Esileht Tööelu, raha ja seadused. kaks kõrgharidust – kuidas mõjutab olukorda tööturul

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: kaks kõrgharidust – kuidas mõjutab olukorda tööturul

Postitas:
Kägu

Olen omandamas teist kõrgharidust infotehnoloogia alal. Mul on bakalaureuse- ja magistrikraad majandusteaduses. Täistöötajaga töö kõrvalt õppimine on raske, kohati mõtlen, et jätan pooleli. Samas on mul 180 EAP-st täidetud 108 ehk üle poole. Varasemalt õpitud aineid sain üle kanda, aga ikka on jube palju on veel teha. Motivatsioon aina kahaneb mul.

Kas ma muutun teise bakalureusekraadiga IT vallas atraktiivsemaks tööandjate silmis? On teil kogemusi või teate tuttavate käest? Samas ühe kõrgharidusega oleks ka väga kehv tunne olla. Minu unistus on ikka 2 bakalaureuse, 2 või 3 magistrikraadi ja peale neljakümnendat eluiga minna doktorantuuri…

+5
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu unistus on ikka 2 bakalaureuse, 2 või 3 magistrikraadi ja peale neljakümnendat eluiga minna doktorantuuri…

Aga siis täida oma unistust ometi!  Miks teiste käest küsid, ela oma unistuste elu, saavuta oma seatud eesmärgid. Iga kraadiga ja arenguga võib tekkida  uusi võimalusi, kui ise hakkaja ja oskaja oled.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui sa tahad töötada IT valdkonnas ja see töö eeldab IT kõrgharidust, siis muidugi on eelis.

Kui aga oled nagunii kogemustega IT-tegija, on kogemused ja oskused olulisemad. Kui tahad projektijuhina tööd teha, siis on vb mõned sertifikaadid olulised.

St väga palju sõltub, mis tööd sa konkreetselt teha tahad. IT on suhteliselt lai mõiste.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen omandamas teist kõrgharidust infotehnoloogia alal. Mul on bakalaureuse- ja magistrikraad majandusteaduses. Täistöötajaga töö kõrvalt õppimine on raske, kohati mõtlen, et jätan pooleli. Samas on mul 180 EAP-st täidetud 108 ehk üle poole. Varasemalt õpitud aineid sain üle kanda, aga ikka on jube palju on veel teha. Motivatsioon aina kahaneb mul.

Kas ma muutun teise bakalureusekraadiga IT vallas atraktiivsemaks tööandjate silmis? On teil kogemusi või teate tuttavate käest? Samas ühe kõrgharidusega oleks ka väga kehv tunne olla. Minu unistus on ikka 2 bakalaureuse, 2 või 3 magistrikraadi ja peale neljakümnendat eluiga minna doktorantuuri…

Tänapäeval hinnatakse elukestvat õpet ja enesearendamist. Samas kui soov on on alati võimalik cv-s esimene/teine kõrgharidus välja jätta, eriti kui sel perioodil käisid ka tööl siis ei teki auku.

Minu arust see mitu kõrgharidust, oled meile üleharitud, on suht suur loba, mida ilmselt öeldakse iseendale, et enda enesetunnet parandada.

Pole väga vahet, kas täiendad end koolitustega (need kiidetakse heaks), aga teine kõrgharidus juures oleks kohe siis halb?! Vahepeal isegi väga erinevad suunad võivad kokku sobida – näiteks võid õppida metsandust ja samal ajal dokumendihaldust. No sobidki nt sel alal pärast projekte kirjutama, hankeid tegema vmt.

Rohkem ilmselt vaadatakse kui on palju alustatud, aga lõpuleviimata asju.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks pead mõtlema, miks sa õpid. Eluaegseid üliõoilasi olen näinud küll, aina õpiks, aga mida hiljem õpituga reaalselt peale hakata?

Tööturul loevad oskused ja isikuomadused, haridust on sul justkui küll juba. Tahad teadust teha ja valdkonda kujundada, õpi aga edasi

 

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

peale neljakümnendat eluiga minna doktorantuuri…

Kergelt üleõppinud juba. 😀

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas ühe kõrgharidusega oleks ka väga kehv tunne olla. Minu unistus on ikka 2 bakalaureuse, 2 või 3 magistrikraadi ja peale neljakümnendat eluiga minna doktorantuuri…

Miks selline unistus? Eesmärk saada kolm kõrgharidust kolme dokumendi pärast? Õppimiseks võiks siiski olla vajadus või soov konkreetsel alal areneda, edasi õppida.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole mõtet õppida selleks, et saada mingil erialal kraad kätte. Tööandjaid ei huvita mitmekordne kraadiõpe vaid vaadatakse, mis sa tegelikult teha oskad. Praegu on sul majandus tehtud, kas sa töötad antud valdkonnas?

