Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas lükata teise lapse saamist edasi?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kas lükata teise lapse saamist edasi?

Postitas:

Olen ise 35 ja esimene laps 9kuune. Algul mõtlesime hakata teist last suvel planeerima ja mees ka seda meelt, aga mina olen kahtlema löönud ja tahaks mõned kuud edasi lükata. Imetan ja pole valmis sellest loobuma, st kardan, et äkki kaob rasedusega seoses piim ja kardan, et äkki on ikka esimene liiga väike ja hakkan pärast kahetsema esimese pärast, et miks ei oodanud.. On kellelgi veel selliseid mõtteid (olnud)? On esimese suhtes väga vahet üldse, on ta 1a6k või 1a10k või 2a? Ega ei tea muidugi,kui kiiresti õnnestub ka (esimesega õnnestus teisel kuul, aga see ei näita vist midagi)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise 35 ja esimene laps 9kuune. Algul mõtlesime hakata teist last suvel planeerima ja mees ka seda meelt, aga mina olen kahtlema löönud ja tahaks mõned kuud edasi lükata. Imetan ja pole valmis sellest loobuma, st kardan, et äkki kaob rasedusega seoses piim ja kardan, et äkki on ikka esimene liiga väike ja hakkan pärast kahetsema esimese pärast, et miks ei oodanud.. On kellelgi veel selliseid mõtteid (olnud)? On esimese suhtes väga vahet üldse, on ta 1a6k või 1a10k või 2a? Ega ei tea muidugi,kui kiiresti õnnestub ka (esimesega õnnestus teisel kuul, aga see ei näita vist midagi)

Meil plaan teine beebi saada, esimene laps saab kohe aastaseks. Imetan samuti, aga tunnen, et olen valmis lõpetama hakkama. Piim raseduse ajal ei kao, võimalik on ka tandemimetamist praktiseerida ☺️ Pigem võib imetamine rasestumist takistada nt, aga ei pruugi. Laste vanusevahele mõeldes võid näiteks uurida, mida väikelaps mingis vanuses oskab. Nt ise riietuda/potil käia jms, et sul väikse beebi kõrvalt natuke lihtsam oleks ☺️ Mõtle lihtsalt, milleks sa valmis oled ja selle põhjal ka otsusta, sest universaalset õiget vastust siin ei ole. Sina emana oled teistest erinev ja lapsed on samuti igaüks omamoodi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps oli 6-kuune, kui mul päevad hakkasid ja teadlikult teist last tegema hakkasime. 9-kuuselt jättis ta ise rinna maha. Teist last oleme teinud nüüd juba üle kolme aasta. Mina olin natuke noorem kui sina praegu, aga hetkel tunnen, et vanus muudkui kasvab, kuid teist last ei paista kuskilt.

Igasuguseid variante võib olla, äkki rasestud kohe, äkki alles 40-selt. Mina enda nahas olles ei ootaks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin 34, kui esimene laps sündis. Kuna esimest rasedust tuli aastaid oodata, käisime ka viljatusravi kliinikus ja mõtlesime juba kunstliku viljastamise peale, siis oodata väga teise lapsega ei julgenud. Kui esimene oli 10-kuune otsustasime, et nüüd võiks proovima hakata. Rasedaks jäin kiiresti, laste vanusevaheks tuli 1,5 aastat.

Raske oli kindlasti alguses sättida nii, et beebi ja väikelapse rütmi kohandada, aga tagantjärele vaatan, et tegelikult oli ka mõnus aeg, kui päevaplaan oli vaba, tiksusime omas rütmis.

Lihtsalt ma ise mõtlesin alguses üle ja uneprobleemid võimendasid seda (beebil olid pikalt koolikud, väikelaps magas ka halvasti, ärkas iga paari tunni tagant). Aga hakkama saime ja nüüd, kui ise olen veidi üle 40, siis tunnen kindlalt, et praeguses vanuses ma enam beebiga tegeleda ei jaksaks (öised ärkamised, söötmised jne).

Imetamisest veel. Minul küll teine rasedus mõjutas imetamist. Esimene laps hakkas rinnast keelduma, kui uuesti rasedaks jäin. Aastaselt oli täiesti võõrdunud. Ämmaemand arvas, et tõenäoliselt raseduse ajal rinnapiima maitse muutus ja laps ei võtnud seda omaks. Samas mulle sobis, öistest söömistest olin lapse võõrutanud, kui ta oli 8-kuune, aastaselt siis jäi ka päevane rinnaandmine ära. Ise olin niikuinii mõelnud, et umbes aasta või natuke kauem imetada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan,et raseduseaeg kergem ja nauditavam,kui esimene laps juba kõnnib,möödas koolikute aeg,valulikud hammastetulekud,mil öine uni häiritud ning sööb juba tahket toitu.

Mul beebi 8-kuune ja planeerime järgmist rasedust aastasse 2020.

Kui sünnitustähtaeg läheneb siis laps sellises eas,et pole raske hoidjal,kes peaks lapsega max 3-4päeva olema,kui ma ise haiglas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen seda ka teistes teemades kirjutanud – vanema jaoks pole suurt vahet, mis on laste vanusevahe. Igal vanusevahel on omad plussid ja miinused.

Näiteks kui vahe on võimalikult väike, siis hakkavad kiiremini koos samu mänge mängima, ei ole probleemi “väikeste detailidega” jne, samas jälle on sul korraga 2 iseendaga mittehakkamasaavat last, ja võibolla suuremal veel ei ole kõne ka väga hea 1,5aastaselt, ei taha õues käest kinni hoida (iseloomulik selles vanuses) jne.

kui vahe on 2-3aastat, siis on plussiks, et ilmselt on suuremal juba kõne parem, tasapisi hakkab end ise riidesse panema, oskab ise taldrikust süüa-juua, ei ole nii saamatu enam jne. Samas mingi hetk tahaks hakata talle ostma pisemate detailidega mänguasju, aga siis noorem on liiga noor ja ei tohi neid kätte saada. Noorem lõhub nt vanema lapse raamatuid jne ja üks pidev häda. Meil on vanusevahe 2 a, lapsed praegu 4,5 ja 2,5 ja väga raske on teatud tegevustega, nt tahaks uuremaga lauamänge mängida, aga noorem kipub veel palju laamendama jne

Ja kui vanusevahe on veel suurem, nt 5a, siis sa ei te akunagi ette, kas vanem laps hakkab nooremat väga hoidma ja on sulle väike abiline või vastupidi, noorem laps on tema jaoks igavene tüütus…

Nii et, ega lõpuks seda ette tea, kuidas teil kulgeb, palju sõltub laste iseloomust. Imetamise pärast ei muretseks, sa ei pruugigi kohe rasedaks jääda ju nagunii.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kadus küll piim, kui uuesti rasedaks jäin. Esimene laps sai küll kogu raseduse aja tihti rinda, kuid see oli talle kuiva luti eest. Peale sünnitust tekkis piim taas rinda ning siis said mõlemad.

Organismid on erinevad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see rinna andmine sulle nii tähtis on? Laps on juba 9 kuud vana, piisav ju, et võõrutada. Jää sept-okt-nov perioodis rasedaks, saad lapsele ilusa sünniaja, suves.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas lükata teise lapse saamist edasi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.