Esileht Koolilaps Jalgpallitrenn algajale (vara)teismelisele Tartus

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Jalgpallitrenn algajale (vara)teismelisele Tartus

Postitas:
Kägu

12a poiss on hakanud suurt huvi tundma jalgpalli vastu. Harjutab omaette, mängib sõpradega ja nüüd tahab trenni minna. Olen uurinud erinevate jalgpalliklubide kodulehti ja on jäänud mulje, et selles vanuses ollakse ikka juba edasijõudnud ja aastaid trenni teinud, käiakse võistlustel jne. Kas sisuliselt algajal oleks üldse sinna trenni asja? Seda infot saab muidugi otse klubidest ka küsida, aga teine teema ongi veel see, et võistluspinge ja suur tulemuste tagaajamine lapsele tegelikult üldse ei sobi, tema jaoks olekski ideaalne lihtsalt mängurõõmu pärast mängimine, aga et siis keegi sisuliselt juhendaks ja õpetaks ka. Kas sellist tüüpi, rohkem nagu harrastajate mõeldud treeninggruppe lastele on üldse olemas? Aitäh, kui keegi oskab vastata!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Treeninggrupid lastele on küll ja ilmselt ka Tartus, aga 12 aastane algaja ei ole vist enam laps. 12 aastased juba tegijad,

+1
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et suhelge algatuseks teie igapäevamarsruudile sobiliku jalgpalliklubiga. Neid on Tartus päris mitu. Ikka võetakse algajaid ka trenni – neil on erinevaid rühmasid ja ikka on selliseid, kes hiljem alustavad. Lihtsalt võistlema ei pruugita alguses lasta, aga trenni saab ikak teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka asja, eriti kui laps on motiveeritud. Täiesti normaalne on eelteismelisena ala vahetada või uuega alustada. Seda, et keegi on kauem käinud, juhtub igal ajal ja alal.

12 on lihtsalt selles mõttes natuke jama vanus, et siis hakkavad lapsed just “ära kukkuma” või on juba kukkunud, nii võivad hobigrupid kokku kuivanud olla ja tulebki tegijatega treenida. Tasemegruppe on mitmel pool muidu (Helios, Santos vist laiapõhjalisemad), aga kas just täpselt sel vanusegrupil.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks varateismelistele pole algajate trenne? Miks eeldatakse, et laps aegade lõpuni ühe hobiga tegeleb kui juba varateismelised on nö tegijad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks varateismelistele pole algajate trenne? Miks eeldatakse, et laps aegade lõpuni ühe hobiga tegeleb kui juba varateismelised on nö tegijad?

Jalka paraku selline ala on…. Kes on varateismelisena piisavalt hea, see liigub edasi, klubid pole nii rikkad, et paralleelselt algajate gruppi üleval pidada.

Tasemel klubid vähemalt.

Minu koondise tasemel jalgpallur proovis muid alasid ikka juba lasteaia vanuses:) Kaugelt enne 10. eluaastat oli keskendunud jalkale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks varateismelistele pole algajate trenne? Miks eeldatakse, et laps aegade lõpuni ühe hobiga tegeleb kui juba varateismelised on nö tegijad?

Aga palun, tee ise.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks varateismelistele pole algajate trenne? Miks eeldatakse, et laps aegade lõpuni ühe hobiga tegeleb kui juba varateismelised on nö tegijad?

Aga palun, tee ise.

Vaevalt, et sa ise profitasemel mängija oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks varateismelistele pole algajate trenne? Miks eeldatakse, et laps aegade lõpuni ühe hobiga tegeleb kui juba varateismelised on nö tegijad?

Aga palun, tee ise.

Vaevalt, et sa ise profitasemel mängija oled.

Kas ma olen seda väitnud?

Tahetakse mängida. Selleks pole vaja mingi treenerit. Otsigu väljak ja lasku käia.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks varateismelistele pole algajate trenne? Miks eeldatakse, et laps aegade lõpuni ühe hobiga tegeleb kui juba varateismelised on nö tegijad?

Aga palun, tee ise.

Vaevalt, et sa ise profitasemel mängija oled.

Kas ma olen seda väitnud?

Tahetakse mängida. Selleks pole vaja mingi treenerit. Otsigu väljak ja lasku käia.

Mida sa ärpled? Ega mina TA pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki TA laps siis ei lähe “tasemel klubisse”, vaid tavalisse. Sinu koondisejalgpallurilt ei võta see midagi ära.

 

https://www.sumberg.eu/post/mis-on-varajane-sptetsialiseerumine-spordis

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.sumberg.eu/post/mis-on-varajane-sptetsialiseerumine-spordis

Aitäh jagamast, väga hea artikkel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki TA laps siis ei lähe “tasemel klubisse”, vaid tavalisse. Sinu koondisejalgpallurilt ei võta see midagi ära.

https://www.sumberg.eu/post/mis-on-varajane-sptetsialiseerumine-spordis

Minu laps ei mängigi jalgpalli

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps Jalgpallitrenn algajale (vara)teismelisele Tartus