Esileht Tööelu, raha ja seadused. Järve kandis töötavad inimesed – kus lõunatate?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 119 )

Teema: Järve kandis töötavad inimesed – kus lõunatate?

Postitas:
Kägu

Kuidas see Mets normaalse hinnaga on? Lelle omas ei ole küll mingit päevapraadi. Ja kallimad praed jäävad seal vahemikku 7.20-8.30 eurot, mis on müstiline hind minu meelest. Oleks, et selle summa eest saad siis tõsta omale palju tahad, aga ei …

Issand! Kui palju sa siis süüa tahaksid, et sealsed portsud väikseks jäävad?

No kui hind on müstiline, siis tehke oma söögikoht, kus saate pakkuda palju soodsamalt rahvale toitu. Tundub olevat imeline bisnis.

Miks ma oma söögikoha peaks tegema?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestades seda, et nädalavahetusel restoranis tundub 160€ kahe inimese õhtusöögile täiesti normaalne, ei tundu mulle 160€ kuus igapäevasele kõige olulisemale toidukorrale palju.

Mulle küll ei tundu 160 eurot kahe peale laiaks lüüa normaalne. Me käime perega (kolm inimest) restoranis ja meie arve jääb 50 euro kanti. Ehkki, meil on üsna normaalne sissetulek, siis 160 eurot kahe peale oleks ülikahju välja käia. Ja seda veel igal nädalavahetusel?

Olgu, me ei joo kunagi alkoholi väljas. Võib-olla sellepärast me restoraniarved ongi normaalsed.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille põhjal selline väide?

Sa võid oma kotlette ja jahukastet täisväärtuslikuks toiduks arvata tõesti.

Väidan selle põhjal, et väljas süües on taldrikul killuke liha ning kolmveerandi jagu kartulit, lisandiks lusikatäis salatimaterjali.

Enda kotletid teen näiteks lihaveise hakklihast. Jahukastet küll ei söö, kuid ega seegi pole midagi erilist kui muud asjad on tasakaalus. Ise ma ju tean, mida oma taldrikule panen, mis on tooraine päritolu, toidukorra kaloraaž ning makrotoitainete vahekord. Restoranides saab seda enamasti vaid pilguga hinnata, seega ei ole see täpne. Restoranis korraliku valgukogusega toidukord on ka palju kallim, nii et ilmselt seda igal tööpäeval ei ole rahaliselt mõtet tarbida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestades seda, et nädalavahetusel restoranis tundub 160€ kahe inimese õhtusöögile täiesti normaalne, ei tundu mulle 160€ kuus igapäevasele kõige olulisemale toidukorrale palju.

Mulle küll ei tundu 160 eurot kahe peale laiaks lüüa normaalne. Me käime perega (kolm inimest) restoranis ja meie arve jääb 50 euro kanti. Ehkki, meil on üsna normaalne sissetulek, siis 160 eurot kahe peale oleks ülikahju välja käia. Ja seda veel igal nädalavahetusel?

Olgu, me ei joo kunagi alkoholi väljas. Võib-olla sellepärast me restoraniarved ongi normaalsed.

Kus restoranis saab kolm inimest 50 euroga söönuks?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus restoranis saab kolm inimest 50 euroga söönuks?

Näiteks Mimosa, Kius. Veel armastame sageli India restoranides käia. Viimases läheb isegi vähem kui 50 eurot.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie käisime Lelle Metsas. Jah, ega seal väga soodne pole, aga siis oli, enam ei tea, kas on, paari sorti leib ja paari sorti vahustatud maitsevõi näiteks tasuta. Kui kokkuhoidu soovida, täitis kõhtu suurepäraselt. Supi juurde. Muidugi mitte iga päev, aga kui tundus, et kulud kipuvad liiga suureks. Muide, maitsevõi oli seal super ja täisteraleib värske.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise ma ju tean, mida oma taldrikule panen, mis on tooraine päritolu, toidukorra kaloraaž ning makrotoitainete vahekord.

Päris kole elu ja geenipagas, kui läbi elu peab oma igat ampsu nii jäälgima. See ei ole kriitika, see on kaastunne.

+5
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Meie käisime Lelle Metsas. Jah, ega seal väga soodne pole, aga siis oli, enam ei tea, kas on, paari sorti leib ja paari sorti vahustatud maitsevõi näiteks tasuta. Kui kokkuhoidu soovida, täitis kõhtu suurepäraselt. Supi juurde. Muidugi mitte iga päev, aga kui tundus, et kulud kipuvad liiga suureks. Muide, maitsevõi oli seal super ja täisteraleib värske.

