Esileht Ilu ja tervis Kaalu alandamine hakkab vaimsele tervisele.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Teema: Kaalu alandamine hakkab vaimsele tervisele.

Postitas:

Tere.
Minu mure selline, et mul lõppeb kohe teine kuu treenimise ja kaalu alandamise tähe all. Mul on kaalu tõstvad ravimid peal ja kilpnääre alatalituse piiri peal, nii et kahe kuuga on kaalukadu heal juhul olnud 4kg. Noh, asi seegi ja ma loodan, et ehk on selles kübeke tõtt, et kaalu ei maksa uskuda, lihased ka… No peeglist vaatab veel küllaltki priske naine vastu ja praegu istudes saab ka ilusasti kõhuvoldikesest kinni võtta, jalad on nagu tsellused tammetüved… Vaikselt edeneb.

Aga mul on juba paar korda viimase paari nädala jooksul olnud olukord, et lihtsalt jooksen vannituppa ja istun vanni serva peal ja teen hingamisharjutusi, et uuesti ennast \”kokku võtta\”. Tänagi.

Pere sööb isukalt kartuliputru ja koduseid kotlette, magustoiduks kräsupeakook, mees tõi veel apelsinimahla ka ja mina näkitsesin oma võis praetud lillkapsast ja jõin mullivett kõrvale ja lihtsalt ei suutnud seda vaadata. Mees on mul 187cm pikk ja kaalub 75 kilo ja seda ilma mingi pingutuseta. Teised söövad pastat, lasagnet, käivad tihti Hesburgeris, kebabi söömas või tellivad pizza… Söövad aegajalt kooki, võtavad filmi kõrvale jäätist või krõpsu… \”Teiste\” all pean ma siis silmas kõiki oma lähedasi ja parimaid sõpru. Maja on kartulipudru lõhna täis, lisaks see kook ja mahl… Sõna otseses mõttes peksin rusikatega vastu kõhtu ja ütlesin endale, et mu mees ei abiellunud selle vaalaga, kes ma olen, tema suhtes juba oleks õiglane alla võtta… Just see, et kuna minul on kokkamise \”skill\” kõige kõrgem, siis teen mina kõige sagedamini süüa. Ja ikka nii, et teised söövad head-paremat ja on ikka ilusad normaalkaalus inimesed, mina söön oma kala, kana, juurikaid (kartuli viskasin välja) ja joon vett või keefiri peale.

Ma lihtsalt tunnen, et ma ei suuda. Niipea, kui ma end lõdvaks lasen, hakkavad kilod kuhjuma, ma tean, ma olen paar aastat tagasi täpselt samal rajal olnud ja siis lubasin endale, et mitte kunagi kaal enam üle 69 ei tõuse (ma olen 177cm pikk) ja nüüd veebruaris vahtis kaalult 84 vastu…

Kuidas teie selliseid hoogusid kontrollite? Kas teil üldse esineb neid?

Ma pole kahe kuu jooksul kordagi libastunud. Mitte üks kartul, mitte üks amps makarone või krõpsu, mitte üks komm. Magusavajaduse rahuldan 10-12 pähkliga, kohvi ja tee sisse ei pane suhkrut… Ikka alaneb kaal väga vaevaliselt ja see on nii demoraliseeriv. Kõik on demoraliseeriv. Eriti kui mu pilbaspeenike parim sõbranna pool kilo kooki hammaste taha uhab ja ikka alakaalu piiril on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.04 18:16; 23.04 19:20; 23.04 20:20; 24.04 15:50; 24.04 16:21; 25.04 14:21; 25.04 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elu on ebaõiglane, jah!
Aga oled sa katsetanud seda, et lubad endale mingi intervalli tagant nn vaba päeva? Minul on nt 3 korda kuus vaba päev ja siis luban endale mõistuse piires (st õgimiseni laskumata) kõike, millest muidu loobun. Vahel aitab see vastu pidada. Mul nt on praegu külmkapis pakk martsipaniga ¨okolaadi – 2 nädala pärast saan seda süüa 😀
Samuti see mõte, et ma ju tegelikult tean, kuidas see söök maitseb, ma ei pea seda tingimata saama, sest pärast on süümepiinad palju suuremad kui hea maitse väärt oli.
Keele otsaga kaneeli maitsmine pidi ka isusid tagasi tõmbama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 18:46; 24.04 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtad ja kleebid omale külmkapile mõne pildi sellelt lehelt http://noticiacirculando.wordpress.com/2010/12/28/anorexia-sexual-e-bulimia-sexual-o-que-pode-ser-pior-estar-doente-ou-ser-explorada-sexualmente/
ja alla teksti: \”Tahan ka selliseks saada!\”.

Ja et seda pilti mitte näha, ei lähe sa enam külmkapi ligigi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand halasta @ viimane pilt, see küll mu eesmärk ei ole, pigem ikka tervislik 67-68 kilo. Jah, töötav meetod oleks see tõesti, külmikule läheneks kinnisilmi. Lisaks sureks nälga mees ja lapsed 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.04 18:16; 23.04 19:20; 23.04 20:20; 24.04 15:50; 24.04 16:21; 25.04 14:21; 25.04 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest ma uurisin seda asja väga põhjalikult ja läksin low-carb toitumisre¸iimile. Kartul ei sisalda peale tärklise ja kalorite mitte midagi. Lillkapsas taluvõiga – kõige kasulikum osa sellest ongi või. Kalorite lugemine on mõttetu, kui keha ei saa toitaineid, siis ongi näljare¸iim, säästure¸iim, nimetagem seda kuidas tahate…

Kommi ei söö, sest ma ei suudaks ühe kommiga piirduda. Ma üritan kusjuures piirduda heal juhul 2-3 pähkliga päevas, aga saan pidama alles 10-12 juures. Kommiga oleks samamoodi. Võtan ühe ja siis olen 6 tükki alla kugistanud. Kuigi viimasel ajal on isud väga imelikuks läinud, õieti ei taha mitte midagi.

