Esileht Ilu ja tervis Jälle haige

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Jälle haige

Postitas:
Kägu

Olin aasta lõpus mingis viiruses – peavalu, väike palavik, kurk valus, kehv enesetunne kestis üle nädala. Eile hommikul hakkas nina tilkuma, õhtuks oli jälle kehv olla, täna haige. olen enda tööandja ja järgmine nädal väga kiire. Palavikku ei ole, kehatemperatuur oli hommikul 35,1. Ravimeid ka midagi võtta erilisi ei ole – sudefed ja kurgurohi.

Kuidas ravite viiruseid, et saaks esmaspäevaks enamvähem ok?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viieuseid ei ravita, need põetakse läbi.

Oled 2 päeva voodis ja jood sooja teed sidruniga.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta sinine leht.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viirused põetakse läbi jah, võta nädalavahetusel rahulikult – puhka. Kui on pingeline ja kiire periood ajad end ette stressi ja see nõrgestab keha veelgi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jalavann, ohtralt mustasõstra teed, eukalüptiga ninasalv ja õhtul paratsetamool. C-vitamiini ka, ja tavaliselt paari päevaga korras.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui võimalik siis otsi kuskilt Puhdistamo Tripla sinkki+c vitamiini toidulisand. Soomes on see laialdaselt saadav. Minul pani see juuksed kinni, kõik viirused hoidis eemal ( terve pere oli pidevalt haige aga minul isegi nina ei tilkunud ) ja lisaks sain lahti oma herpesviiruse villidest ( varem oli iga kuu pm ninaalune kärnas ). Sellesse toidulisandisse on lisatud aminohappeid ka.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui võimalik siis otsi kuskilt Puhdistamo Tripla sinkki+c vitamiini toidulisand. Soomes on see laialdaselt saadav. Minul pani see juuksed kinni, kõik viirused hoidis eemal ( terve pere oli pidevalt haige aga minul isegi nina ei tilkunud ) ja lisaks sain lahti oma herpesviiruse villidest ( varem oli iga kuu pm ninaalune kärnas ). Sellesse toidulisandisse on lisatud aminohappeid ka.

Et peaks haigena Soome sõitma? Tsinki ja c vitamiini on ka Eestis.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee islandi sambliku teed paar korda päevas, peaks kiiresti mõjuma.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Patsiendiminutid 13.03.2020

1. 200 mg C-vitamiini 5 korda 1,5 tunnise vahega võtta

2. Polüvitamiini kompleks kus on sees kõik B-grupi vitamiinid

Võtta 1 korda koos C-vitamiiniga. Kui purgil on kirjas 1 korraga, siis võtta 2, kui kirjas 2 korraga, siis võtta 3

Poole tunni pärast võtta uuesti. Sellest aitab.

3. E-vitamiini õlikapslid 100 mg, 1. Korda võtta koos C- ja polüvitamiiniga, 0,5 tunni pärast uuesti koos polüvitamiiniga  E-vitamiin.

Sellest piisab.

Edasi ainult C vitamiini 1,5 tunniste vahedega.

 

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Patsiendiminutid 13.03.2020

1. 200 mg C-vitamiini 5 korda 1,5 tunnise vahega võtta

2. Polüvitamiini kompleks kus on sees kõik B-grupi vitamiinid

Võtta 1 korda koos C-vitamiiniga. Kui purgil on kirjas 1 korraga, siis võtta 2, kui kirjas 2 korraga, siis võtta 3

Poole tunni pärast võtta uuesti. Sellest aitab.

3. E-vitamiini õlikapslid 100 mg, 1. Korda võtta koos C- ja polüvitamiiniga, 0,5 tunni pärast uuesti koos polüvitamiiniga E-vitamiin.

Sellest piisab.

Edasi ainult C vitamiini 1,5 tunniste vahedega.

