Esileht Pereelu ja suhted Jõulupidu suguvõsas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Jõulupidu suguvõsas

Postitas:

Me oleme kogunenud vanavanemate juurde. Alati. Ka sel aastal on vanavanemad kutsunud. Nemad koroonat ei karda. Meil on suguvõsas 10 last. Pooled teismelised. Üks päev on ühe sõber olnud lähikontaktne, teisel päeval teisel lapsel. Õnneks testid negatiivsed. Koolis on korona positiivseid olnud.
Kui vanavanemad ei karda, kutsuvad külla, kas on ikka mõistlik minna jõulude aejal külla.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti mitte, kasutage pigem ära seda, et saate omaette kodus olla, mitte ringi trahvida, sest vanurid tahavad. Mul just hea meel, et see aasta jõulud saab lastega kodus olla, mitte ringi trampida kellegi dikteerimise järgi, nagu igaastasel mustlaspidu.

+15
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurepärane põhjus olla jõulude ajal kodus.  See ei muuda minu põhimõtteid, et keegi koroonat ei karda vms, ei hakka mööda eestis ja kaubandusvõrku tormama, oleme mõnusalt oma kodus, oma perega.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.11 08:17; 17.11 12:38; 17.11 18:04; 17.11 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, olla ise oma kodus oma nn traditsioonidega. See on hea põhjus eriti neile, kes muidu pidid sundkorras pühade ajal sugulaste juurde sõitma, muidu solvuti.

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 08:40; 17.11 09:51; 17.11 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koroona on see aasta suurepärane ettekääne pääseda äiast-ämmast! Kavatsen kindlasti kasutada seda head võimalust!

+17
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koroona on see aasta suurepärane ettekääne pääseda äiast-ämmast! Kavatsen kindlasti kasutada seda head võimalust!

Eks ühel päeval olete ise mehega need äi ja ämm. Aeg läheb ruttu.

+23
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 09:19; 17.11 12:53; 17.11 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koroona on see aasta suurepärane ettekääne pääseda äiast-ämmast! Kavatsen kindlasti kasutada seda head võimalust!

Eks ühel päeval olete ise mehega need äi ja ämm. Aeg läheb ruttu.

Mina olen seda, aga ma ei sunni kedagi meie tulema. Ja mõistan täiesti seda, kui noor perekond või noorpaar tahavad ise omaette olla, oma kuusepuu juures või oma loodud jõuluõhtul. Minu ema on samasugune, on hea meel, kui  keegi tuleb, aga ei suru ega tee pärast etteheiteid.
Seega eriti neile, kes tahaksid oma kodus olla, aga siiani pole saanud, on see aeg hea selle jaoks, väike võõrutus, mis pole osaliste süü.

+22
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 08:40; 17.11 09:51; 17.11 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tuleb jõuluõhtu nagu ikka. Seekord koguneme minu sugulastega (üle aasta siis kas minu või mehe perega).

Ma arvan, et üksindusse ja depressiooni suremine pole ka hea alternatiiv vanavanematele. Jätta ta jõuluõhtuks üksi (minu ema on ka lesk, st olekski siis üksi). Kui kaua siis ei käiks üldse vanavanematel külas? Hea küll, kevadel saime hakkama, 2 kuud ei käinud külas. Aga uuesti seda ei tahaks läbi teha, sest kui kaua see peaks kestma?

Pigem käitume muul ajal mõistlikult – teatris, kinos jm üritustel ei käi, poes käime harva ja hoiame distantsi, kes saba, teeb kodukontorit jne , aga lähima pereringiga ikka suhtleme ka näost-näkku.

Meil on selles mõttes vedanud, et koroona-osas on nii minu kui ka mehe suguvõsa suht sarnaste põhimõtete ja lähenemisega ja tundub, et ka suurem osa tutvusringkonnast. See teeb elu natuke lihtsamaks, et ei ole pereringis asjatuid vaidlusi, kas tohib külla minna või mitte ja keegi pole kellegi peale tige 🙂 Keegi ei ole paniköör, aga samas ka ei ole teist äärmust, et lähme köhime nüüd julgelt kõikjal 😀

+18
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 10:26; 17.11 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui eelnevalt on kõik kaks nädalat karantiinis ja keegi ei aevasta, siis vast võib minna.