Jah, ma saan aru, et see on mainstream-meedia poolt ajupestud inimeste jaoks raske, aga ma tõesti sööngi 1,5gr rasva 1gr valgu kohta ja alla 25gr süsikate päevas ja kaloreid ei loe (!). Kui nüüd keegi tänitab, et sellepärast võtangi aeglaselt alla, siis proovisin kõiki muid toitumisi ka, sellega liigub kaal veel natukenegi kuskile poole. Lihtsalt ma igatsen seda süsivesikulaksu – hunnik makarone kastmega, kook, komid, küpsis, magus limps…

Kartulipudruga on nii, et seda ma saaks süüa 4-5 väikest lusikatäit ja olekski süsikad üle võlli. Ja ta ei sisalda mitte midagi kasulikku (juurikas noh, taimele, tärklisevaru), ma tean. Pigem söön kõhu siiski midagi täis, kanafilee ja juurikad… Aga kõige hullem ongi see tunne, et mina pean ikka valima ja piirama ja ei saa meesaia süüa jne. Lihtsalt… Ajudele hakkab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.04 18:16; 23.04 19:20; 23.04 20:20; 24.04 15:50; 24.04 16:21; 25.04 14:21; 25.04 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jällegi kiidan Sind, oled tubli!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen eluaeg sale olnud ja pidasin seda mõtetuks paksude halaks ja laiskuseks, kes rääkisid, et nad ei saa kuidagi kaalu alla, kuigi teevad seda ja teist. Nüüd sünnitasin lapse, rasedusega võtsin vähe juurde ja kilod kadusid peale sünnitust 4 kuuga. Aga siis käis mingi klõks ja kaal hakkas tõusma. Ja märkamatult lisandus 10 kilo. Loen kaloreid( süsikaid, rasvu jne), teen trenni, püüan liikuda nii palju kui võimalik. No mitttemidagi. Kaal ei kuku ja kõik. Varem kui mul kaal veidi kerkis, sain ainuüksi söögiga selle taas kontrolli alla. Nüüd ei aita miski. No mittemiski! Ma ei soovi end näljutada ka, sellisel viisil saadud tulemused nagunii ei püsi. Söön päevas oma norm kaloraazi täis.VCahel vähem, vahel rohkem. Ei õgi magusat. Ei armasta rasvast ega joo värvilisi jooke. Heal juhul suudan punnitada kilo mingi aja peale alla. Aga nii, kui end kasvõi natukene lõdvaks lasen, on kilod plaksti taasi ja rohkemgi veel. Masendav. Riided ei lähe selga, volt piilub siit ja piilub sealt. Ma ei mõista , mis toimub. Eks muidugi vanust ka natukene, olen 32. Ainevahetus pole enam nii kiire ja laps on halb mgaja. Saan ise ööpäevas magada vaid 4-6h ja arvan, et äkki see ongi organismi sassi keeranud. Hetkel tundub küll, et kõik,mis söön, hoiab keha kiivalt alles. Oehjahh. OOtan suve, ehk siis ka rohkem liikumist ja rõõmasam meel.
Edu teemaalgataja! Äkki peaksime kuidagi koos asja käsile võtma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled küll tubli, aga miks sa oma elu ise nii raskeks teed? Söö ikka ise sama toitu, mis perele teed (või tee perele seda, mida ise süüa tahad). Lihtsalt võta väiksemad portsud, jäta rasvane kaste peale kallamata ja magustoidust veerand portsu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale – süsivesikud on sportliku eluviisi juures siiski vajalikud, mingil määral piiratud kogustes tõepoolest, aga mitte mingil juhul täielikud põlualused. Tuleb lihtsalt valida milliseid süsikaid millega süüa.

Sa väidad ühes lauses, et kalorite lugemine on mõttetu ja mainstream meedia poolt ajupestud jura. Anna andeks, aga sinu low carb high fat atkinsi teemaline ponnistus on täielik pseudoteadus kalorilugemisega võrreldes ja pikemas perspektiivis on seda ju võimatu elustiiliks muuta kui sul just süsikate suhtes surmahirmu ei teki vms sest sa ju tead et su isud ei kao mitte kunagi ära. Sa ei unusta ju asjade maitset ja see ongi normaalne et kooki süüakse maitse pärast. Kui kaua sa sellise enesepiitsutamisega vastu pead veel? Kuu? Kaks? Otsi oma ülekaalu põhjuseid pigem selles paanilises ülesöömises (6 kommi mitte 1 vvõi 2 jne) ja tahtmatuses/suutmatuses portsjonitega piiri pidada.

Üks toitumisteadlane ja kunagi mainis nukralt et nii paljud otsivad lahendust mingis imelises toitumiskombinatsioonis kui tegelikult koosneb tavalise haigusteta inimese puhul ainus ümberlükkamatu valem sissesöödud ja kasutatud energia hulgast ehk siis vanadest headest kaloritest. Ok, sul on kindlasti ravimite kõrvalmõjud ja terviseprobleemid aga oma veel olemasoleva tervisega eksperimenteerimise asemel oleks kasulikum spetsialisti juures vastuvõtul ära käia kes oskaks kogu su tervislikku olukorda arvesse võtta ja korraliku toitumisplaani teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 02:09; 24.04 22:22; 26.04 14:34;
To report this post you need to login first.

