Esileht Pereelu ja suhted Kaasõltuvusest vabanemine

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kaasõltuvusest vabanemine

Postitas:

Lõpetasin 3 kuud tagasi suhte, milles olin kaassõltuja. Sõltlane, kellega elasin, oli alkohoolik.
Igatahes see suhe tegi aastaid haiget. Tundsin küll valu, kuid ei saanud aru, et pean lõpetama. Lasin üha enam haiget teha, kuni lõpuks hakkasin ise ka tundma, et olen hullumas. Suhe imes minust energia, olin kui elav laip.
Muutusin kibestunuks, õelaks, hakkasin abikaasale kätte maksma mulle tehtud valu eest. Hankisin ka kõrvalsuhte.
Kuid rahu minu hinge ei toonud ka kättemaks- poolsegasena lahkusin mehe juurest. Nüüd ma siis elan üksi. Tunnen kohutavat üksindust, valu. Käin ringi enesetapumõtetega.
Antidepressante võtan.
Kas keegi oskab nõu anda, kuidas saada kaassõltuvusest vabaks? Hoian ennast tagasi, et jälle mitte roomata tagasi sinna destruktiivsesse suhtesse. Tean, et kui sinna lähen, siis hävitab see mu täielikult. Praegu ehk oleks veel lootust paraneda. See on uskumatu, kui haigeks võib teha elu sõltuvussuhtes.
Olen oma elu ja närvid ära rikkunud.
Oleks hea lugeda, kui kellelgi siit on kogemusi kaassõltuvusega ja kuidas sellest üle saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.06 12:48; 05.06 14:23; 05.06 20:28; 05.06 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://alanoneesti.wordpress.com/

Mind see kunagi aitas tohutult, kuigi käisin seal üsna lühikest aega. Tõuke vabanemiseks sain ikkagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hankisin ka kõrvalsuhte.

Mis sellest on saanud, tema ei arva midagi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 13:48; 05.06 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hankisin ka kõrvalsuhte.

Mis sellest on saanud, tema ei arva midagi?

Oleme hetkel pigem sõbrad või visiitsuhtes. Ma pole hetkel valmis mingiks tõsisemaks teemaks. Temaga ei julge arutada ka oma nässu läinud suhte detaile, kardan, et tekitab ebamugavust ja koormab teda. Kardan hädaldamisega ta eemale peletada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.06 12:48; 05.06 14:23; 05.06 20:28; 05.06 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind on aidanud raamat : https://www.apollo.ee/kaassoltuvusest-vabaks.html

http://alkeemia.delfi.ee/eneseareng/raamatud/alkeemia-lugemisnurk-kaassoltuvusest-vabaks-opetab-markama-kus-me-end-ei-vaartusta-ja-millal-surume-maha-oma-tegelikud-tunded-ja-vajadused?id=72262445

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan terapeuti Kert Grünberg, tegeleb just kaassõltuvusega: http://holistika.ee/teraapia/terapeudid/?author_id=280

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Temaga ei julge arutada ka oma nässu läinud suhte detaile, kardan, et tekitab ebamugavust ja koormab teda.

Et siis talle teatasid, et oled vaba naine?
Vastasel korral see ebamugav ja koormav mees poleks suhtesse üldse astunudki?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 13:48; 05.06 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Temaga ei julge arutada ka oma nässu läinud suhte detaile, kardan, et tekitab ebamugavust ja koormab teda.

Et siis talle teatasid, et oled vaba naine?

Vastasel korral see ebamugav ja koormav mees poleks suhtesse üldse astunudki?

Jah, teatasin. Pidev hädaldamine tüütab inimesi, seetõttu hoiangi rohkem enda sees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.06 12:48; 05.06 14:23; 05.06 20:28; 05.06 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks sõltlast peaksid ju omavahel hästi hakkama saama, sobima! Milles teil siis probleem oli?… et sa ei sallinud tema sõltuvust?

