Esileht Beebi ja mitmikud Kärutamine

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kärutamine

Postitas:
Kägu

Kuidas olete harjutanud beebiga kärutamist?
Mul beebi uinub 90% ajast rinna otsas (seejärel saan teada ka käest panna mujale magama). Kui ärkab ja jonn lahti siis tahab tagasi rinnale.
Nii kui vankrisse panen siis tal silmad lahti, oleme hetkel ca 10min kaupa käinud ja selle asemel, et uinuks hakkab hoopis nutma. Siiani kõik korrad proovinud kärutama minna siis kui tal kõht täis söödetud, et peaks justkui magama jääma (taos jääks). Praegu ka sellised ilmad, et keset kärutamist sülle võtta ei tahaks (et külma saaks) ning kuskil teepeal ka rinda anda ei saa. Lutti loobib suust välja.

Pole nagu sellist südant ka olnud, et siis peaksingi nutvat last kärutama kuni nuttes magama jääb. Ma isegi ei tea, kas jääks – pole kordagi lasknud tal end magama nutta. Et miks lasta nutta, kui tean, mida tahab ja mis aitab. Seega hetkel olukord, kus lihtsalt saangi tänaval natuke edasi tagasi käia – samas kui teised käivad juba ka 10km ja pikemaid ringe. Samas olengi aru saanud, et neil ikkagi beebi jääbki kärutamise ajal magama ja magab, kui nutma hakkab kiirustavad ka koju.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu beebi ei maganud vankris esimesed 5 kuud üldse. Ainult röökis. Tundus, et talle ei meeldinud pikali olla, sest turvahällis jäi küll magama, kui see ratastel oli ????????‍♀️ Või talle meeldis see kitsas häll, ei teagi. Ka uinus rinna otsas ja nii ma lebasingi temaga päevad läbi voodis. Mingi hetk hakkas vankris magama ja nüüd teen iga päev kaks und temaga kärutades.  Ehk see muutub sinu lapsel ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkasin lapsega kärutama kohe kui haiglast välja saime ning 2h magab probleemideta. Sulle on ehk lihtsalt sattunud laps, kes ei tahagi kärus magada. Lapsed on erinevad ning minu meelest kärus/hällis magamist ei õpeta- see kas on v ei ole

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps hakkas kärus magama 4-5 kuuselt. Tuli vanusega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkasin lapsega kärutama kohe kui haiglast välja saime ning 2h magab probleemideta. Sulle on ehk lihtsalt sattunud laps, kes ei tahagi kärus magada. Lapsed on erinevad ning minu meelest kärus/hällis magamist ei õpeta- see kas on v ei ole

Täiesti võimalik. Pole varasemast kogemust ja alati ongi mulje jäänud, et kõik lapsed magavad kärus, magavad õues jne. Pole kuulnud väga neid jutte, et kellelgi keelduks laps kärust magamast. Tänaval ju ka kogu aeg näha, et jalutatakse kärudega. Seepärast mõtlesingi, et on mingeid nippe-trikke, et käruga harjutada.

Ilmad ilusad ja tahaks lihtsalt ise ka juba rohkem liikuma saada. Lisaks mõjuks kaalule hästi. Aga eks varsti soojemad/ilusamad ilmad, et kui mitte varem, siis suvel ikka saab juba liikuma – siis saab ka kärust välja võtta või kusagil kasvõi rinda anda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib proovida käru asemel kõhukotti või kandelinat

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 3. beebi ka ei tahtnud kärus olla. Ka voodis mitte. Kõhukotis magas – kogu selle viimase palava suve. Kuna see oli mulle ikka väga väsitav selle palavusega, radiaatorit kõhul kanda, siis mees võimalusel – kui jüudis koju nii, et beebi veel ei teinud juba viimast uinakut kotis – käis kärutas nutva lapsega. Mina ka ei suutnud – 30 min karjumist ja siis magas ainult 30 min.

Aga mees käis ikka mitu x nädalas ja lõpuks hakkas laps harjuma. Kui juba nuttis ainult 5-10 min, hakkasin ka ise korra päevas – sain siis ka suuremate lastega aktiivsemalt mängida 30 minutit (suvevaheaeg). Umb 3k jöi ta juba nututa.

Pikalt hakkas ta kärus magama peale b12 ravikuuri – tuvastati defitsiit. Nüüd on ta 10k ja päeval magab ainult õues (seisvas kärus).

