Esileht Pereelu ja suhted kaasomand ja ebasõbralikud kaasomanikud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: kaasomand ja ebasõbralikud kaasomanikud

Postitas:

mulle kuulub on pool majast ühes eesti maakohas. maja ja selle juurde kuuluv maatükk (päris suur) on kaasomandis, teises pooles elab sees kaugete sugulaste pere lastega. kuna ma ise käin maal ehk paar korda aastas, siis olen lubanud neil ka oma maapoolt ja majapoolt tasuta kasutada. see olukord on kestnud juba üle 10 aasta.

nüüd tahaksin oma osa maha müüa, sest olen kindel, et sinna elama ei mina ega ka minu täiskasvanud lapsed ei lähe. raha aga oleks vaja. loomulikult pakkusin esmaostuõigust sellele teisele perele, nagu seadus nõuab, aga nemad oleks nõus ostma väga madala hinnaga (kui üldse). pakutud hind oleks umbes pool turuhinda. niiviisi nööritud saada ma ei tahaks (seda enam, et olen neile niigi teene teinud). juttudest olen aru saanud, et nad tahaks minu majapoolt edasi tasuta kasutada ja pole üldse mingitest muutustest huvitatud.

pakkusin, et ostan nende poole turuhinnaga ära, siis saaksin tervet maja edasi müüa. sellega pole nad ka nõus.

aga mis siis mul üle jääb? oma müügisoovist täiesti loobuda? müüa ülimadala hinnaga kaasomanike perele? see on ju mõlemat pidi minu suhtes ebaõiglane. mida teie teeksite selles olukorras?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 17:33; 14.06 17:40; 14.06 17:54; 14.06 18:02; 14.06 18:31; 14.06 18:32; 15.06 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müü siis kellelegi teisele \”turuhinnaga\”, kui arvad, et keegi on nõus seda poolikut maja ostma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selles probleem ongi, et kes oleks nõus ostma majapoolt, kus juba võõrad inimesed sees elavad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 17:33; 14.06 17:40; 14.06 17:54; 14.06 18:02; 14.06 18:31; 14.06 18:32; 15.06 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

raske juhus. otsime ise praegu maja ja pean tunnistama, et ainuüksi sõnad \”kaasomanik\” ja \”puuküte\” on peletajad nr 1. ühte vanemat maja käisime ka vaatamas. eeldusel, et saame krundi ja maja saaks maha lükata.. aga omanikel on tõsine väärasusaam kruntide ja majade hindadest. arvan, et sinu krundil on kõige väärtuslikum vaid maa. kui just maja kullast pole või nõmmel/viimsis ei asu.

ehk annab teha kokkuleppe sugulastega, et maja saavad nad endale, aga selle arvelt suurema tüki maad saad sina ja selle saad siis maha müüa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, seda mõtet olen ise ka kaalunud, et lihtsalt maa pooleks jagada ja maja jääks neile. kahtlen senise suhtluse põhjal, et kas sellestki head nahka tuleks. praegu on põhimõtteliselt nii, et nad elavad kui puugid minu maa peal ja minu majapooles ning pole olukorra muutmisest üldse huvitatud. on mul näiteks õigust kohtu kaudu taotleda maa jagamist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 17:33; 14.06 17:40; 14.06 17:54; 14.06 18:02; 14.06 18:31; 14.06 18:32; 15.06 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, seda mõtet olen ise ka kaalunud, et lihtsalt maa pooleks jagada ja maja jääks neile. kahtlen senise suhtluse põhjal, et kas sellestki head nahka tuleks. praegu on põhimõtteliselt nii, et nad elavad kui puugid minu maa peal ja minu majapooles ning pole olukorra muutmisest üldse huvitatud. on mul näiteks õigust kohtu kaudu taotleda maa jagamist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 17:33; 14.06 17:40; 14.06 17:54; 14.06 18:02; 14.06 18:31; 14.06 18:32; 15.06 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on õigus nõuda kaasomandi lõpetamist, selleks tuleb teosatada uus katastrimõõtmine ja maa ära jagada. Antud juhul ma loobuksin hoonetest, kus need juba sees elavad, ja nõuaksin selle eest suuremat osa maast. Ja kui nad kokkuleppega ei nõustu, ähvardaks kohtuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tunnen kaasa kaasomandi puhul.
kohtu kaudu käibki jagamine, kui omanikud omavahel kokkuleppele ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