Teemaalgataja, sinu toitumine ja vaade asjale on niivõrd vale, et ma isegi ei tea, kust alustada.
Esiteks- sa teed seda kõike valedel põhjustel. Andsid mehele mingi lubaduse, et muutud saledaks (no mitte just nii sõna- sõnalt, kuid mõte jääb samaks). Juba siit hakkab kõik kiiva kiskuma. Kaalu peaksid sa alandama eelkõige enda pärast, oma enesetunde pärast.
Vaimselt tervisele hakkab selline piitsutamine jah, täitsa usun. Sa peaksid sööma sama toitu, mis teised, kuid väiksema portsu ja mõne valikuga. Näiteks kartuliputru oleksid võinud küll võtta, kuid kräsupeakooki mitte. Kui siis ehk vaid 1 spl täis. Pastat võid süüa, lasagnet vbl mitte eriti, kuid väike tükk ei tee paha. Kiirtoidust loobu ja poolfabrikaatidest. Neid hamburgereid ja krõpse pole lihtsalt vaja.
Sinu praeguse range rezhiimi juures ei pea sa kaua vastu. Varsti murdud, õgid, õgid veel rohkem. Ja saad need kilod topelt tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.04 06:41; 24.04 10:05; 24.04 15:26; 24.04 16:48; 26.04 06:59; 30.04 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja ju kirjutas, et on kalorilugemist juba proovinud, aga see ei mõjunud.
Mina toitun ka sarnaselt kui teemaalgataja ja mu arust on see tegelikult hoopis lihtsam meetod kui kaalumine ja kaloriarvestamine. St võib-olla teemaalgataja kaalub ka toitu ja teeb rohkem \”täppisteadust\”, aga mina lihtsalt välistasin mingid toiduained (piim, kartul, jahutooted, suhkruga tooted) ja söön teisi normaalselt. Nt juurvilju söön nii palju kui isu ja kõht ei seetõttu ka tühjaks. Õlisid kasutan ka piiramatult. Huvi pärast toksisin hiljuti TAI-sse oma päevamenüü sisse ja sain tulemuseks, et kaloreid on normaalselt (1800), valku ja rasvu justkui liiga palju. Aga no iga päev seal paprikaviilu kaupa kaaluda ja sisestada võtab liiga palju aega ning minu jaoks ei toimi.
Samas mina muidugi luban endale vabu päevi ka, nagu ülal kirjutasin. Siis ei hakka nii hullusti ajudele ja enamasti pole ka vabal päeval lõpuks tahtmist hullult ebatervislikult pugima hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 18:46; 24.04 09:53;
To report this post you need to login first.

Kalorite lugemine tasub end ära ainult siis, kui inimene on eluohtlikult rasvunud. Või siis enne mai tia…südameoppi…kus on vaja alla võtta väga limiteeritud aja jooksul.
Teemaalgataja on nii pikk, et tema praegune kaal on ainult piiiiiiisut rohkem, kui tema normaalkaaluvahemik. Sestap ongi mulle mõistmatu, milleks ta niimoodi ennast piitsutab, kui samas peaks ta mõõdukalt toitudes ja mõne toiduaine vbl kasulikuma vastu vahetades saama selle kaalu alla umbes 3- 4 kuuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.04 06:41; 24.04 10:05; 24.04 15:26; 24.04 16:48; 26.04 06:59; 30.04 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, ma mõistan sind. Mul on ka neid frustratsioonihetki olnud, ja olen ka mõnele kiusatusele järele andnud, ma pole nii tugev kui sina. Jaanuarist praeguseni (st siis 4 kuuga) olen 8 kg maha saanud, nii et sama tempo kui sul. Kusjuures olen sinust paar cm lühem, aga 84-ni on mul veel 5 kg minna (84 juures tunneksin ennast juba päris hästi, viimati oli mul selline kaal 5 a tagasi, vahepealse aja sisse jäi 2 rasedust).

Mina laisa inimesena pole ei teooriasse väga peensusteni süüvinud ega oma toidusedelit väga radikaalset piiranud. Lihtsalt: 1) snäkke toidukordade vahel väldin, eriti magusaid 2) kartulit ja pastat püüan vältida, aga mitte täielikult 4) jahutooteid püüan vältida 3)portsude suurusi püüan vähendada 4) õhtusöögist loobun. Õigemini, õhtusöögi eest on tükk juustu ja mõni puuvili.

See \”püüan\” ja \”mitte täielikult\” tuleb sellest, et ma ei saa kogu aja ainult selle toitumiseteemaga tegeleda, muu elu tahab ka elamist. Ja kui kohvikus pakutakse vaid võisaiu, mitte -leibu, siis ma selle singiga võisaia ka võtan. Ja sööklas pole ka sageli võimalik valida ilma kartuli/pastata toitu. Mõnikord küll annab need asendada köögiviljaga õnneks. Ühesõnaga, kui ma tahaksin toituda ainult oma reeglite järgi, siis nõuaks see palju rohkem planeerimist, arvestamist, kodust lisatööd jne. Nii et teen mööndusi. Muide, põhimõttesse valkusid ja süsivesikuid eraldi süüa usun ka mõnevõrra. Nii et kui kartul, siis koos köögiviljaga, mitte lihaga. Üldiselt püüan süsivesikute manustamise jätta päeva esimesse poolde. Puuviljadest pole loobunud.

Mulon ka see \”sündroom\”, et ühe kommiga ei saa piirduda, terve pakk läheb kohe. See on vist mõnes mõttes mingi toitumishäire. Samas, tume (väga tume) ¨okolaad on siin üks hea valik, seda ei tahagi palju, ühest tükist piisab.

Muide, mul on ka kilpnäärme alatalitus.

Aga sulle jõudu ja jaksu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.04 11:13; 24.04 19:22; 30.04 13:11; 30.04 14:41;
To report this post you need to login first.

