Esileht Hobinurk Jõulud

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Teema: Jõulud

Postitas:
Kägu

Ütled, et pole midagi erilist, aga ometi on juba ettevalmistused käivad ????

Mis ettevalmistused? Kingitusi olen tellinud muidugi, kui kuskil midagi sobilikku silma on jäänud, augustis juba tellisin mõned ära. Ma seda mingiks ettevalmistuseks ei pea. Nagu ütlesin, enne tulevad veel sünnipäevad.

Mina ka, mina ka. Mina käisin kevadel Välismaal ja tõin sealt kaks suurt kohvritäit kive ja seepe. Nüüd ainult pakkimise vaev, ei mingit stressi.

Mis kivid ja seebid? Milleks mingeid kive kingitakse? Appike, loodan et mulle keegi kive ja seepi ei kingi. Nagu tegelt? See on nali eksole?

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõukajal ei pidanud enamus peresid jõule, meil tehti sel õhtul vaid paremat süüa. Ometi meeldivad minule jõulud, kõige pimedam aeg, siis süttivad toas/õues jõulutuled, pere tuleb kokku, teeme head süüa, käime saunas. Piparkooke teen iga advent ühe portsu. Saab ka pikemalt puhata. Kingid on sümboolsed.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütled, et pole midagi erilist, aga ometi on juba ettevalmistused käivad ????

Mis ettevalmistused? Kingitusi olen tellinud muidugi, kui kuskil midagi sobilikku silma on jäänud, augustis juba tellisin mõned ära. Ma seda mingiks ettevalmistuseks ei pea. Nagu ütlesin, enne tulevad veel sünnipäevad.

Mina ka, mina ka. Mina käisin kevadel Välismaal ja tõin sealt kaks suurt kohvritäit kive ja seepe. Nüüd ainult pakkimise vaev, ei mingit stressi.

Mis kivid ja seebid? Milleks mingeid kive kingitakse? Appike, loodan et mulle keegi kive ja seepi ei kingi. Nagu tegelt? See on nali eksole?

Ei ole, mõni aeg tagasi teises teemas keegi rääkis, et ta tõid kevadel välisreisilt kive ja seepi kaasa, et jõulukinkideks.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütled, et pole midagi erilist, aga ometi on juba ettevalmistused käivad ????

Mis ettevalmistused? Kingitusi olen tellinud muidugi, kui kuskil midagi sobilikku silma on jäänud, augustis juba tellisin mõned ära. Ma seda mingiks ettevalmistuseks ei pea. Nagu ütlesin, enne tulevad veel sünnipäevad.

Mina ka, mina ka. Mina käisin kevadel Välismaal ja tõin sealt kaks suurt kohvritäit kive ja seepe. Nüüd ainult pakkimise vaev, ei mingit stressi.

Mis kivid ja seebid? Milleks mingeid kive kingitakse? Appike, loodan et mulle keegi kive ja seepi ei kingi. Nagu tegelt? See on nali eksole?

Ei ole, mõni aeg tagasi teises teemas keegi rääkis, et ta tõid kevadel välisreisilt kive ja seepi kaasa, et jõulukinkideks.

Kas keegi näitaks mulle mis kividest ja mis seepidest juttu on? Täitsa huvitav kohe, äkki peaks ka kruusa kinkima hakkama 😉

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõukajal ei pidanud enamus peresid jõule,

Peeti ikka küll.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõukajal ei pidanud enamus peresid jõule,

Peeti ikka küll.

Ei peetud. Mõni unustab ära, et teised inimesed ikka nägid, mis elu elati, aga popp on ju rääkida, kuidas oldi vabadusvõitlejad ja peeti paksude kardnate taga jõule.

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõukajal ei pidanud enamus peresid jõule,

Peeti ikka küll.

Ei peetud. Mõni unustab ära, et teised inimesed ikka nägid, mis elu elati, aga popp on ju rääkida, kuidas oldi vabadusvõitlejad ja peeti paksude kardnate taga jõule.

Meil peeti. Kaeti laud, tehti paar väiksemat kingitust. Käisime surnuaias ka alati, see säras küünaldest. Ema viis lapsena kirikusse ka, üksi ei tohtinud minna. Kui poleks jõule peetud, siis poleks kirikuustel keegi ka valvet pidanud. Aga seda teadsid kõik, et valvatakse ja võib pahandusi tulla. Ka vabadusvõitlejate haudadel valvati, aga need olid alati küünlaid täis ja valgustasid pool surnuaeda ära. Nt Raadil Kuperjanovi haud. Isegi telekas näidati ilusaid filme, muusikale või operette sel ajal. Venelaste Silva või Nahkhiir olid kindlalt kavas just jõulude ajal.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja ilmselt hakkab jaanuaris juba jaanilõkke materjali ka koguma.