taotleda saad kaasomandi lõpetamist (viisi kindlaksmääramist), selleks pead laskma hinnata ära asja väärtus. ilmselt tegemist mõtteliste, mitte ametlikult reaalosadeks jaotatud maa ja majaga? sel juhul kogu kupatuse hind ja siis sinule kuulub proportsionaalne osa selle turuväärtusest. taotled kohtu kaudu kaasomandi lõpetamist, kusjuures riigilõivu suurus sõltub nüüd sellest, mis on sinu osa väärtus. kohus ei saa teha otsust et ei lõpetata, seega igal juhul tasub see tee ette võtta. kas siis ostad sina neilt, nemad sinult või müüakse (avalikul enampakkumisel) kolmandale ja raha jaotatakse teie vahel ära. miinuseks protsessi juures aeg jabrahakulu, aga tulemuse saad.
ps kui sugulased aru pähe võtavad, aga sa oled rigilõivu jm kulutused nt advokaadile juba teinud, siis võta ka need tasaarveldamisel arvesse pole väiksed summad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehv on see olukord sul küll, aga mina jäin mõtlema selle turuhinna peale. Kui maja on selline, mida kahe pere vahel jagada ei saagi, on seda loomulikult keeruline müüa. Turuhind on see hind, mida sul on võimalik turul kauba eest saada. Kui aga keegi seda poolt maja ei osta?

Ma püüdsin end korraks panna selle pere olukorda, kes seal sees elavad. Siiani on nad sinu poolt majast tasuta kasutada saanud ja ilmselt pole neil ka suuri rahaülejääke. Nad tahaksid küll terve maja omanikeks saada, kuid sinu küsitav hind käib neile üle jõu. Keeruline. Mina nende olukorras vist ei pakuks ka rohkem, seda enam, kui ei ole tõenäoline, et sa pool majast kellelegi võõrale üldse müüdud saaksid. Ehk ka nemad ei taha maksta seda hinda, mida keegi teinegi ei maksaks. Ja edasi elada saavad nad sel juhul seal tasuta. Ei pea isegi seda alla poolt turuhinda maksma.

Aga maaga tasaarveldust teha on küll üks võimalus (juhul kui seda maad on nii palju). Siis võid maa kellelegi müüa, kes sinna suvemaja endale ehitab. Tundub tõenäolisem ostjat leida kui poolde majja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh, vastajatele!

minu huvi ei ole sugulaste perekonda nöörida, aga ise nööritud saada ka ei tahaks. miks ma peaks, olen ju niigi vastutulelik olnud???

selge see, et müüa palju raskem, kui on reaalosadeks jagamata kaasomand ja keegi veel sees elab. olengi neile ise pakkunud ca 1/3 odavamat hinda kui kinnisvarahindamise tulemus oleks, aga päris \”võileiva eest\” ei tahaks ka ära anda seda ju. keegi teine oleks ehk nõus maksma minu jaoks aktsepteeritavat hinda, kuid mitte siis, kui teine pere sees elab… seega on tõenäoline kohtu kaudu jagamisele minek…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 17:33; 14.06 17:40; 14.06 17:54; 14.06 18:02; 14.06 18:31; 14.06 18:32; 15.06 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tundub hea idee, seda enam,et paberite järgi on mul proportsinaalselt veidi suurem osa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 17:33; 14.06 17:40; 14.06 17:54; 14.06 18:02; 14.06 18:31; 14.06 18:32; 15.06 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teil notariaalset kasutuskorda ei ole, siis te ei saa maad pooleks jagada (st, ei saa õelda, et vot see maja pool on minu oma.. see sinu, et alates sellest põõsast on minu maa) Teil on kõik kokkuleppeline. Uut omanikku on sul väga raske leida.
Et maja neile ja maa sulle, on vaja detailplaneeringut vist..? Kui tahad ühte krunti kaheks teha. Sest muidu ei või ühele krundile 2 elumaja ehitada jne. Kruntidel on ju piirangud, et kui palju ja mis hooneid sinna ehitada saab.
Detailplaneering kestab 1-2 aastat.