3st lapsest ükski pole osanud päeval voodis magada….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul beebi algul magas vankris väga hästi, aga u 2k paiku aina kehvemaks läks. Mingi aeg panin ta süles rinna otsas magama ja siis kähku vankrisse. Vahel pidin seda kordama. Vanker pidi ka liikuma koguaeg. Mingi hetk ei maganudki vankris, vaid süles. Aga siis läksime reisile ja kärutasime turvahälliga ning seal ta magas. Suvel käisingi siis turvahälliga jalutamas. Sügisel mingi hetk mõtlesime, et proovime ikka vankrisse ka panna. I korda ei õnnestunud, aga u nädal hiljem magas ilusti. Siis ta oli ca 6 kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkasin lapsega kärutama kohe kui haiglast välja saime ning 2h magab probleemideta. Sulle on ehk lihtsalt sattunud laps, kes ei tahagi kärus magada. Lapsed on erinevad ning minu meelest kärus/hällis magamist ei õpeta- see kas on v ei ole

Täiesti võimalik. Pole varasemast kogemust ja alati ongi mulje jäänud, et kõik lapsed magavad kärus, magavad õues jne. Pole kuulnud väga neid jutte, et kellelgi keelduks laps kärust magamast. Tänaval ju ka kogu aeg näha, et jalutatakse kärudega. Seepärast mõtlesingi, et on mingeid nippe-trikke, et käruga harjutada.

Ilmad ilusad ja tahaks lihtsalt ise ka juba rohkem liikuma saada. Lisaks mõjuks kaalule hästi. Aga eks varsti soojemad/ilusamad ilmad, et kui mitte varem, siis suvel ikka saab juba liikuma – siis saab ka kärust välja võtta või kusagil kasvõi rinda anda.

Ei kaugeltki ei maga kõik. Neid emasid sa lihtsalt tänaval ei näe.

Mina vajadusel võtsin ka praeguste ilmadega lapse vankrist välja ja andsin tuulevarjus ka süüa. Kombe ju seljas. Tõsi, soojakoti lahendus sellisel juhul nii hästi ei tööta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul esimesele ei meeldinud kärus vanuses 1-3 kuud. Käisin ikka, aga olin kodu lähedal. Tihti saingi vaid 10-15min olla alguses. Mida aeg edasi, seda rohkem harjus ja peagi tegime pikki jalutuskäike. Aga ta alati magas kärus kehvemini kui toas. Õues 45-60min ja toas 2h, see jäigi nii. Võib proovida ka teki sisse mähkida vankrikorvis, siis tunneb end turvalisemalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkasin lapsega kärutama kohe kui haiglast välja saime ning 2h magab probleemideta. Sulle on ehk lihtsalt sattunud laps, kes ei tahagi kärus magada. Lapsed on erinevad ning minu meelest kärus/hällis magamist ei õpeta- see kas on v ei ole

Täiesti võimalik. Pole varasemast kogemust ja alati ongi mulje jäänud, et kõik lapsed magavad kärus, magavad õues jne. Pole kuulnud väga neid jutte, et kellelgi keelduks laps kärust magamast. Tänaval ju ka kogu aeg näha, et jalutatakse kärudega. Seepärast mõtlesingi, et on mingeid nippe-trikke, et käruga harjutada.

Ilmad ilusad ja tahaks lihtsalt ise ka juba rohkem liikuma saada. Lisaks mõjuks kaalule hästi. Aga eks varsti soojemad/ilusamad ilmad, et kui mitte varem, siis suvel ikka saab juba liikuma – siis saab ka kärust välja võtta või kusagil kasvõi rinda anda.

Ei kaugeltki ei maga kõik. Neid emasid sa lihtsalt tänaval ei näe.

Mina vajadusel võtsin ka praeguste ilmadega lapse vankrist välja ja andsin tuulevarjus ka süüa. Kombe ju seljas. Tõsi, soojakoti lahendus sellisel juhul nii hästi ei tööta.

Mul jah soojakott, aga tegelikult ka kombe olemas. Pole ka tänaval karjuvate lastega kärusid näinud ega teisi varem kurtmas justkui – seega oligi jäänud mulje, et kõik teised lapsed armastavad kärus olla 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi aeg panin ta süles rinna otsas magama ja siis kähku vankrisse.