Tubli oled, teemaalgataja!
Ära anna alla!
Just nii sa saadki oma unelmate figuuri.
Ära kuula neid kes siin imestavad, et miks sa kartulit ei söö ja miks sa ühte kommi ei luba. Ära kuula neid kes soovitavad sama toitu mis ülejäänud pere, aga väiksemates kogustes. Jah, need on õiged nõuanded, aga ainult nende endi jaoks. Kui sina oled leidnud viisi, mis toimib, siis sinu jaoks on õige miski muu.
Ära kadesta neid sõbrannasid, kes võivad ükskõik kui palju süüa – küll nemad ka kaalu koguma hakkavad – olen oma silmaga näinud ja läbi elanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 11:31; 24.04 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt tekkis küsimus, et miks pere sööb nii palju valmistoitu? Burgerid, pizzad…jah, vahel on see tore aga nii pidevalt….? Kehakaal võib ju normaalne olla aga kolesterool ja muud nõitajad?
Soovitan liituda figuurisõpradega, saad vajalikke nippe ja kuhjaga motivatsiooni.
Sinu kirja lugedes imestasin ühtlasi, et kas tõesti sööte nii tihti kartuliputru ja kotlette? Kuigi ise olen sõna otseses mõtte juurikate ja kalaroogade armastaja (jumaldan nt taipäraseid toite, mis maitsevad ka meie pere kõige väiksemale), siis tuleb ikka teha vahel ka kotlette ja liha. Meil on aga enamasti kotletid tehtud kanahakklihast ja kodujuustu segust, kartuliputru on taldrikutel vaid killuke, ülejäänu hautatud juurviljad, roheline salat…
Nii vaikselt menüüd korrastades saad korraga – kõigi tervise paremaks ja ka ise sama toitu süüa, mida teised. Kommi ei pea keelama, söö see 2-3 kommi või shokolaadi tükki enne kella 2te.
ps! Kilpnäärme alatalituse juures söö toidu kõrvale 1 spl kookoseõli (loodupoodidest). Selle kasulikkusest loe internetist. Mõjub väga hästi ka kaalu alandamisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles ise kaalu alla võtnud 40 kg, siis tundusid mõned teemaalgataja võtted tõelise enesepiinamisena.
Olen olnud juba viis aastat küll sale, kuid mahavõtmise kogemus ikkagi selgesti meeles.
Ma räägin sellest, mis mina teisiti tegin.
1. Kalorite lugemine – see ei ole tegelikult keeruline ja see oli võti kaalu alanemisse. Kaalusin alguses 108 kg. Alandasin kaloreid alguses 1800 kcal peal, siis 1500 ja siis 1200. Varsti oskad juba ise arvata, kui palju kaloreid mingist asjast saad ja liitsin ikka ilusti kokku kõik oma söödud asjad. Mina sõin nii pastatooteid kui kartuleid, aga jälgisin koguseid.
Sinu näite korral oleks ma söönud kindlasti kotletti ühe ja kartuliputru veidi ning sinna juurde ohtralt rohelist salatit või värsket kurki nii palju, kuni kõht on täis. Igal päeval sõin ühel söögikorral kõhu täis.
Ainukesed asjad, millest ma täiesti loobusin olid igasugu magusad küpsetised (saiakesed, kringel jne).
Ühel päeval nädalas sõin ilma piiranguteta. Jõin veini, sõin kommi ja pitsat näiteks.
2. Liikumine on tähtis, aga mitte kõige tähtsam – ei arvestanud kunagi kui palju liikumisega kaloreid ära kulutasin, lihtsalt see oli lisaboonus. Liikumise all pean silmas kiiret jalutamist. See ei nõua erilist varustust. Lisaks ei tahtnud ma sugugi kuhugi spordiklubisse peenikeste keskele minna. Praegu ka ei käi. Vahepeal käisin vesiaeroobikas, see oli tõhus ja mõnus. Palav ei hakka, keha on vee all.

Kaalu on vaja sul alla võtta eelkõige enda jaoks, sellest mõttest lähtusin ja enda motiveerimiseks ostsin endale kaltsukast kleidi nr. 38, et kunagi ma mahun sinna. Kaalu langetamist alustades kandsin nr. 48 ja 50 rõivaid. See kleit tundus hirmvõimatult väike. Aga ükskord mahtus läbi häda juba selga ja siis oli lõpuks paras ja lõpuks on isegi veidi lai.
Ma ei rääkinud kellelgi alguses, et üritan kaalu alla võtta. Ma ei tahtnud mingeid kommentaare ega jälgimist.
Miks mina olin paks – toit oli suurim mõnu. Ma ei jõudnud liikuda, ma ei tahtnud väljas käia. Kõige parem asi üldse oli söömine. Kohtav oli otsida endale riideid, mitte kuskil tavapoodides ei ole nii suuri numbreid. Kõik riided tunduvad nii paksu seljas naljakad. Kontsad ei sobi ja nägu on ümmargune ükskõik mis soenguga ja meigiga.
Parem läksin toidupoodi ja ostsin süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja, ma mõistan sind. Mul on ka neid frustratsioonihetki olnud, ja olen ka mõnele kiusatusele järele andnud, ma pole nii tugev kui sina. Jaanuarist praeguseni (st siis 4 kuuga) olen 8 kg maha saanud, nii et sama tempo kui sul. Kusjuures olen sinust paar cm lühem, aga 84-ni on mul veel 5 kg minna (84 juures tunneksin ennast juba päris hästi, viimati oli mul selline kaal 5 a tagasi, vahepealse aja sisse jäi 2 rasedust).

Mina laisa inimesena pole ei teooriasse väga peensusteni süüvinud ega oma toidusedelit väga radikaalset piiranud. Lihtsalt: 1) snäkke toidukordade vahel väldin, eriti magusaid 2) kartulit ja pastat püüan vältida, aga mitte täielikult 4) jahutooteid püüan vältida 3)portsude suurusi püüan vähendada 4) õhtusöögist loobun. Õigemini, õhtusöögi eest on tükk juustu ja mõni puuvili.

See \”püüan\” ja \”mitte täielikult\” tuleb sellest, et ma ei saa kogu aja ainult selle toitumiseteemaga tegeleda, muu elu tahab ka elamist. Ja kui kohvikus pakutakse vaid võisaiu, mitte -leibu, siis ma selle singiga võisaia ka võtan. Ja sööklas pole ka sageli võimalik valida ilma kartuli/pastata toitu. Mõnikord küll annab need asendada köögiviljaga õnneks. Ühesõnaga, kui ma tahaksin toituda ainult oma reeglite järgi, siis nõuaks see palju rohkem planeerimist, arvestamist, kodust lisatööd jne. Nii et teen mööndusi. Muide, põhimõttesse valkusid ja süsivesikuid eraldi süüa usun ka mõnevõrra. Nii et kui kartul, siis koos köögiviljaga, mitte lihaga. Üldiselt püüan süsivesikute manustamise jätta päeva esimesse poolde. Puuviljadest pole loobunud.

