Esileht Ilu ja tervis Jäängi koroona pärast ilma arstiabist?

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Jäängi koroona pärast ilma arstiabist?

Postitas:

Ja tehke siis keegi selgeks MIKS on koroonahaigeid tähtsamad kui plaanilise abi ootajad? Miks nii?

Täiesti arusaamatu.

No selge see, et kui olen mina oma põlvega mis teeb küll põrgupiina aga veel ei sure ja kõrval kohe hingamispuudulikkuse tõttu surev inimene, siis personal valib tema ja mulle personali lihtsalt ei jätku. Haiglasse ei viida ju niisama koroona patsiente vaid ikka neid, kes kodus ellu ei jääks.

kurb lihtsalt ongi see, et varsti hakatakse selekteerima kes väärib ravi ja kes mitte kuna kõigile personali ei jätku

Maskivastastele ja koroonaeitajatele võiks templi otsaette panna, et arstidel oleks lihtsam valikut teha, kelle ravi prioritiseerida.

Helme sõprade klubist saaks 100% templi otsaette!

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 20:25; 07.03 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nende ekreidiootide pärast, kes maskita ringi jooksevad ja kooris määgivad, et koroonat pole olemas, kannatavad kõik normaalsed inimesed praegu. ei saa iga hullu kõrval seista ja maski suu ees hoida.

No tohoh, miks sa arvad, et need vene moorid kõik EKREs on, kes maskita ringi jooksevad?

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 18:56; 07.03 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tohoh, miks sa arvad, et need vene moorid kõik EKREs on, kes maskita ringi jooksevad?

Ma olen viimasel paaril päeval küll peamiselt nooremas keskeas mehi kohanud, üks vist oli venelane (tuli sellise algkooliealise pojaga koos, pojal mask ilusti ees), ülejäänud eestlastest “astmaatikud”. Maailmaavate kohta neilt ei küsinud.

Pangu siis see mõttetu visiir näo ette, millest mingit kasu pole kui nad väidavad, et maski kanda ei saa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, haiglad võiksid oma patsiente lasta erakliinikutes opereerida, n-ö lepingu edasi anda. Sageli opereerib seal sama haigla arst, kellel võib olla ongi suures haiglas tööd vähem.

Aga enne hakkab vist maakera teistpidi pöörlema.

See oleks praegustes oludes tõesti väga mõistlik otsus, aga ilmselt jah, nagu sa ütlesid, enne hakkab maakera teistpidi pöörlema…

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

 

Kas sa arvad, et iga päev viiakse 1500 nakatunut haiglasse?

Haiglasse satub umbes 10% nakatunutest. Eks sa arvuta siis nüüd, et kui meil on iga päev 1500+1300+1100+1200 nakatunut, et palju siis pooleteise-kahe nädala pärast neist haiglasse jõuab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja tehke siis keegi selgeks MIKS on koroonahaigeid tähtsamad kui plaanilise abi ootajad? Miks nii?

Täiesti arusaamatu.

Kas sa arvad, et iga päev viiakse 1500 nakatunut haiglasse?

Haiglasse satub umbes 10% nakatunutest. Eks sa arvuta siis nüüd, et kui meil on iga päev 1500+1300+1100+1200 nakatunut, et palju siis pooleteise-kahe nädala pärast neist haiglasse jõuab.

Ja lisaks tuleb veel arvestada sellega, et keskmiselt on koroonapatsient haiglaravil üle nädala (praegu on see keskmine 8 päeva, aga on kohati olnud ka 2 nädalat ja rohkemgi, graafikud on Terviseameti lehel olemas), mis tähendab, et varem haiglasse sattunute arvelt kohti nii kiiresti ei vabane. Kes nakkusohtlik enam pole, saadetakse küll mitte-covid-osakonda, aga haiglakohti hõivavad nad ikka edasi. Nii et lumepall veereb ja haiglaravil olijate arv suureneb veel kaua aega.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 16:36; 08.03 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinkohal polegi midagi imestada.
Minu kahte südameklappi oleks pidanud kohendama/proteesima juba eelmise suve keskel. Tänaseks on aga kujunenud nii, et teatud suurhaigla Põhja-Eestis keeldub isegi korralise vastuvõtu aja teatamisest ja üldse igasuguse info jagamisest.

