Esileht Pereelu ja suhted kaasomand ja ebasõbralikud kaasomanikud

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: kaasomand ja ebasõbralikud kaasomanikud

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
st nagu mägra maja- sokuta end kuhugi öömajale ja välja enam ei lähe ning lõpuks saadki asja kohtus omale??? hmmm, päris lahe arusaam[/tsitaat]

Miks sa arvad, et teemaalgataja varasem omanik/elanik oli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 08:46; 15.06 08:48; 15.06 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks sa arvad, et teemaalgataja varasem omanik/elanik oli?[/tsitaat]

No kui lolle küsimusi saab üldse esitada? Teemaalgataja sai päranduseks osa majast. Teised sugulased hõivasid tema majaosa ja teevad nüüd näo, et kõik on parimas korras ja teemaalgataja võiks lihtsalt käed taskus minema jalutada ja suu oma seaduslikust varast puhtaks pühkida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 19:04; 14.06 19:26; 14.06 21:20; 15.06 10:47; 15.06 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No kui lolle küsimusi saab üldse esitada? Teemaalgataja sai päranduseks osa majast. Teised sugulased hõivasid tema majaosa ja teevad nüüd näo, et kõik on parimas korras ja teemaalgataja võiks lihtsalt käed taskus minema jalutada ja suu oma seaduslikust varast puhtaks pühkida.[/tsitaat]

Aga võta teisest seisukohast – oled aastaid majas elanud, kaasomanik on korra suviti end näitamas käinud. Oled hoolitsendu maja ja krundi eest aastaid ja siis pakutakse sulle õigust, veidi odavamalt kui turuhind osta välja osa, mida sa oled harjunud pidama oma kohaks.
Pealegi kaevatakse sind veel kohtusse, kui sa ei ole nõus oma kodust poolt võõrastele maha müüma.
Tekib küsimus, et kui palju on teemaalgataja sinna majja oma raha pannud ja kuidas selle maja säilimise ja hooldamise taganud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 11:08; 15.06 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga võta teisest seisukohast – oled aastaid majas elanud, kaasomanik on korra suviti end näitamas käinud. Oled hoolitsendu maja ja krundi eest aastaid ja siis pakutakse sulle õigust, veidi odavamalt kui turuhind osta välja osa, mida sa oled harjunud pidama oma kohaks.
Pealegi kaevatakse sind veel kohtusse, kui sa ei ole nõus oma kodust poolt võõrastele maha müüma.
Tekib küsimus, et kui palju on teemaalgataja sinna majja oma raha pannud ja kuidas selle maja säilimise ja hooldamise taganud?[/tsitaat]

Kui ma sinu tühjalt seisvasse maakodusse sisse kolin ja remondi ära teen, siis see saab minu omaks?
Sest mulle meeldib see, ma nägin vaeva ja arvan et see on nüüd minu oma.

Kui näiteks teemaalgataja lahked sugulased oleksid teinud nende meelest vajaliku, aga tegelikkuses mittevajaliku remondi(näit vahetavad puitaknad plastakende vastu), siis saaks neilt lausa kahjutasugi välja nõuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 19:04; 14.06 19:26; 14.06 21:20; 15.06 10:47; 15.06 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma sinu tühjalt seisvasse maakodusse sisse kolin ja remondi ära teen, siis see saab minu omaks? – On riike, kus see on nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 11:08; 15.06 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik inimesed pange nüüd järgmine jutt raami sees seinale:

Kaasomandit peab vältima ja kartma rohkem kui surma.
Kui mingi pärand kuskil jaguneb ja on oht saada kaasomanikuks, siis kaasomandiga leppimise asemel tuleb ennast hingetuks võidelda, et saada oma osa rahas kätte või siis üldse oma osast loobuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No kui lolle küsimusi saab üldse esitada? Teemaalgataja sai päranduseks osa majast. Teised sugulased hõivasid tema majaosa ja teevad nüüd näo, et kõik on parimas korras ja teemaalgataja võiks lihtsalt käed taskus minema jalutada ja suu oma seaduslikust varast puhtaks pühkida.[/tsitaat]

