Esileht Hobinurk jalanõu soovitust (matkamine)

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: jalanõu soovitust (matkamine)

Postitas:

Mulle meeldib matkata. Päris sportlike matkajatega ma end ei võrdle, aga nädalavahetustel teen u 15 km pikkusi ringe ja nädala sees õhtuti 8-12 km.
Mitu aastat olid mul talveks Columbia matkasaapad sellised https://www.weekendshoes.ee/columbia-matkasaapad-newton-ridge-61226.html Tagant kanna kohalt ainult olid natuke kõrgemad. Käisin nendega novembrist aprillini. Ka talvel. Ainus mure oli, et väga sügavas lumes hakkas lumi sisse tulema, aga ega ma päris hangedes ei sumbanud. Otsisin ikka, kus kasvõi mõni ATV jälje ette teinud.
Eelmisel aastal läksin need saapad katki ja ostsin uued Columbia saapad midagi sarnast: https://www.weekendshoes.ee/columbia-talvesaapad-heavenly-128719.html Nüüd saan aru, et pingutasin natuke üle. Need saapad sobivad alates -5 või külmema ilmaga. Aga meil on enamus ajast soojem. Või kui oktoobri lõpus-novembri alguses saab tossu aeg läbi, aga lundki pole veel maas, siis neid saapaid veel jalga panna ei saa.
Ühesõnaga pean vist minema ja ostma ühed saapad veel juurde. Mis oleks mugavad, oleksid sellised tossu ja paksu talvesaapa vahepealseks ajaks: umbes novembrist kuni aprillini ilma korral, kui ilm on soojem kui -5. Ka täna oleks mul neid saapaid vaja, sest need paksud saapad on nubuknahast ja ei taha mõeldagi, mis nendega tänases märjas lumes saaks.
Ei pea Columbia olema. See on pigem juhus, et mul järjest kahed sama firma saapad on.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 15:03; 19.01 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://ee.ecco.com/et-EE/ALLAHINDLUS/product/5638401567/ECCO-RUGGED-TRACK
eccos on vahel looduses kulgemise jalanõusid, olenevalt suurusest võib ka meeste mudeleid vaadata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on samad Eccod juba 10 aastat. Ja täiesti terved, kuigi kasutan igapäevaselt ja teen ka pikki mägimatku. Julgen soovitada küll. Ainus asi, et tüdid ära, aga uusi ei taha osta kui vanad veel kobedad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Salomon

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul Keen jalanõud. Meeldib, et varbaosa on kummist. Ei löö varbaid siniseks, kui kivisel maastikul jalutan.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga pean vist minema ja ostma ühed saapad veel juurde.

Väga põnev. Aga mis sind siis takistab? Pood on kaugel või raha ei ole?

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.mugavik.ee/toode/tadeevo-winter-black-talvesaapad/

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib matkata. Päris sportlike matkajatega ma end ei võrdle, aga nädalavahetustel teen u 15 km pikkusi ringe ja nädala sees õhtuti 8-12 km.

Mitu aastat olid mul talveks Columbia matkasaapad sellised https://www.weekendshoes.ee/columbia-matkasaapad-newton-ridge-61226.html Tagant kanna kohalt ainult olid natuke kõrgemad. Käisin nendega novembrist aprillini. Ka talvel. Ainus mure oli, et väga sügavas lumes hakkas lumi sisse tulema, aga ega ma päris hangedes ei sumbanud. Otsisin ikka, kus kasvõi mõni ATV jälje ette teinud.

Eelmisel aastal läksin need saapad katki ja ostsin uued Columbia saapad midagi sarnast: https://www.weekendshoes.ee/columbia-talvesaapad-heavenly-128719.html Nüüd saan aru, et pingutasin natuke üle. Need saapad sobivad alates -5 või külmema ilmaga. Aga meil on enamus ajast soojem. Või kui oktoobri lõpus-novembri alguses saab tossu aeg läbi, aga lundki pole veel maas, siis neid saapaid veel jalga panna ei saa.

Ühesõnaga pean vist minema ja ostma ühed saapad veel juurde. Mis oleks mugavad, oleksid sellised tossu ja paksu talvesaapa vahepealseks ajaks: umbes novembrist kuni aprillini ilma korral, kui ilm on soojem kui -5. Ka täna oleks mul neid saapaid vaja, sest need paksud saapad on nubuknahast ja ei taha mõeldagi, mis nendega tänases märjas lumes saaks.

Ei pea Columbia olema. See on pigem juhus, et mul järjest kahed sama firma saapad on.

