Esileht Ilu ja tervis kas ALPRO piimad on tervislikud?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: kas ALPRO piimad on tervislikud?

Postitas:

kas ALPRO piimad on tervislikud? Soja oma ei kasuta, aga mandli jt piimad. Mina ei tea, minu nägu on pidevalt punne täis. Olena hakanud mõtlema, et äkki sellest piimast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 12:25; 18.05 00:05; 21.05 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sojas on veel fütoöstrogeene, aga mandlipiimas ei peaks neid olema.
Tugev side on lehmapiima ja akne vahel, seda sa ei kasuta, nagu aru saan? Küllap ikka iseoma hormoonid. Kuidas sul tsükliga lood on jne.
Lisaks mul lööb kohe nägu punne täis, kui kasutan mingit kreemi, mis nahale ei sobi. Kasutasin mõne päeva päikesekaitsekreemi, võeh, kõik määritud kohad näol ja kaelal tihedasti punniline, nüüd läheb paar nädalat, enne kui nägu jälle ok on.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 12:38; 07.05 18:28; 08.05 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oletame, et tegu on allergiaga. Ma ei usu, et oled allergiline just millegi vastu, mis neis piimades on. Miks? Sest ilmselt tarbid peale nende piimade ka muid toiduaineid. Võid olla ju allergiline ükskõik mille vastu, pole tõenäoline, et asi on põhjustatud mingist asjast selles mandlipiimas. Aga proovi, jäta paariks nädalaks välja see menüüst.

Tervislikkus?
Kui su organism mingit asja ei kannata, siis ei ole see just üldse seotud sellega, et kas asi on tervislik või mitte. Näed, pähklid ja porgandid on väga tervislikud. Aga kui on allergia ja sööd, on kehvasti.

Ma olen rohkem kuulnud küll, et üldine toitumine ja nahk on omavahel seotud… Ma mõni inimene peabki rohkem jälgima ja vaeva nägema, sest nahk on nii erinev eri inimestel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

osadel Alpro piimadel oli mu mäletamist mööda mingi maitselisand sees, uuri etiketti. Allergikule sellest piisab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole küll päris teemasse- aga on need mandlipiimad jne ka maitsvad? Hind on suhteliselt krõbe niisama riskides ostmiseks. Kas seal mingit erilist lääget maitset ega kummalist venivat tekstuuri pole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole küll päris teemasse- aga on need mandlipiimad jne ka maitsvad? Hind on suhteliselt krõbe niisama riskides ostmiseks. Kas seal mingit erilist lääget maitset ega kummalist venivat tekstuuri pole?

Venivat tekstuuri kindlasti pole. Maitse on täpselt vastavalt toorainele – mandlipiimal mandli maitse, kaerapiimal selline kaerahelbeputru meenutav maitse jne.
Kuna ma kaseiinitalumatuse tõttu tavalisi piimatooteid tarbida ei saa, siis ma joon kohvi nende taimsete piimadega. Ajab asja ära küll.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

85 senti pole ju nii kallis, proovi ära, siis tead.
https://www.selver.ee/mandlijook-alpro-250-ml mandlipiimal on õrn mandli järelmaitse. Ei ole ta veniv. Gluteeni pärast ma kaerapiima ei joo, sojapiima väldin ka (kuigi see on kõige sarnasem piimale, pole väga kõrvalmaitseid). Mahe on veel india pähkli (cashew) piim, see ka alpro valikus. Kookosemaitse piimas on mulle vastik, see kumab ikka läbi, olgu siis juba päris kookosepiim ehk kookosekoor (mida ka annab kohvile panna, nt Santa maria roosas pakis ei lähe ka külmkapis kõvaks, täitsa kallatav koor).
Harjumise asi ka veidi see maitseasi. Esialgu on harjumatum ja imelik, siis tundub juba täitsa normaalne.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 12:38; 07.05 18:28; 08.05 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ükskord ekslikult panin kohvikus kaerapiima kohvi peale ja see oli kohutav. Minule kohe üldse ei istu. Mandlipiimon ok ja soja on ka vastik minu jaoks. Aga eks kui lehmapiima ei saa juua, siis vast lõpuks harjuks ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsisin enda endokrinoloogi käest selle soja teema kohta ja ta ütles, et selle jutu lasi lahti üks fond kunagi ja nad teevad siiamaani kampaaniat. Fütoöstrogeenid pole samad, mis östrogeenid ning soja kartma ei peaks. Selle kohta on nii palju materjali ilmunud.

Alpro piimadest.
Professional sari on kohvi peal hea. Kaerapiim ei maitse nagu kaerapuder 😀 Üsna neutraalse maitsega on, natukene liiga magus mõne jaoks. Tavalised mandlipiimad neil on kohvi peale liiga lahjad, aga joomiseks head. Kohvi peal on kõige parem Prismas ja Rimis müüdav Oatly iKaffe. Hallis pakendis. See vahustub ka samamoodi nagu tavaline piim. Prisma enda kaerapiim on ka üsna hea. Riisi/kookosepiim Alprolt on paljude lemmik, aga kohvi peal taaskord liiga lahja. Samuti Cashew milk. Joomiseks väga mõnus. Paljud eelistavad Alpro Professional sarja piimasid tavapiimale. Olen kaseiinitalumatusega meeldivalt üllatunud kui mõnes salongis või teeninduses on ainsa pakutava piimana Alpro piim olnud. Enamasti just see Almond for Professionals, mis minu jaoks küll liiga intensiivse mandli maitsega, aga vähemalt ei pea musta kohvi jooma.