Hõivasid ju teemaalgatja loal? Üldse selles majas elasid nad ehk juba enne seda, kui teemaalgataja majaosa päranduseks sai?
Küllap elanikud ka kütavad hõivatud majaosa ja hoiavad muul viisil korras. Teate, kui kiiresti laguneb ära regulaarse kütteta maja(osa)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 08:46; 15.06 08:48; 15.06 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Hõivasid ju teemaalgatja loal? Üldse selles majas elasid nad ehk juba enne seda, kui teemaalgataja majaosa päranduseks sai?
Küllap elanikud ka kütavad hõivatud majaosa ja hoiavad muul viisil korras. Teate, kui kiiresti laguneb ära regulaarse kütteta maja(osa)?[/tsitaat]

Ei tohi kas üldse kütta või tuleb koguaeg kütta. Natuke kütan kord 2 nädala jooksul on kõige hullem majale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 18:49; 14.06 19:11; 15.06 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on maja ja krunt kaasomandis, on tehtud notariaalne kasutuskord ja seal on siis määratud mis osa majast ja aiast täpselt kellele kuulub ja kogu lugu. Minu õuepoole peal teine ei käi. Müügi korral jah pean kõigepealt pakkuma kaasomanikele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pangast võiks laenu võtta ja see poolik oma osa pangale tagatiseks jätta. Las siis pank kempleb nende kaugete sugulastega…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]jah, seda mõtet olen ise ka kaalunud, et lihtsalt maa pooleks jagada ja maja jääks neile. kahtlen senise suhtluse põhjal, et kas sellestki head nahka tuleks. praegu on põhimõtteliselt nii, et nad elavad kui puugid minu maa peal ja minu majapooles ning pole olukorra muutmisest üldse huvitatud. on mul näiteks õigust kohtu kaudu taotleda maa jagamist?

[/tsitaat]

Viga sai alguse sealt, kui lubasid neil ÜLDSE enda poolt kasutada.
Miks sa seda tegid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maaga tasaarveldamine tundub mulle küll kõige inimlikuma ja õiglasema valikuna, eriti, kui maja ise midagi suurt väärt ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kui see maaga tasaarveldamine läbi ei lähe, siis äkki saad lihtsalt keelata oma poole kasutamine? Sulged füüsiliselt – maja puhul peaks see ju võimalik olema, aia puhul vist mitte.

Kui elanikud äkitselt kitsastesse oludesse surutud, ehk tekib neil ka suurem ostuhuvi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minuarust esimene samm on sugulased oma majapoolest välja, uksed lukku. Vbl neil siis ikka tekib tahtmine sinu pakutud variantide peale mõelda. Praegu pole ju põhjust, neil niigi hea.
Ükski heategu ei jää karistuseta paraku.[/tsitaat]
maja ei ole ju reaalosadeks jagatud. kummalegi kuulub mõtteline pool majast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 20:05; 14.06 21:22; 15.06 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui kaasomanikud maja remondivad, katust vahetavad, siis peavad nad ka teise poole nõusse saama. Kumb on kasulikum? Pikalt müügis hoida ja remonti teha või kiirelt odavalt müüa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Aga võta teisest seisukohast – oled aastaid majas elanud, kaasomanik on korra suviti end näitamas käinud. Oled hoolitsendu maja ja krundi eest aastaid ja siis pakutakse sulle õigust, veidi odavamalt kui turuhind osta välja osa, mida sa oled harjunud pidama oma kohaks.
Pealegi kaevatakse sind veel kohtusse, kui sa ei ole nõus oma kodust poolt võõrastele maha müüma.
Tekib küsimus, et kui palju on teemaalgataja sinna majja oma raha pannud ja kuidas selle maja säilimise ja hooldamise taganud?[/tsitaat]
Teemaalgataja pole ju ka neilt oma osa kasutamise eest üüri nõundud. Tasuta maja ja krundi kasutamise eest võiks ju maja ja krundi eest hoolt ka kanda. Ja seda, kas seal majas mingeid suuremaid remonttöid on tehtud, me ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, andsin sugulastele kasutada ka oma osa, sest ei näinud põhjust lasta tubadel tühjalt seista, samal ajal kui neil oli pinda elamiseks vaja. Olin loll ja heausklik.

