Esileht Väikelaps Kaisukad, mänguasjad lasteaias?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kaisukad, mänguasjad lasteaias?

Postitas:

Meil augustis lastehoiust lasteaeda minek, kas oma kaisukas või mänguasi on lasteaedades lubatud? Pean just silmas koroona pärast. Laps uues kohas ja turvalisem oleks oma kaisukaga minna, kui ei lubata saaksin laste ette valmistada. Terviseamet võiks korraliku juhendi teha lasteaedadele. Muidu üks räägib ühte juttu ja teine teist.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 13:28; 21.07 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu, et lubatakse.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 13:47; 01.08 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhend ON OLEMAS. Vähemalt enne suvepuhkust lähtusime lasteaias meile kõrgemalt antud reeglitest, kus mänguasju kodust lasteaeda ja tagasi ei lubanud. Töötasime kogu aeg st lasteaed polnud suletud ei märtsis ega aprillis ega mais ja juunis. Kel juba oli kaisukas lasteaias või kes tahtis tuua ja lasteaeda jätta (voodisse või lapse toakappi), palun.
St kui on mitu kaisukat ja 1 ongi lasteaias, polnud probleemi.

Raske oli neil, kellel n ö lohutusese/kaisukas on kogu aeg sama, nii kodus kui lasteaias (need, kes igal õhtul kaasa võtsid ja hommikul tagasi tõid).
Küsi järele, saad täpse vastuse. V-o augustiks reeglid ka leevenenud

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kuidas eriolukorra ajal oli, aga kui laps mais tagasi läks, oli kõik lubatud.

Miks ei peaks? Laps ise on ju aias koos kõikide viiruste ja pisikutega, mis tal (või tema riiete küljes) on. Kaisukas ei pea ka olema seal kõigile mängimiseks, vaid uneajal kaissu.

Ei tasu üle mõelda. Laste kodus selga pandud riideid ju ei vahetata lasteaia välisukse ees “desinfitseeritute” vastu.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed käisid viimati maikuus lasteaias (nüüd juunis-juulis pole käinud) – kaisuloom oli nii sõime- kui ka aiarühmas lubatud. Augustis läheb sõimelaps juba aiarühma ja kaisuka annan kaasa.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaisukas võiks lasteaiaealisel olla ikka kodune teema. Kaisuka pärast muretsemise asemel hoolitse, et laps saaks lasteaiaküpseks.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

käime suvelasteaias, on lubatud ja oli ka oma aias peale koroonakriisi lõppu, seega, oleneb aiast, uuri oma aiast 😉 Kaisu annab lapsele jah turvatunde, võõras keskkonnas oma kodune asjake kaasas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuri igaks juhuks jah oma lasteaiast.

Aga meil ka kaisukad kui turvaesemed koguaeg lubatud olnud. Igas vanuses lastele.
Koroona ajal lihtsalt oli veidi rangem see, et laps viis kohe tulles kaisuka oma voodisse ootama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See sõltub konkreetsest lasteaiast ja pead ikka otse sealt küsima. Minu lapse lasteaias polnud igatahes veel juuniski kaisukas lubatud. Kui tavaliselt võis võtta kaasa nii kaisuka kui koduse mänguasja, siis alates eriolukorra ajast polnud kumbki lubatud. Kui juunis üle pika aja lapse viisin lasteaeda, siis veel igaks juhuks küsisin üle, et kas kaisukas on endiselt keelatud. Ja sain vastuseks, et tõepoolest ei tohi ka kaisukat kaasa võtta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, kes ei pidanud paljuks positiivset tagasisidet anda. Laps käis hoius kuni 13.03 ja nüüd augustis läheb lasteaeda. Uued ruumid, uued täiskasvanud, uued lapsed, kindlasti on vaja natuke harjumist ja kohanemist.
Ostsime teise kaisuka (lemmikuga ühesugune) ja see jääb lasteaeda, suur tänu kägu 15.59 selle idee eest. Kahjuks ei saa praegu lasteaiast küsida, rühmaga tutvumine 31.07 ja laps lasteaeda 03.08

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 13:28; 21.07 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on jah puhtalt lasteaia otsustada. Saan aru, et uue lasteaia ja väikese lapse puhul on see suureks lohutuseks, aga samas ütlen ka, et ei tasu vihane olla, kui lasteaed seda ei luba. Meil kuni suvepuhkuseni ei olnud lubatud, kuidas edasi – ei tea. Mõnes mõttes võib olla ongi parem, kui ei luba, sest kui laps sellega jälle ära harjub ja sügisel uus laine tuleb, siis ju jälle raske loobuda. Ja selles mõttes on kaisukas ikka ohuallikas, et käib väga palju ju lapsel suus ja näo juures. Lisaks olen paraku ka märganud, et väga paljud ei pese kaisukaid kuigi sageli.

