Esileht Koolilaps Kadrioru Saksa Gümnaasium

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kadrioru Saksa Gümnaasium

Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on kogemusi KSG gümnaasiumiklassidega? Olen küll erinevaid arvamusi siit-sealt kuulnud, aga sooviks saada koolist üldisemat pilti. Milline on kooli õhustik, õpetajad?

 

Tänud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

KSG on täiesti tavaline 3+ kool … ei saa mina aru, miks sinna ja Ühisgümnaasiumisse mingeid müstilisi erikatseid peaks tegema või miks üldse eelistama seda teistele keskmise tasemega koolidele. Viimaste aastate riigieksamite tulemused on ka sellised, et jääb kohati magalakoolidele alla. Täielik wannabe eliitkool.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arrogantsemat tegelast kui KSG õppetooli juht annab otsida https://ekspress.delfi.ee/artikkel/90501671/kadrioru-kool-jattis-kaheksa-hea-oppeedukusega-poissi-ukse-taha-vaartuste-sobimatuse-tottu … ja ei, ma ei otsusta pelgalt artikli alusel 🙂

 

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arrogantsemat tegelast kui KSG õppetooli juht annab otsida https://ekspress.delfi.ee/artikkel/90501671/kadrioru-kool-jattis-kaheksa-hea-oppeedukusega-poissi-ukse-taha-vaartuste-sobimatuse-tottu … ja ei, ma ei otsusta pelgalt artikli alusel ????

selleks oli tookord põhjus. minu laps lõpetas sel aastal. probleem tekkis juba klassiekskursioonil ja neid vanemaid teatati, kuid nad ei tahtnud sellest kuulda.

muidu lisaks, et KSG-s on väga tavaline, et lapsevanemad seisavad oma 8.-9. klassi “tupsununnude” eest nagu malõvid, kontrollivad õppimist ja päriselt koolis võetaksegi neid kuulda. kaotatakse mingites ainetes isegi hindamine mõne ajsa puhul ära, kui mõni ema väga kaebab, et tema laps ei saa hakkama. tegelikkuses on tavalise tubli õpilasega tegemist, kes võib-olla sai korra “3”. Vot see oli küll minu jaoks arusaamatu. Mul on mitu last ja nad on erinevates kesklinna koolides – mõni eliidis, mõni mitte. ja üheski teises koolis nii palju pole lapsevanemate nõudmistega arvestatud.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti okei kool on, mulle just meeldib, et ei ole mingi ninast veri välja eliit. Süvendatud keeleõpe toimib, koolis on suhtumine normaalne, mingit üleliigset punnitamist ei ole, et saaks kuidagi öelda, et see on nüüd mingi “wannabe eliitkool”. No ma näiteks ei tahaks, et mu laps käiks Prantsuse Lütseumis, kus on tõesti päris hull selle eliidipunnitusega. Hinded hinneteks, aga õhustik ka loeb midagi.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arrogantsemat tegelast kui KSG õppetooli juht annab otsida https://ekspress.delfi.ee/artikkel/90501671/kadrioru-kool-jattis-kaheksa-hea-oppeedukusega-poissi-ukse-taha-vaartuste-sobimatuse-tottu … ja ei, ma ei otsusta pelgalt artikli alusel ????

selleks oli tookord põhjus. minu laps lõpetas sel aastal. probleem tekkis juba klassiekskursioonil ja neid vanemaid teatati, kuid nad ei tahtnud sellest kuulda.

muidu lisaks, et KSG-s on väga tavaline, et lapsevanemad seisavad oma 8.-9. klassi “tupsununnude” eest nagu malõvid, kontrollivad õppimist ja päriselt koolis võetaksegi neid kuulda. kaotatakse mingites ainetes isegi hindamine mõne ajsa puhul ära, kui mõni ema väga kaebab, et tema laps ei saa hakkama. tegelikkuses on tavalise tubli õpilasega tegemist, kes võib-olla sai korra “3”. Vot see oli küll minu jaoks arusaamatu. Mul on mitu last ja nad on erinevates kesklinna koolides – mõni eliidis, mõni mitte. ja üheski teises koolis nii palju pole lapsevanemate nõudmistega arvestatud.