Mitu aastat sul need esimesed saapad vastu pidasid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul Salomonid juba 6-7 aastat. Igapäev talvel muidugi ei matka. Välimus on veidi räsitud ja nöörid vahetatud, kuid muidu mega mugavad ja head. Kui lund ei ole siis käin tossudega, kiidan Asics tosse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib matkata. Päris sportlike matkajatega ma end ei võrdle, aga nädalavahetustel teen u 15 km pikkusi ringe ja nädala sees õhtuti 8-12 km.

Mitu aastat olid mul talveks Columbia matkasaapad sellised https://www.weekendshoes.ee/columbia-matkasaapad-newton-ridge-61226.html Tagant kanna kohalt ainult olid natuke kõrgemad. Käisin nendega novembrist aprillini. Ka talvel. Ainus mure oli, et väga sügavas lumes hakkas lumi sisse tulema, aga ega ma päris hangedes ei sumbanud. Otsisin ikka, kus kasvõi mõni ATV jälje ette teinud.

Eelmisel aastal läksin need saapad katki ja ostsin uued Columbia saapad midagi sarnast: https://www.weekendshoes.ee/columbia-talvesaapad-heavenly-128719.html Nüüd saan aru, et pingutasin natuke üle. Need saapad sobivad alates -5 või külmema ilmaga. Aga meil on enamus ajast soojem. Või kui oktoobri lõpus-novembri alguses saab tossu aeg läbi, aga lundki pole veel maas, siis neid saapaid veel jalga panna ei saa.

Ühesõnaga pean vist minema ja ostma ühed saapad veel juurde. Mis oleks mugavad, oleksid sellised tossu ja paksu talvesaapa vahepealseks ajaks: umbes novembrist kuni aprillini ilma korral, kui ilm on soojem kui -5. Ka täna oleks mul neid saapaid vaja, sest need paksud saapad on nubuknahast ja ei taha mõeldagi, mis nendega tänases märjas lumes saaks.

Ei pea Columbia olema. See on pigem juhus, et mul järjest kahed sama firma saapad on.

Mitu aastat sul need esimesed saapad vastu pidasid?

Ma pole teemaalgataja, aga need esimesed ikka veel kestavad. Mingi 6.-7. aasta läheb. Vahepeal olen lapsele andnud, sest mingi aeg ta kasutas neid paar korda ja trööpas veidi ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka salomoni sõber, saapad juba ligi 5a kasutusel, siiani vettpidavad, liiga soojad pole st ühe koha peal passides hakkaksid jalad ilmselt külmetama. Samas salomonil ja salomonil on ka vahe, saapad on mul väga mugavad, võin nendega kasvõi joosta, kerged ja painduva tallaga. Ostsin hiljuti ühed salomoni tossud (samuti vettpidavad ja ortholite sisetallaga), need on palju kobakamad ja jäigemad, samuti on tald jää peal palju libedam, kuigi muster sama mis saabastel.
Saapad mul sellised ja nendega super rahul https://www.google.com/search?q=salomon+saapad&rlz=1C1JZAP_etEE818EE819&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjBtan8q_jfAhXMDSwKHcZHB2wQ_AUIDigB&biw=1280&bih=882#imgrc=1uuZ2ti7MYenDM:

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 00:09; 19.01 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu aastat sul need esimesed saapad vastu pidasid?

Rate this item:Submit Rating00

Täpselt ei mäleta, aga 6-7 aastat äkki? Läksid pealt katki, võibolla tõmbasin lume all mõne terava oksaga lõhe sisse. Sealt lõhest tuleb lund sisse ja pole mõnus. Muidu tallad ja pealsete-taldade kinnituskohad on kõik terved. Pmst saaks nendega praegu jalutada ajal, kui lund pole, aga on piisavalt külm, et tossudega hakkaksid jalad külmetama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 15:03; 19.01 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka salomoni sõber, saapad juba ligi 5a kasutusel, siiani vettpidavad, liiga soojad pole st ühe koha peal passides hakkaksid jalad ilmselt külmetama. Samas salomonil ja salomonil on ka vahe, saapad on mul väga mugavad, võin nendega kasvõi joosta, kerged ja painduva tallaga. Ostsin hiljuti ühed salomoni tossud (samuti vettpidavad ja ortholite sisetallaga), need on palju kobakamad ja jäigemad, samuti on tald jää peal palju libedam, kuigi muster sama mis saabastel.

