Esileht Pereelu ja suhted Kas minna tööle või hakata end kodusena rohkem väärtustama?

Näitan 23 postitust - vahemik 61 kuni 83 (kokku 83 )

Teema: Kas minna tööle või hakata end kodusena rohkem väärtustama?

Postitas:

See näeks välja selline, et ma pean väga oluliseks seda, mida ma teen. Nt koristan, teen süüa, käin poes ja tegelen oma hobidega ja puhkan.

See näeks välja nii, et teed seda mida kõik naised teevad, aga hakkad nõudma teistelt selle eest “mõistmist”, kui tähtis ja perele vajalik on sinu 15-tunnine “tööpäev”.
Ma ei saa aru, miks peab töövõimeline naine lihtsalt kodus peetama, kui seal tegelikult midagi teha pole, pole talumajapidamine ega ettevõtlus. Kui su mees sellega rahul on, siis palun väga. Kui sul poleks sellega mingit probleemi, et teised (sh mina nt ja su oma lapsed) sind laisaks peavad, siis palun väga, aga siis poleks seda teemat siin.
Lapsi kasvatad ja õpetad ütleme kooliminekuni. Või kuipalju sa seda 15-aastast kasvatad enam?

Mu meelest on osalt küsimus ka selles, kas inimesel on intellektuaalseid vajadusi. Kui inimene on keskmisest intelligentsem, siis aastakümneid koristada, süüa teha, poes käia ja puhata ei saa midagi pakkuda ometigi. Ka hobid pole tegelikult eriline väljakutse, seda jõuab teha ka töö kõrvalt. Pean seda kõike samuti silmas just koolilaste kõrvalt, lasteaiaealised vajavad kindlasti rohkem ema ja tema otsest kasvatamist.

Enamik töökohti (ja inimesi) pole sugugi intellektuaalsed!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.01 19:25; 19.01 18:08; 23.01 08:21; 23.01 08:23; 23.01 08:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te ilmselt pole siis rahul oma kodusistumise ja “puhkamisega” (millest küll?), kui midagi ikka kriibib hinge. No näed, teemaalgataja ju on juba rahulolematu ja tuli siia endale õigustust otsima.

Teemaalgataja ise on väga rahul oma oma kodusistumisega. Ta lihtsalt tahab end kodusena senisest rohkem “väärtustada”, kuna lapsed ei saa aru, miks ta tööl ei käi ja peavad teda laisaks:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 18:54; 21.01 21:56; 23.01 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan teemaalgatajale nullist alustada, ise alustasin ja ei kahetse. Algus oli muidugi raske. Olin 10 aastat kodune ema (lapsi 3). Tegevust jagus. Kuigi jah, tunnistan ausalt, mu p’evad olid suht sisutühjad – kui noorim laps juba 4ne oli ja enam vähem lasteaiaga kohanenud, siis vaatasin päeval telekat, käisin trennis, natuke nokitsesin kodus ja lausa tegin väikse uinaku. Õhtupoolikud sõidutasin koolilapsi edasi-tagasi, tegin süüa, õppisin koos lastega jne. Tundus, et kogu aeg on kiire, samas tundsin, et mandun, et rong läheb n-ö eest ära. Otsisin õigustusi, et a la kes siis lastega tegeleks, kui ma tööl käiks… Õnneks oli mul selle 10 aasta jooksul nii palju oidu ja viitsimist, et astusin uuesti ülikooli ja omandasin magistrikraadi. Minu ‘äratuskell’ oli see, kui avastasin, et mees käib tutvumisportaalides. Muidu on mul täitsa tore mees, teenib hästi ja lastele hea isa. Kui meil oli n-ö aktiivne tülide periood, siis mees pani ühe eriti emotsionaalse tüli käigus mu krediitkaardi kinni ja siis ma tundsin, et mis täiskasvanud naine ma olen?!? Isegi laste söögiraha pole mul kontol. Kuhu mul minna? Ema juurde? Jah, me olime abielus, aga kõik see elatise ja lahutamise protsess võtab ju aega ja on keerukas ja närvesööv ja kui tekib veel uus silmarõõm, siis ‘ununeb’ ju ‘vana’ pere kohe ära jne. Palju neid ilusaid lahutusi siis on. Pealegi, mees ei soovinud lahutada. Saime mehega kuidagi kokkuleppele ja asjad läksid paremuse poole. Mina aga hakkasin kohe tööd otsima. Ja leidsingi. Alustasin 800eurose brutopalgaga. 2 aasta pärast sain juba ametikõrgendust, millega kaasnes ka märgatav palgatõus. Jah, alguses tundus, et täiskohaga töötamine 3 lapse kõrvalt on pea võimatu, aga praegu olen ma juba olukorraga väga rahul. Palk on normaalne, olen suutnud ka raha kõrvale panna, kodune elu on rahulik, lapsed saavad ka kõik asjad tehtud. Olen isegi küsinud, et kas neile meeldiks rohkem, kui ema kodus, sain vastuseks kindla EI. Noorim laps mul praegu 9ne.
Nii et minu kindel soovitus teemaalgatajale: organiseeri oma elu nii (kas tööle minnes või kodus töötades või ettevõtjaks hakates), et oled majanduslikult iseseisev ja mehest sõltumatu. Alusta kasvõi nullist. Minu lapsed on mind töötamise ajal hoopis rohkem väärtustama hakanud. Ja ma nägin, kui uhked nad olid, kui ma ametikõrgendust sain. Ma ei mõista koduseid emasid hukka, ma ise olin ju ka 10 aastat kodus ja ma usun, et see oli laste jaoks ikka suurepärane valik. Nüüd aga teismeliste emana on aeg enesele mõelda:) Praegu mind kodune elu enam ei rahuldaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõeldakse siin just selle peale, et miks üks inimene peab kahe eest rabama, kui teine võiks täpselt samamoodi oma panuse anda ja pole enam põhjust kodus istumiseks.