Aga mina vist orgunniks pigem mingi väikse väljasõidu-matka looduses perele jõulupäeval. Teeks lõket ja küpsetaks verivorsti. Õhtul siis igaüks oma kodus ja saab ju terve grupi videokõne teha, kui üksinduse tunne peale tuleb.

Head jõuluootust (kuigi alles november…)!

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et üksindusse ja depressiooni suremine pole ka hea alternatiiv vanavanematele. Jätta ta jõuluõhtuks üksi (minu ema on ka lesk, st olekski siis üksi). Kui kaua siis ei käiks üldse vanavanematel külas? Hea küll, kevadel saime hakkama, 2 kuud ei käinud külas. Aga uuesti seda ei tahaks läbi teha, sest kui kaua see peaks kestma?

Normaalne. Hoolimine on oluline. Aga meie rääkisime eri asjadest. Kui sunnitakse minema, aga ei taheta minna, siin on iga aasta need teemad olnud. Et sellel aastal on põhjus oma kodus olla. Samas, kui tahetakse minna, eks need ikka lähevad.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 08:40; 17.11 09:51; 17.11 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks päev on ühe sõber olnud lähikontaktne, teisel päeval teisel lapsel. Õnneks testid negatiivsed. Koolis on korona positiivseid olnud.

Olenekski sellest, kuidas sellel perioodil on. Kui ikka lähikontaktne on koroonapositiivne, siis ma ei hakkaks minema. Nad ei pruugi ju karta, aga samas oleks selline asi ikka karm, kui nad pärast selle haiguse saaksid. Kui nad oleksid selle juba hiljuti läbi põdenud, siis oleks teine teema, aga ka siis ei saaks ju lähikontaktse tõttu minna see, kes koroonapositiivsega kontaktis oli, sest peol on ju rohkem inimesi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minna ise tahate, siis mina teeks peresisese eelneva karantiini, kahenädalase. No päris lukku ei saa panna ennast, aga minimaalselt käimist. Lapsed koju koolist, ise kodutööl (kui see muidugi võimalik on). Ja siis läheks ja peaks ühe toreda jõulu. Mõlgutangi oma pere osas, et teeks nii – samas meil on üks tegur, üks teismeline, kes ei oleks sellise asjaga kindlasti nõus. Samas ta ei ole ka peost huvitatud.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 11:52; 18.11 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et üksindusse ja depressiooni suremine pole ka hea alternatiiv vanavanematele. Jätta ta jõuluõhtuks üksi (minu ema on ka lesk, st olekski siis üksi). Kui kaua siis ei käiks üldse vanavanematel külas? Hea küll, kevadel saime hakkama, 2 kuud ei käinud külas. Aga uuesti seda ei tahaks läbi teha, sest kui kaua see peaks kestma?

Normaalne. Hoolimine on oluline. Aga meie rääkisime eri asjadest. Kui sunnitakse minema, aga ei taheta minna, siin on iga aasta need teemad olnud. Et sellel aastal on põhjus oma kodus olla. Samas, kui tahetakse minna, eks need ikka lähevad.

Nojah, ongi tahtmise asi. Ma mõtlesin ka kunagi, et no kuna meie lapsepõlves ei sõitnud ringi, siis unistasin ka sellisest jõuluõhtust, et oma kodus oma perega. Üks aasta olin ise koos noorimalapsega haige jõulude ajal ja sain oma tahtmise. Täitsa nukker oli kohe, ei olnud üldse seda tunnet, mis arvasin, et saab olema 😀 Inimene tahab ikka seda, mida tal pole, kuni lõpuks selle saab …

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 10:26; 17.11 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koroona on see aasta suurepärane ettekääne pääseda äiast-ämmast! Kavatsen kindlasti kasutada seda head võimalust!

Eks ühel päeval olete ise mehega need äi ja ämm. Aeg läheb ruttu.

Ja siis kavatsen olla selline ämm, kes oma tahtmist peale ei suru ja mõistan, et lastel on oma pered, oma kodud ja oma traditsioonid.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.11 08:17; 17.11 12:38; 17.11 18:04; 17.11 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis kavatsen olla selline ämm, kes oma tahtmist peale ei suru ja mõistan, et lastel on oma pered, oma kodud ja oma traditsioonid.

