi ühe korra IUI, aga peale seda juba arst ütles, et ega see IUI pole kuigi suure õnnestumise % ja mindi kohe IVF juurde.

ma ei taha väga uskuda, et niisama muuseas astud sisse ja tehakse. Ei leidnud sobivat meest, aga võibolla arst leidis tal ka meditsiinilise näidustuse, miks ta aastate jooksul polnud rasestunud ühegi mehega. Ühelegi paarile ka niisama seda ei tehtad, ikka uuringud enne. alles peale seda, kas on näidutstus. Sellisel juhul toetan väga, sest igal ühel on õigus saada emaks. samuti olen kuulnud olukordadest, kus ollakse koos pikalt ja ei saada lapsi. Lepitud olukorraga. Lõpuks mees jalutab minema ja oled üksi. Kui on teada, et 10 abieluaasta jooksul ei saanud ja mingi väikegi leid tehakse, et miks äkki. sellisel naisel on õigus saada tasuta.
AGA et niisama jalutad sisse, et nüüd tahaks, peaks inimene olema valmis maksma. Kui ei ole, siis see protseduur maksab vähem, kui lapse enda kasvatamine hiljem…ja ehk ei peaks, pole valmis see inimene selleks ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.02 12:15; 03.02 20:51; 03.02 23:19; 04.02 08:55; 04.02 10:26; 04.02 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ivf teemas kirjutajatest umb pooled on nn seletamatu viljatus, et ehk analüüsidega kõik korras, aga pole rasestunud. Tegelikult vorbitakse neid katseid järgemööda nii näidustuse kui ka näidustuseta.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 12:31; 31.01 12:39; 03.02 22:19; 04.02 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ivf teemas kirjutajatest umb pooled on nn seletamatu viljatus, et ehk analüüsidega kõik korras, aga pole rasestunud. Tegelikult vorbitakse neid katseid järgemööda nii näidustuse kui ka näidustuseta.

no aga neid vorbitakse kui on teada paari ajalugu – st dokumenteeritud meditsiinilistes dokumentides et 1+ aasta jooksul pole saanud last kuigi on proovinud. enamus sellest dokumenteerimise ajast on proovitud arsti järelvalve all – neid keda otse ivf-i saadetakse pärast arsti poole pöördumist on vähemus, teistele tehakse enne ikka palju uuringuid ja kaasa aidatud tsükleid.
kuidas peaks üksik naine tõestama et tal pole õnnestunud kui ta on olnud üksik?
miks siis paarid peavad enne arsti vahet sõeluma ja kõik võimalikud asjad läbi proovima kui naine üksi saab mitu korda kiiremini ivf-i? no ei ole loogikat.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 12:00; 03.02 16:57; 03.02 22:49; 04.02 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ivf teemas kirjutajatest umb pooled on nn seletamatu viljatus, et ehk analüüsidega kõik korras, aga pole rasestunud. Tegelikult vorbitakse neid katseid järgemööda nii näidustuse kui ka näidustuseta.

olen ise 8 katset mehega teinud. näidustused olemas. see vorpima kõlab väga negatiivselt, aga samas natuke nõustun. muudkui tehakse uus ja uus katse, midagi muudetakse ja jälle uus. oleme seda teemat muudes kohtades, näiteks reikis arutanud. kui inimesed omavahel ei saa, siis ehk ei peaks meditsiiniga ka liiga palju vahele surkima. inimesed muudavad kunstlikult, vägisi oma saatust. kas see lõppkokkuvõttes on hea, ma ei tea.
samas isegi see vorpimine nö ei ole sama, mis astun sisse ja tahaks ka. nagu teine kägu kirjutas, siis on ikkagi taust ja süsteem seal taga. ei tehta kellelegi niisama päris. Haigekassa võib sulle rinnaoperatsiooni ka kinni maksta, kui on meditsiiniline näidustus. haigekassa maksab klambrid jms ka kinni, kui on meditsiiline näidustus. niisama, et üks hammas viltu või tahaks ilusamat dekolteed ei maksa.
terve naise puhul on lihtsam leida endale mingi selline partner, kellel lasta endale see beebi teha. ega see kunstlik viljastamine ei ole mingi lust ja lillepidu, mida tahta 🙂 aga mina vastu pole, kõigil on õigus valikutele. lihtsalt tasuta ei pea kõike saama 🙂