 

Väidetavalt on riskirühmade valiku teinud Haigekassa. Kust kohast nad inimeste kohta terviseinfo saavad, kui digiloos on absoluutselt kõik kinni keeratud. Järelikult on Eestis veel mingi andmebaas delikaatse isikuinfo kohta, milles tuhnimise kohta ei jää mingit jälge (nagu digilugu.ee logiraamat pakub).

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.03 12:44; 08.03 19:17; 09.03 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kusagil erakas ei anna neid oppe labi viia? Peab muidugi tasuma, aga parem kui kannatada.

Mul sugulane tegi tasulise nina vaheseina opi, saab kiiresti ja u 500 ringi maksis.  Eks see on väljaminek… Eks varsti ongi nii, et jõukamad suudavad end elus hoida veel kuidagi tasulise meditsiini näol.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinkohal polegi midagi imestada.

Minu kahte südameklappi oleks pidanud kohendama/proteesima juba eelmise suve keskel. Tänaseks on aga kujunenud nii, et teatud suurhaigla Põhja-Eestis keeldub isegi korralise vastuvõtu aja teatamisest ja üldse igasuguse info jagamisest.

Väidetavalt on riskirühmade valiku teinud Haigekassa. Kust kohast nad inimeste kohta terviseinfo saavad, kui digiloos on absoluutselt kõik kinni keeratud. Järelikult on Eestis veel mingi andmebaas delikaatse isikuinfo kohta, milles tuhnimise kohta ei jää mingit jälge (nagu digilugu.ee logiraamat pakub).

Ei, haigekassa ei tee valikut. Nimekirju, kui selliseid, ei tehtagi.

Ministeeriumi juures on üks komisjon, mis otsustab, mis seisundid on riskantsed. Seisunditel on koodid. Koodid järgi vaatab haigekassa raviarvetelt, kel on need seisundid ja edastab selle siis tagasi perearstile. Raviarved on kõik nähtavad sulle digiloos.

Nii et kui sul on TISi kõik kinnikeerad, siis ei huvita see kedagi.  Kui sa käid ainult tasulistel teenustel, siis palju õnne, sa tõepoolest ei kuulu riskirühma.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 16:06; 07.03 16:24; 08.03 14:21; 08.03 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väidetavalt on riskirühmade valiku teinud Haigekassa. Kust kohast nad inimeste kohta terviseinfo saavad, kui digiloos on absoluutselt kõik kinni keeratud. Järelikult on Eestis veel mingi andmebaas delikaatse isikuinfo kohta, milles tuhnimise kohta ei jää mingit jälge (nagu digilugu.ee logiraamat pakub).

Selle peale pole tulnud, et kui sa ise oled kõik kinni keeranud, siis sellest on järeldatud, et sa abi ei soovi ja sinuga ei olegi arvestatud? Huvitav inimene.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka uuringud pooleli. Kaks kuud kodus haiguslehel. Öeldi, et kui halb hakkab mine emosse. Nüüd ei saa vist sinna ka. Mõned uuringud vaja haiglas teha aga neid ei tehta. Kas jäängi koju ootele. Täitsa hirm ja nõutus tuleb peale. Hirm haiguse ees ja hirm selle ees, et ma jään ravist ilma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinkohal polegi midagi imestada.

Minu kahte südameklappi oleks pidanud kohendama/proteesima juba eelmise suve keskel. Tänaseks on aga kujunenud nii, et teatud suurhaigla Põhja-Eestis keeldub isegi korralise vastuvõtu aja teatamisest ja üldse igasuguse info jagamisest.

