Esileht Sünnitus Kas keegi sünnitanud nii ITKs kui Pelgus?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kas keegi sünnitanud nii ITKs kui Pelgus?

Postitas:

Küsimus pealkirjas. Huvitab just nende inimeste sisend, kes on saanud ühe lapse ühes ja teise teises haiglas. On selliseid üldse? Kuidas kogemus oli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna keskmiselt jääb 2 lapse sünni vahele 2 või enam aastat, sisi tegelikult ei ole need kogemused võrreldavad. Ka samas sünnitusmajas võivad olla kogemused väga erinevad – näiteks juba asjaolu, et esimene sünnitus on tihti pikem ja teine lühem, siis see mõjutab kogemust palju (kas sünnituse ajal toimub vahetuse vahetus või mitte), kas parasjagu oli peretube saada või mitte (nt ühe lapse ajal oli remont vmt)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen. Pelgus korra ja ITKs2 korda. Iga kell valiks ITK, mis siis et see ülerahvastatud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitanud 4a vahega Itk’s ja Pelgus ning Itk valiksin iga kell uuesti. Pelguga rahule ei jäänud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise seisan ka valiku ees. Eelkõnelejad, kas te võiksite palun seletada, mille poolest ITK teile paremini sobis? Olen mõlema maja tuuril käinud ja nende põhjal valiksin hetkel sünnituseks pelgu..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sünnituste vahe 2a, ikt-sse ei läheks enam iial. Täielik liinitöö, sünnitusjärgsed palatid olid ülerahvastatud (olin neljases ühispalatis, kõik tited röökisid ja lisaks kaugemalt tulnud naiste mehed aelesid neil voodis ja puhkasid jalga). Täiesti kohutav.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sünnituste vahe 2a, ikt-sse ei läheks enam iial. Täielik liinitöö, sünnitusjärgsed palatid olid ülerahvastatud (olin neljases ühispalatis, kõik tited röökisid ja lisaks kaugemalt tulnud naiste mehed aelesid neil voodis ja puhkasid jalga). Täiesti kohutav.

Sünnitusmajas ja tited röökisid? Ei või olla!

Ja kelle asi see on, et kaugemalt tulnud mehed oma kaasade kõrvale pikali viskavad? Mina pärast sünnitusi lausa vajasin oma abikaasa lähedust, sest üks laps enneaegne ning miski ei andnud rohkem jõudu, kui teineteise lähedus!

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viriseda ei saa, sest meil on tasuta ja väga kvaliteetne sünnitusabi. Aga kui just peab, siis tõesti, sattusin ka ITK-s neljasesse ühispalatisse, tegi ikka meele mõruks küll, kuna sünnituse vastu võtnud ämmaemand lubas perepalatit. Ootasin perepalatit 35h. Ühispalatis oli siis nii, et tõesti teiste naiste mehed olid seal, tited röökisid ööläbi, oled küll kardinatega eraldatud, aga personal PIDEVALT unustas kardinad ette tõmmata ja niimoodi oled seal siis paljaste tissidega, samal ajal kui võõrad mehed palatis sagivad. Pole ka endal võimalik kogu aeg kardinaid kohendada, esiteks võib laps rinna otsas olla, teiseks, oled omadega nii läbi, et vaevu suudad külge vahetada, rääkimata tõusmisest. Palati uks jäeti ka personali poolt lahti, nii et kogu koridori müra oli kõik näha ja kuulda.
Miks nad ometi nii teevad? See polnud üks töötaja, vaid erinevad õed, arstid.. Vetsu on ebamugav minna, vererada järel jne. Ise küll olin hoolas ja koristasin enda järelt, aga sama ei saa öelda teiste palatis viibijate kohta, sest põrand oli ikka verine. Samas ei mõista teisi ka hukka, ühel oli vist keiser, vaevu suutis üldse liikuda, kuidas siis veel kummardada ja koristada.

Muidugi ei ütle, et Pelgus ei võiks sama ebamugav ühispalatis olla.

Edit: kui sain perepalatisse, oli Superlux. Need, kes kohe sünnituspalatist sinna saate, olete õnnega koos!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 2a vahega sünnitanud mõlemas, 7a tagasi ITK, 5a tagasi Pelgus. Väga erinevad kogemused sünnituse mõttes (erak.keiser kaksikutega ja loomulik sünnitus üksiklapsega, millel olid komplikatsioonideks ainult väiksed rebendid). Ette heita ei ole kummalegi haiglale mitte kõige vähematki, mõlemad olid positiivsed kogemused, ei ühtegi hädaldamistväärivat asja. Kusjuures ega ma viimase hetkeni ei teadnud, kummas 2. kord sünnitada, aga ütlesin autos mehele, et keerame Pelgu poole ja vaatame, kuidas on. OK oli 🙂 ITKs oli perepalat (kaksikute ja keisriga on eelisseis), Pelgus ema-lapse ûksikpalat, isa pidi nagunii suuremate lastega olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole keisriga ItKs perepalatile eelisseisund. Sain perepalati alles 3. päeval ja oleks siis ka peaaegu ilma jäänud, keiser ei lugenud midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole keisriga ItKs perepalatile eelisseisund. Sain perepalati alles 3. päeval ja oleks siis ka peaaegu ilma jäänud, keiser ei lugenud midagi.

Mul oli aasta tagasi itk-s erakorraline keiser ja hommikul peale 7h intensiivis olekut andis intensiivi ämmaemand telefonis teada, et kahte perepalatit on vabanemisel vaja (minuga oli üks naine veel intensiivis) ja 15 paiku päeval saimegi. Tundus küll, et justkui oleks nö vahele saanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ka endal võimalik kogu aeg kardinaid kohendada, esiteks võib laps rinna otsas olla, teiseks, oled omadega nii läbi, et vaevu suudad külge vahetada, rääkimata tõusmisest. Palati uks jäeti ka personali poolt lahti, nii et kogu koridori müra oli kõik näha ja kuulda.

Miks nad ometi nii teevad? See polnud üks töötaja, vaid erinevad õed, arstid.. Vetsu on ebamugav minna, vererada järel jne. Ise küll olin hoolas ja koristasin enda järelt, aga sama ei saa öelda teiste palatis viibijate kohta, sest põrand oli ikka verine. Samas ei mõista teisi ka hukka, ühel oli vist keiser, vaevu suutis üldse liikuda, kuidas siis veel kummardada ja koristada.

Ühispalati koige hullem probleem on, et keegi ei aita sünnitanud naist ja mees saab kohal olla vaid külastusaegadel. Nagu ülalpool kirjeldatud, mitte koik naised pole nagu kitsed, et kohe peale sünnitust jalul ja tegutsemas. ITK üldpalatis pole isegi kella, et abi kutsuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Sünnitus Kas keegi sünnitanud nii ITKs kui Pelgus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.