Müü neile, mis sa ikka närve rikkud. Eriti kui see kõik kuskil kolkas asub. Kulutad kohtus/vallas sama raha, mis nad sulle vähem maksaks.

Kus see maa siis on ja mis summadest jutt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 18:49; 14.06 19:11; 15.06 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui teil notariaalset kasutuskorda ei ole, siis te ei saa maad pooleks jagada (st, ei saa õelda, et vot see maja pool on minu oma.. see sinu, et alates sellest põõsast on minu maa) Teil on kõik kokkuleppeline. Uut omanikku on sul väga raske leida.
Müü neile, mis sa ikka närve rikkud. Eriti kui see kõik kuskil kolkas asub. Kulutad kohtus/vallas sama raha, mis nad sulle vähem maksaks.

Kus see maa siis on ja mis summadest jutt?[/tsitaat]

Ära räägi rumalusi! Esiteks pole kohtusse minek küll nii kallis nagu on isegi kõige odavamas maakolkas ühe majaosa väärtus. Samuti pole notariaalse kasutuskorra kehtestamine üldse mitte raske. Kõik sõltub konkreetsest kinnisvarast, kui ikka ostjale maja meeldib, siis ta selle ka ära ostab, isegi sel juhul kui maja on hetkel kaasomandis. Mina paneksin majaosa müüki. Saab vähemalt teada, kas huvilisi on. See paneb ka sugulased liigutama. Sest hetkel tundub, et sugulased üritavad teemaalgjat lihtsalt varandusest ilma jätta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 19:04; 14.06 19:26; 14.06 21:20; 15.06 10:47; 15.06 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ära räägi rumalusi! Esiteks pole kohtusse minek küll nii kallis nagu on isegi kõige odavamas maakolkas ühe majaosa väärtus. Samuti pole notariaalse kasutuskorra kehtestamine üldse mitte raske. Kõik sõltub konkreetsest kinnisvarast, kui ikka ostjale maja meeldib, siis ta selle ka ära ostab, isegi sel juhul kui maja on hetkel kaasomandis. Mina paneksin majaosa müüki. Saab vähemalt teada, kas huvilisi on. See paneb ka sugulased liigutama. Sest hetkel tundub, et sugulased üritavad teemaalgjat lihtsalt varandusest ilma jätta.[/tsitaat]

Kaasomanikud peavad kasutuskorraga nõus olema. Samas kuna nad ei taha pinnast loobuda, siis nad kindlasti ei ole sellega nõus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 18:49; 14.06 19:11; 15.06 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vaatan neid poolikuid maju myygis ja alati mõtlen, et kes küll on see inimene, kes sellist asja nõus ostma on. Ma vist pigem müüks omadele madala hinnaga kui jääksingi kuskil kolkas ostjat ootama. Äkki annab nendega lisaks teha diil, et suvel nädalakese nende juures veeta võid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma vaatan neid poolikuid maju myygis ja alati mõtlen, et kes küll on see inimene, kes sellist asja nõus ostma on. Ma vist pigem müüks omadele madala hinnaga kui jääksingi kuskil kolkas ostjat ootama. Äkki annab nendega lisaks teha diil, et suvel nädalakese nende juures veeta võid.[/tsitaat]

Mina. Ja selgus, et veel paar tükki peale minu olid nõus ostma pool maja suvitamiseks. Mina jäin ilma. Kusjuures need kaasomanikud võis ka liigitada ebasõbralikeks. Kui maja vaatamas käisime, siis koperdasid jalus ja muudkui seletasid, mis ja kus nad on istutanud ja kasvatanud. Maakler tegi sellistele targutamistele kohe lõpu peale ja ütles, et määratakse notariaalne kasutuskord ja kogu lugu. Kuna koht jäi hinge, siis oleme mööda sõites vaadanud, et aed on pooleks jagatud, hekk vahele istutatud ja uued omanikud vähemalt näivad rahul olevat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 19:04; 14.06 19:26; 14.06 21:20; 15.06 10:47; 15.06 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtusse muidugi. Mida varem, seda rutem tuleb ka tulemus. Nõuad kaasomandi lõpetamist ja jagamist näiteks selliselt, et neile jääb kinnistu ja sulle peavad maksma sinu osa välja. Hinna määrab kinnisvaraekspertiis. Kui läheb aga osamaksetega tasumiseks ja raha neil õieti pole, siis võib järgneda pikaaegne pull raha kätte saamisega. Aga sul oleks vähemalt täitedokument. Teine variant on jagada reaalosadeks, siis on reaalsem, et keegi su osa osta tahab ja raha saad korraga kätte. Kui nad siis sinu osal edasi elavad, siis lased välja tõsta ja asi ants.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 19:30; 14.06 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kohtu poolehoid kaldub ilmmselt selle sugulaste pere poole, sest nemad on selles majas kogu aeg elanud ja see on nende kodu.

