Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kannatamatu viljatusravi patsient küsib nõu

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kannatamatu viljatusravi patsient küsib nõu

Postitas:

Rasedust oleme abikaasaga püüdnud aastaid. Käime ITK viljatuskliinikus. Eelmine aasta see ravimitega 2x ka õnnestus, kuid peetusid mõlemad kiirelt (6n).
Nüüd viimase 7 kuu jookul pole õnnestunud.
Lootusetuse tunne on peal. Mul olid päevad pika vahega (kuni 50 päeva), kuid ravimitega olen nüüd iga kuu pos ov testi kätte saanud ja ka panustanud ja tsükkel nüüd korralikult 30 päeva. Aga tulemust ei ole enam nii pikalt olnud.
Detsembris hakkas uus skeem, sest päevade vahe hakkas jälle pikaks venima (36päeva) ja peale seda ei ole rasestuda õnnestunud. Arst käskis tagasi minna, kui aastaga ei õnnestu. Sellest on siis 6 kuud möödas. Mind häirib, et arst kirjutas uued tablettid välja ja saatis minema. Tal pole mitte mingit infot, kas see raviskeem sobib mulle või kas see toimib.
Tahaksin, et ma ei peaks olema pidevalt teadmatuses.

Kas te ootaksite mu asemel aasta ära või prooviksite vahepeal uuesti vastuvõtule saada?
Ma ise tahaksin minna aga ma ei taha liiga pealetükkiv ja kannatamatu olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.05 23:35; 23.05 10:30; 23.05 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kannatamatu sa kindlasti pole. Ma arvan et 6 kuud on juba piisavalt pikk aeg, et arstiga ikka ühendust võtta. Sul ta e-mail on? Üldiselt oma e-maili nad patsiendile annavad. Kirjuta ja anna olukorrast ülevaade ja küsi nõu, kas peaks sama skeemiga jätkama või oleks ikkagi vaja tulla vv jne. Ja, et sa tunned, et sellest pole piisavalt abi, kuna ühtegi rasedust pole veel tekkinud…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 09:15; 22.05 16:33; 22.05 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loodan, et see ei kõla liigse targutamisena, aga ma alati imestan siit lugedes, kuidas suurtes haiglates viljatusravil inimesed on kuidagi teadmatuses, ei selgitata, miks midagi tehakse, millal üldse vastuvõtule tulla jne. Soovitan pöörduda väiksemasse erakliinikusse, kus lähenemine personaalsem. Ise käisin Nova Vitas ja kordagi polnud sellist tunnet, et ei saa aru, mis toimub. Arstiga arutasin kõik küsimused läbi ja arst andis alati konkreetse juhise, kuidas edasi toimida ja mis variandid tal veel plaanis on, kui ei õnnestu. Haigekassa tasub IVF ka erakliinikutes, ainult esmased visiidid on tasulised, kui sa veel ametlikult IVF patsient pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ravimeid tarvitad, ainult progesterooni, et tsükkel korras hoida? Stimulatsioonitehnikatega ju nii pikalt ja iseenda tarkusega ilma jälgimata teha ei saaks. Kas mees on ok ja kontrollitud, asi on sinu tsüklis ja ov toimumises? Kas on pcos ja kas kasutad mingit lisaravi, toidulisandeid jne?

TA ei tee ju Ivfi ja loomulikku rasestumise peabki proovima, aga 6k pole tegelikult niiväike aeg enam ootajale, läheksin ikkagi ja küsiksin, mis nüüd edasi, kui uus skeem 6k pole mingit tulemust andnud. Vähemalt meili teel. Olete ju nüüd 6k, enne rohtudega, varem veel ise proovinud küllalt aega, kuud muudkui lähevad ja pool aastat tulutult läinud, muidugi võiks nüüd ikka vaadata, kas midagi annab veel teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Sellessuhtes jah olen eelnevatega päri. Minu isiklik ITK arsti esimene visiit oli aprillis. Peale viisiti lasi veel omalt poolt vereproovid teha ja käisin ka UH-s. Siis pani mulle ka plaani paika, et proovime kolm kuud stimuleerimist suvel ja IVF järjekorras juba Septembrist.

