Esileht Pereelu ja suhted Kas antidepressandid mõjutavad ka suhet?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Kas antidepressandid mõjutavad ka suhet?

Postitas:
Kägu

Suhtes inimesed, kellest üks pool võtab antidepressante, kas see mõjub kuidagi nii ka suhtele, et võtja muutub ka apaatseks lähedusele, väiksema tüli puhul kehitab õlgu ja on valmis lahku minema jne. Kas selline tunne, nagu armastus, võib ka täiesti tuimaks siis inimese teha.

 

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No selleks ju AD võetaksegi, et endaga paremini hakkama, saada. Tüli pole suhtes absull oluline.

Ka sexuaalsus võib madalam olla.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seksisoov oli ennegi väike (vanusest tulenevalt, olen 50+), nüüd pea olematu, samas vastumeelne ei ole, lihtsalt teine pool peab natuke aktiivsem olema. Tülide osas – ma ei lähe närvi ja ei tee emotsioonide pealt otsuseid, kontrollin ennast ja mõtlen kõik läbi. Pilk on selgem ja kui vaja, siis suudaksin ka suhte lõpetada, aga rahulikult, draamata. Sinu viimasest lausest ei saanud aru – et misasja see armastus tuimaks teeb? Normaalsus ei ole tuimus, muide, ja ülereageerimine ei ole normaalsus.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind see mõjutaks küll, kui elukaaslane antidepressantide najal vaid elada suudaks.

Aga ei oska öelda, kas on hullem siis kui veel ei ole ravi või siis kui on ravi, väga depressiivse inimesega ei tahaks koos elada nagunii. Juba sõprade puhul on kohati väga kurnav kui mõni on depressiooni diagnoosiga (neile endile jah muidugi kõige hullem). No ei jaksa seda depressioonijuttu kuulata jälle otsast peale sama asi, midagi pole mõtet rääkida, inimene on haige, midagi pole mõtet soovitada, hea kui võtab ravimeid, siis on isegi hästi.

Nii et mingi tablett iseenesest ei mõjuta, rohkem mõjutab ikkagi see konditsioon, mille pärast keegi seda tabletti sööma peab.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub väga paljudest teguritest. Enda kogemuse põhjal saan öelda, et kui on ikka tugev suhe, mida sa tahad tõsiselt hoida, siis ei muuda AD-d “tühjast kohast” ükskõikseks. Ainus, mis mul kannatas ja mille vastu ma midagi teha ei saanud, oli seksuaalelu osas madal libiido ja füüsiline tuimus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi mõjutab! Enne olin kui tige metskass, iga pisiasja peale ärrituv jne. Alates AD võtmisest olen aga rahulik ja tasakaalukam. Ka depressioon on tublisti taandunud.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pereliige võtab AD-d. Ütleks, et teemaalgataja küsimus on ekslikult sõnastatud, tekitades mulje, nagu oleksid just nimelt AD-d need suhte suurimad mõjutajad.

Tegelikult aga mõjutab suhet kõige negatiivsemalt ikkagi see põhjus, miks üldse AD-d võetakse ju. (Muidugi eeldusel, et arst on pädev ja kirjutanud AD välja ikka päris depressiooni raviks, mitte nagu Ameerikas, kus pärast lemmiklooma surma paar nädalat kestnud leinaperioodi “raviks” kohe AD peale pannakse ja aastateks ka peale “unustatakse”.)

Enda kogemustel on AD-sid väga erinevaid ja mingeid järeldusi nende kõrvalmõjude kohta teha on raske. Sama raske on hinnata ka nende kasutegurit. Näiteks ma ise, olles kõrvalt näinud pereliikme aastatepikkusi AD söömisi, ei ole antidepressantidest eriti positiivsel arvamisel. Tema peal lihtsalt katsetati erinevate AD-dega, aga mitte ühegi kohta ei saa/ei saanud öelda, et vot nüüd said ta pereliikmed pisutki hõlpu. Ikka oli seis kogu aeg sama hull.

Nii et mina ei ole küll märgaud, et AD lähedase osas miskit muudaks. Kas teemaalgataja peaks oma kaaslasega kokku jääma või lahku minema, seda meie siin soovitada ei oska. See on ikka 100% inimese (ja paari) enda otsus. Kui sulle, teemaalgataja, on jäänud tunne, et hoolimata vaimse tervise probleemidest on temas miski, mis neid kompenseerida suudab, siis olge koos edasi. Aga kui ikka midagi head enam suhtesse jäänud pole, tekib küsimus, miks sa ennast sinna matad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No selleks ju AD võetaksegi, et endaga paremini hakkama, saada. Tüli pole suhtes absull oluline.

Ka sexuaalsus võib madalam olla.

Eesti keeles on seks ja seksuaalsus, palun ära kirjuta seda sõna x-tähega, niimoodi jätad ainult endast rumala ja harimatu inimese mulje.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Depressioon mõjub ikka suhtele palju hullemini kui antidepressandid. No mõnikord on ka ravimi proovimise ja õige leidmise etapid vaevaliselt, kõrvalnähud ja mis toimib jne. Ka depressioonis inimene on suhtes vägagi käegalööja ja võib ka lahku minna, sest pole jõudu midagi parandada või probleemidega tegeleda jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis infot sa veel võhivõõra naise isiklikus elus kirjutatud isiklikust avaldusest teada said, jelena230?

0
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mis infot sa veel võhivõõra naise isiklikus elus kirjutatud isiklikust avaldusest teada said, jelena230?

Tabletid, tabletid – jälle võtmata!

