Esileht Beebi ja mitmikud Kaks last väikese vahega – kuidas magamine korraldatud?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kaks last väikese vahega – kuidas magamine korraldatud?

Postitas:
Kägu

Hei! Laps 1a, magab hästi öö läbi. Oleme mõlgutanud teise lapse mõtteid, aga ei suuda kuidagi välja mõelda, kuidas lahendada laste voodid kahetoalises korteris. Praegu 1aastane magab oma võrevoodis (mõeldud kasutamiseks sünnist kuni 3a) meiega samas toas voodist u meeter eemal. Kui nüüd uus beebi sünniks, ei mahuks üks täissuuruses võrevoodi enam ära. Esimest last ei tahaks veel üksinda elutuppa magama ka organiseerida. Kas on olemas mingit narikomplti beebile + suuremale lapsele? Paljudel on ju lapsed väikese vahega – kuidas teil see on korraldatud? Ja kas beebi nutt suuremat öösel üles ei aja? Ootan kogemusi 🙂 PS! Kindlasti aastate pärast vahetane elukoha suurema vastu, et lastel oleks oma toad, aga praegu veel erinevatel põhjustel ei saa, samas kahte väikese vanusevahega last tahaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimese ja teise lapse vahe 2a7k. Esimese magas kuni teise sünnini kaisus, veidi enne sünnitust harjutasime oma voodisse magama (tema voodi meie magamistoas). Hetkel teine kaisus.
Teise ja kolmanda vahe tuleb 1a10k, teise plaanin samuti vahetult enne sünnitust oma voodisse harjutada. Tõenäoliselt tuleb suurematele narivoodi (neljane üleval, kahene all) ja kolmmas kaisus. Tegelikult on neil ka oma toa võimalus aga nad ei taha veel ja ega mul pole põhjust sundida ka 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sama, mis eelmisel. Vanusevahe on pisut väiksem, esimene laps magas päris kaua kaisus ja uue voodi sai enne teise sündi. Hetkel toas meie voodi, beebivoodi ja suurema lapse voodi, kuid beebi on enamasti kaisus. Ja samuti on suuremal võimalus teises toas magada, kuid ei näe vajadust ja ta pole selleks ka valmis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Google “bunkbed for baby and toddler” annab ideid, lasta kasvõi kellegil ehitada narivoodi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas vooditasku mahuks?

narivoodi enda voodi vastu, üks külg vastu seina (või ehitada ise võre beebile)

Loobute voodiraamist ja toa põrand madratsit täid.

Meil küll ruumipuudust polnud, aga ikka magasime poole ööst 4kesi ühes voodis :/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljudel on ju lapsed väikese vahega – kuidas teil see on korraldatud? Ja kas beebi nutt suuremat öösel üles ei aja? Ootan kogemusi 🙂

Meil magamistuba suur, aga alguses oli asi korraldatud nii, et suurem laps magas võrevoodis ja väiksem meie voodi vastu lükatud teises võrevoodis või meie voodis. Beebi nutt ei ajanud suuremat üles seetõttu, et beebi oli rinnapiimal ja minu kõrval ning kohe, kui rahutusemärke ilmutas, panin rinnale. Ööd olidki vaiksed, kisavabad. Kuna mõlemad lapsed olid kodused, polnud beebiaasta jooksul ka haigusi. Nüüdseks (väiksem on üle 1a) on suurem laps väiksema lapse häälega muidugi ka nii harjunud, et isegi väiksema lapse virin ei ärata suuremat last. Näiteks ühel õhtul algas väiksemal nohu (mille suurem lasteaiast hankis) ja ta ei jäänud kohe magama, vaid virises. Muretsesin, et kas suurem üldse suudab virina saatel uinuda ja äkki peaks väiksega teise tuppa minema – aga siis vaatan suurema voodi poole ja näen, et suurem oma voodis magab nagu nott. Öösel veel väiksem virises, aga suurem sellest ei ärganud.

Väljakutse võib olla see, kui teie tulevasel beebil on alguses koolikud. Siis peab emb-kumb vanem ilmselt beebiga elutuppa teda rahustama siirduma.

Kusjuures, meil ei tulene ühes toas magamine ruumipuudusest. Ruumi on (maja teine korrus), aga suurem veel ei taha kolida üksi teisele korrusele magama ning me ei sunni ka. Küll see oma tubade aeg ka tuleb. Nii ongi teisele korrusele esialgu sisustatud vaid suurema mängunurk, kus ta saab segamatult mängida selliste asjadega, mis väiksema kätte sattuda ei tohi.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kaks last väikese vahega – kuidas magamine korraldatud?