Varsti saab ka nii proovida, praegu vaja toariietele siiski vähemalt üks kiht juurde panna ja riietamise ajal ärkab üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkas vankris magama 4-5kuuselt. Seni käiski kärutamine nii, et kui õnnestus ta magavana kärru saada siis sain kärutada kuni ta ärkas ja karjuma hakkas. Või siis jalutasin nii, et ühe käega lükkasin vankrit ja teisega hoidsin last süles kuna vakrisse pannes hakkas kisama. Aga kui hakkas lõpuks vankris magama siis uinus kiirelt ja magas 2-3 tundi jutti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul praeguseks 5-kuune enam ei taha kärus magama jääda. Hakkab nutma ja saan siis teda senini süles hoida ja tühja käru lükata kuni magama jääb ning siis hinge kinni hoides ta sinna pikali panna. Mõnikord ei õnnestu ja seepärast olen nüüd pigem kõhukotiga käinud.  Et siis võib ka niipidi minna. Loodan, et ühel hetkel ikka õnnestub jälle sujuv kärus magamine. Ja no, kui viitsid ja väga tahad, siis võid ka seda proovida, et süles tuttu ja siis vankrisse. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ka laps, kes hakkas enam-vähem edukalt vankris magama umbes 3-4-5 kuuselt. Jäi magama küll (tõsi, alguses kustutasin süles, siis panin vankrisse), aga uned oli vankris lühikesed, u 20 min. Rinna otsas, süles, kandekotis magas tunde, kuid mujale panna magavat last ei saanud.

Kuigi õue sättimine võttis samapalju aega kui õues jalutamine, siis ma käisin ikka korra päevas enda tuulutamise eesmärgil. Kaugele ei julgenud minna, sest une pikkus oli ettearvamatu. Ja vaikselt hakkas talle vankris uinumine meeldima, nüüd vahest magab seal kuni paar tundi.

Minu laps on hetkel 5k ja ootan, millal saaks kärule istumisosa panna. On lootust, nii saaks õues pikemal ja vabamalt liikuda, mitte ainult lapse uneajal vaid ka siis, kui ta ärkvel on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkasin lapsega kärutama kohe kui haiglast välja saime ning 2h magab probleemideta. Sulle on ehk lihtsalt sattunud laps, kes ei tahagi kärus magada. Lapsed on erinevad ning minu meelest kärus/hällis magamist ei õpeta- see kas on v ei ole

Täiesti võimalik. Pole varasemast kogemust ja alati ongi mulje jäänud, et kõik lapsed magavad kärus, magavad õues jne. Pole kuulnud väga neid jutte, et kellelgi keelduks laps kärust magamast. Tänaval ju ka kogu aeg näha, et jalutatakse kärudega. Seepärast mõtlesingi, et on mingeid nippe-trikke, et käruga harjutada.

Ilmad ilusad ja tahaks lihtsalt ise ka juba rohkem liikuma saada. Lisaks mõjuks kaalule hästi. Aga eks varsti soojemad/ilusamad ilmad, et kui mitte varem, siis suvel ikka saab juba liikuma – siis saab ka kärust välja võtta või kusagil kasvõi rinda anda.

Ei kaugeltki ei maga kõik. Neid emasid sa lihtsalt tänaval ei näe.

Mina vajadusel võtsin ka praeguste ilmadega lapse vankrist välja ja andsin tuulevarjus ka süüa. Kombe ju seljas. Tõsi, soojakoti lahendus sellisel juhul nii hästi ei tööta.

Täpselt polnud mõtet üldse õue minnagi, laps ärkas enne, kui saapad jalga sain. Sündis jaanuaris ja need vähesed ringid, mis tegin, istusin igas bussipeatuses ja pargipingil ja tissitasin. Toas ka ei maganud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan probleem on selles, et ta teeb sul rinna otsas vahetult mini-uinaku ära ja sellest ongi edasine uni rikutud. Mine jalutama siis, kui laps on olnud enne tund aega järjest ärkvel. Toitmise ajal ära lase tal magama jääda. Kui ta vägisi jääb magama, siis on ärkvelolek ilmselt liiga pikk olnud.  Mul pole ükski laps käru kohe magamisega seostanud, vaid on ikka mõnikord röökinud 10 minutit ja kauem.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan probleem on selles, et ta teeb sul rinna otsas vahetult mini-uinaku ära ja sellest ongi edasine uni rikutud. Mine jalutama siis, kui laps on olnud enne tund aega järjest ärkvel. Toitmise ajal ära lase tal magama jääda. Kui ta vägisi jääb magama, siis on ärkvelolek ilmselt liiga pikk olnud. Mul pole ükski laps käru kohe magamisega seostanud, vaid on ikka mõnikord röökinud 10 minutit ja kauem.