Mulon ka see \”sündroom\”, et ühe kommiga ei saa piirduda, terve pakk läheb kohe. See on vist mõnes mõttes mingi toitumishäire. Samas, tume (väga tume) ¨okolaad on siin üks hea valik, seda ei tahagi palju, ühest tükist piisab.

Muide, mul on ka kilpnäärme alatalitus.

Aga sulle jõudu ja jaksu![/tsitaat]

Mul on ka see \”sündroom\”, see on kindlasti toitumishäire. Kahjuks maitseb mulle ka väga tume ¨kolaad, kunagi ei saa pidama enne kui tahvel otsas – õnneks on see selline väga õhuke tahvel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 11:31; 24.04 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätkusuutlik on ainult selline dieet, mida oled võimeline kasvõi elu lõpuni pidama. Seega lihtsalt teadlik ja tervislik toitumine, mitte hullumeelne enesepiitsutus.

Sinu puhul näen ma probleemi pere söömisharjumustes – lugesid ette kartulipudru, kotletid, koogid, pasta, lasanje, pitsa, kebabi ja Hesburgeri, lisaks veel jäätis ja krõpsud.

See on väga rasvane ja kaloririkas valik, mis ei ole tervislik isegi sellele, kes paksuks ei lähegi.

Mina hakkaksin juurutama tervislikumat toitumist ja sööks seega sama toitu, mida ülejäänud peregi. Kodujuustust saab väga head salatit teha, värskeid salateid võib erinevate kastmete abil huvitavaks teha, kõrvale süüa kana, kala või kalkunit. Väga maitsvad on kõikvõimalikud juurviljahautised ja supid. Magusaks puuviljad, jogurt, kohupiim vms.

Tegelikult on kõik harjumuses kinni. Eriti oluline on lastes tekitada tervislikud harjumused. Kes on terve noorusea pitsat ja lasanjet harjunud sööma, sellele salat ei hakkagi maitsema. Minul on näiteks sellised toitumisharjumused, et lasanjet või kotlette suudan väga vähe korraga süüa, rammusus hakkab lihtsalt vastu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 13:53; 26.04 07:43; 26.04 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Üks toitumisteadlane ja kunagi mainis nukralt et nii paljud otsivad lahendust mingis imelises toitumiskombinatsioonis kui tegelikult koosneb tavalise haigusteta inimese puhul ainus ümberlükkamatu valem sissesöödud ja kasutatud energia hulgast ehk siis vanadest headest kaloritest. Ok, sul on kindlasti ravimite kõrvalmõjud ja terviseprobleemid aga oma veel olemasoleva tervisega eksperimenteerimise asemel oleks kasulikum spetsialisti juures vastuvõtul ära käia kes oskaks kogu su tervislikku olukorda arvesse võtta ja korraliku toitumisplaani teha.[/tsitaat]

Vanusega ja haigusega (kolesterool üleval) võtsin 10 kilo juurde. Hakkasin toitumist jälgima, jätsin välja rasvad, vaid vaidi oliivõli salatisse harva. Tärklisega toite ei söönud, komme ja muud magusat pole kunagi söönud.
Lugesin kogu selle menüü toitumisnõustajale ette ja tema ainus soovitus oli, arvake ära mis? Rasvad menüüst välja jätta.

Ikka kuuled seda viimast tõde spetsialisti suust, onju????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vanusega ja haigusega (kolesterool üleval) võtsin 10 kilo juurde. Hakkasin toitumist jälgima, jätsin välja rasvad, vaid vaidi oliivõli salatisse harva. Tärklisega toite ei söönud, komme ja muud magusat pole kunagi söönud.
Lugesin kogu selle menüü toitumisnõustajale ette ja tema ainus soovitus oli, arvake ära mis? Rasvad menüüst välja jätta.

Ikka kuuled seda viimast tõde spetsialisti suust, onju????
[/tsitaat]

See toitumisnõustaja oli sul siis loll nagu saabas. Vabandust.
Välja jätta küllastunud rasvad (loomsed ehk tahked), transrasvad, ja suurendada polüküllastumata rasvu, sest need viimased on nimelt asendamatud, ehk siis organism ei suuda neid ise sünteesida. Ja need head rasvad peaksid andma sulle 20- 30% kogu sinu päevasest energiast, kuna neid on vaja organismi erinevateks funktsioonideks. Lisaks siis nende heade rasvade manustamisega tõuseb sul veres HDL kolesterool, mis omakorda langetab LDL kolesterooli (halba kolesterooli).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.04 06:41; 24.04 10:05; 24.04 15:26; 24.04 16:48; 26.04 06:59; 30.04 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin.

Jah, heade rasvade osakaalu tõstsin. Ma lugesin läbi mingi 20-30 artiklit, erinevaid foorumeid ja raamatuid. Kalorite lugemist ma tõesti proovisin. Kuskil 1650-1750 kalorit päevas, sinna juurde mõõdukas trenn (2-3km jalutada koeraga [See on küll selline peatustega jalutamine, iga post vaja üle nuusutada…:)], 30-40 kätekõverdust 2x päevas, kõhulihased, seljalihased, jalalihased, võimlemispalli ja trena¸ööri abiga saab ühendada trenni ja telekavaatamise nt.). Sööngi pähkleid, eriti sarapuupähkleid ja kookospähkleid, söön salateid külmpressitud oliiviõliga, lisan salatitesse linaseemneõli ja võtan lisaks veel kalamaksaõlikapsleid (sest ma ei suuda seda lusikaga võtta). Kalorite lugemise ajal mul kaal seisis paigal ja isegi natuke tõusis. Uskuge või ei. No mul on ravimid peal, ma ei hakka täpsustama. No siis nägi menüü välja, et hommikuks 1-2 täisteraleivaviilu lahja singi ja ilma võita ja kohv ja keedumuna ja lõunaks mingi väike ports midagi ja õhtuks mingi väike ports midagi jne. Arvutasin ja sain aru, et mu keha on siiski näljas- praegu saan kõiki mikrotoitaineid just niipalju kui vaja, sh. D vitamiini, erinevaid B vitamiine jne, millest mul puudu jäi.