Jõulud on kõige kohutavam püha ja ma enne sureks, kui hakkaks kaks kuud enne seda planeerima.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks teete suurpuhastust enne jõule või enne külalisi? Ma teen alati pärast, siis saab õhu külalistest ja mustusest puhtaks ????

Enne ja pärast 😀 enne külalistele, pärast iseendale.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõukajal ei pidanud enamus peresid jõule,

Peeti ikka küll.

Ei peetud. Mõni unustab ära, et teised inimesed ikka nägid, mis elu elati, aga popp on ju rääkida, kuidas oldi vabadusvõitlejad ja peeti paksude kardnate taga jõule.

meie pidasime ja kõik meie tuttavad pidasid ka, ei mäleta, et oleks pidanud varjama, aga olin siis ka pisike ja tegelikult olid vanaemal tõesti suured kardinad ees, kui nüüd meenutama hakata

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole ammu mingit jõulustressi tundnud. Juba u 10a tagasi leppisime perekonnaga kokku, et kingitusi enam ei tee (väikseid lapsi pole). Mõnikord harva, kui on vaja olnud mõnele tuttava või kaugema sugulase lapsele  kink viia, siis hüppan kiirelt raamatupoest läbi.

Viimasel paaril aastal oleme ka omavahel peres ära jaganud ülesanded, et kes millise toidu jõululauale toob. Siis ei jää kogu mure võõrustaja õlule.

Jõulud on mõnusad! Poodidesse ma sel ajal oma jalga eriti ei tõsta 🙂

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kodus ei toimu kunagi ühtki jõuluistumist ega vaaritamist, ainult oma mees ja kolm last. Vanematele sai juba 8 aastat tagasi öeldud, et tahaks rahus oma kodus olla…

Nii kahju lastest.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanematele sai juba 8 aastat tagasi öeldud, et tahaks rahus oma kodus olla…

Vanematel on õigus tähistada, sina ei tohi nende rõõmu ära võtta. Lastest on kahju, aga igaüks kasvatab lapsi enda vaadete järgi muidugi ja pole meie asi öelda.

Sul on kahju lastest, kellel on traditsioon pidada jõule rahulikult oma kodus oma vanematega???

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõukajal ei pidanud enamus peresid jõule,

Peeti ikka küll.

Ei peetud. Mõni unustab ära, et teised inimesed ikka nägid, mis elu elati, aga popp on ju rääkida, kuidas oldi vabadusvõitlejad ja peeti paksude kardnate taga jõule.

Meil küll peeti. Ma isegi ei tea kedagi, kes kusagil “paksude kardinate” taga istus. Kuusk toodi alati 24. dets ja kardinaid ette küll ei tõmmatud sellepärast 😀

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole ehteid maha võtnudki.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on kahju lastest, kellel on traditsioon pidada jõule rahulikult oma kodus oma vanematega???

Nad ju ei pea üldse.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nad ju ei pea üldse.

Ta ütles, et ei korralda suuremale seltskonnale istumisi ega mingit toidu vaaritamist. Jõuludel ollakse rahulikult kodus koos mehe ja lastega. See ei tähenda seda, et ei tehta omavahel väikeseid kingitusi ja head-paremat süüa-juua.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on kahju lastest, kellel on traditsioon pidada jõule rahulikult oma kodus oma vanematega???

Nad ju ei pea üldse.

Seda ei öelnud keegi

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõukajal ei pidanud enamus peresid jõule,

Peeti ikka küll.

Ei peetud. Mõni unustab ära, et teised inimesed ikka nägid, mis elu elati, aga popp on ju rääkida, kuidas oldi vabadusvõitlejad ja peeti paksude kardnate taga jõule.

Meil küll peeti. Ma isegi ei tea kedagi, kes kusagil “paksude kardinate” taga istus. Kuusk toodi alati 24. dets ja kardinaid ette küll ei tõmmatud sellepärast ????

Meil ei peetud, isegi ei teadnud jõuludest midagi, enne kui ajad muutusid ja jõule uuesti avalikult pidama hakati.