Mulle ütles perearst, et kui viirus juba käes, siis pole mingit mõtet mingeid vitamiinilakse hakata tegema, seda tuleb teha enne, et keha oleks tugev ja viiruseid vastu ei võtakski. Aga kui haigena hakkad suures koguses vitamiine võtma, saab ka viirus sellest ainult tuge ja oled raskemini haige.

Minul endal lähevad viirused kiiresti mööda, kui saan puhata. Magan palju ja olen voodis, vaatan seriaale ja lähebki vahel juba ühe päevaga mööda. Kui aega maha võtta ei saa, siis läheb pikalt ja jääb vinduma.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jalavann, ohtralt mustasõstra teed, eukalüptiga ninasalv ja õhtul paratsetamool. C-vitamiini ka, ja tavaliselt paari päevaga korras.

Kui inimesel on pisike palavik, siis on arulage talle paratsetamooli soovitada. Saage aru, paratsetamool on kõrge palaviku alandaja, mitte viiruseravim. Palavik ise on aga haiguse ajal inimese sõber, võitleb haigusetekitajatega. Kui palavik arulagedalt kohe alla võtta, teed omale haige olemise raskemaks, kuigi korraks võib enesetunne tõesti parem olla. Palavik on vaja alla võtta siis, kui see üle 38.5 liigub.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palavik on vaja alla võtta siis, kui see üle 38.5 liigub.

Ei ole. 38ga juba tuleb ravimit võtta. 37,9ga isegi võib. 39le lähenev palavik on ohtlik.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi pile vist maininud, aga vältida piimatooteid ja täielikult suhkrust (mitte glükoosist). Suhkur ja glükoos konkureerivad, esimest on vaja tervenemiseks, aga keha valib suhkru ja haigus pikeneb.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

C vitamiini aga jah vaja võtta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi pile vist maininud, aga vältida piimatooteid ja täielikult suhkrust (mitte glükoosist). Suhkur ja glükoos konkureerivad, esimest on vaja tervenemiseks, aga keha valib suhkru ja haigus pikeneb.

*teist on vaja tervenemiseks ehk glükoosi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palavik on vaja alla võtta siis, kui see üle 38.5 liigub.

Ei ole. 38ga juba tuleb ravimit võtta. 37,9ga isegi võib. 39le lähenev palavik on ohtlik.

Enne 38.5 ei ole palavik veel kuidagi 39-le lähenev.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palavik on vaja alla võtta siis, kui see üle 38.5 liigub.

Ei ole. 38ga juba tuleb ravimit võtta. 37,9ga isegi võib. 39le lähenev palavik on ohtlik.

Te ikka lugesite, et kehatemperatuur on 35,1???

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kehatemperatuur oli hommikul 35,1

kuidas niiii madal üldse võimalik on?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi pile vist maininud, aga vältida piimatooteid ja täielikult suhkrust (mitte glükoosist). Suhkur ja glükoos konkureerivad, esimest on vaja tervenemiseks, aga keha valib suhkru ja haigus pikeneb.

Koolis jäid keemiatunnid vahele? Tee endale selgeks mis on suhkur, sahharoos, glükoos.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te ikka lugesite, et kehatemperatuur on 35,1???

Ma lugesin, aga see ei tähenda, et Paracetamoli võtta alles, kui 39 suunas liikub kehatemperatuur. 35,1, kui see on õigesti mõõdetud, läheb sinna hüpotermia piirimaile ja on väga ohtlik ja vajab arsti sekkumisst.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis jäid keemiatunnid vahele? Tee endale selgeks mis on suhkur, sahharoos, glükoos.

Koolist on väga kaua möödas. Tahtsin öelda, et valgeverelibled vajavad energiat ja hapnikku kehas ringi liikumiseks, aga maiustused ja neis sisalduv suhkur halvendab immuunsüsteemi. Sellepärast on vaja süüa puuvilju, kust saab kasulikku suhkrut ja vitamiine.

Suhkur (mõtlesin valget) tähendab minu meelest sahharoosi ja glükoosi koos, aga eemaldatud on kasulikud ained ja suhkur tõstab veresuhkru kiiresti kõrgeks.

