Esileht Kodunurk Kahetoalises korteris kahele lapsega

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kahetoalises korteris kahele lapsega

Tere!

Kuidas olete lahendanud kahetoalises korteris kolmekesi elades laste oma nurga küsimuse? Korter 46 ruutmeetrit. Poiss on 7ne, tütar viiene. Hetkel on nad veel üsna lähedased, aga ilmselt pubeka ea ilmudes soovivad rohkem privaatsust. Paraku korteri suurema vastu vahetamine võimalik ei ole.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu vanemad elasid lausa kolme lapsega kahes toas. Meile õega jagati me pubekaeas tuba pooleks keset tuba pandud narivoodi abil, mille külge olid vineerist seinad kinnitatud, lisaks kardinatest “toauksed”; toal oli üksainus ukse vastasseinas asuv aken, nari otsapidi selle keskel, kummalgi pool akent. Hiljem jagasin (üht teist) tuba vennaga, siis oli tuba pooleks jagatud lükanduksega – seal oli ka see eelis, et vajaduse/soovi korral (kasvõi sünnipäevapeo puhuks) sai toa jälle üheks suureks muuta; tollel toal oli kaks akent, kummalegi oma, mina käisin venna toapoolest läbi, aga mina olin pubekas ja tema lasteaialaps. Sõltub palju sellest toast, mida sa jagama hakkad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oletan, et üks tubadest on siiski suurem.  Selle jagaks kuidagimoodi liikuva vaheseinaga või mööbliga pooleks ja ise elaks ntx tütrega selles ja poeg teise tuppa.  Ise jagasime niimoodi kui olime 5 inimest  ja neli tuba. Eks ta ebamugav ja ebavõrdne natuke oli, aga paratamatu.  Pealegi on pubekaeani veel aega, ehk lähevad su rahalised võimalused paremaks ja saab siiski suurema elamispinna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul lapsed päris väikesed olid, oli meil magamistuba ja elutuba. Hiljem korraldasime ümber nii, et oli lastetuba ja mina magasin elutoas.

Praegu elame 4-toalises. Aga kui poleks saanud suuremat korterit osta, oleksin laste kasvades teinud remondi nii, et viinud kööginurga elutuppa ja köögist teisele lapsele eraldi toa teinud.

7 a ja 5 a peaksid küll veel rahulikult suutma tuba jagada, lihtsalt suurema õppimisajaks tuleb väiksem endaga teise tuppa võtta. Eks nad suuresti mängivad niikuinii ju elutoas ilmselt. Päris eraldi olemise vajadus tingimata muutub aktuaalseks pigem teusmeeas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane kas kardin või ikea kallax riiul tuppa vahele, et mõlemal privaatsust oleks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb. Kui üks tuba on väiksem, teine suurem, siis võtaks endale väiksema toa ja lastele jagaks suurema pooleks (mööbel, kardinad)

Olen näinud ka sellist versiooni, kus köögist tehti väike tuba lapsele, köök liideti elutoaga – tekkis köök-elutuba, ja magamistuba jäi ka kolmandaks alles.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed koos magamistuppa ja ise elutoas.
Kui hakkavad rohkem privaatsust soovima, siis saab toa mööbliga või vaheseinaga poolitada. Endal olid 2a vanusevahega lapsed kuni täiskasvanueani samas toas, nad alati hästi läbi saanud ja suurem osa sõpru neil ka ühised. Ei mäleta, et kumbki neist oleks isegi maininud, et tahaks oma isiklikku tuba.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu elame 4-toalises. Aga kui poleks saanud suuremat korterit osta, oleksin laste kasvades teinud remondi nii, et viinud kööginurga elutuppa ja köögist teisele lapsele eraldi toa teinud.

[/quote]
Mina isiklikult poleks nõus pliidi ja külmkapiga koos magama. Ja paljudes kortermajades ei tohigi enam niimoodi ümber ehitada.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 17:14; 25.01 07:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu elame 4-toalises. Aga kui poleks saanud suuremat korterit osta, oleksin laste kasvades teinud remondi nii, et viinud kööginurga elutuppa ja köögist teisele lapsele eraldi toa teinud.

Mina isiklikult poleks nõus pliidi ja külmkapiga koos magama. Ja paljudes kortermajades ei tohigi enam niimoodi ümber ehitada.

[/quote]

See võimalus on otseselt seotud torustike, õigemini püstakute, paiknemisega.  Kui see klapib, on lahendus väga hea.

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb. Kui üks tuba on väiksem, teine suurem, siis võtaks endale väiksema toa ja lastele jagaks suurema pooleks (mööbel, kardinad)

Olen näinud ka sellist versiooni, kus köögist tehti väike tuba lapsele, köök liideti elutoaga – tekkis köök-elutuba, ja magamistuba jäi ka kolmandaks alles.

Köögi ümbertõstmine ei pruugi nii lihtne olla, tuleb vedada ju kanalisatsioon köögist suurde tuppa, teiseks kooskõlastada see, muidu tulevikus ei saa korterit müüa – ehitusreg andmed ei klapi enam, peaks olema köök ja 2 tuba, aga on hoopis midagi muud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu elame 4-toalises. Aga kui poleks saanud suuremat korterit osta, oleksin laste kasvades teinud remondi nii, et viinud kööginurga elutuppa ja köögist teisele lapsele eraldi toa teinud.

Mina isiklikult poleks nõus pliidi ja külmkapiga koos magama. Ja paljudes kortermajades ei tohigi enam niimoodi ümber ehitada.

See võimalus on otseselt seotud torustike, õigemini püstakute, paiknemisega. Kui see klapib, on lahendus väga hea.

[/quote]
Ja sa ise oled pliidi kõrval maganud?

Kui on 46m2 korter, on elutuba väga pisike. Pikk ja kitsas. Olen sellises elanud.  Ei ole selline nagu uusarenduste kööktoad.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 17:14; 25.01 07:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk Kahetoalises korteris kahele lapsega