Esileht Kodunurk Juuretise tegemine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Juuretise tegemine

Postitas:

Tere.

Soov on hakata leiba tegema, seega olen uurinud kuidas juuretist teha. Aga kõik on suht seinast-seina. Mõned ütlevad, et lihtsalt rukkijahu ja vesi. Teised jällegi, et viil leiba ja keefiri või õunamahla. Kolmandad jällegi, et viil leiba ja vett.

Kuidas siis oleks kõige parem teha?

Tänan 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka ikka aeg-ajalt leiba teinud, aga juuretise nullist ise tegemine on tundunud küll kõrgem pilotaaž, ei ole katsetama hakanud. Olen saanud tuttavatelt, ühe korra ostnud turult ja ühe korra ühest käsitöö-leivapoest – kiiretel aegadel või suviti jääb leivategemine soiku ja juuretis läheb jälle halvaks. Muidu kui järjest iga nädal või kahe nädala tagant teha, siis on ju oma juuretis käepärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahet pole, kui ei suuda valida, võid kõiki ka panna, see asi peab lihtsalt käärima sul minema lõpuks, kefiir ja/või mahl kiirendavad natuke, seepärast neid soovitatakse, ja leivaviilus on ilmselt ka juba jupike juuretist sees, nii et see aitab kiiremini sobivaid baktereid kasvatada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui paned leiba siis peaks see olema juuretisega tehtud leib. Kasutatakse ka õunamahla või keefiri. Aga ise tehtud juuretisega kipub kuluma minu leivategu enne kui “hoo” sisse saab.

Seega soovitaks juuretise siiski osta või kelleltki hankida. Taluturul müüakse ja enamasti tutvusringkonnas ikka keegi küpsetaja on, kellelt leiba küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juuretise tegemiseks ise kulub juba mitu päeva ja siis ka hakkab see õigesti tööle alles mitme leivateo pärast, lausa 6-7 korda võib kuluda enne, kui leib tõesti hästi kerkinud on.
Võibolla kui teha nii, nagu profid õpetavad,  töötab juba 2.-3. korral hästi:

https://www.leibur.ee/kuidas-valmistada-ise-rukkijuuretist/

Aga see tegemine on ka  tükk toimetamist. Ja pane tähele, et alustuseks võtad juuretiseleiva, mitte pärmileiva.
Mina sain oma juuretise koolituselt kaasa ja ikka läksid alguse leivateod pekki.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hetkel teen juurest ja ainult veest ja rukkijahust. Mullitama hakkas juba 5. päeval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 13:35; 26.11 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei jaksa oodata ja mõistatada, millal ta siis käima läheb ja kaua võtta võib… Tallinnas müüakse juuretist kohe kasutamiseks nt Biomarketis ja olen kuulnud, et ka Pagar Võtaks kohapeal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei jaksa oodata ja mõistatada, millal ta siis käima läheb ja kaua võtta võib… Tallinnas müüakse juuretist kohe kasutamiseks nt Biomarketis ja olen kuulnud, et ka Pagar Võtaks kohapeal.

Kui ma oma juuretise suutsin ära suretada, siis ostsin ka Biomarketist – no täiesti hukka läks see leivategu, ei kerkinud üldse. Võtsin siis selle eelnevalt viidatud leiburi õpetuse ette ja tegin selle järgi uue juuretise. Juba kolmanda leivateoga võis päris rahule jääda. Esimesed kaks muidugi kerkisid ka päris kenasti, aga polnud ikka see päris õige tulemus ja õiget vunki veel ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kahjuks ka poe juuretisega ei ole õnnestunud seda käima saada. Ükskord sain juuretist vabaõhumuuseumist ja ka see ei töödanud mul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 13:35; 26.11 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin oma esimese nii: rukkijahu, vesi, maitsestamata biojogurt, õunamahl. Iga päeva natuke rukkijahu ja sooja vett juurde. Läks ilusti käärima. 4. päeval alustasin esimest leivategu ja esimene leib õnnestus kohe ja nüüd teen juba pool aastat igal nädalal leiba ise, mis õnnestub alati väga hästi. Oluline, et oleks kannatust lasta iga kord käärimisel kesta 12 tundi vähemalt. Nt õhtul 9 paned, hommikul 9 teed taigna ja 3-4 tunni pärast küpsetad. Kannatust peab olema, et protsessid jõuaks käima minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Juuretise tegemine