Just nimelt – “kavatsed”. Või sa arvad, et su ämm kavatses noorena midagi muud, kohe arvski, et tema hakkab küll lastele oma tahtmist peale suruma ega taha mõista, miks need pühi eraldi veedavad?

+14
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 09:19; 17.11 12:53; 17.11 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nemad ei pruugi koroonat karta aga see ei tähenda, et nendest nooremad isikud haigeks ei jää…. Minuarust egoistid – neil suva ja siss olgu teistel ka koroonast suva….

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguses seisus (Tln) ei oska midagi pikalt ette mõelda. Tavalise vanavanemate külastuse oleme mõned nädalad juba edasi lükanud, sest Tln  koroona viimase aja levikuga on ikka üsna suur  tõenäolsus, et oma kodu/töö/kool trajektooridega on meil ikkagi  olnud kui mitte otsesed, siis kaudsemad kokkupuuted (on olnud haigeid, kes 2 nädalat nö kodus, aga testima pole üleüldse läinudki, saadetudki, kuigi koroona väidetavad sümtomid isegi olemas).

Kui tavapärast kõik koos olemist ei tulegi, siis  vähegi võimalusel ilmselt mingites variantides korraks kokkusaamine  ikkagi  tuleb(õues, distantsilt, mitte kõik pered korraga). Kevadel sai niimoodi ka kaks sünnipäeva tähistatud, aga siis muidugi päevad pikemad ja ilmaolud teised, et polnud probleemi ka mõned tunnid väljas olla ja ka pikemat maad edasi-tagasi sõita. Neil vanused sellised, et pooleks aastaks või aastaks kokkusaamist edasi lükata ei tasu, sest võib-olla polegi enam siis kelle juurde minna. Õigemini  talv-kevad juba näitas osaliselt, et niimoodi omaette ja lähedasi nägemata, nendega koosolemata hakkas  neil  kiirelt elusäde kaduma ja tervisemured siis ka kiirelt tulema.

Me muidugi ise ka tahame olla vanemate/vanavanemtega aeg-ajalt koos ja ka jõulude ajal. See ei ole meie jaoks pealesunnitud kohustus vanemate poolt.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minna ise tahate, siis mina teeks peresisese eelneva karantiini, kahenädalase. No päris lukku ei saa panna ennast, aga minimaalselt käimist. Lapsed koju koolist, ise kodutööl (kui see muidugi võimalik on). Ja siis läheks ja peaks ühe toreda jõulu. Mõlgutangi oma pere osas, et teeks nii – samas meil on üks tegur, üks teismeline, kes ei oleks sellise asjaga kindlasti nõus. Samas ta ei ole ka peost huvitatud.

Kui te Tallinnas elate, siis on üsna suur tõenäosus, et see teismeline varsti lähikontaktsena koju peab jääma. Tallinnas vist pole enam ühtegi kooli, kus mõnd koroonajuhtumir ei oleks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis kavatsen olla selline ämm, kes oma tahtmist peale ei suru ja mõistan, et lastel on oma pered, oma kodud ja oma traditsioonid.

Kas teil muidu surutakse peale?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis kavatsen olla selline ämm, kes oma tahtmist peale ei suru ja mõistan, et lastel on oma pered, oma kodud ja oma traditsioonid.

Just nimelt – “kavatsed”. Või sa arvad, et su ämm kavatses noorena midagi muud, kohe arvski, et tema hakkab küll lastele oma tahtmist peale suruma ega taha mõista, miks need pühi eraldi veedavad?

Ma olen juba poole kohaga ämm – vanemal pojal (24) on elukaaslane,  seega ei ole enam esimeses nooruses. Ja kui poeg teataks, et on jõulude ajal elukaaslase juures, sõidavad spasse või reisima (kui ei oleks koroonast), siis ütleksin  ok, aga saame siis mingil muul ajal kokku.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.11 08:17; 17.11 12:38; 17.11 18:04; 17.11 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis kavatsen olla selline ämm, kes oma tahtmist peale ei suru ja mõistan, et lastel on oma pered, oma kodud ja oma traditsioonid.