Suvitama minna sinna ei taha, mujal maailmas on minu jaoks huvitavamaid kohti, pealegi on mul endal suvila olemas. Ööbimas ka käinud pole, lihtsalt korra-paar aastas läbi käinud, et vaadata, kas kõik ok, paar oksa rabarbrit võtnud ja ära läinud.

Parendamistöid tehtud pole, pigem on kogu värk amortiseerunud juurde. Minu poolest võiks maja vabalt tühjalt seista, sest vesi on kaevust ja muuga ei juhtu ka külmas midagi. See jutt, et nüüd tegu nende koduga ühtäkki tundub mulle lihtsalt ebaõiglane. Et kui ma üürikasse sisse kolin ja seal piisavalt pikalt elan, saab see \”minu koduks\” ja üürileandjal puudub õigus selle vabastamist nõuda? Sisuliselt on ju nii, et olen neile nii majapinna kui maa kasutada andnud nullüüriga, ise seejuures näiteks maamaksu makstes. Seega jääb üle ainult kohtuvärk, kui kokkuleppele ei jõua.

Aitäh asjalikele vastajatele-kaasamõtlejatele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 17:33; 14.06 17:40; 14.06 17:54; 14.06 18:02; 14.06 18:31; 14.06 18:32; 15.06 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui on kauged sugulased ja sina tahad saada 2/3 hinnast ja nemad pakuvad 1/2,ning sul kohe raha vaja,siis mina käiksin välja kirik keset küla.1/2 kohe ja ülejäänu siis väga pika ajaperioodi,nt 50 aasta jooksul intressita.
Kindlasti sea ka sellekohane hüpoteek.Kui nad ostavad laenuga,siis küll teise järjekorra hüpoteek.See võimaldab sul järelmaksu saada kätte ennetähtaegselt juhul kui neil on plaan maja müüa või võtta suuremat laenu.Sel juhul saad öelda,et ainult siis,kui järelmaks tasutud saavad nad müüa,või suurendada hüpoteeki.[/tsitaat]

mis 2/3 sa räägid. teemaalgatuses on kirjas, et pool kuulub temale ja samas ka õigus saada pool hetkelisest hinnast. senised elanikud ei soovi seda poolt praegust hinda välja maksta. ainukene lahend ongi kaasomandi lõpetamine kohtu kaudu. see tähendaks kõige väiksemal määral isikikku närvipinget.
võid küll saada suusõnalise kokkuleppe, et maja jääb neile ja maad saad juurde, kes selle mõõtmise kinni maksab? kes vastutab notariaalsete muudatuste eest ja maksmise eest? järgmised murepunktid ja kakluste alused.
lihtsaim ja odavaim sinu jaoks on kohtu kaudu kaasomandi lõpetamise nõue ja siis kogu krempli müümisel summa jagada pooleks. kui praegused seal elava inimesed soovivad sinna jääda siis nad leiavad selleks ka võimalused kui nad seda suudavad. kui ei suuda, siis ju ilmselgelt on tegemist ära kasutamisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]põrguline kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]

mis 2/3 sa räägid. teemaalgatuses on kirjas, et pool kuulub temale ja samas ka õigus saada pool hetkelisest hinnast. senised elanikud ei soovi seda poolt praegust hinda välja maksta. ainukene lahend ongi kaasomandi lõpetamine kohtu kaudu. see tähendaks kõige väiksemal määral isikikku närvipinget.
võid küll saada suusõnalise kokkuleppe, et maja jääb neile ja maad saad juurde, kes selle mõõtmise kinni maksab? kes vastutab notariaalsete muudatuste eest ja maksmise eest? järgmised murepunktid ja kakluste alused.
lihtsaim ja odavaim sinu jaoks on kohtu kaudu kaasomandi lõpetamise nõue ja siis kogu krempli müümisel summa jagada pooleks. kui praegused seal elava inimesed soovivad sinna jääda siis nad leiavad selleks ka võimalused kui nad seda suudavad. kui ei suuda, siis ju ilmselgelt on tegemist ära kasutamisega.[/tsitaat]
2/3 selle poole maja turuhinnast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Pereelu ja suhted kaasomand ja ebasõbralikud kaasomanikud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.