Esileht Koolilaps kas b-keeleks saksa või vene keel

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: kas b-keeleks saksa või vene keel

Postitas:

Olen vene keele poolt…nähes, kuidas minu saksa keelt õppinud mees oskas venemaal öelda ainult ¨to? ¨to? iga asja peale ja kuna tema äri käib suures osas venemaal, on minu tõlgiks kaasavõtmine mulle nii väsitav kui ka muidu tüütu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise valisin saksa keele ja eelistan seda ka oma lapse puhul.
Elame siiski Eestis ning ma ei näe kohustust osata vene keelt. Kui ma venelastega rääkida ei oska, siis ausalt, minu arvates on see nende probleem, miks pean mina eestlasena oma kodumaal justkui kohustuslikus korras vene keele ära õppima kui nemad ei õpi eesti keelt ise siin elades?
Pealegi on saksa keel ilusama kõlaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina kujutan reaalselt ette hoopis seda, et nende venelastest sünnitajate arv, kes pole võimelised suhtlema üheski muus keeles, kahaneb üsna varsti miinimumini. Kust need noored (sünnitaja ei saa ju väga vana olla) umbkeelsed venelased peaksid tulema?

See on minu jaoks tõeline üllatus, et iga üksiku sünnitaja jaoks tõlk tellitakse. On see tõesti nii? Et kui soomlane (rootslane, taanlane, itaallane jne jne) hakkab Eestis sünnitama, siis haigla kutsub talle tõlgi või?[/tsitaat]

Ma ju räägin, et tavaolukorras võib vene naine eesti keelt rääkida, aga sünnitusvaludes ei suuda enamik inimesi võõrkeelt rääkida.

Ja see tõlgi lugu on tõesti nii. Kui haiglas keegi seda keelt ei oska, siis kutsutakse saatkonnast tõlk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.04 19:12; 22.04 21:29; 25.04 13:33; 25.04 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ise valisin saksa keele ja eelistan seda ka oma lapse puhul.
Elame siiski Eestis ning ma ei näe kohustust osata vene keelt. Kui ma venelastega rääkida ei oska, siis ausalt, minu arvates on see nende probleem, miks pean mina eestlasena oma kodumaal justkui kohustuslikus korras vene keele ära õppima kui nemad ei õpi eesti keelt ise siin elades?
Pealegi on saksa keel ilusama kõlaga.[/tsitaat]

Vot sellepärast, et on töid, mida EI SAA vene keele oskuseta. Kui sobib see, et vene keele oskamatus ahendab võimalusi tööturul(minul nt. on nii) siis okei. See, et saksa keele oskamatus võimalusi ahendab, on ebatõenäolisem, vähemalt Eestis.

Mina lihtsalt tahan vene keele valikuga oma lapsele anda suurema valikuvabaduse tulevikuks, ma loodan väga et ta jääb Eestisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.04 19:12; 22.04 21:29; 25.04 13:33; 25.04 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ju räägin, et tavaolukorras võib vene naine eesti keelt rääkida, aga sünnitusvaludes ei suuda enamik inimesi võõrkeelt rääkida.

Ja see tõlgi lugu on tõesti nii. Kui haiglas keegi seda keelt ei oska, siis kutsutakse saatkonnast tõlk.[/tsitaat]
Eestis kasvanud inimesele ei ole eesti keel mingi suvaline võõrkeel, mille ta ekstreemolukorras võiks ära unustada. Et 3-aastasest saati on vabalt iga päev rääkinud ja nüüd sünnitades äkki ei suuda?
Kui mõtlen kasvõi noorte tuntud sportlaste peale (Anna Ilju¨t¨enko, Ksenija Balta), siis tundub ikka ilmvõimatu, et nad sünnitama minnes ei suudaks eesti keeles suhelda.

Mulle hakkab see tunduma juba venelaste alavääristamisena. Eestlased, kes kuskil välismaal sünnitavad, ei eelda ju, et keegi nendega haiglas eesti keeles suhtleks. Pole ka üheltki oma tuttavalt kuulnud, et neil välismaal sünnitades tõlk kaasas oleks olnud. Miks siis vene naised vähem võimekad peaksid olema?

P.S. Töötan ise väikeste laste ja nende emadega ja ma nüüd tõesti ei tea, kas see on mingi eriline juhus, aga absoluutselt kõik noored vene emad, kellega olen viimaste aastate jooksul kokku puutunud, räägivad ja ka kirjutavad perfektset eesti keelt. Enamiku puhul ei oska esmapilgul üldse kahtlustadagi, et tegu pole eestlastega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.04 13:43; 22.04 16:08; 22.04 17:03; 23.04 00:16; 25.04 14:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )


Esileht Koolilaps kas b-keeleks saksa või vene keel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.