Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas maja ostja saab müüja maaklerist mööda minna?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kas maja ostja saab müüja maaklerist mööda minna?

Postitas:

Kaalume, kas osta ühte maja. Oleme vaatamas käinud mitut, mõnda müüb omanik, mõnda müüakse maakleri kaudu. Sellel majal, mis nüüd on sõelale jäänud, on nii passiivne ja imelik maakler, et kogu suhtlus tema kaudu venib tohutult.
Nüüd mõtleme, et sõidaks lihtsalt omanike juurde koju ja räägiks nendega asjad läbi, ilma maaklerita. Milline on aga tavaliselt maja müüja poolne leping maakleriga, kas nemad tohivad meile ise müüa ja maakleri kõrvale jätta, nii et me saaks maja maakleritasu võrra odavamalt? (Või et neil oleks motivatsiooni ilma maaklerita müüa, saaks ka nemad pisut kõrgemat hinda.)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 11:07; 17.04 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline on aga tavaliselt maja müüja poolne leping maakleriga, kas nemad tohivad meile ise müüa ja maakleri kõrvale jätta, nii et me saaks maja maakleritasu võrra odavamalt? (Või et neil oleks motivatsiooni ilma maaklerita müüa, saaks ka nemad pisut kõrgemat hinda.)

No kust perekool peaks teadma, milline leping täpselt sel müüjal on? Kui ikka väga huvitatud oled, siis minegi kohale ja räägi omanikuga otse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas neil maakleriga leping tehtud? Kui nemad on lepingu sõlminud, siis maakleritasu maksavad nemad. Muidugi võib ka ilma maaklerita müüa – aga tema tasu tuleb lepingujärgselt ikkagi välja maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minge siis sõitke omanike juurde koju ja küsige

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nii kurjalt? Ma pole enne kinnisvara ostnud ega müünud, ma ei tea, kuidas on tavaks, seetõttu uuringi, kas on mingi tavapraktika, kuidas maakleriteenuse tellimise puhul asjad käivad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 11:07; 17.04 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

paljudel juhtudel võib maakler müüa maja üldse omaniku teadmata.
arvesta ka võimalusega, et see maja võib juba müüdud olla.

nt omanik tahtis mõni aeg tagasi maja müüa, pani kuulutuse. siis mingi suva maakler kopeeris selle kuulutuse ja pani 10-15% hinnale otsa. omanik ise võttis ammu oma kuulutuse maha, sest kas mõtles ümber või sai maja juba müüdud. aga see loll-maakler, kel tegelikult omanikuga mingit lepingut pole, müüb seda maja rahumeeles edasi omaniku teadmata.

muide, mu vanematel oli juhus, kui neil polnud plaanigi maja müüa, aga ometi saabusid ostjad mingi maakleri kuulutuse peale. tegelikult naaber müüs oma maja, maakler pani pildid kuulutusse nii, et sisevaated oli müüdavast majast, välisvated aga naabermajast.

soovitan teemaalgatajal püüda leida kontakt omanikuga. nt jättes talle kiri oma sooviga postkasti.