Kuna nõudlus on veel väiksem ja riik ei maksa osa kinni nagu tavapiima puhul, on need paraku kallid ja paljudele pole jõukohased.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.05 09:18; 08.05 14:14; 19.05 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sojaga on lisaks fütoöstrogeenidele (millest palju hullemad on muidugi plastiku eritatavad sünteetilised östrogeenilaadsed ühendid) ka see taimekaitsevahendite teema. Kuigi kõigil alpro pakkidel on, et tegu on puhta ja mitte-gmo sojaga.
Riisipiim on liiga vesine, pole maitset ega tekstuuri (st mis kohvi valgeks teeks, nagu vett vala juurde). Alpro professional soja ja mandlijoogid on mõlemad mõnusad.
Ära oota, et ta oleks nüüd täpselt nii nagu lehmapiim ega koor.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 12:38; 07.05 18:28; 08.05 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes fütoöstrogeene kardab, siis piimas ja piimatoodetes on sees östrogeenid ja muudki, mis tõestatult mõjutavad inimese hormonaalsüsteemi negatiivselt: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4524299/

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.05 09:18; 08.05 14:14; 19.05 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks öeldakse mandlipiim, kaerapiim jne. Tegelikult on need ju joogid. Mina loll otsisin meeleheitlikult poest mandlipiima ja kaerapiima. 🙂 Aga on ainult joogid.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina juba ammu olen asendanud lehmapiima mandlipiimaga sest see on tervislikum aga ma ei soovitaks Alpro tooteid, sest neis on palju igasugu lisa jama, pigem otsi poest magustamata okoloogilist mandlipiima. Mandlipiimast teen smuutisid, putru, myslit soon mandlipiimaga jne, vaga hea on.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 17:12; 31.05 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina juba ammu olen asendanud lehmapiima mandlipiimaga sest see on tervislikum aga ma ei soovitaks Alpro tooteid, sest neis on palju igasugu lisa jama, pigem otsi poest magustamata okoloogilist mandlipiima. Mandlipiimast teen smuutisid, putru, myslit soon mandlipiimaga jne, vaga hea on.

Mis poodidest seda leida võib? Kas tavapoest ka Selver jne. Ma kahtlustan ka et ALPRO -s on lisaained.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 12:25; 18.05 00:05; 21.05 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline neist on parim latte tegemiseks – vahustamiseks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.05 08:07; 27.05 07:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline neist on parim latte tegemiseks – vahustamiseks?

Kui Alpro, siis professional sari on selleks mõeldud. Oatly iKaffe (Prismad ja Rimid) on samuti selle jaoks. Kõik vahustuvad ideaalselt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.05 09:18; 08.05 14:14; 19.05 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina juba ammu olen asendanud lehmapiima mandlipiimaga sest see on tervislikum

millel see väide põhineb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 13:40; 21.05 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina juba ammu olen asendanud lehmapiima mandlipiimaga sest see on tervislikum

millel see väide põhineb?

Võib-olla on mõeldud seda, et lehmad saavad pidevais antibiootikume kuure ja lehmapiim tekitab organismis põletikku. Kui jätta piimatooted välja, oled harvem haige.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 12:25; 18.05 00:05; 21.05 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina juba ammu olen asendanud lehmapiima mandlipiimaga sest see on tervislikum

millel see väide põhineb?

Võib-olla on mõeldud seda, et lehmad saavad pidevais antibiootikume kuure ja lehmapiim tekitab organismis põletikku. Kui jätta piimatooted välja, oled harvem haige.

ja millel see väide põhineb?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 13:40; 21.05 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaua sojapiimad säilivad? St avatud pakid? Tavaline piim läheb hapuks aga mille järgi sojapiimast aru saada, et enam ei sobi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.05 08:07; 27.05 07:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem peaks lehmapiim punne tekitama, seal ju loomulikud ja sissesöödetud kasvuhormoonid, lisaks muu jamps.

Proovi kuujagu mõnda teist piima tarvitada. Kui nisu ei karda, siis 3,2% Ne Moloko on väga hea, Oatlyd on mõnusad, Prismal on ka oma taimepiimade valik. Kõik nad on väga maitsvad, mulle isiklikult meeldib kõige rohkem röstitud mandel, annab kohvile martsipani maitse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah et miks mandlipiim on tervislikum kui lehmapiim? Sest inimesed ei ole vasikad, nii lihtne ongi…

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 17:12; 31.05 13:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Ilu ja tervis kas ALPRO piimad on tervislikud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.