Esileht Ilu ja tervis Jalad kanged/valusad

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Jalad kanged/valusad

Viimastel aastatel on süvenenud probleem jalgade valulikkuse/kangusega. Tihti on hommikul tõustes jalad kangevõitu, esimesi samme tehes on eriti kandadel valus, see aga möödub natukese aja pärast. Nüüd on tihti ka nii, et kui pikemalt diivanil vedelen, siis tõustes tunduvad jalad kogu ulatuses kanged. Üldse ei kannata enam näiteks kõval põrandal jalgade peal istuda, kondid hakkavad valutama. Paar aastat tagasi käisin reumatoloogil, kes mingit haigust (reumat, artriiti) ei leidnud, vereproovid ka korras. Paistetust ega punetust pole kunagi olnus. Milles võiks probleem olla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 13:19; 19.03 15:06; 05.06 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama jama, ravisin ka kukekaannust ja see vahepela aitas, nüüd on tagasi. Perearstist abi pole olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Perearst saatis nüüd reumatoloogile uuesti, näis, kas sealt saan mingeid vastuseid oma küsimustele ja probleemile lahendust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 13:19; 19.03 15:06; 05.06 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pöördu füsioterapeudi poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tihtipeale on probleem isikuttõendaval dokumendil oleva sünniaastaga:) ja samas asendis olnud jalgade vereringehäiretes kui mingid veresooned on ajutiselt kokkusurutud. See annab ka kange ja vahel ka valuliku reaktsiooni kuid möödub ruttu kui normaalne vereringe taastub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearst saatis nüüd reumatoloogile uuesti, näis, kas sealt saan mingeid vastuseid oma küsimustele ja probleemile lahendust.

Miks ta uuesti saatis, kui on olemas spetsialisti otsus, et need kaebused ei ole reumaatilised?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Perearst saatis nüüd reumatoloogile uuesti, näis, kas sealt saan mingeid vastuseid oma küsimustele ja probleemile lahendust.

Miks ta uuesti saatis, kui on olemas spetsialisti otsus, et need kaebused ei ole reumaatilised?

Sest eelmine reumatoloogil käik jäi juba aastate taha, ent kaebused on süvenenud. See, et eelmisel korral vereproovid veel ei näidanud reumat, ei välista selle olemasolu nüüd.

Vahepeal olen nüüd reumatoloogil ära käinud, tems pakkumine on, et mul on osteoartroos. Varsti lähen diagnoosi kinnitamiseks või ümberlükkamiseks röntgenisse.

Selles, mis passis olevatesse numbritesse puutub, on ka küllap omajagu tõttu, olen 45.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 13:19; 19.03 15:06; 05.06 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahepeal olen nüüd reumatoloogil ära käinud, tems pakkumine on, et mul on osteoartroos. Varsti lähen diagnoosi kinnitamiseks või ümberlükkamiseks röntgenisse.

Kui oled ära käinud, anna palun meilegi teada. Mul on sarnased kaebused ja sarnane vanus. Lugedes aga osteoartroosi kohta, siis ma ei ole ülekaaluline ja käin regulaarselt jooksmas. Kõige hullem ongi järgmisel hommikul peale jooksmist. Samas ma ei pinguta hullult üle ega midagi, pigem sörgin täiesti rahulikult, ei põruta kandu, venitan korralikult jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 13:13; 09.07 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka. Nagu oleks mingi kiht kanna alt ära kulunud vanuse lisandudes. Kannan aina paksema tallaga jalanõusid, kuidagi on tunne, et see aitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka liigestega jama, diagnoos ilmselt polüartroos (esialgu perearsti poolt pandud), vanus 45, pikkus 165, kaal 55, ülekaalus pole kunagi olnud. Algas jant umbes 3 aastat tagasi sõrmeliigestest, mis muutusid valulikuks, nüüd on juba häda paljude liigestega, ka puusadega. Eriti hale on see, et ravi otseselt polegi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.07 19:57; 08.07 00:13; 08.07 00:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahepeal olen nüüd reumatoloogil ära käinud, tems pakkumine on, et mul on osteoartroos. Varsti lähen diagnoosi kinnitamiseks või ümberlükkamiseks röntgenisse.

Kui oled ära käinud, anna palun meilegi teada. Mul on sarnased kaebused ja sarnane vanus. Lugedes aga osteoartroosi kohta, siis ma ei ole ülekaaluline ja käin regulaarselt jooksmas. Kõige hullem ongi järgmisel hommikul peale jooksmist. Samas ma ei pinguta hullult üle ega midagi, pigem sörgin täiesti rahulikult, ei põruta kandu, venitan korralikult jne.