Samuti on vaja D vitamiini taset kontrollida lasta (väga mugav tasuliselt kontrollida lasta). Tsink ja C vitamiin on ka tähtsad immuunsüsteemi tugevdamiseks. Diabeetikutel võib C vitamiini tase väiksem olla.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MIs inimestel viga on, et enam loetust aru ei saada? TA kirjutab ülimadalast temp-st ja kõik hakkavad palavikku alandama??

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole. 38ga juba tuleb ravimit võtta. 37,9ga isegi võib. 39le lähenev palavik on ohtlik.

Miinustatud küll, aga 38,5 võib päris kiiresti juba üles minna, eriti vanuritel või lastel, et parem varem võtta.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MIs inimestel viga on, et enam loetust aru ei saada? TA kirjutab ülimadalast temp-st ja kõik hakkavad palavikku alandama??

Ongi päris madal juba, kindlasti konsulteeriks arstiga. Hommikuti ongi madalam, aga 35,1 on päris madal. Kui täpne mõõteriist oli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui täpne mõõteriist oli?

Kindlasti kontakti vaba. Need näitavad täielikke aiateibaid. Tavaline elavhõbedaga kraadiklaas näitab kõige õigemini.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaline elavhõbedaga kraadiklaas näitab kõige õigemini.

Neid ei müüda mitukümmend aastat. On ikka teisi kraade ka, mis õigesti näitavad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jalavann, ohtralt mustasõstra teed, eukalüptiga ninasalv ja õhtul paratsetamool. C-vitamiini ka, ja tavaliselt paari päevaga korras.

Kui inimesel on pisike palavik, siis on arulage talle paratsetamooli soovitada. Saage aru, paratsetamool on kõrge palaviku alandaja, mitte viiruseravim. Palavik ise on aga haiguse ajal inimese sõber, võitleb haigusetekitajatega. Kui palavik arulagedalt kohe alla võtta, teed omale haige olemise raskemaks, kuigi korraks võib enesetunne tõesti parem olla. Palavik on vaja alla võtta siis, kui see üle 38.5 liigub.

mul pole täisasvanuna palavikku olnudki, paratsetamooli võtan sellise gripilaadse tundega õhtul sisse selleks, et oleks hea uni. Tundub aitavat.

Aga teemaalgatajat mõjutab kindlastui ka see, et on jaanuar ja organism nõrk ning väsinud. Soovitan profülaktilisi ennetavaid vitamiinikuure.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Tänan soovituste eest.

Mul ongi madal kehatemperatuur, koroona ajal oli 34,4 näiteks- arst on sellest teadlik, seega ei kasuta valuvaigistena palavikualandajaid. Olen voodis lesinud, liitrite kaupa mustsõramoosiga teed joonud, samuti kuuma piima meega, lisaks jalavannid, C-vitamiini, aur. Tänaseks on ilge paks nohu, kurk enam  ei valuta ja öösel ei olnud neid vastikuid  külmavärinaid ja kraad näitas hommikul 35,9.  Aga üldine kehv enesetunne on jätkuvalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis su normaalne temperatuur on siis? Ehk mis sinu jaoks on palavik?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul paistab olevat kolmas kord koroonas olla (testi pole veel teinud, aga tunne on täpselt sama, mis kahel varasemal korral). Ja muuseas, kui esimesel korral põdedes olin vaktsineerimata, siis oli kõige kergem põdemine, praktiliselt nagu külmetus. Teisel korral oli mul paar vaktsiini sees ja oli oluliselt hullem, ikka väga ränk. Nüüd paistab olevat veel hullem kui teisel korral, aga olen vahepeal veel usinalt vaktsineerinud (ehk max vaktsineeritus) ehk siis, ma ei tea kas need asjas on omavahel seoses, aga mul on peale vaktsineerimist põdemine läinud oluliselt kohutavamaks (ma muidugi ei tea kuidas oleks siis, kui poleks vaktsineeritud).

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Ilu ja tervis Jälle haige