Pärnu mnt Amps pakub (vähemalt mõni aeg tagasi pakkus) koha peal tehtud leiba tasuta. Soe leib ja vahustatud maitsevõi. Väga maitsev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris kole elu ja geenipagas, kui läbi elu peab oma igat ampsu nii jäälgima. See ei ole kriitika, see on kaastunne.

Oma tervisest hoolimise pärast pole vaja kaasa tunda. Kui sulle ei meeldi puhast hea maitsega toitu süüa, siis see on ju sinu valik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestades seda, et nädalavahetusel restoranis tundub 160€ kahe inimese õhtusöögile täiesti normaalne, ei tundu mulle 160€ kuus igapäevasele kõige olulisemale toidukorrale palju.

Mulle küll ei tundu 160 eurot kahe peale laiaks lüüa normaalne. Me käime perega (kolm inimest) restoranis ja meie arve jääb 50 euro kanti. Ehkki, meil on üsna normaalne sissetulek, siis 160 eurot kahe peale oleks ülikahju välja käia. Ja seda veel igal nädalavahetusel?

Olgu, me ei joo kunagi alkoholi väljas. Võib-olla sellepärast me restoraniarved ongi normaalsed.

Kus restoranis saab kolm inimest 50 euroga söönuks?

Saab ikka söönuks 50€-ga restoranis nagu Mimosa. Kolm inimest, kellest üks on laps ja sööb midagi lastemenüüst. Eelrooga ega magustoitu keegi ei võta ning joogiks on vesi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui veini ei joo, siis Mimosas kahele (mitte väga suure söömaga inimesele) umbes 58 eurot:

eelroog kahepeale 15

supp 9

praad 20

magustoit kahepeale 9

Tip 5

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris kole elu ja geenipagas, kui läbi elu peab oma igat ampsu nii jäälgima. See ei ole kriitika, see on kaastunne.

Oma tervisest hoolimise pärast pole vaja kaasa tunda. Kui sulle ei meeldi puhast hea maitsega toitu süüa, siis see on ju sinu valik.

Meeldib väga, aga ma ei pea kaloreid küll nii pingsalt ega makrosid lugema. 80% minu toidulauast on kindlasti kodumaine ja sellest pooloma kasvatatud ja ilma igasuguse mürgita. 20% välismaist on alkohol, kohv, mandlid, mõned jahud ja näiteks hurmaa, mõned mereannid. Isegi sidruni kasvatan ise 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meeldib väga, aga ma ei pea kaloreid küll nii pingsalt ega makrosid lugema.

Neid ei peagi pingsalt lugema. Kogemuste lisandudes kulutad neile mõtlemisele võib-olla mõnekümned sekundid, kui oma toidukorra paika paned. Kaloritest olulisem on ikkagi toidu mitmekesisus ja kvaliteet, kuid kui kaloritega hooletult ringi käia, siis mingil hetkel hakkab see ka muid asju negatiivselt mõjutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kõik kohvikud on ka mõnevõrra erinevad, mõnes on sama toit täitsa hea ja teises täielik solk, kuigi kontseptsioon on sama ja firma on sama. Alati oleneb ka töötajatest ja konkreetse koha õhkkonnast.

Täpselt nii ongi. Kokkadest oleneb toidu maitse vägagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestades seda, et nädalavahetusel restoranis tundub 160€ kahe inimese õhtusöögile täiesti normaalne, ei tundu mulle 160€ kuus igapäevasele kõige olulisemale toidukorrale palju.

Mulle küll ei tundu 160 eurot kahe peale laiaks lüüa normaalne. Me käime perega (kolm inimest) restoranis ja meie arve jääb 50 euro kanti. Ehkki, meil on üsna normaalne sissetulek, siis 160 eurot kahe peale oleks ülikahju välja käia. Ja seda veel igal nädalavahetusel?

Olgu, me ei joo kunagi alkoholi väljas. Võib-olla sellepärast me restoraniarved ongi normaalsed.

sel juhul ei asu teie restoran küll Tallinnas. pmst ei saa enam kuskil pearooga alla 20€, nii et kuidagi ei vea välja isegi siis, kui ainult pearoaga piirduda. midagi on ju juua ka vaja, olgu see kasvõi vesi, aga seegi on 2-3 eurot klaas.

