Esileht Kodunurk Kas jätate kasvuhoone ukse lahti ööseks?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kas jätate kasvuhoone ukse lahti ööseks?

Postitas:

Mul on kasvuhoones, tomatid, kurgid ja paprikad. Seni olen kasvuhoone ukse ööseks kinni pannud, aga nüüd pean töö tõttu kodust mitu päeva eemal viibima. Praeguste ilmadega oleks liig, kui kasvuhoone uks oleks päeval kinni. Seega, mõistlikum oleks vist jätta uks lahti? Vaatasin ilmateatest, et meie piirkonnas on öösel 11 kraadi. See ju ei tohiks taimedele midagi teha?

Pole ka naabreid, kellelt saaks abi küsida.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 17:17; 06.06 18:19; 07.06 07:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäta lahti jah, ei tee see 11 kraadi tomatile midagi hullu, aga päevane kuumus kinnise uksega oleks liiast. Minu kasvuhoone on nädal aega üksi , kuna töötan linnas ja maakodu on maal, kuhu satume nädalavahetusel, Uks on kogu aeg lahti ja taimed kasvavad kenasti.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei panegi suvel kasvuhoone ust kinni

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei panegi suvel kasvuhoone ust kinni

Suvel ma ka ei pane. Aga kevadel ja varasuvel, kui ööd on veel külmad, panen. Ja tegelikult, panen ikka suveöödel ka siis, kui öine temperatuur oluliselt alla 10 kraadi langeb. Mõistagi ei tee selline jahedus taimele endale midagi, eriti, kui taim on juba suur ja tugev, aga olen kuskilt lugenud, et liigne jahedus ja ka liigne kuumus muudab õied rabedaks ja siis ei toimu enam korralikku tolmlemist, mistõttu saagikus kannatab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 17:17; 06.06 18:19; 07.06 07:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka praegu lahti öösiti, olin reedest maakodus ja kinnine uks oleks tomatid ilmselgelt tapnud. Seega jätan lahti.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 18:44; 07.06 07:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kaks ööd lahti unenud ja ei ole miskit juhtunud, näevad hommikul ilusad välja. Tomatid oli kasvuhoones juba ka siis kui seal öösel ca 8 kraadi oli, et ei tee see lahtine uks enam öösel miskit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sõid linnud väikesed tomatid ja kurgid ära. Kahtlustan harakaid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kui sa ei saa päeval ise ust (ja aknaid) lahti teha, siis kindlasti jäta lahti. Kui sul praeguste ilmadega päeval kasvuhoone kinni on, siis tomat enam ei vilju ja taimedele mõjub selline kuum kahjustavalt. Kurk on neist taimedest kõige soojalembesem, aga tema kahjustub kuskil +5 ja vähema juures, nulli juures taim juba hukkub. Kurgi kasv aeglustub või peatub kuskil +10 kraadi juures, aga praegused ööd ei tee kurgile siiski midagi, sest päeval on ju soe ja öösel on siiski nii soe, et taimele see halvasti ei mõju.

Minul on automaatne aknaavaja (maksab selline 20-40 eurot) ja see teeb ise akna järk-järgult lahti, kui kasvuhoone temperatuur hakkab üle 20 kerkima. Kui kodus olen, siis ukse panen ööseks kinni ka siis, kui öösel on 20 kraadi sooja, sest muidu mu kass kasutab kasvuhoonet tualetina ja mulle ei meeldi seal pärast rohida… Kui kassi polnud, jätsin sellisel ajal ukse ööseks lahti.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuue mitmeaastase viinamarja taimega kasvuhoonel juba mõnda nädalat uksed luugid lahti, kobarad pungitavad suisa õue. Naabri kassi osas aitas oksakääride näitamine ja tihedam aiavõrk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks seda automaatset aknaavajat niivõrd harva kasutatakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks seda automaatset aknaavajat niivõrd harva kasutatakse?

Mul on olnud see automaatne aknaavaja. Kahjuks töötas see vaid ühe suve ja siis ka mitte eriti korrektselt. Ja aknaavajast (mul on nö katuseluuk) ei olegi praegu tolku, sest see katuseluuk on praeguste ilmadega nagunii koguaeg pärani lahti. Lisaks on kasvuhoone mõlemas otsaseinas (kasvuhoone ülaosas) üsna suured tuulutusavad, mis on ka praegu ööpäevaringselt lahti. Minu küsimus puudutas ukse lahti hoidmist, aga ukseavajat vist ei ole veel välja mõeldud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 17:17; 06.06 18:19; 07.06 07:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks seda automaatset aknaavajat niivõrd harva kasutatakse?