Enne seda olen siis käinud juba LAP-il, mees kontrollitud. Aga peab ise ka initsatiivi üles näitama.. Sest ma tean enda seisukohast, et kui ma oleks näiteks teiste arstide soovituste järgi käitunud oleks ma seal viljatusraviarsti kabinetis võib paari aasta pärast…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 09:15; 22.05 16:33; 22.05 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea minema erakliinikusse, kindlasti mitte. ITK on ainus selles vallas, kus asi käib mingil täiesti kosmosemeetodil, kus patsient peab ise kõike küsima ja pärima ja peale käima ja välja pakkuma, sest muidu ei saa mingit infot ja võib ka selguda, et aa ups jah, natuke mõttetuid plaane oleme siin pidanud teiega. Tean omadest kogemustest.
Läksin ITKst ära Tartusse TÜKi ja no nagu öö ja päev. Näha on, et arst mõtleb, mida ta teeb, läheneb patsiendipõhiselt, ei pane kõigile ühe puuga jne. Sealt sain omad lapsed ka, nüüd proovime veel üht.

Teemaalgataja: kui kaua sa täpselt katsetanud oled? Ja kaua seal ITKs viljatusravis käinud? Kui ikka aastaid tulutult üritanud, siis ausalt öeldes ei saa aru, mida siin nende rohtudega majandada veel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 20:50; 23.05 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ei pea minema erakliinikusse, kindlasti mitte. ITK on ainus selles vallas, kus asi käib mingil täiesti kosmosemeetodil, kus patsient peab ise kõike küsima ja pärima ja peale käima ja välja pakkuma, sest muidu ei saa mingit infot ja võib ka selguda, et aa ups jah, natuke mõttetuid plaane oleme siin pidanud teiega. Tean omadest kogemustest.

Läksin ITKst ära Tartusse TÜKi ja no nagu öö ja päev. Näha on, et arst mõtleb, mida ta teeb, läheneb patsiendipõhiselt, ei pane kõigile ühe puuga jne. Sealt sain omad lapsed ka, nüüd proovime veel üht.

Teemaalgataja: kui kaua sa täpselt katsetanud oled? Ja kaua seal ITKs viljatusravis käinud? Kui ikka aastaid tulutult üritanud, siis ausalt öeldes ei saa aru, mida siin nende rohtudega majandada veel.

Mina poleks ITK suhtes nii kriitiline. Minul isiklik kogemus ja tunnen, et arst süübis minu teemasse. Jâtkuvalt minu opereeriv naistearst soovitas veel proovida, et õnnestub (TÜK arst!). ITK Viljatusraviarst süübis mu lukku põhjalikult ja võttis asja kohe käsile ning pani mu IVF septembrisse. Ta mainis, et Koroona tõttu on aeg hiljem, ehk ma kujutan ette, et mind oleks kohe sinna suunatud (juulis saab teadlikust proovimisest kaks aastat tegelikult). Aga et aega suvekuudest mitte raisku lasta teeb arst minule niikaua stimuleerimist. Et seda ka enne proovida.

Asja kokkuvõtte, oleneb väga arstist kelle juurde saad. Mina tegin selleks eeltööd, et saada konkreetne ja tegutseja arst.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 09:15; 22.05 16:33; 22.05 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ravimeid tarvitad, ainult progesterooni, et tsükkel korras hoida? Stimulatsioonitehnikatega ju nii pikalt ja iseenda tarkusega ilma jälgimata teha ei saaks. Kas mees on ok ja kontrollitud, asi on sinu tsüklis ja ov toimumises? Kas on pcos ja kas kasutad mingit lisaravi, toidulisandeid jne?