sa küsisid tavapraktika kohta. see on selline, et omanik ei sõlmi üldse mitteühegi maakleriga esinduslepingut või sõlmib selle vaid ühega. aga ometi müüb sama maja või korterit vähemalt 5-6 erinevat kinnisvarabürood (kopeerivad loata võõra kuulutuse ning lisavad hinda) ja enamik teeb seda ebaseaduslikult, ilma mingit esinduslepingut omamata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 11:42; 19.04 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minge ja küsige müüjalt. Ei ole mingit kohustust maakleri kaudu asju ajada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägi kindlasti müüjaga. Las loevad oma maaklerilepingu läbi. Ma usun, et kui maakler on passiivne ja asjadega venitab, siis võiks see juba iseenesest olla põhjus lepingi lõpetamiseks. Kui maakler oleks pädev ja hakkaja, siis poleks sul kui ostjal sellist küsimust ju üldse tekkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahtsin just niimoodi maja osta (läksin ise kohale), et mina maksaks vähem ja müüja saaks rohkem maakleritasu arvelt, aga müüjal oli maakleriga mingi siduv leping ja ütles, et ei saa maaklerist mööda minna. Maakleritasu oli 5000 eurot, oleks kumbki 2500 võitnud, aga müüja jutu järgi ei olnud võimalik. Kahju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omaniku käest pead jah küsima, mis suhted tal selle maakleriga on. Ja kui ongi neil leping, aga maakler uimerdab, takistab müüki, saab ju omanik ka teda veidi tagant torkida, kui kindel ostja on silmapiiril.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutasin kinnistusraamatu tasulist päringut, sain teada omaniku nime. Nime järgi võib leida omaniku nt FB kaudu. Kui FB-s omanik pole,siis võib proovida kirjutada, väga tihti kasutavad inimesed e-poste nimi.perekonnanimi@gmail.com/mail.ee jne. Mina leidsin omaniku tel numbri internetist, tema nime kaudu. Õnneks müüjal polnud siduvat lepingut ja oli nõus müüma ilma maaklerita ja odavamalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähed kohale, jätad aadressi meelde(sest maakler ju sulle täpset aadressi ei ütle, ega kuuluta…)
Võtad kin registrist ja vaatada kes omanik. Omanikuga saad facebookist suhelda nt v leiad telefonist

Samas kui on väga hea pakkumine siis võid tehingu ka nässu keerata(maakler müüja hea tuttva ja on ka teisi tahtjaid….). Aga kui on piiripealne hind, siis tasub proovida

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 22:18; 19.04 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla leping ja võib ka mitte olla. Kui omanik alguses näiteks hakkas ise müüma ja siis keegi maakler pressis end peale, siis ei pruugi lepingut olla. Näiteks mina müüsin nii korterit. Maakler oli nõus müüma meie korterit ilma lepinguta, aga kui meie kuulutuse tähtaeg läbi sai, jäi ainult maakleri kuulutus. Korter osteti ikka nii ära, et võeti otse minuga ühendust ja nii see maakler mängust välja jäigi.
Samas kui meie seda sama korterit osta tahtsime, siis käisime korterit vaatamas ja kui maakler oli ära läinud, läks mees omanikega rääkima, kas saaks osta ilma maaklerita. Need ei olnud sellega nõus. Kuna korteritahtjaid oli kaks, siis veel tõsteti lisaks hinda, nii et me pidime veel 10tuh krooni peale maksma, et korterit saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panin maja müüki just seetõttu, et ostjad mind ei tüütaks, ometi üks aktivist nuhkis mu välja. Sai viisakalt öeldud, et müün maakleri kaudu. Seega kui ma müüjana olen väljendanud soovi müüa oma maja maakleri vahendusel – oleks ostjal viisakas seda arvestada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panin maja müüki just seetõttu, et ostjad mind ei tüütaks.

Selles lauses on midagi viltu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, kes müüb läbi maakleri. Te ei saa aru kui palju on kiibitsejaid.
Palju on ka õnneotsijaid. Objekt maksab 100000 pakutakse nt 70000…

Teiseks oleneb ka hinnast millega müüd. Odav paneelikas on objekt, kus poleks maaklerit vaja. Kallis villa-pigem jah
Paneelikas on paneelikas, mida seal vaadata, mis su otsust olulsielt mõjutaks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 22:18; 19.04 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, kes müüb läbi maakleri. Te ei saa aru kui palju on kiibitsejaid.
Palju on ka õnneotsijaid. Objekt maksab 100000 pakutakse nt 70000…