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen siinseid lollakaid kiitlemisi mitme baka kohta tõepähe võtnud?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui õppimise kõrvalt töötad, ei pea sa tööandjale kõiki oma kraade ette laduma. Õppimine õppimise pärast on täiesti okei, palju kraade on täiesti okei.

See on Sinu elu, ela nii kuidas ise rahul oled.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu unistus on ikka 2 bakalaureuse, 2 või 3 magistrikraadi ja peale neljakümnendat eluiga minna doktorantuuri…

See kõlab kergelt mingi kiiksu moodi…

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu unistus on ikka 2 bakalaureuse, 2 või 3 magistrikraadi ja peale neljakümnendat eluiga minna doktorantuuri…

See kõlab kergelt mingi kiiksu moodi…

Ning on lisaks maksumaksja raha raiskamine. Kui nad oma raha eest õpiksid siis tehku neid erinevaid kraade kuni hauani.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pigem mõjuks negatiivselt – üleõppinud tüüp, kes kindlapeale targutama kipuks… Lisaks pead sellisele igavesele õppijale lubama õppepuhkust, mis on väga kallis ja tüütu tööandjale.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu unistus on ikka 2 bakalaureuse, 2 või 3 magistrikraadi ja peale neljakümnendat eluiga minna doktorantuuri…

Kas tõesti keegi võttis seda teemaalgatust tõsiselt?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

terve elu haridussüsteemis töötanuna ei saa absoluutselt aru neist, kes peale magistrit uusti bakasse lähevad.
selline asi on mõistlik vaid neil juhtudel, kus on tehtud täielik kannapööre: oli enne 5a õppeajaga ehitusinsener, nüüd 40+ vanuses otsustas hakata hambaarstiks, või otsustas günekoloog raamatupidajaks ümber õppida.

kui inimene vahetab ala nii, et midagi kattub, nt õppis enne reaalaineid ja läheb it-alale või vastupidi, siis pole vaja uuesti bakast alustada, vaid piisab kas uuest magistrist. või kui on lisaks pikaajaline töökogemus mingis valdkonnas, siis võib uuel alal isegi otse doktoriõppesse minna.

nt it doktoriõppes on õppinud ka neid, kes nõukaajal automaatiku, füüsiku või matemaatikuna 5a kõrghariduse said (tollal eestis veel IT-d kui eriala ei õpetatudki)  ja on vahepeal 20+ aastat vaid IT-alal töötanud ja end töö kõrvalt täiendanud. ei ole olnud vajadust uuesti nullist alustada.

mis aga hariduse kasulikkusesse puutub, siis nt ise sain tunni eest põhikoolis õpetades ca 1,5x kõrgemat palka kui ülikoolis külalisõppejõuna. nii et kõik sõltub tööandjast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen sellest aru saanud, et õppida õppimise pärast on pointless. Mida sa nende paberitega tahad tõestada?Seltskonnas särada kui erudeeritud sa oled?

Reaalselt pole sellest mingit kasu.IT-d tasuks ehk õppida siis kui ise aktiivselt kõrvalt õpid või töötad juba. St saad kohe õppejõusi pinnida, mitte aega raisata loengutes käimisele.

Ja enamus baka aineid on eestis täielik jura. Emotsioonitu, tundetud loengud. Õpilased magavad loengus jne

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naiskolleegil on kõrgharidusi kõvasti. Talle meeldib õppida. Vanust on 42 või 43. Tal on esmalt baka majandusteaduskonnast Tartus. Siis magister psühholoogias või sotsioloogias Tallinna ülikoolist, siis magister (insener) tehnikaülikoolist ja nüüd on uuesti Tartus, ei tea veel, kas teeb baka või magistri selkordsel erialal. Olen unustanud, äkki keemia.

Lisaks igasugused kursused. Käsitööst spordini.

Töökohtade puuduse üle tema küll kurta ei saa. Tal on lapsed, tal on õppimisvõime, tal on ajaplaneerimisoskus, tal on teadmised, tal on oskus hõlmata suurt pilti. Olen täitsa kindel, et ta veel 60 aastasena ka astub järjekordset ala õppima.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka meeldib õppida. Protsess kui selline meeldib ja haritus meeldib ka. Mul on nõukogude aegne keskkoolijärgne kesk-eri meditsiini alal, võrdsustatud bakaga. Samuti nõukogude aegne kesk-eri (praegu bakaga võrdustatud) filoloogias. Siis nõukogude aegne kõrgharidus, võrdsustatud magistriga. Siis uuema aja magister. Neid vanemaid õpinguid ma CVdes ei kajastagi, kuna ma ei tegele enam meditsiini ega selle keelega (va muidugi lugemine jne enda jaoks). Praegu teist aastat taas bakas, tööandjal pole aimugi. Lähemad sõbrad ja pere muidugi teavad. Ajaraiskamiseks ma seda kuidagi ei oska pidada. Mis mul siis tegemata jääb? Lapsed on suured, mees on sama, trenne on kaks, kino ei armasta, teatris käin, reisin ka, tööl käin ka. Õppida on mõnus 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka meeldib õppida. Protsess kui selline meeldib…