See jooksmine sul tõenäoliselt ongi jalaliigesed ära kulutanud (kui on osteoartroos). Piisab väikestest kõrvalekalletes jalatalla võlvides, et joostes liigesed eriti kiiresti kuluksid. Mu isa pole ka elus ülekaaluline olnud, käis kuni keskealiseni jooksmas ja on väga tervislike eluviisidega olnud. Aga liigesed, eriti põlved ja randmed, on väga ära kulunud. Käte liigestega tekkisid probleemid hilises keskeas, aga põlved olid kulunud juba 40ndates. Ortopeed ütleski, et üks süüdlane on kindlasti jooksmine olnud. Teine see, et tallaalune pole päris selline kui peaks ja kolmas on lihtsalt pärilikkus…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka liigestega jama, diagnoos ilmselt polüartroos (esialgu perearsti poolt pandud), vanus 45, pikkus 165, kaal 55, ülekaalus pole kunagi olnud. Algas jant umbes 3 aastat tagasi sõrmeliigestest, mis muutusid valulikuks, nüüd on juba häda paljude liigestega, ka puusadega. Eriti hale on see, et ravi otseselt polegi…

Kas perearst on ka mingeid uuringuid teinud, kui ei, siis peaks ikka tegema. Tavaliselt 45a pole nii palju valusid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minge tehke jõutrenni. Lihaseid on vaja arendada, et need luid-liigeseid toetaksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 13:29; 08.07 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka liigestega jama, diagnoos ilmselt polüartroos (esialgu perearsti poolt pandud), vanus 45, pikkus 165, kaal 55, ülekaalus pole kunagi olnud. Algas jant umbes 3 aastat tagasi sõrmeliigestest, mis muutusid valulikuks, nüüd on juba häda paljude liigestega, ka puusadega. Eriti hale on see, et ravi otseselt polegi…

Kas perearst on ka mingeid uuringuid teinud, kui ei, siis peaks ikka tegema. Tavaliselt 45a pole nii palju valusid.

Olen käinud ka reumatoloogil, kes 3 aastat tagasi midagi põletikulist ei leidnud ja arvas, et tegemist algava artroosiga. Ise arvasin, et mida ta ajab, ma ju puhta noor alles, aga vahelduva eduga on liigesed end ikka tunda andnud ja viimasel ajal tugevalt. Perearst lasi puusadest röntgeni teha ja keegi spetsialist tuvastas ka seal artroosi. Nüüd uus saatekiri reumatoloogile. Menopaus ka käes, mis mõjutab paraku ka liigesid 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.07 19:57; 08.07 00:13; 08.07 00:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallavõlvi lamendumine võib ka jalgade valulikkuse/kanguse põhjuseks olla, mõningal määral aitavad sel puhul ortopeedilised tallad või jalatsid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.07 19:57; 08.07 00:13; 08.07 00:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kõik siinsed luuvalude käes kannatajad kirjutaksid palun, milline on nende vanus ja sportlik aktiivsus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 13:29; 08.07 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on ka hommikuti liigesed hullult kanged (põlve ja puusaliigesed).
korra on olnud ka täitsa jube olukord peale 2,5h bussisõitu (pärast seda sõidan vaid rongi või autoga nii pikki otsi) – tulin bussist maha ja lihtsalt ei saanud sammugi astuda, nii hull valu puusas.
perearsti arvates on ainsaks põhjuseks ülekaal. ühtegi analüüsi ega uuringut pole teinud.

ise arvan – peale mitme terviseteemalise käsiraamatu läbilugemist – et asi käib mingi reumaatilise põletiku alla. sest jamad hakkasid pärast seda, kui oli 2 järjestikust jalatraumat olnud aastase vahega (mõlemad olid kiirel kõnnil millelegi otsa/mööda astumised) ja et mingi väljaravimata põletik vist.

mida teinud olen? üritan piirata natuke söömist. natuke läks paremaks, kui hakkasin apteekri soovitusel Litozini nimelist toidulisandit võtma.
plaanin minna kasvõi tasulise reumatoloogi juurde, sest see hommikuti trepist alla minek on umbes sama hull lonkamine nagu siis, kui mul jalg kipsis oli. pärast läheb üle päeva jooksul.

rattaga saan sõita normaalselt. vanust ligi 50.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minge tehke jõutrenni. Lihaseid on vaja arendada, et need luid-liigeseid toetaksid.

Minul on väga tugevad jalad. Lambist jõusaalis 150 kg 10 korda üles suruda pole mingi probleem. Või 90 kg raskustega reisi kokku või lahku suruda. Aga see ei muuda asjaolu, et jalad on sageli hommikuti valusad ja kanged.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 13:13; 09.07 11:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis Jalad kanged/valusad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.