Väidetavalt on riskirühmade valiku teinud Haigekassa. Kust kohast nad inimeste kohta terviseinfo saavad, kui digiloos on absoluutselt kõik kinni keeratud. Järelikult on Eestis veel mingi andmebaas delikaatse isikuinfo kohta, milles tuhnimise kohta ei jää mingit jälge (nagu digilugu.ee logiraamat pakub).

Ei, haigekassa ei tee valikut. Nimekirju, kui selliseid, ei tehtagi.

Ministeeriumi juures on üks komisjon, mis otsustab, mis seisundid on riskantsed. Seisunditel on koodid. Koodid järgi vaatab haigekassa raviarvetelt, kel on need seisundid ja edastab selle siis tagasi perearstile. Raviarved on kõik nähtavad sulle digiloos.

Nii et kui sul on TISi kõik kinnikeerad, siis ei huvita see kedagi. Kui sa käid ainult tasulistel teenustel, siis palju õnne, sa tõepoolest ei kuulu riskirühma.

Ühesõnaga, suvaline riigiasutus võib moodustada suvalise anonüümse komisjoni, milles pannakse kokku minu isikukood ja diagnooside koodid ja seda nii, et patsient ei tea midagi. Milleks meil Isikuandmete kaitse seadust vaja on siis?
TIS on andmed kinni, sest minu andmeid vaadanud inimesed ei suuda põhjendada, mis oli eesmärk. Las siis vaatavad tühjust.

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.03 12:44; 08.03 19:17; 09.03 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mehel lükati ka operats.mitu kuud edasi. Kuna kõndida ei saanud, siis läks tasulisse. Maksis natuke alla 1000eur. Aga midagi polnud teha, nüüd vähemalt saab jälle kõndida. Kui võimalik, siis kallu seda varianti, muidu jäädki ootama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinkohal polegi midagi imestada.

Minu kahte südameklappi oleks pidanud kohendama/proteesima juba eelmise suve keskel. Tänaseks on aga kujunenud nii, et teatud suurhaigla Põhja-Eestis keeldub isegi korralise vastuvõtu aja teatamisest ja üldse igasuguse info jagamisest.

Väidetavalt on riskirühmade valiku teinud Haigekassa. Kust kohast nad inimeste kohta terviseinfo saavad, kui digiloos on absoluutselt kõik kinni keeratud. Järelikult on Eestis veel mingi andmebaas delikaatse isikuinfo kohta, milles tuhnimise kohta ei jää mingit jälge (nagu digilugu.ee logiraamat pakub).

Ei, haigekassa ei tee valikut. Nimekirju, kui selliseid, ei tehtagi.

Ministeeriumi juures on üks komisjon, mis otsustab, mis seisundid on riskantsed. Seisunditel on koodid. Koodid järgi vaatab haigekassa raviarvetelt, kel on need seisundid ja edastab selle siis tagasi perearstile. Raviarved on kõik nähtavad sulle digiloos.

Nii et kui sul on TISi kõik kinnikeerad, siis ei huvita see kedagi. Kui sa käid ainult tasulistel teenustel, siis palju õnne, sa tõepoolest ei kuulu riskirühma.

Ühesõnaga, suvaline riigiasutus võib moodustada suvalise anonüümse komisjoni, milles pannakse kokku minu isikukood ja diagnooside koodid ja seda nii, et patsient ei tea midagi. Milleks meil Isikuandmete kaitse seadust vaja on siis?

TIS on andmed kinni, sest minu andmeid vaadanud inimesed ei suuda põhjendada, mis oli eesmärk. Las siis vaatavad tühjust.

Ei.

See komisjon ei näe sinu isikukoodi, sinu diagnoose ega mitte midagi. See suvaline komisjon otsystab vaid, et hüpertoonia on koroona puhul riskitegur. Seda komisjoni sinu isik ei huvita.

Komisjon on ka täiesti avalik.

Sa vist ei ole eriti arukas.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 16:06; 07.03 16:24; 08.03 14:21; 08.03 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinkohal polegi midagi imestada.