160€ ei pea muidugi ka tingimata kulutama. tõsi, täpselt selline summa kulus meil abikaasaga Kolmes Sibulas paar nädalat tagasi, aga… me võtsime kolm käiku ja alkoholi ka. siiski, ma pean seda liiga kalliks, eriti arvestades, et tegemist ei ole ju mingi tippkohaga. ja palkki on suurem kui 3000.- ????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui veini ei joo, siis Mimosas kahele (mitte väga suure söömaga inimesele) umbes 58 eurot:

eelroog kahepeale 15

supp 9

praad 20

magustoit kahepeale 9

Tip 5

praad ka kahe peale või?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sel juhul ei asu teie restoran küll Tallinnas. pmst ei saa enam kuskil pearooga alla 20€, nii et kuidagi ei vea välja isegi siis, kui ainult pearoaga piirduda. midagi on ju juua ka vaja, olgu see kasvõi vesi, aga seegi on 2-3 eurot klaas

No saab ikka! Eespool ju kirjutasin paar näidet. Ja, kui ma räägin India restoranist, siis seal on seni mul arve alati alla 50 euro jäänud ja süüa on nii palju, et ei jõuagi kõike korraga süüa.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see mimosa näide või? tee see lihtne liitmistehe veel kord ja sa näed, et 58 € ei ole see arve mitte kuidagi. või oligi praad kahe peale?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see mimosa näide või? tee see lihtne liitmistehe veel kord ja sa näed, et 58 € ei ole see arve mitte kuidagi. või oligi praad kahe peale?

Üks räägib, et eel- ja magusrooga ei võta ja teine kirjutab selle peale 3-käigulise eine hinnad 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me käime perega (kolm inimest) restoranis ja meie arve jääb 50 euro kanti.

Ära valeta. 3 odavat praadi oleks juba 60. Eelroad, magus ja jook veel juurde.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks Mimosa,

Burks 16, teised pearoad 19-24.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil tööl teenitakse hästi, aga sellele vaatamata võtavad kõik oma toidud kodunt kaasa-ka tegevjuht. Esiteks hoiab see kõvasti aega kokku, ei pea kulutama sööma minemisele, söömisele ja tagasi sõitmisele, vaid saab tööd tehes samal ajal süüa. Seetõttu on ka tööpäev vaid 6-7h pikk.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me käime perega (kolm inimest) restoranis ja meie arve jääb 50 euro kanti.

Ära valeta. 3 odavat praadi oleks juba 60. Eelroad, magus ja jook veel juurde.

Ei valetagi. Vaatasin Mimosa menüü üle. Me ei ole vast pool aastat seal perega käinud ja hinnad on vahepeal tõesti tõusnud. Praeguse menüü järgi jääks väljaminek siiski alla 60 euro.

Laps võtab alati burgerieine ja meie piirdume vaid pearoaga. Mitmekäigulisi eineid ja alkoholi ei võta.

India restoranidest oleme käinud Chakras, CHIs ja Akbanas. Seal jääb arve tavaliselt 45-euro kanti. Ja seal oleme käinud ka hiljaaegu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestades seda, et nädalavahetusel restoranis tundub 160€ kahe inimese õhtusöögile täiesti normaalne, ei tundu mulle 160€ kuus igapäevasele kõige olulisemale toidukorrale palju.

Mulle küll ei tundu 160 eurot kahe peale laiaks lüüa normaalne. Me käime perega (kolm inimest) restoranis ja meie arve jääb 50 euro kanti. Ehkki, meil on üsna normaalne sissetulek, siis 160 eurot kahe peale oleks ülikahju välja käia. Ja seda veel igal nädalavahetusel?

Olgu, me ei joo kunagi alkoholi väljas. Võib-olla sellepärast me restoraniarved ongi normaalsed.

Esiteks, sinu tsiteeritud lauses pole öeldud “igal nädalavahetusel”. Kui üldse alkoholi ei joo, on arve väiksem kindlasti. Meie õhtusöögi juurde restoranis kuulub pudel head veini (ja võib-olla ka aperatiiviks või desserdiks midagi) kindlasti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestades seda, et nädalavahetusel restoranis tundub 160€ kahe inimese õhtusöögile täiesti normaalne, ei tundu mulle 160€ kuus igapäevasele kõige olulisemale toidukorrale palju.

Mulle küll ei tundu 160 eurot kahe peale laiaks lüüa normaalne. Me käime perega (kolm inimest) restoranis ja meie arve jääb 50 euro kanti. Ehkki, meil on üsna normaalne sissetulek, siis 160 eurot kahe peale oleks ülikahju välja käia. Ja seda veel igal nädalavahetusel?

Olgu, me ei joo kunagi alkoholi väljas. Võib-olla sellepärast me restoraniarved ongi normaalsed.

Kus restoranis saab kolm inimest 50 euroga söönuks?