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.02 12:15; 03.02 20:51; 03.02 23:19; 04.02 08:55; 04.02 10:26; 04.02 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina arvan, et infarktihaiged võiks oma ravi ise kinni maksta, sest nad on selle oma elustiiliga ise tekitanud. Jne
Nüüd leiti koht, kus üksikut naist kottida.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 07:32; 04.02 10:18; 04.02 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina arvan, et infarktihaiged võiks oma ravi ise kinni maksta, sest nad on selle oma elustiiliga ise tekitanud. Jne

Nüüd leiti koht, kus üksikut naist kottida.

kas sa võrdlesid infrakti saanud inimest ühe näiteks 38 aastase täiesti terve naisega, kes pole siiani suhet leidnud, aga sooviks last saada? väga inetu võrdlus.
Siukese jutu kirjutaja vist ise väga suur maksude maksja just ei ole, aint tahaks saada. Ja kõik teised on süüdi ning nõmedad, kui ei saagi niisama.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.02 12:15; 03.02 20:51; 03.02 23:19; 04.02 08:55; 04.02 10:26; 04.02 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siuke? Aint? Kuule, kirjaoskamatu, infarki saanu ravi on tänapäeval kuuekohaline number. Ja sa hüppad siin paari tuhande pärast. Kes siin mida “tasuta” tahab saada.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 07:32; 04.02 10:18; 04.02 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siuke? Aint? Kuule, kirjaoskamatu, infarki saanu ravi on tänapäeval kuuekohaline number. Ja sa hüppad siin paari tuhande pärast. Kes siin mida “tasuta” tahab saada.

vot see oli vastus! sellega tõestasid veel enam oma madalalaubalisust. teema läbi sinuga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.02 12:15; 03.02 20:51; 03.02 23:19; 04.02 08:55; 04.02 10:26; 04.02 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole sinuga mingit teemat olnudki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 07:32; 04.02 10:18; 04.02 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks igaüks võib arvata ja mõelda mida tahab, aga fakt on see, et ivf vorbitakse kõigile, kes selleks soovi avaldavad. Või teab keegi kasvõi 1 inimest, kellele on öeldud, et teile me ei tee? Ja nii kõikides kliinikutes?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 12:31; 31.01 12:39; 03.02 22:19; 04.02 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile tegi arst lisateste ja ütles, et kui nende näitajad halvad, siis IVF-i (ega isegi ICSI-t) pole mõtet oma materjaliga teha. Õnneks oli korras ja saime löögile. Esimene IVF oli peale 2 aastat aktiivset triipude püüdmist. Pole küll kuulnud, et keegi läheks arstile ja saaks kohe IVF-i teha. Enamasti läheb ikka palju aega, eriti seletamatu viljatusega. Ennem proovitakse erinevate ravimitega, tehakse uuringuid, laparoskoopia jne. Kõik see kella peale seksimine tuleb tihti enne läbi teha. Kui on üksik naine, kes seda teha ei saa, siis ei oska öelda, kuidas ja kui kaua läheb aega, et IVF tehakse. Ilmselt kui probleeme rasestumisega ei tuvastata (analüüsid kõik korras, munajuhad läbitavad), siis pakutakse oma raha eest doonorspermaga IUI-d.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole siin mõtet spekuleerida, kui te kindlalt ei tea. Tegelikkuses on asi nii, et IVF on siiski ka üksikule naisele, kes on alla 41a vana ja oma HK kindlustust, tasuta, täpselt samamoodi kui mitterasestuvatele paaridele. Kui teemaks on ainult soov doonorspermat kaustada, muid füüsilisi kaebusi naisel ei ole, siis esiteks tehakse uuringud, kas muidu tervis OK. Kui kõik OK, siis esimene samm on IUI. Olenevalt kliinikust proovitakse seda 1-3x ja kui see ei õnnestu, siis see on juba piisav põhjus IVF-iks.
Olen ise sel viisil (jah, teie maksumaksjate raha eest! Doonorspermaga ja IVF-iga) juba kolmanda lapse ootel. Enne esimest IVF-i läbisin ühe IUI ja siis suundusime minu soovil ja arsti nõusolekul kohe IVF-i peale. Arsti aja panin jaanuaris, IUI oli veebruaris ja IVF-ile sain mais. Järgmiste laste tegemiseks ei hakanud IUI enam proovimagi. Kolme lapse peale kokku on mul olnud 7 IVF-i (neisst osad küll külmaringid ehk “maksumaksjale” odavam lõbu)