Minu kahte südameklappi oleks pidanud kohendama/proteesima juba eelmise suve keskel. Tänaseks on aga kujunenud nii, et teatud suurhaigla Põhja-Eestis keeldub isegi korralise vastuvõtu aja teatamisest ja üldse igasuguse info jagamisest.

Väidetavalt on riskirühmade valiku teinud Haigekassa. Kust kohast nad inimeste kohta terviseinfo saavad, kui digiloos on absoluutselt kõik kinni keeratud. Järelikult on Eestis veel mingi andmebaas delikaatse isikuinfo kohta, milles tuhnimise kohta ei jää mingit jälge (nagu digilugu.ee logiraamat pakub).

Ei, haigekassa ei tee valikut. Nimekirju, kui selliseid, ei tehtagi.

Ministeeriumi juures on üks komisjon, mis otsustab, mis seisundid on riskantsed. Seisunditel on koodid. Koodid järgi vaatab haigekassa raviarvetelt, kel on need seisundid ja edastab selle siis tagasi perearstile. Raviarved on kõik nähtavad sulle digiloos.

Nii et kui sul on TISi kõik kinnikeerad, siis ei huvita see kedagi. Kui sa käid ainult tasulistel teenustel, siis palju õnne, sa tõepoolest ei kuulu riskirühma.

Ühesõnaga, suvaline riigiasutus võib moodustada suvalise anonüümse komisjoni, milles pannakse kokku minu isikukood ja diagnooside koodid ja seda nii, et patsient ei tea midagi. Milleks meil Isikuandmete kaitse seadust vaja on siis?

TIS on andmed kinni, sest minu andmeid vaadanud inimesed ei suuda põhjendada, mis oli eesmärk. Las siis vaatavad tühjust.

Aga sa kaeba proua õiguskantslerile, too ongi kauaks jõude jäänud, temalt pole juba mingi 2 nädalat maski- jmt suukorvistamise juttu tulnud.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah,nii hakkabki olema, sest juhtorav ei suuda oma tööga hakkama saada. Keskpäevatunnis lasti talle seda laulu https://www.youtube.com/watch?v=Xvo97C369oY

Ka avariiohvrid, insuldid/infarktid jäävad abita, sest kiirabid teemad pikki ringreise koroonapatsientidele vaba voodi otsimiseks

https://virumaateataja.postimees.ee/7195418/haiglajuht-haigeid-viiakse-juba-louna-eestisse?fbclid=IwAR1DebVPUspZTZU7Up1Q7c8b6rpH6eYbOKcS-hns44gBu8dx4V6SAN4cfKM

Riik võib teha ükskõik milliseid piiranguid aga need ei toimi kui inimesed ei täida neid!  Nüüd on tulemus käes millest on ammu räägitud. Need kõik kes taovad vastu rinda ja võitlevad piirangute vastu siis vaadakse peeglisse, sest kui teil on arstiabi vaja, jääte ilma sellest. Peeglist näete süüdlast.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riik võib teha ükskõik milliseid piiranguid aga need ei toimi kui inimesed ei täida neid!

Inimeste süüdistamise võiks nüüd küll ära lõpetada.
Selle asemel võiks ju rääkida, milline PR-meeskond juhib venekeelsetele mõeldud teavituskampaaniaid. On üldse sellist meeskonda? Või ka venekeelsete puhul üksnes soiutakse, et “riik võib ju teha ükskõik milliseid teavituskampaaniaid aga need ei toimi kui keegi ei loe neid!”

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinkohal polegi midagi imestada.

Ei, haigekassa ei tee valikut. Nimekirju, kui selliseid, ei tehtagi.

Tehakse ikka küll inimestest nimekirjad:

https://www.haigekassa.ee/uudised/riskiruhmade-vaktsineerimisega-perearstikeskustes-plaanis-alustada-veebruaris

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.03 12:44; 08.03 19:17; 09.03 09:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Ilu ja tervis Jäängi koroona pärast ilma arstiabist?