Palju erinevaid töökohti sul elus on olnud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtle, mis su eesmärgid tööturul on. Unistad rikkusest ja rohkem raha teenimisest? Kogemus on hinnatum kui kraad. Rikkaks saamise eesmärgil tuleks õpingud kohe metsa visata ja hakata usinalt proovima erinevaid ettevõtteid luua. Või kui sulle raha pole nii oluline, tahad huvitavat töökohta ja veidike uusi tuuli igapäevarutiini – siis miks mitte kraad ära teha. Pooleli jätta kui juba pool teed selja taga oleks ka tobe. Raiskasid siis eelnevalt kulutatud aja niisama ära, aga edaspidi vabaneva ajaga ka midagi targemat ei teeks. Unistad doktorikraadist? Siis ilmselgelt oleks tähtsaim eesmärk magistri lõpetamine. Kui töö kõrvalt teha raske, siis tuleks töökoormust ajutiselt vähendada, et jõuaksid oma nr 1 eesmärgini (doktorantuuri). Nii et esiteks tuleks paika panna peamine eesmärk. Rikkus, töökoht või teadus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka meeldib õppida. Protsess kui selline meeldib…

Palju erinevaid töökohti sul elus on olnud?

Seitse alates siis 17. eluaastast. Neist viimased neli töökohta sama töö, erinev firma. Kõige lühem töökoht oli 3,5 kuud ja kõige pikem 24 aastat. Praeguses jookseb kuues aasta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti nõukogude aegne kesk-eri (praegu bakaga võrdustatud) filoloogias.

Kuskohas nõukaajal sellist haridust anti?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

haridus on nagu seks, kvantiteet ei kompenseeri kvaliteeti

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti nõukogude aegne kesk-eri (praegu bakaga võrdustatud) filoloogias.

Kuskohas nõukaajal sellist haridust anti?

Pisipedas, nagu seda kutsuti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen aru, saanud kui raha tähtis siis kooliskäimine on täielik ajaraiskamine. Kui raha tähtis tuleks proovida panna aega õigete(rikaste inimestega suhtlesmise peale)-töökogemuse saamiseks. Pinkide nühkimine raha sisse ei too-pigem viib välja. Nt ja mõnedes ametites tahame või ei taha vaadatakse 30+ inimest juba nagu vanurit-tööle ei võeta. Lihtsalt üks tuttav sealt valdkonnast hoiatas mind, et ma ei leia tööd.Nt finantsanalüütik selline koht. Eestis vaadatakse liialt vanust, kuigi mujal maailmas ollakse rohkem avatumad ja vaadatakse motivatsiooni ja üldpilti.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti nõukogude aegne kesk-eri (praegu bakaga võrdustatud) filoloogias. Kuskohas nõukaajal sellist haridust anti? Pisipedas, nagu seda kutsuti.

Mida sellega siis teha sai? Lasteaeda filoloog?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti nõukogude aegne kesk-eri (praegu bakaga võrdustatud) filoloogias. Kuskohas nõukaajal sellist haridust anti? Pisipedas, nagu seda kutsuti.

Mida sellega siis teha sai? Lasteaeda filoloog?

Ma peaksin diplomi pealt vaatama 🙂 Pakun, et lõpudiplomil oli Algklasside emakeeleõpetaja vene õppekeelega koolides.
Ehk siis vene filoloog-pedagoog.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algklasse õpetas ju üks universaalne õpetaja ja oli tal vast ikka kõrgharidus. Pedak. instituut tootis ju ka õpse.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algklasse õpetas ju üks universaalne õpetaja ja oli tal vast ikka kõrgharidus. Pedak. instituut tootis ju ka õpse.

Jutt on vene õppekeelega koolidest. Igatahes neid seal koolitati.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas doktorantuur on selline koht, et jalutad sisse ja … tere, siin ma olen? 20a tagasi tuli minul oma doktorandi koht välja võidelda. Mitmete kraadide omandamise asemel juhendage noori, meie tulevik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kaks kõrgharidust – kuidas mõjutab olukorda tööturul