Esileht Koolilaps Kas kontrollite lapse telefoni (10a)

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kas kontrollite lapse telefoni (10a)

Postitas:

Pole viisakas teiste asjades soroda-AGA kas sünkroonite või kontrollite lapse telefoni.

Mul on laps 10a ja samas ei taha nagu tema telefonis sobrada, aga teisalt turvalisuse môttes ja silma peal hoidmiseks justkui tundub, et võiks.

Kuidas olete seda korraldanud?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otseselt ei kontrolli oma 9a kuid parooli tean ning vahel olen messengeri vestlustele pilgu peale heitnud. No et ega midagi ebaviisakat ei kirjutata või saadeta.
13a ei kontrolli ning parooli samuti ei tea.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kontrolli, lapsel peab ka privaatsus olema. Millist turvaohtu sa sealt leida kardad? Sellest, et võõrastega ei kirjutata ja endast paljastavaid pilte ei saadeta jne on ju nagunii lapsega läbi arutatud?

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar korda olen lapse nägemisel ja teadmisel kontrollinud, kui koolist tulid klassijuhataja kaudu signaalid, et mingi jama on kuskil grupivestlustes käimas. Rääkisin lapsega üle, mis on ok ja mis mitte. Aga üldiselt arvan, et lapsed on väga süüdimatud ja aeg-ajalt peaks end kursis hoidma sellega, kus laps käib ja mis teeb. Lapsevanemal ei ole piisavalt ettekujutusvõimet, et läbi rääkida kõikvõimalikke idiootsusi, kuhu lapsed end mässivad. Ka võiks teada, kus nad võrgus käivad ja kellega seal suheldakse.

Laps hetkel 11.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 09:42; 23.02 14:25; 24.02 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aegajalt kontrollin. Pidevat kontrolli ei ole ja niisama ei sobra. Kuni 13. eluaastani kontrollisin tema vanema õe telefone ja kõiki netis toimuvaid asju, samuti olid mul olemas kõik tema paroolid.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni 13. eluaastani kontrollisin tema vanema õe telefone ja kõiki netis toimuvaid asju, samuti olid mul olemas kõik tema paroolid.

See on küll natuke too much. 13a on ikka päris suur juba ju…

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

11. a poiss. Ei ole põhjust kontrollida, sest mobiili kaudu ta internetis ei käi.
FB parooli tean, aga seal käib ta ka ainult mängimas.
Vanemate laste ajal oli selles vanuses lauaarvuti elutoas ja mööda kõndides oli näha, millega nad tegelesid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma 11-aastase poja telefoni ja arvutit pole kunagi kontrollinud. Usaldan teda, minu meelest on ta mõistlik laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni 13. eluaastani kontrollisin tema vanema õe telefone ja kõiki netis toimuvaid asju, samuti olid mul olemas kõik tema paroolid.

See on küll natuke too much. 13a on ikka päris suur juba ju…

Päris kindlasti mitte. Kontrollisin oma 15-aastase poja FB-d – seal olid sõpradeks võõrad täiskasvanud mehed! Lapsel ei ole elukogemust, ta ei tunneta ohte.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanem laps kohe 12. Ei kontrolli, sest tean nagunii, mida ta tlf teeb. Sotsiaalmeedis tal kontosid pole (vanuaepiirang!), samuti mitte snapchat, massanger jne. Vanusepiirangud pole niisama välja mõeldud. Sama ka ta sõpradega.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlen, et kas need, kes peavad lapse telefoni tema privaatsfääriks, ei huvitu, kus ja kellega laps õues käib? Mina tahan küll teada üldjoontes, mis toimub. Oma lapse pealt vaatan, et telefon on samasugune suhtluskeskkond nagu nt mõni füüsiline koht kodust väljas. Tahan teada, kellega ta seal sõbrustab.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 09:42; 23.02 14:25; 24.02 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks on nii väikestel lastel telefon üldse? 8, 9, 10, 11 aastane ja jalutavad oma telefoniga ringi?

Milleks?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks on nii väikestel lastel telefon üldse? 8, 9, 10, 11 aastane ja jalutavad oma telefoniga ringi?

Milleks?

Koolilapsel on olukordi, kus on vaja helistada. Ka kasutavad ise oma e-kooli ja opiq-ut, ühistranspordi äppi jmt. Minu laps teeb vahel ka klassikaaslastega kodutöid nn videosilla abil. Ka on paar huviringide vestlusgruppi, kus vahendatakse trennide-võistluste infot. Igati vajalik asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 09:42; 23.02 14:25; 24.02 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kintrollin vahel. Paraku satuvad poisid sageli mõtlematusest sekeldustesse. Olen avastanud roppe vestlusi, mingeid kummalisi ja mõtlematult tehtud videosid. Seega jah, hoian silma peal.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks on nii väikestel lastel telefon üldse? 8, 9, 10, 11 aastane ja jalutavad oma telefoniga ringi?

Milleks?

Miksike, öpiq, e-kool, digiorienteerumised koolis, kui lapsel vaja linnas orienteeruda üksi sugulaste juurde, kasutab google maps rakendust, õppetööd arutatakse tšätis, laps elab maal ja sõpradega pärast kooli suhtlemine on raskendatud transpordivõimaluste vähesuse tõttu, seetõttu on hea, et saab neti teel suhelda, bussiaegu vaatab sealt, kinoaegu jne.

Mina aegajalt küsitlen ja kui midagi huvitavat laps seal netis teeb, lasen näidata, mänge ka lasen näidata, aga seda selleks, et lapse maailma vastu huvi tunda. Iga kord kui uudistes jälle mingi netikuriteo lugu ilmub, arutan lastega läbi. Näiteks Facebooki, kus on vanusepiirang, kontot teha ei luba. Räägime läbi, miks see piirang olemas on. Räägime läbi, et kusagil võõrastega netis suhtlema ei tohi hakata, ainult sõpradega jne. Taaskülastame neid teemasid iga natukese aja tagant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps Kas kontrollite lapse telefoni (10a)