Esileht Ilu ja tervis Kas eestis levivad leetrid hetkel?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kas eestis levivad leetrid hetkel?

Postitas:

Sõbranna just rääkis, et tema luges facebookist mingist grupist, et eestis on praegu leetrid liikvel? Kammisin terviseameti lehe läbi aga seal küll kirjas midagi pole.
Mul laps sellises vanuses, et veel pole ta seda vaktsiini saanud, ei julgegi nüüd ringi liikuda :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 11:47; 04.06 23:57; 05.06 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põeb läbi, saab eluaegse immuunsuse. Tuulerõugeid ju keegi ei karda, minnakse veel meelega küllagi, et laps haigeks jääks ja kergemalt läbi põeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 11:54; 06.06 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna just rääkis, et tema luges facebookist mingist grupist, et eestis on praegu leetrid liikvel? Kammisin terviseameti lehe läbi aga seal küll kirjas midagi pole.
Mul laps sellises vanuses, et veel pole ta seda vaktsiini saanud, ei julgegi nüüd ringi liikuda :S

https://www.terviseamet.ee/info/uudised/u/artikkel/saaremaal-diagnoositi-sel-nadalal-kaks-uut-leetrijuhtu.html

See on viimane uudis leetrite kohta. Arvestades peiteaega, siis enam ei tohiks ohtu olla. Las su sõbranna täpsustab, mis seal mingis grupis kirjas oli.
Ja kas sa ise oled leetrite vastu vaktsineeritud? See haigus hakkab ka suurtele külge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ca 5 juhtu aastas on “levik”, siis levivad jah, paar juhtu oli Viimsis ja paar Saaremaal, mõlemad olid reisilt suveniiriks toodud vist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 16:51; 05.06 10:20; 05.06 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin Muksula jutunurgast, et Pärnus pidavat need levima jah.

Mul laps vaktsiini saanud ja ei karda seda paaniliselt. Olen ise ka need väiksena läbi põdenud.

Nii õudne ???? saad äkki lingi panna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 11:47; 04.06 23:57; 05.06 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sarlakid on vist ka suhteliselt ohtlik haigus?
Vanaema mul kevadel rääkis, et mu ema pinginaaber oli kunagi sarlakite tüsistustesse surnud. Et oli jubedalt hakanud oksendama jne ja oli haiglasse viidud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 11:47; 04.06 23:57; 05.06 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti on sarlakid lihtsalt “täpihaigus” nagu teisedki, ainult et kui teised on viirused, mis tuleb lihtsalt läbi põdeda, siis sarlakite jaoks saab ab ravi kasutada.
Eks ikka keegi kunagi on sarlakitesse surnud, mina tean ühte väikelast, kes toore porgandimahla joomisse suri sõja ajal, mis siis? Väga vähe usutav, et tänapäeval ja Eestis keegi sarlakitesse surema hakkab, mõttetu paanika.

Tegelikult ajasin ma ise ka pada, Viimsis olid sarlakid ja Saaremaal leetrid. Aga samas, sarlakeid ma tean levinud olevat igal aastal mõnes lasteaias nt ja aastati on mitusada haigusjuhtu leetrite alla 10 vastu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 16:51; 05.06 10:20; 05.06 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põeb läbi, saab eluaegse immuunsuse. Tuulerõugeid ju keegi ei karda, minnakse veel meelega küllagi, et laps haigeks jääks ja kergemalt läbi põeks.

Minu laps eelmisel suvel põdes tuulerõugeid ja tekkisid tüsistused. Terve suve oli haige (kohe peale kooli lõppu haigestus) ja sügiselgi veel nõrk, sai ka neuroloogi juures käidud.
Nii et ei maksa midagi nii rõõmsalt käia last nakatamas. Oleks haiguse kulgu ette teadnud, oleks vaktsineerida lasknud, vaktsineerimisega pole lapsel kunagi kõrvalmõjusid esinenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuulerõuged nõrgestavad organismi päris korralikult, niiet haigustele vastuvõtlikkus on pärast tuulerõugeid (haigus ise on ju 5-6 päeva kuni enam uusi ville ei teki ja hullem on m66das) suurem veel nädalaid-kuu.
Kas vaktsineerida või lasta läbi põdeda, see tuulerõugete puhul on selline “maitseasi”, kunagi ei tea ette, kas põetakse kergelt või raskelt. Mina ise vaktsineeriksin, kui laps (eriti tütar) oleks üle 10 ja sinnani õnnestunud mitte tuulerõugetesse jääda-suurtel kipub see raskemini kulgema, samas oleks väga positiivne, kui enne rasedusi oleks immuunsus olemas (punetiste ja tuulerõugete suhtes, tuulerõuged on punetistest palju ohutumad, kuid riskid väärarenguteks on ikkagi, kui haigestuda raseduse ajal).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 16:51; 05.06 10:20; 05.06 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põeb läbi, saab eluaegse immuunsuse. Tuulerõugeid ju keegi ei karda, minnakse veel meelega küllagi, et laps haigeks jääks ja kergemalt läbi põeks.

Minu laps eelmisel suvel põdes tuulerõugeid ja tekkisid tüsistused. Terve suve oli haige (kohe peale kooli lõppu haigestus) ja sügiselgi veel nõrk, sai ka neuroloogi juures käidud.

Nii et ei maksa midagi nii rõõmsalt käia last nakatamas. Oleks haiguse kulgu ette teadnud, oleks vaktsineerida lasknud, vaktsineerimisega pole lapsel kunagi kõrvalmõjusid esinenud.

Veel ei anna tunda lihtsalt need vaktsiinid…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 11:54; 06.06 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimsis olid leetrid, minu lapse klassikaaslasel. Oli kõrge palavikuga haiglas koos emaga, kes haiglas olles samuti haigestus. Oli mitu päeva nakkusohtlikul perioodil koolis, meie klassis on mitu vaktsineerimata last (minu oma nende hulgas), keegi ei nakatunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Kas eestis levivad leetrid hetkel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.