Sa ilmselgelt ei tea kaassõltuvusest midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.06 12:48; 05.06 14:23; 05.06 20:28; 05.06 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige hullem asi, mida sa teha saad, ongi tema juurde tagasi minna.
Kaassõltuvuse tagamaa on see, et sa ei hoolitse enda eest, sa tahad hoolitseda ja vastutuse võtta oma kaaslase eest, sellega sa panedki ennast sõltuvusse. Samas teeb see sõltuvus haigest inimesest (alkohoolik, narkosõltlane, vaimuhaige, seksisõltlane jms) sulle tohutult haiget, kuni selleni, et sa kaotad oma elu, otseses või kaudses mõttes. Aga sind selles suhtes kinnihoidev konks on selles, et ilma temata ja selle haige suhteta sa tunned ennast veel hullemini (mis on loogika vastu, aga nii on), sa tunned tühjust ja mõttetust ja lootusetust ja seda, et mingit tulevikku pole. Sest jällegi: sa ei arva endast midagi, sa ei pea ennast tähtsaks, sa ei taha oma elu paremaks muutmisega tegeleda.
Sulle tundub palju lihtsam tema elus korraldada ja õiendada ja tema elu paremaks muuta. Omast arust sa tegeledki tema vee peal hoidmisega, mis algusaastail on tore, annab sulle tunde, et sind on väga vaja, annab sulle tähtsuse- ja võimutunde, et sa oled tubli, sa suudad midagi suurt ära teha. Suhte jätkudes hakkad aru saama, et põhisõltlane ei muutu (miks ta peakski, tal on ju mugav, kui keegi aitab tal sõltlane olla), aga sina oled oma elu ära raisanud ja muutud aina vihasemaks ja hullumeelsemaks.
Sinu põhjused selliselt käituda on lapsepõlves, sulle pole armastust jagatud, kuigi teil võis olla välispidiselt korras pereelu, aga tundetasandil ja seestpoolt oli asi halb. Nüüd sa kompenseerid seda saamatajäämist haige inimese armastust ära teenides.
See on see, kuidas kaassõltuvus töötab ja miks sellest nii raske välja on saada, sest ilma haigettegeva suhteta sa pead oma üksinduse ja tühjuse ja valusate tunnete ja lapsepõlve hüljatusega silmitsi seisma ja ennast ise seestpoolt täitma hakkama, mis on väga raske teekond, aga ka ainuvõimalik, kui tahad veel kunagi õnnelik ja rahul olla. Siiani täitis su elu hälbega mees.
Loe “Naised, kes armastavad liiga palju”. Seal pole küll kaassõltuvuse mõistet sees, tol ajal seda veel poldud nii sõnastatud, aga sealt leiad lugusid, kus tunned ennast ära. Saad nägijaks, miks sa nii käitud ja saad midagi muutma hakata.
“Kaassõltuvusest vabaks” on teine raamat, ka väga hea, räägib asjast.
Ära mine tagasi! Hoia ennast või hammastega toas kinni.
(Tagasi minna on mõtet siis, kui põhisõltlane käib ravil ja muutub, aga see viska praegu peast, sinu prioriteet on endaga tegelemine, enda korda saamine, mis võib võtta aastaid, aga tasub seda vaeva.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult üks viis on: otsi üles oma enda eneseväärikus ja väärtus.

Selline suhe sai võimalikuks vaid seetõttu, et sa ise oled endast kuidagi alaväärsel arvamusel. Tegele iseenda enesekindluse ja väärtuseleidmisega. Armasta ennast ise kõigepealt.

Sellega peaksidki tegelema. Otsi abi, kes sind suunata oskaks – psühholoog, terapeut, tugigrupp. Mis iganes sulle toimib.

Mõtle, mida sa ise teha armastad – on see sport, kunst, loodus, matkamine. Arvatavasti sa ei oskagi alguses sellele küsimusele vastata, kuna pole pidanud endale mõtlema. Aga see on oluline et leiaksid endale isiklikult sinule meeldivad tegevused ja teeksid neid!

Räägin oma kogemuse pealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eks tarvitas narkootikume ja tarbis ka alkot üsna tihti. Ka mina tundsin lootusetust, tundsin end zombie’na, nutsin õhtuti end magama. Tõuke lahkumiseks andis arusaam, et ma ei taha sellist elu elada, ma olen ju palju enamat väärt kui selline poolpidune suhe ja elu. Õnneks lapsi ei olnud ja abielluda ei jõudnud. Otsest vägivalda ja meelega haiget tegemist suhtes ei olnud.

Aeg-ajalt ikka tulevad kahetsushood, et miks ma küll nii loll ja nõrk olin. Kõik ohumärgid olid ju ka enne kokkukolimist olemas. Ei kahetse aga, et temaga koos olin, sest selle tõttu olen nüüd ka tugevam inimene. Kahetsemine ei muudaks ka midagi. Vähemalt nüüd tean, milline võin suhtes olla.

Olen viis aastat üksi olnud. Lihtsalt annan endale aru, et olen tegelikult liiga leebe ja annan inimestele palju andeks. Parem on ise endaga tegeleda ja mitte lasta end uuesti sellisesse suhtesse tõmmata. Ma ei taha lõplikult ära kibestuda ja usku inimestesse täielikult kaotada. Seni ei ole aga veel kohanud kedagi, kellega näeksin ühist tulevikku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Pereelu ja suhted Kaasõltuvusest vabanemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.