Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jupike elatist…

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Jupike elatist…

Postitas:

Kui elatisvõlglane elab välismaal…võlg mingi 18000 €, ta pole kunagi midagi maksnud.
Riik maksab suure asjaajamise peale lõpuks elatisabi 100 € kuus ja see on suureks abiks.
Nüüd maksis võlglane äkki mingi 500 €, et kas nüüd siis kohe riik enam elatisabi ei maksagi…või vaadatakse selle järgi, kas hakkab iga kuu maksma?
Olen segaduses…et äkki lapse isa maksiski ühe korra, et jätta muljet, et ta ju justkui maksab ja nüüd riik enam mulle ei maksa, kuigi võlg on üüratu ja olen üsna veendunud, et see jäigi ühekordseks makseks…
Ja äkki ma nüüd ei saagi enam üldse elatisabi?
Kes asjaga kokku puutunud…äkki oskate nõu anda? Mida teha?
Lapse isaga suhelda pole võimalik, ütlen kohe ette ära.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 22:07; 13.08 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koostad korraliku avalduse ja tabeli võlgnevuse kohta ja pöördud Justiitsministeeriumisse Rahvusvahelise justiitskoostöö talitusse. Nemad seletavad kuidas ja mida veel vaja on teha, siis edastavad dokumendid vastavasse riiki, siis võtab sõltuvalt riigist mingi aja, meil läks aasta peaaegu. Siis hakkab sealne vastav ametnik sellega edasi tegelema ja elatisraha hakkad saama juba läbi tema. Siis pole vaja jännata selle 100EUR-ga
Alusta siit lugemisega https://www.juristaitab.ee/et/elatis-lapsele/kuidas-elatist-taotleda-teises-euroopa-liidu-liikmesriigis
Kui lapse isa elab mõnes muus riigis, siis seda enam küsi Justiitsministeeriumist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nüüd augustis maksis isa 500 eurot, siis septembris elatisabi ei saa. Kui ta septembris üldse ei maksa, siis oktoobris saab.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 22:33; 13.08 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks kuu jääb jah vahele, kui juhtuski olema ühekordne makse. Mu laste isa maksab vahel harva 20-30€, siis saan järgmisel kuul selle võrra vähem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 22:42; 14.08 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks kuu jääb jah vahele, kui juhtuski olema ühekordne makse. Mu laste isa maksab vahel harva 20-30€, siis saan järgmisel kuul selle võrra vähem.

Kas see arvestus läheb kuskil automaatselt…või pead ise mingi taotluse kuskile tegema?
Mille järgi arvestatakse…et kui on näiteks elatis välja mõistetud 200 €, isa maksab nt 100 euri…et kuidas siis riik maksab`? Või kuidas see käib?
Ja kas seda arvestab kohtutäitur…või kes nagu`?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 22:07; 13.08 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks kuu jääb jah vahele, kui juhtuski olema ühekordne makse. Mu laste isa maksab vahel harva 20-30€, siis saan järgmisel kuul selle võrra vähem.

Kas see arvestus läheb kuskil automaatselt…või pead ise mingi taotluse kuskile tegema?

Mille järgi arvestatakse…et kui on näiteks elatis välja mõistetud 200 €, isa maksab nt 100 euri…et kuidas siis riik maksab`? Või kuidas see käib?

Ja kas seda arvestab kohtutäitur…või kes nagu`?

Kui isa maksab 100 eurot, siis järgmine kuu elatisabi ei saa üldse. Kui isa maksab 80, siis saab 20 eurot.

Minul käib läbi kohtutäituri. Iga kuu esimestel päeval annan talle teada kas ja kui palju isa lapse kasvatamiseks raha kandis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 22:33; 13.08 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks kuu jääb jah vahele, kui juhtuski olema ühekordne makse. Mu laste isa maksab vahel harva 20-30€, siis saan järgmisel kuul selle võrra vähem.

Kas see arvestus läheb kuskil automaatselt…või pead ise mingi taotluse kuskile tegema?

Mille järgi arvestatakse…et kui on näiteks elatis välja mõistetud 200 €, isa maksab nt 100 euri…et kuidas siis riik maksab`? Või kuidas see käib?

Ja kas seda arvestab kohtutäitur…või kes nagu`?

Kui isa maksab 100 eurot, siis järgmine kuu elatisabi ei saa üldse. Kui isa maksab 80, siis saab 20 eurot.

Minul käib läbi kohtutäituri. Iga kuu esimestel päeval annan talle teada kas ja kui palju isa lapse kasvatamiseks raha kandis.

Sama, ise pean teatama oma kohtutäiturile otse pangaarvele laekuvatest summadest. Need summad, mis kohtutäitur ise võlgnikult ära võtab vahel, arvestab ka maha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 22:42; 14.08 18:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jupike elatist…