Just nimelt – “kavatsed”. Või sa arvad, et su ämm kavatses noorena midagi muud, kohe arvski, et tema hakkab küll lastele oma tahtmist peale suruma ega taha mõista, miks need pühi eraldi veedavad?

Ma olen juba poole kohaga ämm – vanemal pojal (24) on elukaaslane, seega ei ole enam esimeses nooruses. Ja kui poeg teataks, et on jõulude ajal elukaaslase juures, sõidavad spasse või reisima (kui ei oleks koroonast), siis ütleksin ok, aga saame siis mingil muul ajal kokku.

Ega sul muud võimalust olekski, kui öelda ok.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 18:24; 17.11 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis kavatsen olla selline ämm, kes oma tahtmist peale ei suru ja mõistan, et lastel on oma pered, oma kodud ja oma traditsioonid.

Just nimelt – “kavatsed”. Või sa arvad, et su ämm kavatses noorena midagi muud, kohe arvski, et tema hakkab küll lastele oma tahtmist peale suruma ega taha mõista, miks need pühi eraldi veedavad?

Ma olen juba poole kohaga ämm – vanemal pojal (24) on elukaaslane, seega ei ole enam esimeses nooruses. Ja kui poeg teataks, et on jõulude ajal elukaaslase juures, sõidavad spasse või reisima (kui ei oleks koroonast), siis ütleksin ok, aga saame siis mingil muul ajal kokku.

Ega sul muud võimalust olekski, kui öelda ok.

Ja mis sa siis ütleksid, et ei, kindlasti pead tulema koju ja istuma jõululauas! Vaesed lapsed, kellel on sellised vanemad.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.11 08:17; 17.11 12:38; 17.11 18:04; 17.11 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis sa siis ütleksid, et ei, kindlasti pead tulema koju ja istuma jõululauas! Vaesed lapsed, kellel on sellised vanemad.

No kas su oma ämm ja äi siis ütlevad nii või mis sa saed nende mehe vanemate kallal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. Ma olen juba poole kohaga ämm – vanemal pojal (24) on elukaaslane,  seega ei ole enam esimeses nooruses. Ja kui poeg teataks, et on jõulude ajal elukaaslase juures, sõidavad spasse või reisima (kui ei oleks koroonast), siis ütleksin  ok, aga saame siis mingil muul ajal kokku.

    Nii, ja miks sa ise ei ole julgenud siiani ämmale ja äiale öelda, et tahad jõulude ajal oma kodus olla? Mis neilgi muud oleks vastata, kui OK? Kõva mutt küll, kes ainult foorumis on julge kaagutama.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 09:19; 17.11 12:53; 17.11 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis kavatsen olla selline ämm, kes oma tahtmist peale ei suru ja mõistan, et lastel on oma pered, oma kodud ja oma traditsioonid.

Just nimelt – “kavatsed”. Või sa arvad, et su ämm kavatses noorena midagi muud, kohe arvski, et tema hakkab küll lastele oma tahtmist peale suruma ega taha mõista, miks need pühi eraldi veedavad?

Ma olen juba poole kohaga ämm – vanemal pojal (24) on elukaaslane, seega ei ole enam esimeses nooruses. Ja kui poeg teataks, et on jõulude ajal elukaaslase juures, sõidavad spasse või reisima (kui ei oleks koroonast), siis ütleksin ok, aga saame siis mingil muul ajal kokku.

Ega sul muud võimalust olekski, kui öelda ok.

Ja mis sa siis ütleksid, et ei, kindlasti pead tulema koju ja istuma jõululauas! Vaesed lapsed, kellel on sellised vanemad.

Mul ei ole mingit probleemi ülenejate ega alanejate sugulastega koos jõulude aeg koos istuda. See aasta lihtsalt siis väike isolatsioon ja maskid enne.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 18:24; 17.11 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule meeldib oma sugulastega olla, aga see on ikkagi väsitav ka, sel aastal ootan jõule rohkem kui kunagi varem. Loodan vaid, et keegi ei haigestu.