Kasutan letrozoli ja metformiini. Toidulisanditest inofolic ja inovo. Talvisel perioodil d-vitamiini ka. Ühe raseduse sain ovitrelle süstiga.
Mehe näitajad olid kõik korras nii, et ilmselt asi minus ja arst pani digiloosse pcos kahtlus. Lap-le ei saatnud, ütles, et veel pole vaja, kui viljatuskliinikus alustasin- tablettidega rasedust püüdnud kohe 2aastat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.05 23:35; 23.05 10:30; 23.05 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja: kui kaua sa täpselt katsetanud oled? Ja kaua seal ITKs viljatusravis käinud? Kui ikka aastaid tulutult üritanud, siis ausalt öeldes ei saa aru, mida siin nende rohtudega majandada veel.

Rasedust oleme püüdnud saada 3a. Viljatuskliinikus tegutsemisest saab kohe 2a.
Päris tulutu see pole olnud. Eelmise aasta mais (letrozol + inofolic + inovo) ja oktoobris (eelmine combo + ovitrelle) jäin rasedaks. Kahjuks need katkesid varakult aga katkemist ei uurita, enne kui pole 3tk olnud. Aga vähemalt ma tean, et olen võimeline rasestuma. Praegu lihtsalt kopp ees. Uue skeemiga pole midagi toimunud, toidulisandid on kallid ja iga päev tablettide söömine ja ajastatud seks tekitavad stressi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.05 23:35; 23.05 10:30; 23.05 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja: kui kaua sa täpselt katsetanud oled? Ja kaua seal ITKs viljatusravis käinud? Kui ikka aastaid tulutult üritanud, siis ausalt öeldes ei saa aru, mida siin nende rohtudega majandada veel.

Rasedust oleme püüdnud saada 3a. Viljatuskliinikus tegutsemisest saab kohe 2a.

Päris tulutu see pole olnud. Eelmise aasta mais (letrozol + inofolic + inovo) ja oktoobris (eelmine combo + ovitrelle) jäin rasedaks. Kahjuks need katkesid varakult aga katkemist ei uurita, enne kui pole 3tk olnud. Aga vähemalt ma tean, et olen võimeline rasestuma. Praegu lihtsalt kopp ees. Uue skeemiga pole midagi toimunud, toidulisandid on kallid ja iga päev tablettide söömine ja ajastatud seks tekitavad stressi.

Mina võtaks ikkagi mõne teise arsti arvamuse kõrvale. Mina olin ITK viljatusravis, seal midagi ei liikunud kusagile poole, ikka ainult, et katsetame ravimitega, isegi seda ei pakkunud arst seal välja, et meest uurida, tõsiselt mitte kordagi ei tulnud jutuks see.
Läksin Tartusse võrdlusmomendi saamiseks igaks juhuks ja esimesel visiidil sai mees korralduse käia ja kõik uuringud ära teha ja selgus, et pole midagi mõtet nende ravimitega majandadagi, sest põhjus mehes ja ise seda last kuskilt ei hakka tulemagi tõenäoliselt kunagi. Tartus õnnestus esimene IVF.
Ma ei taha sellega öelda, et teil ka põhjus mehes ja pole mõtet ise üritada, aga see ilmestab väga hästi seda, kui erinev on suhtumine ja süvenemise aste erinevatel arstidel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 20:50; 23.05 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul küll ITKga OK kogemus, esimesel visiidil sai kohe ka mees saatekirja. Kui selgus, et asi ongi mehes, siis pikema jututa pandi IVFi järjekorda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul küll ITKga OK kogemus, esimesel visiidil sai kohe ka mees saatekirja. Kui selgus, et asi ongi mehes, siis pikema jututa pandi IVFi järjekorda.

Minul sama moodi. Kuigi teadsime, et ilmselt minus asi, sest mul on endometrioos, aga ikkagi saadeti kohe mees kontrolli – ja selguski, et hoopis mehes asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kannatamatu viljatusravi patsient küsib nõu