Ei tee, söömise ajal on ärkvel. Peale toitmist on magab toas hällis 2-3h. Nüüd avastasin, et ka peale toitmist kui läheme autoga sõitma siis magab ilusasti turvahällis. Ainult vanker on selline, kus 10-15min nõus (lutiga) olema ja siis hakkab nutt. Ma nüüd pole kindel, kas selles, et mind ei näe või mis täpsemalt segab. Meil toimibki see, et sööb kõhu täis ja siis nõus ilusasti magama, kui korralik piimakooma siis jääb ise toas ilma igasuguse abita hällis magama. Muidugi see kärutamine hetkel tähendab, et kui ära sööb siis paneme riidesse ja kärru, mis on nö natukene solgutamist, et ajab une ära? Või ajab une ära, et teine keskkond.

Eks varsti soojemad ilmad siis ehk läheb kergemaks, saan proovida vahepeal sülle võtta, ehk uinub ja tagasi kärru panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli jälle selline laps, keda kärutamine häiris. Rutiin oli meil selline, et laps sõi toas kõhu täis, toppisin talle varustuse selga ja panin kärusse. Lükkasin käru terrassile. Kiigutasin teda käruga nii, et ta nägi mind kogu aeg – see oli oluline, vahel hoidsin kiigutamise ajal ka kätt põsel või tegin pai. Aga kui silm hakkas kinni vajuma, siis lõpetasin järk järgult kiigutamise, sest iga kord, kui liiga pikalt või tugevalt kiigutasin, ärkas uuesti üles ja hakkas nutma. Ehk liigne loksutamine ei sobinud üldse, seetõttu ei toimunud ka kärutamist magamise ajal, siis oligi magamise aeg. Kärutamine toimus pigem siis, kui laps oli üleval, siis tal oli huvitav vaadata, kuidas “pilt liigub”.

Teine mõte, mis tekkis – meil oli alguses gaasiprobleem ja siis ta ei tahtnud magada päris horisontaalses asendis. Käru oli üsna horisontaalne. Meisterdasingi talle kärusse mingi aluse alla nii, et ülakeha oleks pisut kõrgemal, kui jalad. Siis vist oli gaasidega lihtsam tal hakkama saada, magas paremini, jäi kiiremini. Aga see probleem läks peale esimest 4-5 kuud mööda.

Lutt oli meil muidugi ka imeline abimees uinumisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkasin lapsega kärutama kohe kui haiglast välja saime ning 2h magab probleemideta. Sulle on ehk lihtsalt sattunud laps, kes ei tahagi kärus magada. Lapsed on erinevad ning minu meelest kärus/hällis magamist ei õpeta- see kas on v ei ole

Täiesti võimalik. Pole varasemast kogemust ja alati ongi mulje jäänud, et kõik lapsed magavad kärus, magavad õues jne. Pole kuulnud väga neid jutte, et kellelgi keelduks laps kärust magamast. Tänaval ju ka kogu aeg näha, et jalutatakse kärudega. Seepärast mõtlesingi, et on mingeid nippe-trikke, et käruga harjutada.

Ilmad ilusad ja tahaks lihtsalt ise ka juba rohkem liikuma saada. Lisaks mõjuks kaalule hästi. Aga eks varsti soojemad/ilusamad ilmad, et kui mitte varem, siis suvel ikka saab juba liikuma – siis saab ka kärust välja võtta või kusagil kasvõi rinda anda.

Ei kaugeltki ei maga kõik. Neid emasid sa lihtsalt tänaval ei näe.

Mina vajadusel võtsin ka praeguste ilmadega lapse vankrist välja ja andsin tuulevarjus ka süüa. Kombe ju seljas. Tõsi, soojakoti lahendus sellisel juhul nii hästi ei tööta.

Täpselt polnud mõtet üldse õue minnagi, laps ärkas enne, kui saapad jalga sain. Sündis jaanuaris ja need vähesed ringid, mis tegin, istusin igas bussipeatuses ja pargipingil ja tissitasin. Toas ka ei maganud.

Kas kohe peab siis tissi andma kui röökima pistab? Kuigi enne välja minnes alles söödetud.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa kiusad last ja  ennast selle käruga? Pane laps kõhukotti või kandelinasse ja on nii lapsel kui ka sinul endal parem ja mugavam.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kärutamine