Aga – räägid turuhinnast. Kuidas sa ei mõista, et see turuhind ongi heal juhul 1/3 sellest, mis oleks siis, kui majas ei oleks kaasomanikke. pakutud pool on juba väga hästi. ma ei näe siin mingit ebasõbralikkust. pigem oled sina ebareaalsete ootustega ja jäik.
Kui nemad poleks 10a seda maja kütnud ja hooldanud, siis seda maja enam ilmselt eriti poleks ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 20:05; 14.06 21:22; 15.06 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see hind võib sul kaubeledes ka langeda, mingi aja möödudes või nii annad ise hinna alla näiteks. neil naabritel on õigus saada sama hinnaga, millega lõpuks kellegile teisele oled nõus müüma. müügihinnast teada saades võivad nag kuu aega veel omale nõuda, mis siis, et uued on juba ära ostunud.
Proovi tõesti jagada ja maad maja arvelt rohkem saada. sellist jagamist peaks saama planeeriguta ka teha, et käib kähku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 20:16; 14.06 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kohtu poolehoid kaldub ilmmselt selle sugulaste pere poole, sest nemad on selles majas kogu aeg elanud ja see on nende kodu.

.[/tsitaat]

Püha müristus! Sinu ettekujutus kohtust pärineb nähtavasti krimiseebikatest. Kohtu poolehoid ei kaldu kuhugi, vaid otsus tehakse lähtudes seadustest. Teemaalgataja on omanik ja omanikul on õigus toimetada oma varaga oma äranägemise järgi. Kui naabrid ostu eelisõigusest loobuvad, siis edasi läheb müük nö vabale turule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 19:04; 14.06 19:26; 14.06 21:20; 15.06 10:47; 15.06 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Püha müristus! Sinu ettekujutus kohtust pärineb nähtavasti krimiseebikatest. Kohtu poolehoid ei kaldu kuhugi, vaid otsus tehakse lähtudes seadustest. Teemaalgataja on omanik ja omanikul on õigus toimetada oma varaga oma äranägemise järgi. Kui naabrid ostu eelisõigusest loobuvad, siis edasi läheb müük nö vabale turule.[/tsitaat]
sõnastame siis teisiti – see asjaolu on kohtu silmis oluline argument

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 20:05; 14.06 21:22; 15.06 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Püha müristus! Sinu ettekujutus kohtust pärineb nähtavasti krimiseebikatest. Kohtu poolehoid ei kaldu kuhugi, vaid otsus tehakse lähtudes seadustest. Teemaalgataja on omanik ja omanikul on õigus toimetada oma varaga oma äranägemise järgi. Kui naabrid ostu eelisõigusest loobuvad, siis edasi läheb müük nö vabale turule.[/tsitaat]
vabale turule küll, kuid kaasomanikul on õigus saada sama hinnaga,millega müüakse lõpuks. Oletame et küsitakse miljon. kaasomanikud loobuvad. siis müüakse lõpuks poole miljoniga ja kaasomanikul on jälle õigus saada eesostuõigusega poole miljoniga. Nii, et see esialgne loobumine on ka selline …on ja ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 20:16; 14.06 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sõnastame siis teisiti – see asjaolu on kohtu silmis oluline argument[/tsitaat]st nagu mägra maja- sokuta end kuhugi öömajale ja välja enam ei lähe ning lõpuks saadki asja kohtus omale??? hmmm, päris lahe arusaam