Millal kuusk toodi, ei mäleta enam, võib-olla ka jõulude paiku, kuid kingitused ja pidu oli alati 31.12.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil selliselt nagu nüüd ei peetud, oli väike istumine pereringis. Aga alati peeti ülestõusmis püha, ehk munadepüha. Vanaema ega vanemad usklikud ei olnud, aga mune värviti ja koksiti kogu perega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ei peetud, isegi ei teadnud jõuludest midagi, enne kui ajad muutusid ja jõule uuesti avalikult pidama hakati.

Mu vanavanemad ja ka vanemad olid üles kasvanud enne nõukaaega ja rääkisid kogu aeg, milliseid pühasid siis tähistati ja kuidas elati. Ikka tähistasime jõule. Ega see polnud ju otseselt seadusevastane ka – kirikutes olid jumalateenistused täiesti lubatud, neil osalemine samuti, ainult et oktoobrilastele, pioneeridele, kom. noortele ja muidugi  parteitegelastele oli see tugevalt taunitud ja võis karistada saada, et reetsid oma “ideoloogia”. Vanaema võis käia vabalt ja polnud ka hullu, kui lapselapsed kaasas olid.

Aga alati peeti ülestõusmis püha, ehk munadepüha. Vanaema ega vanemad usklikud ei olnud, aga mune värviti ja koksiti kogu perega.

Imelikul moel see oli täiesti aktsepteeritud ka sügaval nõukaajal. Koolis õppisime mune värvima, pärast munapühi võis mune klassikaaslastega avalikult jagada ja neid koksida, ükski õpetaja ei pannud pahaks. Polegi enne mõelnud, kuidas nõukavõim siis ülestõusmispühad lahti seletas, et värviliste munadega rahul oli.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanematele sai juba 8 aastat tagasi öeldud, et tahaks rahus oma kodus olla…

Vanematel on õigus tähistada, sina ei tohi nende rõõmu ära võtta. Lastest on kahju, aga igaüks kasvatab lapsi enda vaadete järgi muidugi ja pole meie asi öelda.

Jaa, loomulikult. Las tähistavadki. Aga minul on õigus olla oma kodus, kui ma seda soovin.

Miks sul lastest kahju on? Nad on esimesed, kes ei viitsi kuhugi minna ja nuruvad, et palun, las me saame oma kodus olla ja toimetada:)

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks lapsed leiavad endale kaaslased ja hakkavad oma perega jõule pidama. Ema ja isa saavad rahus oma kodus üksi olla. Minu tuttavale ei meeldinud külalised, sünnipäevi pidada, jõulud, et saaks kodus rahus olla. Tütar leidis kaaslase n.ö. itaalia perest, kus lapsed käivad kodus, koos reisitakse, suure jõulupoed/sünnipäevad ning on meelsasti elukaaslase juures. Nüüd ema kurdab, et laps ei käi enam kodus. Eks ma siis lohutasin, et saad ju üksi kodus rahus olla, solvus millegipärast.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks lapsed leiavad endale kaaslased ja hakkavad oma perega jõule pidama. Ema ja isa saavad rahus oma kodus üksi olla. Minu tuttavale ei meeldinud külalised, sünnipäevi pidada, jõulud, et saaks kodus rahus olla. Tütar leidis kaaslase n.ö. itaalia perest, kus lapsed käivad kodus, koos reisitakse, suure jõulupoed/sünnipäevad ning on meelsasti elukaaslase juures. Nüüd ema kurdab, et laps ei käi enam kodus. Eks ma siis lohutasin, et saad ju üksi kodus rahus olla, solvus millegipärast.

Nii see kipub olema jah, mida külvad, seda lõikad. Ka peresuhetesse peab panustama, kui soovid sealt midagi kunagi vastu saada.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sul lastest kahju on? Nad on esimesed, kes ei viitsi kuhugi minna ja nuruvad, et palun, las me saame oma kodus olla ja toimetada:)