Saapad mul sellised ja nendega super rahul https://www.google.com/search?q=salomon+saapad&rlz=1C1JZAP_etEE818EE819&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjBtan8q_jfAhXMDSwKHcZHB2wQ_AUIDigB&biw=1280&bih=882#imgrc=1uuZ2ti7MYenDM:

Sa viitasid ju terve leheküljetäis jalanõudele, milline neist?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läheb kuskil viies aasta Timberlandi saabastega, mudeliks Canard Resort, umbes sellised. Olen rahul, terve Islandi matkasin nendega läbi, korra hakkas üks õmblus hargnema, aga kingsepp tegi korda ja kestavad edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa viitasid ju terve leheküljetäis jalanõudele, milline neist?

Mul endal tuleb küll õige pilt ette kui lingile vajutan: Salomon X Ultra Mid 2 GTX Hiking Boots

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 00:09; 19.01 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa viitasid ju terve leheküljetäis jalanõudele, milline neist?

Tal tuleb täitsa õige pilt ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka matkasaabaste otsinguil, aga oleks vaja pigem kergemaid ja selliseid, mida soojemas kliimas kasutada. Lume ja külma jaoks mul juba on, aga need liiga soojad ja kobakad suvisteks matkadeks. Palun soovitage!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olnud erinevaid ja tegelikult tuleb neid proovida ja veelkord proovida, et leida see õige mudel. Keen, Salomon,Haglõfs on ja ei ole ka, ise enam ei ostaks. Vähemalt minu vajadusi nad ei rahulda ja pole väga mugavad! The North face ja Columbia töötavad aga pean parimateks Garmonti hetkel. Ma matkan palju, iga ilmaga ja olen pidanud mõnegi märgi saapapaari poodi tagasi viima, sest on lekkinud või kulunud küllaltki lühikese perioodi jooksul liiga palju. Kusjuures hooldan oma saapaid hoolega, impregneerin jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lume sees liikumiseks muretse saabastele lisaks säärekaitsed (torpad/bahhillid).
näiteks midagi sellist
https://www.matkatarbed.ee/index.php?route=product/category&path=50_270

müüakse matkapoodides ja ka lemmikloomapoodides, jahi kalastuspoodided jne.
mul endal on sellised
https://matkasport.ee/saarised/6018-19389-zermatt-lindiga.html#/15-varv-roheline/77-varv_filtreerimiseks-roheline
kestavad kaua ja sobivad lumisele ajale lisaks ka märjal ja mudasel ajal ja soisemal pinnal matkamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka Salomonid siiani lemmikud. Kuna matkan aasta läbi peaaegu igal nädalavahetusel 10-20 km siis ikka 3 aasta tagant hakkab kusagilt vett läbi laskma ( peaks korrektsemalt niiskustõkkeid kasutama ). Goretex ja paelad, mida ei pea siduma ( tõmbad kinni ) on minu jaoks kõige olulisemad.
Muidugi ka saapa kaal. Kui ostad kõrgema säärega, et lumi sisse ei tuleks siis paraku lähevad saapad raskemaks. Seega pigem lumepüksid, millel all kummid või takjapaelad.
Õhk peab saabastel läbi käima, üleni nahast saabaste puhul ma selles kahtlen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on samad Eccod juba 10 aastat. Ja täiesti terved, kuigi kasutan igapäevaselt ja teen ka pikki mägimatku. Julgen soovitada küll. Ainus asi, et tüdid ära, aga uusi ei taha osta kui vanad veel kobedad.

Mul on ka sellised, väga mugavad on tõesti. Aga kontsa juurest läks vooder katki. 2 aastat saigi käia, järgmiseks peab uued ostma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on La Sportiva saapad, millega käin talvel ka, aga kevad-sügiseks on ideaalsed, sest kuigi on kõrgema säärega, kipub talvel lumi üle tulema. Lisaks ei ole nendega mugav käia väga libedal pinnal.
Sellised: https://nextadventure.net/media/product/49d/la-sportiva-women-s-stream-gtx-hiking-boots-6bc.jpg
Matkaspordist saab.

Mulle meeldib, et need on väga kerged ja õhukesest materjalist, samas peavad tuult ja vett hästi. Toetavad hästi pahkluud (mul on ühe pahkluu hiljutine trauma ja see on mulle seetõttu oluline). Mina käin nendega päris mägedes ka, on ennast igati õigustanud.

Valisin nende ja ühtede Keen’ide vahel, aga Keen oli minu jalale liiga lai ning natukene kobakas tundus ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan Salomone mitte osta. Need tehakse nüüdsel ajal nii kehva kvaliteediga võrreldes
ecCo või Columbia omadega. Tald tuleb vanudes täismahus lahti nii, et jääd vaid nahk ümbrises plätserdama. Jubedad kobakad on ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Hobinurk jalanõu soovitust (matkamine)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.