Sperma ühe doosi hind on olenevalt kliinikust 200-350.- IUI jaoks võib vaja minna mitut doosi, IVF jaoks piisab korraga ühest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 14:18; 05.02 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga sa ise just ütlesid, et ikkagi nö paberites on põhjus IVFks.
milleks ironiseerida seda maksumaksja teemat. Teoorias jah, mulle meeldiks, kui ma saaks suunata, kuhu minu maksuraha läheb. Nagu tõin alguse poole ka näite, haigekassa kulu sinu katsetele on u ühe perearsti poolaastapalk (see pole etteheide sinule). Jah, käsi südamel ütlen, et mina suunaks selle raha sinna ja sündinud lapsed ei peaks ootama järjekorda, et vastuvõtule saada.
Olen samas ka seda meelt, et ka nende paaride puhul, kellel teadmata põhjus, ei peaks järjest nö vorpima neid IVF katseid. Ka see, et üks tablet teise vastu ja jälle uuele ringile tuimalt, on raha raiskamine. Ise neid koridoride põrandaid kulutanud ja mõelnud, et väga tuimalt suhtutakse, ala puhta õnne peal kõik pidevalt. Ega need katsed ei ole ju meelakkumine, kui võibolla oleks natuke piiratud, siis arstid ka oleks katsete puhul põhjalikumad, õnnestumise tõneäosus kasvaks ja kõigile parem. Puhas teooria minu poolt 🙂
Hea meel sinu üle, et oled sedasi 3 last saanud! pole kunagi selle vastu, et üksi ei võiks seda teha!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.02 12:15; 03.02 20:51; 03.02 23:19; 04.02 08:55; 04.02 10:26; 04.02 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul pole ka maksumaksja rahas niivõrd asi vaid selles kui paljuraha kokku IVFis on praegu ja kui kaua peab keskmine paar ootama enne seda.
Meil oli põhjuseta viljatus ja lisaks minul madal munarakureserv. Arst lasi tema käe all üle aasta veel juurde proovida ja alles siis pandi IVFi järjekorda ja see oli tol hetkel 6 kuud. Ehk siis kulus ligemale kaks aastat pärast arsti juurde pöördumist enne kui esimese ringiga saime alustada. Selle aja sees vähenes minu reserv veel korralikult.
Nüüd tagant järele saan siis teda et oleksin pidanud hoopis üksi minema, oleksin terve aasta kokku hoidnud..
Muidu – lapsi peab saama ja teadlik otsus üksi laps saada on iga kell etem kui juhusliku tüübiga kes aegajalt ennast laps ellu ilmutab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 12:00; 03.02 16:57; 03.02 22:49; 04.02 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga sa ise just ütlesid, et ikkagi nö paberites on põhjus IVFks.!

“Paberitesse” ehk digilukku sai põhjuseks kirja “vallalise naise viljastamine doonor seemnerakkudega”. Ehk siis täpselt see, mida teemaalgataja soovib. Üks ebaõnnestunud IUI ei tähenda viljatust. See tähendab sisuliselt sama, mida üks kaitsmata vahekord ov ajal, mis rasestumiseni ei vii. Tõenäosus IUI-st igal korral rasestuda on ca 5-10%.

Ma ei ironiseerinud tegelikult seda maksumaksja teemat, vaid pigem seda, et kõik siin vaid spekuleerivad küsijale vastuseks, aga tegelikult newil omal teemaga kokkupuudet pole olnud.

Aitäh heade soovide eest! 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 14:18; 05.02 09:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF üksikule naisele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.