Teiseks oleneb ka hinnast millega müüd. Odav paneelikas on objekt, kus poleks maaklerit vaja. Kallis villa-pigem jah
Paneelikas on paneelikas, mida seal vaadata, mis su otsust olulsielt mõjutaks

samas võin öelda, et osad maklerid pole vist tegelikult absoluutselt huvitatud sellest, et kinnisvara müüdud saaks: kuulutuse tekstid on vigu täis, ca kolmandikul kuulutustel on objekti asukoht kaardil pandud absoluutselt valesse kohta (nt tartus üks äärelinnamaja keset parki, tallinnas viru ringil kobaras harjumaa ja tallinna äärelinna kortereid, pandud nt sama tänava vastupidisesse otsa (maja 2 asemel maja 102) jne).
paneelika juures on nt minu jaoks oluline küttesüsteem, gaasi korral torustiku hooldatuse tase ja ega seal õnnetusi pole juhtunud (koplis ja pelgurannas, ka ida-virumaal gaasiõnnetused väga tihti olnud).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 11:42; 19.04 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

paneelika juures on nt minu jaoks oluline küttesüsteem, gaasi korral torustiku hooldatuse tase ja ega seal õnnetusi pole juhtunud (koplis ja pelgurannas, ka ida-virumaal gaasiõnnetused väga tihti olnud).

Mis imehooldust vajab gaasitorustik???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

paneelika juures on nt minu jaoks oluline küttesüsteem, gaasi korral torustiku hooldatuse tase ja ega seal õnnetusi pole juhtunud (koplis ja pelgurannas, ka ida-virumaal gaasiõnnetused väga tihti olnud).

Mis imehooldust vajab gaasitorustik???

Hooldust vajab gaasikütte katel mitte gaasitorustik. Soojavee gaasikatel oli see mis õnnetusi tekitas mitte torustik…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kaks korda müünud kinnisvara (maamaja ja korter) ja kasutanud maaklerit. Mõlemal korral on mind tüüdanud kaks aktivisti, kui mitte öelda, et agressiivse suhtumisega inimest. Mul oli maakler, aga need huvilised otsisid mu üles ja üks näiteks helistas laup õhtul kl 22. Nii meie maamaja kui ka korteri puhul tahtsid need isikud hinda kõvasti alla kaubelda. Lisaks oli see suhtlus väga ebameeldiv ja agressiivne, tungis mu privaataruumi; nagu mingid müügimehed, kes helistavad, et sa ostaks nende tolmuimeja või ajakirja. Kui ma olen juba võtnud maakleri ja tema ajab mu asju, siis on mu meelest agressiivne ja ebaviisakas, kui keegi otsib üles mu andmed ja hakkab mulle helistama. Näitab selle “ostja” suhtumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole kunagi maakleri rolli mõistnud. Olen enda elus korduvalt oma kortereid välja üürinud. Olen kaks korda ka ise üürniku rollis olnud. Olen kaks korda korteri ostnud. Need olukorrad, kus ma ise pole saanud otsustaja olla, on olnud maaklerid vahel. Täiesti masendav ja mõttetu. Mis funktsioon neil on peale selle, et kasseerivad mingi summa sisse? Kui ühte korterit ostsin, siis ütles maakler, et ei saa lähima nädala aja jooksul korterit näitama tulla, kuna on haige. Võtsin omanikuga ühendust ja sain temalt teada (oli maakleri tuttav), et tal ongi selline haigus, mis kestab nädal aega – tsüklis noh…

Hetkel on olukord selline, et olen tõsiselt huvitatud ühe korteri ostust Tallinna kesklinnas. Paraku jälle maakler vahel. Helistasin ja saatsin kirja maaklerile, millal saab vaatama tulla. Ok, kirjalik vastus tuli ruttu, kõnele vastati ka (pealiskaudselt). Ja tulemus oli selline, et korterit saab vaatama minna alles 2 nädala pärast!!!? Kuna maakleril ei ole varem aega. Mis mõttes nagu? Ma olen potentsiaalne ostja. Olen huvitatud asjade kiirest arengust. Sobivuse korral tahaksin kohe ostu sooritada. Aga ma ei saa, kuna maakleril ei ole varem lihtsalt aega. Oleks omanikuga otse suhelnud oleks võitnud rahaliselt nii tema kui ka mina ning tehing oleks ilmselt juba tehtud olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas maja ostja saab müüja maaklerist mööda minna?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.