Täpselt nii ongi. Sulle meeldib OMA perega ainult olla ehk siis teie ja lapsed. Ja tulevikus veedadki kõik jõulud üksi, sest nii nagu teie lõikate vanavanemad praegu välja, lõigatakse tulevikus sind.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt meeldivad jõulud. Ja tahaks neid omale sobival moel pidada ja tunda. Seega püüan teha nii: ma ei soovigi seda, mis näiteks TA kirjutab. Et kõik oleks krips kraps tehtud ja nüüd ootan. Ma tahangi vaikselt teha ja mõelda. Väike ettevalmistus terve selle aja on see, mida mina ihkan. See ei tähenda kodu üleni kaunistamist ega kulla-karraga seadmist. Ikka võtan need samad asjad välja, lihtsalt nostalgiat soovin veidi enam, kui nooruses. Kui kõik oleks praegu tehtud, siis mul jõulutunnet ei tekigi.
Mõni kink on soodukate ajal soetatud. Ja mõned ostan juurde, söödavad kinkepakid, Andre farmilt näiteks ja neid ei saa ju enne valmis varuda. Iga kord jõuluteemades on inimesi, kes hindavad asju nii, et – kingitused pannakse sõnas ühte patta – nipsasjad, et kellel neid vaja on?! Miks arvatakse, et need ongi need peamised kingid? Ma ei vaatagi selliseid asju. Lapsed suured. Ei ela enam kodus, omal pered ja elukaaslased.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks lapsed leiavad endale kaaslased ja hakkavad oma perega jõule pidama. Ema ja isa saavad rahus oma kodus üksi olla. Minu tuttavale ei meeldinud külalised, sünnipäevi pidada, jõulud, et saaks kodus rahus olla. Tütar leidis kaaslase n.ö. itaalia perest, kus lapsed käivad kodus, koos reisitakse, suure jõulupoed/sünnipäevad ning on meelsasti elukaaslase juures. Nüüd ema kurdab, et laps ei käi enam kodus. Eks ma siis lohutasin, et saad ju üksi kodus rahus olla, solvus millegipärast.

Minule see perspektiiv väga meeldiks:)

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sul lastest kahju on? Nad on esimesed, kes ei viitsi kuhugi minna ja nuruvad, et palun, las me saame oma kodus olla ja toimetada:)

Täpselt nii ongi. Sulle meeldib OMA perega ainult olla ehk siis teie ja lapsed. Ja tulevikus veedadki kõik jõulud üksi, sest nii nagu teie lõikate vanavanemad praegu välja, lõigatakse tulevikus sind.

See sõltub ikka omavahelistest suhetest. Ei peksa mina oma lapsi nii nagu mind lapsepõlves peksti. Väga lähedased oleme lastega.

Miks ma peaks nende inimestega ühe laua taga istuma ja harrast jõulumuusikat kuulama? Head nägu tegema? Ei viitsi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks lapsed leiavad endale kaaslased ja hakkavad oma perega jõule pidama. Ema ja isa saavad rahus oma kodus üksi olla. Minu tuttavale ei meeldinud külalised, sünnipäevi pidada, jõulud, et saaks kodus rahus olla. Tütar leidis kaaslase n.ö. itaalia perest, kus lapsed käivad kodus, koos reisitakse, suure jõulupoed/sünnipäevad ning on meelsasti elukaaslase juures. Nüüd ema kurdab, et laps ei käi enam kodus. Eks ma siis lohutasin, et saad ju üksi kodus rahus olla, solvus millegipärast.

Minule see perspektiiv väga meeldiks:)

Aga siis tööta selles suunas, tee lastele selgeks, et sind ei ole mõtet kutsuda ei sünnipäevale ega jõuludeks küll. Ja nad ei kutsu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks lapsed leiavad endale kaaslased ja hakkavad oma perega jõule pidama. Ema ja isa saavad rahus oma kodus üksi olla. Minu tuttavale ei meeldinud külalised, sünnipäevi pidada, jõulud, et saaks kodus rahus olla. Tütar leidis kaaslase n.ö. itaalia perest, kus lapsed käivad kodus, koos reisitakse, suure jõulupoed/sünnipäevad ning on meelsasti elukaaslase juures. Nüüd ema kurdab, et laps ei käi enam kodus. Eks ma siis lohutasin, et saad ju üksi kodus rahus olla, solvus millegipärast.

Minule see perspektiiv väga meeldiks:)

Aga siis tööta selles suunas, tee lastele selgeks, et sind ei ole mõtet kutsuda ei sünnipäevale ega jõuludeks küll. Ja nad ei kutsu.

A mis sul viga on? Mis sul sügeleb? Inimesed elavad oma elu nii, nagu nad soovivad. Kujuta ette, mõnele on jõulud üks eriti mõttetu ja lollakas asi. Ja osatakse oma elu elada ka ilma täiskasvanud laste kamandamiseta mingite jõulude tähistamisele. Kui ei oska, äkki tuleks pigem siis sellega tegeleda?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )


Esileht Hobinurk Jõulud