sinu meelest on siis igati normaalne, et matemaatikat õpetab põhikooli lõpus inimene, kes ise lastele tunnistab, et on halb õpetaja ja soovitab kõigil eraõpetajad võtta kui soovivad katsetel norm tulemusi saavutada??? see kool ei hooli põhikooli osas absoluutselt OMA õpilastest … need sülitatakse peale põhikooli lõppu lihtsalt tänavale ning “valitakse” siis mingit absurdsete katsete toel teistes koolides korralikku õpet saanud lapsed asemele … sel aastal lõpetas üks 9. klass nii, et lastele ei tehtud ei lõpuekskursiooni ega toimunud arenguvestluseid, sest klassijuhatajal oli 0 huvi oma klassi vastu 🙁  Imbi Viisma aasta õppeasutuse juht https://haridus.postimees.ee/7590762/vaata-kes-on-tallinna-parimad-haridustootajad ?? lubage naerda – see inimene on koolijuhina ümmargune 0 ja puhtalt linna haridusameti käpiknukk 🙂

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma oleks või sees, kui meil ei oleks mingeid ajuvabasid arenguvestlusi. See on lihtsalt tühi mull. Arenguvestlus on üks mõttetumaid asju üldse.

Klassiekskursiooni korraldamine aga sõltub küll suurelt klassist endast, ei pea klassijuhataja selle nimel üksi võimlema.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arrogantsemat tegelast kui KSG õppetooli juht annab otsida https://ekspress.delfi.ee/artikkel/90501671/kadrioru-kool-jattis-kaheksa-hea-oppeedukusega-poissi-ukse-taha-vaartuste-sobimatuse-tottu … ja ei, ma ei otsusta pelgalt artikli alusel ????

selleks oli tookord põhjus. minu laps lõpetas sel aastal. probleem tekkis juba klassiekskursioonil ja neid vanemaid teatati, kuid nad ei tahtnud sellest kuulda.

muidu lisaks, et KSG-s on väga tavaline, et lapsevanemad seisavad oma 8.-9. klassi “tupsununnude” eest nagu malõvid, kontrollivad õppimist ja päriselt koolis võetaksegi neid kuulda. kaotatakse mingites ainetes isegi hindamine mõne ajsa puhul ära, kui mõni ema väga kaebab, et tema laps ei saa hakkama. tegelikkuses on tavalise tubli õpilasega tegemist, kes võib-olla sai korra “3”. Vot see oli küll minu jaoks arusaamatu. Mul on mitu last ja nad on erinevates kesklinna koolides – mõni eliidis, mõni mitte. ja üheski teises koolis nii palju pole lapsevanemate nõudmistega arvestatud.

sinu meelest on siis igati normaalne, et matemaatikat õpetab põhikooli lõpus inimene, kes ise lastele tunnistab, et on halb õpetaja ja soovitab kõigil eraõpetajad võtta kui soovivad katsetel norm tulemusi saavutada??? see kool ei hooli põhikooli osas absoluutselt OMA õpilastest … need sülitatakse peale põhikooli lõppu lihtsalt tänavale ning “valitakse” siis mingit absurdsete katsete toel teistes koolides korralikku õpet saanud lapsed asemele … sel aastal lõpetas üks 9. klass nii, et lastele ei tehtud ei lõpuekskursiooni ega toimunud arenguvestluseid, sest klassijuhatajal oli 0 huvi oma klassi vastu ???? Imbi Viisma aasta õppeasutuse juht https://haridus.postimees.ee/7590762/vaata-kes-on-tallinna-parimad-haridustootajad ?? lubage naerda – see inimene on koolijuhina ümmargune 0 ja puhtalt linna haridusameti käpiknukk ????

siin jälle on mul teise Tln eliitkooliga võrdlus oma teise lapsega.

KSG-s oli meil ühe reaalainega probleeme kõigis paralleelides. jälle need kindlad vanemad, kes alati sõdisid, suutsid asja nii kaugele viia, et see õpetaja enam meie paralleele ei õpetanud. õpetas teisi klasse edasi.

teises koolis, mis peaks siis päriselt eliitkool olema, oli ka mata õpetajaga probleem.  9. klass ja lastel puha “1” puru. enamusel. ja kõik võtsid eraõpetajad. vanemad siis tegid koolile pöördumise (neid vanemaid sai kokku palju), kohtuti õppetooli juhiga ja õpetajaga ja … kool laiutas käsi, rääkis, kui professionaalse õpetajaga on tegu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma oleks või sees, kui meil ei oleks mingeid ajuvabasid arenguvestlusi. See on lihtsalt tühi mull. Arenguvestlus on üks mõttetumaid asju üldse.