Ma leian, et ükski lesest vanavanem ei pea üksinda olema. Võib ju olla koos ühe lapse perega. Aga seda ma ei pooldaks, et vanaema ja vanaisa juurde külla lähevad nende kolm täiskasvanud last kaasadega kuuest erinevast kollektiivist ja suurte lastega, kes tulevad omakorda viiest erinevast koolist ja paarist lasteaiast. Korraga on tekkinud 10-kordne võimalus, et nakkus sisse tuuakse, sest need 20 inimest ju ei ole maskiga ja ei hoia 2-meetrist vahet. Ei ole vaja.

Igaüks võib öelda, et tema koronat ei karda. Aga kui mõni teismeline enesele teadmata oma koolist vanavanematele korona toob ja sel on kehvad tagajärjed, siis ei lohuta kedagi teadmine, et aga vanavanemad ei kartnud ju.

Lugesin just et täna surid 46-aastsne naine ja 67-aastane mees, pole ju väga vanad.

 

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me oleme kogunenud vanavanemate juurde. Alati. Ka sel aastal on vanavanemad kutsunud. Nemad koroonat ei karda. Meil on suguvõsas 10 last. Pooled teismelised. Üks päev on ühe sõber olnud lähikontaktne, teisel päeval teisel lapsel. Õnneks testid negatiivsed. Koolis on korona positiivseid olnud.

Kui vanavanemad ei karda, kutsuvad külla, kas on ikka mõistlik minna jõulude aejal külla.

Hästi keeruline otsustada. Seda, et viirus on päris, see on fakt. Kas hakata riskima või mitte. Mis on olulisem. Kas traditsioon, mis võibki jääda viimaseks või terviste hoidmine ? Ja ehk läheb kõik õnneks ja säilib traditsioon ja ka vanavanemaid jagub veel aastateks. Saab soovitada, et tee nii, et sees kõige parem oleks ja mida kõige olulisemaks pead.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vara veel mõelda, teie otsus sõltub peamiselt sellest kui hulluks koroonaviiruse levik ja suremine läheb. Tõenäosus on suur, et laine hari ei ole veel möödas ja see on alles jõulude ajal, siis oleme kõik kodused.

Pigem võtta aega ja telefoniteel palju suhelda, minu vanemad sugulased armastavad seda ja tunnike telefonis aeg-ajalt nendega aega veeta on samuti väärtuslik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaüks võib öelda, et tema koronat ei karda. Aga kui mõni teismeline enesele teadmata oma koolist vanavanematele korona toob ja sel on kehvad tagajärjed, siis ei lohuta kedagi teadmine, et aga vanavanemad ei kartnud ju.

Äkki usaldaks vanavanemate endi arvamust? Äkki neil on savi, kui mitu aastat veel elavad, kuid elatud aeg peab olema kvaliteetne ehk siis lasteta veedetud jõulud ei ole mõistlik eluea kasutus?

Kas traditsioon, mis võibki jääda viimaseks või terviste hoidmine ? Ja ehk läheb kõik õnneks ja säilib traditsioon ja ka vanavanemaid jagub veel aastateks.

Aga ehk ei lähe ja päev peale pidamata jäänud jõule uinub vanavanem igavesele unele?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 11:52; 18.11 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaüks võib öelda, et tema koronat ei karda. Aga kui mõni teismeline enesele teadmata oma koolist vanavanematele korona toob ja sel on kehvad tagajärjed, siis ei lohuta kedagi teadmine, et aga vanavanemad ei kartnud ju.

Äkki usaldaks vanavanemate endi arvamust? Äkki neil on savi, kui mitu aastat veel elavad, kuid elatud aeg peab olema kvaliteetne ehk siis lasteta veedetud jõulud ei ole mõistlik eluea kasutus?

Kas traditsioon, mis võibki jääda viimaseks või terviste hoidmine ? Ja ehk läheb kõik õnneks ja säilib traditsioon ja ka vanavanemaid jagub veel aastateks.

Aga ehk ei lähe ja päev peale pidamata jäänud jõule uinub vanavanem igavesele unele?

Aga äkki teevad seda hoopis selle vanavanema lapselapsed? Kas siis ka vanavanem õnnelik on, et nägi nad ikka nende surma ära, mis siis, et ise selle surma põhjustas?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Pereelu ja suhted Jõulupidu suguvõsas