Saab ikka söönuks 50€-ga restoranis nagu Mimosa. Kolm inimest, kellest üks on laps ja sööb midagi lastemenüüst. Eelrooga ega magustoitu keegi ei võta ning joogiks on vesi.

Ainult eelroa ja leivaga (lapsele võib ka ainult seda anda, ei pea üldse menüüst tellima) saab kindlasti veel odavamalt.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sel juhul ei asu teie restoran küll Tallinnas. pmst ei saa enam kuskil pearooga alla 20€, nii et kuidagi ei vea välja isegi siis, kui ainult pearoaga piirduda. midagi on ju juua ka vaja, olgu see kasvõi vesi, aga seegi on 2-3 eurot klaas

No saab ikka! Eespool ju kirjutasin paar näidet. Ja, kui ma räägin India restoranist, siis seal on seni mul arve alati alla 50 euro jäänud ja süüa on nii palju, et ei jõuagi kõike korraga süüa.

Vaatan seda Mimosa menüüd, et ühel inimesel läheks seal normaalse (mitte koonerdava) söömise korral:

 

eelroog 14€-15€

pearoog 22€ (suurem osa pearoogadest üle 20€)

magustoit 9€ (võib-olla ka kohv 3€-4€)

Seega ühe inimese toit 46€-50€ (kahepeale 92€-100€) ja lisaks pudel veini odavamast hinnaklassist 40€-50€. Isegi see linnapiiril odavrestoran läheks omajagu üle 100€ kahele maksma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil tööl teenitakse hästi, aga sellele vaatamata võtavad kõik oma toidud kodunt kaasa-ka tegevjuht. Esiteks hoiab see kõvasti aega kokku, ei pea kulutama sööma minemisele, söömisele ja tagasi sõitmisele, vaid saab tööd tehes samal ajal süüa. Seetõttu on ka tööpäev vaid 6-7h pikk.

Mõnele inimesele just meeldib teha pikem puhkepaus ja jalga sirutada. Kiirel ajal olen samuti n.ö. karbist käigu pealt söönud, aga ega see normaalne pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see mimosa näide või? tee see lihtne liitmistehe veel kord ja sa näed, et 58 € ei ole see arve mitte kuidagi. või oligi praad kahe peale?

arvuta uuesti.

Meie sööme tihti nii, et eelroa kahepeale, pearoaks mina supi ja mees prae, ja magustoidu kahepeale. Ei õgi silmini, kolm käiku jääb mulle väga paljuks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meeldib väga, aga ma ei pea kaloreid küll nii pingsalt ega makrosid lugema.

Neid ei peagi pingsalt lugema. Kogemuste lisandudes kulutad neile mõtlemisele võib-olla mõnekümned sekundid, kui oma toidukorra paika paned. Kaloritest olulisem on ikkagi toidu mitmekesisus ja kvaliteet, kuid kui kaloritega hooletult ringi käia, siis mingil hetkel hakkab see ka muid asju negatiivselt mõjutama.

Kust need kogemused siis tulevad, kui kunagi pole kaloreid pingsalt lugenud. Pole vaja olnud paljudel inimestel. Ma ei usu nt iial, et mu vanaema, kes elas 99, luges kunagi kaloreid. Sõi leiba ja kartulit, trenni ei teinud hoopiski. Konjakit kaanis kuni surmani, pool liitrit nädas. Ma töötan vanainimestega heategevuse korras. Nendega, kes on vaimselt ja füüsiliselt tegusad ja vanuses 75 pluss on noorimad. Nendest umbes 70st memmest-taadist, keda ma kuus kohtan, pole küll kohe kindlasti makrodest kunagi keegi midagi kuulnud ja selleks, et teada, et redist saab ka teisele kolmanda juurde võtta, aga kooki iseenesest pole vaja kolme taldrikutäit, pole vaja end viia kaloti- ja makrolugemiseni. See on argimõistusega hoomatav. Äratab kaastunnet, kui keegi on pidanud suhteliselt noores eas sellega juba nii palju maadlema, et juba kõik harjumuslik ja peas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnele inimesele just meeldib teha pikem puhkepaus ja jalga sirutada. Kiirel ajal olen samuti n.ö. karbist käigu pealt söönud, aga ega see normaalne pole.

Ei, me ei söö karbist, ikka taldrikust noa ja kahvliga. Ja ei pea tööd tegema söömise ajal, aga mulle näiteks meeldib söömise ajal Perekooli sirvida. Võib rahulikult 30 minutit mäluda, kuigi ma ei tea, kuidas on see võimalik, kuna mul on 10 minutiga praad otsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 119 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Järve kandis töötavad inimesed – kus lõunatate?