Asi polegi näljas, ma söön kõhu 2-3 korda päevas täis, aga asi on justkui selles, et ma olen justkui ikka veel vaimses sõltuvuses suhkrust ja rämpsust ja kahe kuuga pole see sõltuvus kadunud kuskile. Ikka isutavad just koogid, kiired süsikad, kartulikrõpsud ja Ben&Jerry jäätis, mida meil nädalas vähemalt liiter süüakse, kummitab mind unenägudes. Täpselt nagu filmis \”Requiem for a Dream\” kus amfetamiiniga kaalu alandava vanatädi voodisse hakkavad öösel kreemisaiad kukkuma.

Kusjuures tervis on mul väga hea, kolesterool on hoolimata peekoni, või, hapukoore, minimaalselt 3-4 muna päevas söömisest 4,1. Arst ütles, et oi te sööte vist väga tervislikult, ma kohmasin, et jah, lähengi nüüd tagasi koju ja viskan munad ja peekoni pannile…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.04 18:16; 23.04 19:20; 23.04 20:20; 24.04 15:50; 24.04 16:21; 25.04 14:21; 25.04 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No ei oska muud öelda, et kui sa oled ise selle tee valinud normaalse toitumise asemel, mis sa siis kurdad.
Mina sain 25 kg alla kõike süües, ainult et vähem. No suhkrust loobusin selles mõttes, et ma ei pane seda kuhugi sisse, aga kooki, kommi, jäätist sõin ka kaalualandamisperioodil. [/tsitaat]

No ma kirjutasin, et ma proovisin ka lihtsalt kalorite lugemist (see oli mingi segastiil kalorite ja KJ punktilugemisest), see ei töötanud, andis vaid juurde. Eriti hullusti andis juurde siis, kui ma lubasin endale 1 päeval nädalas mida hinng ihaldas, siis sõin ikka metsiku koguse sisse endale, nädal aega piiramist lahvatas heleda leegiga.

Jutt pole üldse praegu kaalu alandamisest, ma ei taha algatada järjekordset low-fat versus low-carb sõda (neid on internetis lugematul arvul peetud) mul kaal alaneb ja kõik näitajad normis, asi on selles, et ma tunnen, et ma ei saa kunagi tagasi pöörduda oma vana elustiili juurde (st. saaksin, kui ma sooviksin 105 kilosena lõpetada, muidugi) ja lihtsalt see kõik hakkab vaikselt oma osa nõudma juba. Muuhulgas ei tarvita ma ka enam alkoholi, võib-olla on asi selles.

Ah ma ei tea, ma pidin lihtsalt tol hetkel endast välja elama ja oma mõtete väljakirjutamine aitas raskest hetkest üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.04 18:16; 23.04 19:20; 23.04 20:20; 24.04 15:50; 24.04 16:21; 25.04 14:21; 25.04 23:02;
To report this post you need to login first.

Aga sa ei saagi mitte kunagi sama eluviisi peale tagasi minna. Seepärast ju räägitaksegi elustiili muutustest, mitte piitsutamis- dieetidest.
Vaata Hollywoodi staare- milline meeletu treenimine ja toidu jälgimine seal käib. Naised teavad, et selleks, et selles karmis showbisnessi maailmas ellu jääda, et mingisugunegi töö saada- selleks peab olema kõhna. Peale sünnitust võetakse 1 kuuga endine kaal tagasi.
Sa peadki otsustama- kas elad et süüa, või sööd, et elada.
Ma ise pakun, et kui sa sellise krõpsu ja jäätise dieediga juurde ei võta, ela rahulikult oma 84 kiloga, sinu pikkuse juures ei ole seda palju. Ja naudi head toitu. Elame vaid ju korra.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.04 06:41; 24.04 10:05; 24.04 15:26; 24.04 16:48; 26.04 06:59; 30.04 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõistan sind 100%! Ma proovin ka igate moodi, aga ei saa ideaalkaalu – ma pole küll päris paks (68kg, 173cm, suviti saan ikka mõne kilo alla, vähemalt siiani olen saanud, tahaks olla 63, samas olen kaalunud ka 78). Aeg ajalt viskab üle ja kohe laksti on siis kõik vahepeal saavutatu nullis ka. Iga aastaga tundub, et see ihaldatud suvekaal jääb kilo võrra kaugemale. Tagurpidi progress mu ponnistustele. Ja ma olen samuti lugenud, uurinud, puurinud juba u 7 aastat (va rasedus) kaloreid lugenud ja nüüd jõudnud ka samale arusaamale, et EI süsivesikutele 🙂 Aga ma ei suuda sellest kinni pidada ja olen juba loobumas sellest, sest ma üritan pidada siin low carb high fat dieeti, aga nädalavahetusel ülejäänud perega toidulauaga ühinedes tuleb välja hoopis high carb, high fat dieet ja teada on, kuidas see mõjub 😛 Kui ma suudaks kasvõi 1 kuu oma plaanist kinni pidada, saaksin 2 kilo maha ja suveriided läheksid selga ja ei peaks uusi ostma. Sa lubad endale päevas 25gr süsikaid? Ma olen siiani proovinud 100gr piiresse jääda, trennijärgset banaani ei arvesta. Ja ikka raske on komponeerida.