Klassiekskursiooni korraldamine aga sõltub küll suurelt klassist endast, ei pea klassijuhataja selle nimel üksi võimlema.

asi pole selles, kas arenguvestlus kui selline meeldib või mitte, vaid see on klassijuhataja KOHUSTUS neid vähemalt kord aastas läbi viia https://ksg.edu.ee/et/arenguvestluste-kord kui erasektoris töötav inimene oma kohustusi eirab, siis ta lastakse lihtsalt töölt lahti, aga KSG jaoks näib olevat kohustustest kõrvalehiilimine täiesti normaalne nähtus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vaid see on klassijuhataja KOHUSTUS neid vähemalt kord aastas läbi viia

jälle see kohustusetädi siin. Minu laps käib KSG-s. Meil oli arenguvestlus. Ka paralleelklassides olid need vestlused.

Kui nüüd üks õpetaja neid mingil põhjusel ei teinud, siis see ei tähenda seda, et terve kooli õpetajad ei teinud. Äkki hoopis sa ise magasid selle vestluse maha? Ega õpetaja sulle koju ei roni, et kuule tule nüüd.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vaid see on klassijuhataja KOHUSTUS neid vähemalt kord aastas läbi viia

jälle see kohustusetädi siin. Minu laps käib KSG-s. Meil oli arenguvestlus. Ka paralleelklassides olid need vestlused.

Kui nüüd üks õpetaja neid mingil põhjusel ei teinud, siis see ei tähenda seda, et terve kooli õpetajad ei teinud. Äkki hoopis sa ise magasid selle vestluse maha? Ega õpetaja sulle koju ei roni, et kuule tule nüüd.

et nagu mis mõttes magasin maha? minu asi pole klassijuhatajat mööda maad ja ilma taga ajada?! tema asi on ajad välja pakkuda. varasemad klassijuhatajad on selles osas 5+ olnud ja pole midagi ette heita olnud. aga kui 9. klassis määrab kool äkitselt klassile uue klassijuhataja, kel on 0 aega ja huvi oma klassi vastu (ning kellel on juba üks klass juhatada), siis ei ole see kindlasti ok. 9. klassis on klassijuhataja toetus ikka ülioluline …

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen lapsevanem, laps õppinud KSG alates esimesest klassist ja hetkel gümnaasiumis seal. Kohati oleme rahul, kohati mitte. Praktiline suur probleem on õpetajate liikumisega, aga see probleem on kardetavasti igalpool. Sel aastal läks massiliselt õpetajaid koolist ära. Eriti gümaasiumiastmest ja see teeb muret, pani isegi meid koolivahetust kaaluma. Hetkel veel jäime.

Mida võin öelda – et lihtne siin pole. Õppida on MEGA, tõesti MEGA palju, võrreldes ka GAG jt eliitkoolidega (meil peres võrdlus olemas).  Iga õpetaja ja igas aines annab tõesti palju tööd ja kontrolltöid, eksameid-arvestusi kevadel. Kui varasemalt pole sellise tempoga harjunud, siis on raske. Meil laps pisikesest peale harjunud selle tempoga ja seni peab vastu. Samas paljud nn teistest koolidest tulnud viielised on juba sel põhjusel  gümnaasiumiastmes kooli vahetanud. Tempoga ei harjunud. Ja metoodikaga. Mina ise üha enam hakkan mõistma, et see kooli lähenemine  gümnaasiumiastmes ei ole hea ja mõistlik. Pigem anda kodus  vähem nn kohustuslikke töid teha, st ei pea tuupima igas aines pähe sadu sõnu või mõisteid, vaid pigem keskenduda kvaliteedile, aruteludele ja mõtlemise arendamisele. KSG-s minnakse pigem seda teed, et võimalikult palju laps kodus tuubiks, tunnis kontrollitakse mis on pähe jäänud. See ei meeldi. Ma arvan, et lähenemine koormusele ongi see koht mis KSG ei luba iial nn eliitkooliks saada. Ei GAG, ega reaalis ega Treffneris sellist hullu tuupimist ja  kodutööde mahtu kõigi ainete vaates pole. Mujal keskendutakse konkreetselt ehk enam eesti keel ja lai matemaatika + võõrkeel, kuid teistes ainetes lähenetakse loovamalt ja mitte nii karmilt- st jääb aega ka tegeleda arendavate teemadega (õpilasfirmad, väitlused jms). KSG-s õppides tasuks see ära unustada, siin on igas aines hull tempo (iga õpetaja arvab, et tema aine on see kõige olulisem) ja nii võetakse maksimum noorest. Mis tähendab, et süvendatult riigieksamite ainetega tegelda ei jõua, teed vaid selle mis hädavajalik ja mis omakorda aga viib ka kehvemate tulemusteni “edetabelites”.  Näide eelmisest aastast –  nn arvestuste nädal oli kooli poolt planeeritud sügisese koolivaheaja järgmiseks nädalaks, mis tähendas, et reaalselt sügisesel koolivaheajal noored tuupisid kodus arvestusteks, mitte ei puhanud.  Mis on absurd! Aga kui on selline iseõppur, meeldib tohutult kodutöid teha ja pähe tuupida asju, siis õige koht. Kui aga rohkem tahaks nn kriitilist mõtlemist arendada, koostööd, arutelu ehk valmistuda päriselt ülikoolieluks jms, siis soovitan vaadata mujale.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen lapsevanem, laps õppinud KSG alates esimesest klassist ja hetkel gümnaasiumis seal. Kohati oleme rahul, kohati mitte. Praktiline suur probleem on õpetajate liikumisega, aga see probleem on kardetavasti igalpool. Sel aastal läks massiliselt õpetajaid koolist ära. Eriti gümaasiumiastmest ja see teeb muret, pani isegi meid koolivahetust kaaluma. Hetkel veel jäime.