+5
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

 

No ma pidasin silmas, et kui muidu ikka näitad välja oma armastust, nt kallistused jne, kas võib juhtuda, et antidepressante võttes ei teki selliseid ülevoolavaid tundepuhanguid ja emotsioone enam. Pigem hoiad eemale ja oled rohkem endasse sulgunud?

 

Seksisoov oli ennegi väike (vanusest tulenevalt, olen 50+), nüüd pea olematu, samas vastumeelne ei ole, lihtsalt teine pool peab natuke aktiivsem olema. Tülide osas – ma ei lähe närvi ja ei tee emotsioonide pealt otsuseid, kontrollin ennast ja mõtlen kõik läbi. Pilk on selgem ja kui vaja, siis suudaksin ka suhte lõpetada, aga rahulikult, draamata. Sinu viimasest lausest ei saanud aru – et misasja see armastus tuimaks teeb? Normaalsus ei ole tuimus, muide, ja ülereageerimine ei ole normaalsus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ma pidasin silmas, et kui muidu ikka näitad välja oma armastust, nt kallistused jne, kas võib juhtuda, et antidepressante võttes ei teki selliseid ülevoolavaid tundepuhanguid ja emotsioone enam. Pigem hoiad eemale ja oled rohkem endasse sulgunud?

Seksisoov oli ennegi väike (vanusest tulenevalt, olen 50+), nüüd pea olematu, samas vastumeelne ei ole, lihtsalt teine pool peab natuke aktiivsem olema. Tülide osas – ma ei lähe närvi ja ei tee emotsioonide pealt otsuseid, kontrollin ennast ja mõtlen kõik läbi. Pilk on selgem ja kui vaja, siis suudaksin ka suhte lõpetada, aga rahulikult, draamata. Sinu viimasest lausest ei saanud aru – et misasja see armastus tuimaks teeb? Normaalsus ei ole tuimus, muide, ja ülereageerimine ei ole normaalsus.

Inimene, kes antidepressante võtab, on tavaliselt niivõrd mustas augus, et talle ei tule pähegi kedagi musutada ja kallistada ja romantikaga üle külvata. Hea, kui elus enam-vähem funktsioneerida suudab.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://neurowellnessspa.com/can-antidepressants-make-me-fall-out-of-love/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene, kes antidepressante võtab, on tavaliselt niivõrd mustas augus, et talle ei tule pähegi kedagi musutada ja kallistada ja romantikaga üle külvata. Hea, kui elus enam-vähem funktsioneerida suudab.

Mul oli ikka vastupidi, AD mind mustast august välja tiriski. Või mis eesmärgil siis antidepressante veel võtta? Et depressioon veelgi süveneks või????

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ma pidasin silmas, et kui muidu ikka näitad välja oma armastust, nt kallistused jne, kas võib juhtuda, et antidepressante võttes ei teki selliseid ülevoolavaid tundepuhanguid ja emotsioone enam. Pigem hoiad eemale ja oled rohkem endasse sulgunud?

Enda kogemusest ütlen, et AD võttes olin päris mina ise.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

2.14 Kasutatud seaduse rikkumisele üleskutsuvaid ning kehtivate õigusaktidega vastuollu minevaid sõnumeid (rikuvad head tava, sisaldavad riigisaladusi, õhutavad rahvuste ja sugudevahelist või rassilist vihavaenu, vägivalda, propageerivad narkootikume, alkoholi ja /või tubakatooteid, piraatlust, jagatakse/müüakse ravimeid vms). Perekooli Moderaator

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Hea rahulik on olla küll, aga libiido on täitsa nullis. Et mitte peret lõhkuda, tulen mehele vastu. Nii on. Ikka mingi jama peab kogu aeg olema, kui ei närvitse enam, siis seksiisu pole üldse. No ei ole elu, ei ole 🙁

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mees võtab juba päris mitu aastat antidepressante. Tänu sellele on täiesti normaalne inimene. Ka seksi üle ei kurda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kui on väga s*tt suhe, siis jah, ADd võivad niimoodi suhet mõjutada, et kõnnid selle tropi juurest minema, sest suudad lõpuks oma elule selge pilguga vaadata.

Normaalses suhtes võivad ADd näiteks nii mõjutada, et inimene ei lähe tühise arusaamatuse või väikse vaidluse peale endast välja, vaid suudab adekvaatselt igapäevaelu pisiasjadega toime tulla, ja kõigil on elu parem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mees muutuski täpselt selliseks – apaatseks. Täiesti külmaks. Hakkas üksi väljas käima, sõna “lahku” tuli kergelt huulile jne.

Muidu oli selline pigem ülisõbralik ja hooliv.

Nüüd teine kord (15 a hiljem) on ta tbl võtnud küll alles 1,5 kuud, kuid kuna ta oli nii sügaval depr, siis hetkel lihtsalt veidi rõõmsam, endiselt ülitundlik. Aga näis, mis edasi saab.

Eks need mõjuvadki väga erinevalt, oleneb ilmselt eelkõige psüühhilisest seisundist ja juurpõhjusest.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ravimata depressioon mõjutab kindlasti oluliselt rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võtab antidepressante

Seltskonnas kus liigun on enamus arvamusel, et neid ravimeid tarbivaid inimesi ei tohiks üldse teatud erialadele töölegi lubada. Tarbinud ei ole ja nii ei arva. Aga näen,et inimesed on julmad ja pahatahtlikud. Kõrgharidusega ja haritusega inimesed ise. Sellised mõtted on vist lubatud kui raha läheb ja sõidab inimesest lihtsalt üle.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas antidepressandid mõjutavad ka suhet?