Ja kommidega täpselt sama lugu – ma tean et see ei ole normaalne, aga ma ei suuda lõpetada enne kui otsas. Ma ise endale praktiliselt kunagi ei osta, aga miskipärast inimestel meeldib külakostiks tuua. Issand kuidas ma vihkan seda, nagu alkohoolikule viinapudeli toomine. Ei taha tunnistada ka oma hälvet, sest ega paljud ei saa ju aru, mismõttes sa ei saa võtta ainult ühte tükki? Mitu korda olen küll ostnud tahvli tumedat shokolaadi, et pidi hästi magusaisu vastu üks tükike aitama, olen isegi sügavkülma pannud, et sulaks suus kauem. Aga see ei toimi, ma söön selle ikka korraga ära, juba enne kui äragi jõuab külmuda 😀 Aju lülitab ennast mingile muule lainele siis. Kuigi ma ei mõista, miks ei võiks tumedat shokolaadi olla 50g pakendis, selle võiks endale ju korra nädalas lubada. Poes ma suudan veel vastupanna, aga kui mingi asi on kodus, eriti kui teised veel söövad….Sa oled ikka tubli, et selliste ahvatluste keskel suudad vastu pidada. Mul tegelt nii väga makaronide ja kartulite järgi ei isuta ka, aga süüa tahaks küll koguaeg.

Ma olen selles veendunud, et see kuidas keha toidule/liigutamisele reageerib ei ole selline kuiv võrrand, et kalorid sisse-kalorid välja. Mõnedel ongi raskem. Igatahes edu sulle, loodan, et pead vastu ja saavutad endaga rahulolu. Tõesti ma mõistan sind. Pea vastu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Metsasusi — 173 cm ja 68 kg — oled kindel, et sul on üldse vaja kaalu alandamisega tegeleda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.04 11:13; 24.04 19:22; 30.04 13:11; 30.04 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vat selle pärast ei saagi paksud iseseisvalt pysivalt kaalust alla võtta.
Pigem tasuks ikka perega koos syya aga lihtsalt võta omale nukutaldrik ja pane ports sinna. ja kui siis kõht edasi tyhi, närid lillkapsast peale.
Kui sa keelad endale midagi täielikult, siis libastumisele järgneb krahh. Selle pärast on mõistlik ikka kõike lubada aga natukene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja siin.

Jah, heade rasvade osakaalu tõstsin. Ma lugesin läbi mingi 20-30 artiklit, erinevaid foorumeid ja raamatuid. Kalorite lugemist ma tõesti proovisin. Kuskil 1650-1750 kalorit päevas, sinna juurde mõõdukas trenn (2-3km jalutada koeraga [See on küll selline peatustega jalutamine, iga post vaja üle nuusutada…:)], 30-40 kätekõverdust 2x päevas, kõhulihased, seljalihased, jalalihased, võimlemispalli ja trena¸ööri abiga saab ühendada trenni ja telekavaatamise nt.). Sööngi pähkleid, eriti sarapuupähkleid ja kookospähkleid, söön salateid külmpressitud oliiviõliga, lisan salatitesse linaseemneõli ja võtan lisaks veel kalamaksaõlikapsleid (sest ma ei suuda seda lusikaga võtta). Kalorite lugemise ajal mul kaal seisis paigal ja isegi natuke tõusis. Uskuge või ei. No mul on ravimid peal, ma ei hakka täpsustama. No siis nägi menüü välja, et hommikuks 1-2 täisteraleivaviilu lahja singi ja ilma võita ja kohv ja keedumuna ja lõunaks mingi väike ports midagi ja õhtuks mingi väike ports midagi jne. Arvutasin ja sain aru, et mu keha on siiski näljas- praegu saan kõiki mikrotoitaineid just niipalju kui vaja, sh. D vitamiini, erinevaid B vitamiine jne, millest mul puudu jäi.

Asi polegi näljas, ma söön kõhu 2-3 korda päevas täis, aga asi on justkui selles, et ma olen justkui ikka veel vaimses sõltuvuses suhkrust ja rämpsust ja kahe kuuga pole see sõltuvus kadunud kuskile. Ikka isutavad just koogid, kiired süsikad, kartulikrõpsud ja Ben&Jerry jäätis, mida meil nädalas vähemalt liiter süüakse, kummitab mind unenägudes. Täpselt nagu filmis \”Requiem for a Dream\” kus amfetamiiniga kaalu alandava vanatädi voodisse hakkavad öösel kreemisaiad kukkuma.

Kusjuures tervis on mul väga hea, kolesterool on hoolimata peekoni, või, hapukoore, minimaalselt 3-4 muna päevas söömisest 4,1. Arst ütles, et oi te sööte vist väga tervislikult, ma kohmasin, et jah, lähengi nüüd tagasi koju ja viskan munad ja peekoni pannile…[/tsitaat]

Trenni koha pealt ma soovitaks küll rohkem intensiivset tegevust kui telekavaatamise kõrvale natuke trenazööri või koeraga peatuste vahele natuke jalutamist – see ei ole tegelikult mingi pingutus su kerele. Ma olen ise krooniline spordisaalipõlastaja, aga vedasin ennast kuu aega tagasi ühte kohalikku trenni ja seda head laengut peale korralikku võhmalevõtvat trenni ei saa jalutuskäiguga võrreldagi. Kui ma kodus teeks mingi teatud arvu kätekõverdusi ja annaks ühel hetkel lihtsalt alla, siis rühmatrennis jaksan ma peale seda \”viimast\” ikka veel paar tükki peale teha – valupunkt on nagu vähem tajutav. Järgmise päeva lihasevalu muidugi on omaette teema igale algajale, aga ausalt öeldes on isegi see omamoodi naljakas kuidas üks kere võib väga veidrast kandist valus olla. Jalutamine ei ole nüüd menüüst maas, aga see on rohkem vaimse tervise nimel tuulutamine kui kehaline tegevus.