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sõnastame siis teisiti – see asjaolu on kohtu silmis oluline argument[/tsitaat]
No mis \”oluline argument\” ja kohtu poolehoid? Kui on küsimus selles, et asi jagada kaasomanike vahel reaalosadeks või hüvitada kellelegi tema osa rahas, siis ei puutu sinu argument absoluutselt teemasse. Kohus peab olema erapooletu ja langetama otsuse seaduse alusel, mitte lahmima a la käod perekoolis. See argument võiks puutuda asjasse siis, kui üks esitab hagi, et asi jagada selliselt, et temale jääks omand ja ta hüvitab teisele osa rahas, kuid teine esitab vastuhagi seisukohalt, et temale jääks omand hüvitamiskohustusega. Vot siis võib kohus arvesse võtta, et mõistlikum on omand jätta sellele, kes juba sees elab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 19:30; 14.06 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiksid tõsiselt kaaluda kaasomandi lõpetamise protsessi läbitegemist. Ise just lõpetasin ja tulemusega väga rahul. Esiteks mõtle läbi, millist jaotamise viisi tahad – nt et sugulased jäävad omanikuks ja maksavad sulle sinu osa välja või et kogu maja müüakse ja raha jagatakse vms, vt seadusest võimalikke variant). Siis teed teistele kaasomanikele vastava ettepaneku (kirjalikult, et kohtu jaoks tõendid maha jääksid, et oled kaasomandi lõpetamist nõudnud). Nad ei ole tõenäoliselt nõus. Siis lähed kohtusse ja palud sulle sobival viisil jaotamist, kohus ei saa ise valida, millisel viisil jagab, vaid on poolte seisukohtadega seotud. Siin on muidugi tõenäoline, et teine pool nõuab muul viisil jagamist, vot siis hakkabki kohus kaaluma, kummal viisil jagada.
Ja arvesta, et kohtusse minnes ei hinnata sinu 1/2 majast, vaid kogu maja hinnatakse, st millise hinnaga oleks turg valmis KOGU maja ostma, ja siis võetakse sellest sinu 1/2. Seega ei ole sul mingit mõtet neile alla turuhinna müüa.
Selle menetluse juures on veel mitmeid olulisi nüansse, aga ei midagi liiga keerulist, pea natuke mõne tuttava juristiga nõu ja proovi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pöördu kohtusse. Saad vähemalt õiglase lahenduse. Kui ikka kohus otsustab et maja läheb müüki ja raha jagamisele, ei ole kaasomanikel enam midagi öelda. Soovitan ka kaasomanikele teatada, et kavatsed kaasomandi jagamiseks kohtusse pöörduda. Siis ehk tuleb neile endale ka mõistus pähe, et nad võivad oma kodu ka niimoodi kaotada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on kauged sugulased ja sina tahad saada 2/3 hinnast ja nemad pakuvad 1/2,ning sul kohe raha vaja,siis mina käiksin välja kirik keset küla.1/2 kohe ja ülejäänu siis väga pika ajaperioodi,nt 50 aasta jooksul intressita.
Kindlasti sea ka sellekohane hüpoteek.Kui nad ostavad laenuga,siis küll teise järjekorra hüpoteek.See võimaldab sul järelmaksu saada kätte ennetähtaegselt juhul kui neil on plaan maja müüa või võtta suuremat laenu.Sel juhul saad öelda,et ainult siis,kui järelmaks tasutud saavad nad müüa,või suurendada hüpoteeki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

elan ka kaasomandis,tee kirjalik pakkumine oma hinnaga,kui keeldub,paned müüki,lepingusse klausli,et kaasomanik ei oma pretensioone ja on nõus müümisega teisele,kuna ise loobus,aga pea nõu asjakohase juristiga,kuidas seda pakkumist nii vormistada,et keeldumise korral peaks ta alla ka kirjutama,siis pärast pole virisemist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru sinust, aga saan aru ka su kaasomanikest. Mia sina nende asemel teeksid, kui sul lihtsalt ei ole võimalik seda \”turuhinda\” maksta? Tegelikult ma kahtlen selles turuhinnas – ma ei usu, et kaasomandis majaosa peale üldse mingit tormijooksu on. Ilmselt õnnestukski see ainult väga odavalt maha müüa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 08:46; 15.06 08:48; 15.06 11:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Pereelu ja suhted kaasomand ja ebasõbralikud kaasomanikud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.