Nii see on, et pikka kasutusiga sel ei ole, teiseks- mul on väike kasvuhoone ja läheb ka sellest avajast hoolimata liiga kuumaks – uks ja aken peavad olema pärani.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 18:44; 07.06 07:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tuleb ka selliseid olukordi ette. Lahti jätta on igal juhul parem variant. Isegi päikeseline 18 kraadi teeb taimedel ühe päevaga liiga, kui uks kinni on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult lahti. Taimed on ju kevadel ikka karastatud, +10°C ei tee neile midagi.
Mul klaaskasvuhoone, päeval tõuseb temp +40°C.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvuhoone ukse tegin lahti aprillis ja enne ust kinni ei pane kui saagiga kõik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgmisel nädalal langeb öine temperatuur 4-kraadini. Kas panete kasvuhoone ukse ööseks kinni?

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ole julge ja katseta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ööd on ikka jahedad alla +10, siis panen ööseks kinni, katuseaken jääb lahti. Soojemate ilmadega on kasvuhoone uks 24/7 lahti, sest öösel kondenseeruv niiskus ei meeldi tomatitele sugugi, õhu liikumine on kasulikum. Samas on tomat palju külmakindlam ja vähekartlikum kui kurk (kes armastab just sooja ja niisket, tegelikult on neil tomatiga täiesti vastupidised ksavatuseelistused) 🙂 Mis kevadeti on külma öö järel sussid püsti visanud, on alati kurgid, mitte tomatid.

Jätaks lahti sel nädalal paar päeva, aga järgmine nädal läheb veel jahedamaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ööd on ikka jahedad alla +10, siis panen ööseks kinni, katuseaken jääb lahti. Soojemate ilmadega on kasvuhoone uks 24/7 lahti, sest öösel kondenseeruv niiskus ei meeldi tomatitele sugugi, õhu liikumine on kasulikum. Samas on tomat palju külmakindlam ja vähekartlikum kui kurk (kes armastab just sooja ja niisket, tegelikult on neil tomatiga täiesti vastupidised ksavatuseelistused) ???? Mis kevadeti on külma öö järel sussid püsti visanud, on alati kurgid, mitte tomatid.

Jätaks lahti sel nädalal paar päeva, aga järgmine nädal läheb veel jahedamaks.

Tomatit ja kurki ei kasvatatagi samas kasvuhoones. Lisaks tuleb kurgile liigkuumas väga kergelt kedrik külge. Kurk on avamaal kasvamiseks ikka kõige õigem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurk on avamaal kasvamiseks ikka kõige õigem.

Kuidas näeb välja pika kurgi kasvatamine avamaal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurk on avamaal kasvamiseks ikka kõige õigem.

Kuidas näeb välja pika kurgi kasvatamine avamaal?

Nagu kurgi või lattoa kasvatamine ikka – paned toestused. Mul on lühikese kurgi jaoks ka kurgiredelid – tuleb vähem mulda.
Sa pole tugiredelitest midagi kuulnud?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurk on avamaal kasvamiseks ikka kõige õigem.

Kuidas näeb välja pika kurgi kasvatamine avamaal?

Nagu kurgi või lattoa kasvatamine ikka – paned toestused. Mul on lühikese kurgi jaoks ka kurgiredelid – tuleb vähem mulda.

Sa pole tugiredelitest midagi kuulnud?

Ei, mitte kunagi! Aga vähemalt sina said oma rahulduse kätte!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, mitte kunagi! Aga vähemalt sina said oma rahulduse kätte!

?? Nüüd ei saanud aru. Mis rahuldusest sa räägid? Arvasid väga raske küsimuse küsivat (kuidas pikka kurki kasvatada), aga vastus ei meeldinud ja kukkusid plõksima?

NB! Juba tean, mida öelda tahad, aga minu vastuse stiil tulenes sinu nipsaka küsimuse stiilist. Vorst vorsti vastu!

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, mitte kunagi! Aga vähemalt sina said oma rahulduse kätte!

?? Nüüd ei saanud aru. Mis rahuldusest sa räägid? Arvasid väga raske küsimuse küsivat (kuidas pikka kurki kasvatada), aga vastus ei meeldinud ja kukkusid plõksima?

NB! Juba tean, mida öelda tahad, aga minu vastuse stiil tulenes sinu nipsaka küsimuse stiilist. Vorst vorsti vastu!

Said rahulduse ülbitsemisest.  See toon, kuidas sa kurgi õigest kasvatamisest rääkisid, oli ju ülbe. Vaidled vastu?

Minu küsimuses, kuidas kasvatada pikka kurki avamaal, ei olnud midagi nipsakat.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Said rahulduse ülbitsemisest.  See toon, kuidas sa kurgi õigest kasvatamisest rääkisid, oli ju ülbe. Vaidled vastu?

Minu küsimuses, kuidas kasvatada pikka kurki avamaal, ei olnud midagi nipsakat.

Pole mõtet vaielda, kuna meil on erinevad nägemused. Minu jaoks fakt, et sina olid nihvakas, sinu meelest jälle mina ülbe. Mida iganes.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Kodunurk Kas jätate kasvuhoone ukse lahti ööseks?