Mida võin öelda – et lihtne siin pole. Õppida on MEGA, tõesti MEGA palju, võrreldes ka GAG jt eliitkoolidega (meil peres võrdlus olemas). Iga õpetaja ja igas aines annab tõesti palju tööd ja kontrolltöid, eksameid-arvestusi kevadel. Kui varasemalt pole sellise tempoga harjunud, siis on raske. Meil laps pisikesest peale harjunud selle tempoga ja seni peab vastu. Samas paljud nn teistest koolidest tulnud viielised on juba sel põhjusel gümnaasiumiastmes kooli vahetanud. Tempoga ei harjunud. Ja metoodikaga. Mina ise üha enam hakkan mõistma, et see kooli lähenemine gümnaasiumiastmes ei ole hea ja mõistlik. Pigem anda kodus vähem nn kohustuslikke töid teha, st ei pea tuupima igas aines pähe sadu sõnu või mõisteid, vaid pigem keskenduda kvaliteedile, aruteludele ja mõtlemise arendamisele. KSG-s minnakse pigem seda teed, et võimalikult palju laps kodus tuubiks, tunnis kontrollitakse mis on pähe jäänud. See ei meeldi. Ma arvan, et lähenemine koormusele ongi see koht mis KSG ei luba iial nn eliitkooliks saada. Ei GAG, ega reaalis ega Treffneris sellist hullu tuupimist ja kodutööde mahtu kõigi ainete vaates pole. Mujal keskendutakse konkreetselt ehk enam eesti keel ja lai matemaatika + võõrkeel, kuid teistes ainetes lähenetakse loovamalt ja mitte nii karmilt- st jääb aega ka tegeleda arendavate teemadega (õpilasfirmad, väitlused jms). KSG-s õppides tasuks see ära unustada, siin on igas aines hull tempo (iga õpetaja arvab, et tema aine on see kõige olulisem) ja nii võetakse maksimum noorest. Mis tähendab, et süvendatult riigieksamite ainetega tegelda ei jõua, teed vaid selle mis hädavajalik ja mis omakorda aga viib ka kehvemate tulemusteni “edetabelites”. Näide eelmisest aastast – nn arvestuste nädal oli kooli poolt planeeritud sügisese koolivaheaja järgmiseks nädalaks, mis tähendas, et reaalselt sügisesel koolivaheajal noored tuupisid kodus arvestusteks, mitte ei puhanud. Mis on absurd! Aga kui on selline iseõppur, meeldib tohutult kodutöid teha ja pähe tuupida asju, siis õige koht. Kui aga rohkem tahaks nn kriitilist mõtlemist arendada, koostööd, arutelu ehk valmistuda päriselt ülikoolieluks jms, siis soovitan vaadata mujale.

Keegi on kursis, miks sel aastal vaid 3 klassi avati? Eelmisel sügisel võeti 4. Lapsi, kes katseid tegid, oli ju ometigi rekordiline arv sel aastal …

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps Kadrioru Saksa Gümnaasium