Kolesterool on minu meditsiinihariduseta mõistusele üks müstiline number – eriti peale seda kui kaks minu saledat tervislikult toituvat sportlikku daami said alla 30selt arstilt hoiatuse, et kolesterool on liiga kõrge. Natuke olen lugenud siit ja sealt ja no ikka tuleb nagu välja, et eluviisi ja toitumisega polegi sageli mingit seost, pigem geneetlise eelsoodumusega. See selleks, ma lihtsalt tahtsin mainida, et kolesteroolitulemus iseenesest ei pruugi eluviisidega alati seoses olla.

Ma ei tea kas su proovitud toitumisviisidest on low GL juba läbi käinud, tundub elamisväärsem kui radikaalne keelurezhiim.

Ja neile, kes on maininud seda täielikku võimetust end ohjeldada kui tegemist on maiustuste vms – ma lugesin kunagi raamatut – nimi vist oli Sugar Addicts Recovery ja ma lugesin nagu enda ülestunnistusi sealt. Kurbi ja lõbusaid. Aga järjepidevalt end tasapisi piirates ja harjutades ja uuesti eksides ja uuesti jälle harjutades olen ma suutnud niikaugele jõuda, et kontroll on enamasti mõistuse käes, mitte esimesest magusast suutäiest joobnud ajukeemia käes. Selleks ei ole vaja end kõigest heast ja maitsvast igaveseks loobuma panna iga kord vannitoas vihast küüsi närida kui kodus on jäätist ja kräsupea kooki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 02:09; 24.04 22:22; 26.04 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Metsasusi — 173 cm ja 68 kg — oled kindel, et sul on üldse vaja kaalu alandamisega tegeleda? [/tsitaat]

On on, mul ei lähe mu eelmiste aastate suvised püksid jalga ja ma ei ole piibuork kunagi olnud, pigem ikka \”suure kondiga\”. Selja peal on rasvavoldikesed, puusa ümbermõõt on vähemalt 100. Ma tegelen oma arust mingisuguse lihase ja füüsilise vormi kasvatamisega ka, sellest ka vist see paratamatu suurenenud söögiisu. Ma ei saa aru, miks mind miinustatud on? Paarist kilost, mis ideaalist puudu on, on kohati raskem lahti saada kui 10st – ma ju tean, ma olen kaalunud ca 80 kg.
Mu põhipoint oli rohkem selles, et ma saan teemaalgatajst aru, et selline aeglane kaalulangus hakkab ajudele, samas kui oled tubli ja pingutad, nagu teemaalgataja seda teeb. Et on ebaõiglane, et osad saavad rohkem süüa paksuks minemata, alles siin ajaviites oli teema, kus kõhnad kirjutasid kui palju nad on söönud mingil aja perioodil, see oli müstiline. Ma lugesin kadedusega 🙂 Inimeste organismid on erinevad, ei ole alati ühtseid reegleid.

Aa ja trenni soovitan küll vähe intensiivsemat, äkki see on ka sinu võti, kiirendab kuidagi ainevahetust, jõutreeningule järgneb järlpõlemine jne. Jalutamine on jah rohkem vaimule kui kehale 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin veel lisada, et pole vaja nii väga seda kaalu piiludagi. See tekitab stressi ja stressis keha ei anna kilogi alla. Viska see kaal üldse minema ja hakka korralikult ja regulaarselt trenni tegema. Bodypump või jõusaal 3 korda nädalas, ülejäänud päevadel siis see koeraga jalutamine ja mõne kuu pärast (jah, mitte mõne nädala) näed tulemusi. Ise läksin septembrikuus jõusaali ja olen seal nüüd pool aastat 2-3 x nädalas rebinud. Tulemuseks tugevalt vähenenud pekk ja toonuses keha. Tunnistan, et kaalus pole langenud kilogi, aga kaalusin ennegi 63 kg (pikkust 167). Loe http://www.fitness.ee lehelt artikleid Rasvad põlema: 12 reeglit I ja II osa, siis näed, kuidas jõusaalikollid peki maha saavad. Põhimõtted on ikka samad. Lihtsalt tugevat jõutreeningut ei tohi unustada. Sellega kasvab lihas ja kiireneb ainevahetus. Tulemused aga ei tule üleöö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja siin.

Asi polegi näljas, ma söön kõhu 2-3 korda päevas täis, aga asi on justkui selles, et ma olen justkui ikka veel vaimses sõltuvuses suhkrust ja rämpsust ja kahe kuuga pole see sõltuvus kadunud kuskile. Ikka isutavad just koogid, kiired süsikad, kartulikrõpsud ja Ben&Jerry jäätis, mida meil nädalas vähemalt liiter süüakse, kummitab mind unenägudes..[/tsitaat]

Seda magusa vajaduse tunnet ma mäletan. Mõnel tavaliselt hakkavad süljenäärmed tööle kui grillitud aurav liha laual on, siis minul oli periood kui nt kommi peale, mis lauale lapsest maha jäi, hakaks suu vett jooksma… Tol perioodil oli mul keha vaimse ja füüsilise koormusega niivõrd kurnatud, et muudmoodi ei olekski see saanud reageerida. Tekitasin endale võimaluse 4-5 h asemel vähemalt 6-7 h öösiti magada. Trennid jätsin sinnapaika, jooga vaid jäigi. Lisasin endale menüüsse vitamiinid (mustikad, antioksüdandid goji marjad) ja voilaa…kahe nädalaga magusaisu kadunud.
Inimese keha on imeline, kui hakata võtma selle funtsioneerimist enesestmõistetavana, siis teebki meiega trikke, nt sinu puhul – tõuseb kaal kui ootad just vastupidist. Vahel aga üritab anda märku, et ta vajab lihtsalt puhkust…tee esialgu midagi rahulikku, jooga, jalutamine, väga mõnusa toonuse annavad nt 5 tiibetlase harjutused (internetis harjutused olemas).
Ja tungivalt soovitan siiski lisada menüüsse kookoseõli, 1 spl päevas toidu kõrvale.
Ole tubli ja jää kindlaks oma uuele elustiilile. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )


Esileht Ilu ja tervis Kaalu alandamine hakkab vaimsele tervisele.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.