Mänguasjade puhul olen ka täitsa rahul, et kaasavõtmine ei ole lubatud – võikski nii jääda 😛

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas peale puhkust lastakse lapsevanemad lasteaeda sisse ka või peab ikka lapse üle ukse andma? Kas see on ka iga maja otsustada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 10:58; 12.08 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaed on kirjutanud sama mis mõni eelpool on öelnud – üks kaisukas, mis jääbki aeda, on lubatud, edasi-tagasi tassimine mitte.

Aga kui sügisel pean oma kahepoolese esimest korda aeda mineva lapse ka õues üle andma ja kõik, siis ma arvan, et see esimene kord lükkub tal kõvasti edasi…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 11:48; 02.08 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas peale puhkust lastakse lapsevanemad lasteaeda sisse ka või peab ikka lapse üle ukse andma? Kas see on ka iga maja otsustada?

See vist KOV’i põhine mitte lausa iga lasteaia. Meie vallas juunis küll võis rahulikult lapse ise rühma viia juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaed on kirjutanud sama mis mõni eelpool on öelnud – üks kaisukas, mis jääbki aeda, on lubatud, edasi-tagasi tassimine mitte.

Aga kui sügisel pean oma kahepoolese esimest korda aeda mineva lapse ka õues üle andma ja kõik, siis ma arvan, et see esimene kord lükkub tal kõvasti edasi…

Kui nii on, siis nii on. Kindlasti aga peate ise vapper olema ja sellised mõtted, et siis lükkub edasi harjutamine, tuleb peas ümber mõelda. Lapsed tajuvad hästi vanemate tundeid ja kui ise arvad, et ei saa harjutud nii, siis nii ka läheb..

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen üsna kindel, et minu lapse lasteaias võetakse lapsi vastu jätkuvalt õues. Mänguasjad meie lasteaias lubatud ei olnud ja ega nüüdki ei ole mõistlik sinna midagi viia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 13:47; 01.08 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum küll, lastel enamasti ongi ainult üks kaisukas ja mis ongi nendega pea igalpool kaasas. Kui juba saab nii, et üks on kodus, teine lasteaias jne mitmes veel kuskil, siis kas üldse ongi lapsel kaisukat vaja. Ma ikka aru saanud ja meil suguvõsas ja peres kõigil nii olnud, et on üks konkreetne loom ehk kaisukas ja teda ongi vaid üks, mitte mitu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaed on kirjutanud sama mis mõni eelpool on öelnud – üks kaisukas, mis jääbki aeda, on lubatud, edasi-tagasi tassimine mitte.

Aga kui sügisel pean oma kahepoolese esimest korda aeda mineva lapse ka õues üle andma ja kõik, siis ma arvan, et see esimene kord lükkub tal kõvasti edasi…

Kui nii on, siis nii on. Kindlasti aga peate ise vapper olema ja sellised mõtted, et siis lükkub edasi harjutamine, tuleb peas ümber mõelda. Lapsed tajuvad hästi vanemate tundeid ja kui ise arvad, et ei saa harjutud nii, siis nii ka läheb..

Mul ei ole tegelikult mingit kohutavat hädavajadust last keset epideemiat lasteaeda saata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 11:48; 02.08 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lubatakse nüüd kaisukas lasteaeda ja seda võib ka koju viia õhtul. Lapsi võetakse vastu ikka välisuksel ja vanemad majja ei saa. Tundub, et see on nüüd uus normaalsus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 10:58; 12.08 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei ole lubatud ei kaisukad ega kodused mänguasjad, samas ei pea last hoovis üle andma. Töötan sõimes ja võin öelda, et tegelikult ei ole 90% lastest neid koduseid kaisukaid lasteaias tarvis. Mule näib, et see ongi rohkem vanemate teema. Hommikusöögiks kohale jõudnud väike laps on lõunaune ajaks nii väsinud, et ta parimal juhul kuulab oma unejutu või -laulu ära ja magab nagu nott. Kaisukat võib vaja minna ehk ainult paaril-kolmel esimesel unele-harjutamise korral kui nutt peale tikub. Edasi lapsed neid tegelikult ei vaja. Pelgasime ka algul, mis saab kui ära keelati, sest lapsed olid ju harjunud, aga mitte midagi ei saanud, keegi ei nutnud sellepärast ja mingit draamat ei tulnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Väikelaps Kaisukad, mänguasjad lasteaias?