Ja kui see üks on nõus sellise elukorraldusega, siis mis saab olla teistel selle vastu? Kui mees on nõus, et naine on kodune ja naisele nii ka sobib, siis miks ta peab tööle minema? Selleks, et teised kõik käivad või?
Pidevalt hirmutatakse neid koduseid naisi, et küllap mees jätab su varsti maha, ja mis siis küll saab. Kui nii juhtubki, eks siis vaatab edasi, mis saab? Tööd ei ole sugugi Eestis otsa saanud. Pole vaja pidevalt hirmutada ja tänitada naiste kallal, kes mehe ja enda nõusolekul on valinud kodus olemise.
Ma ise oleks küll kodune, kui oleks rahaliselt võimalik.

See mees ei pruugi kusagile minna, ta võib selle koormuse ja vastutuse peale selle naise kõrvalt lihtsalt ära surra. Minu meelest oma armastatud inimesele nii ei tehta, ka siis, kui ta sellega nõus on. Kes teab, mis põhjustel ta nõus on. Võib-olla ei taha öelda, et see hästi ei sobi mulle. Vbla tunneb, et riivaks mehelikkust, kui ütleks, et seda on mulle liiga palju. Jnejne. Põhjuseid on igasuguseid.
Kas endale meeldiks olla pere ainus leivateenija ja majandusliku olukorra eest vastutaja? Kui ise eelistaksid ka pigem koduseks jääda, siis ilmselt mitte ju.

Mina ei tea ühtegi meest, kes oleks pärast pereloomist oma töökoormust suurendanud.
Üldiselt meestele meeldib tõesti olla pere majandusliku olukorra eest vastutaja, ja neile sobib hästi, kui naine vastutab kodu ja laste eest. Teine võimalus on mõlemad pooleks või muud moodi jaotada.
Kuidas ometi saavad pere luua inimesed, kes ei räägi üksteisega ausalt ja avameelselt oma väärtushinnangutest ja eelistustest rollijaotuses?

Päris julgelt võtad sõna meeste nimel 🙂 See, et mehed ei ütle, et nad ei taha olla ainuvastutajad, tähendab, et nad teevad seda rõõmuga kindlapeale?

OK, aga kokkuvõttes, mind see ei puuduta, kuidas teiste peres asjad korraldatud on. Mina oma meest ainuvastutaja rolli ei suru ja endale mingeid illusioone ei loo sellest, kuidas mehele õudselt meeldib see teadmine, et kui ta ühel päeval koondatama peaks, siis on materiaalselt kõik pea peal ja perel igasugune sissetulek läinud. Kindlasti talle muidugi meeldiks see, kui ta seda vastutust kandma peaks, sest kellele siis selline stress ei meeldiks. Väga nauditav. Aga vot ma vana vastik naine tahan vastutust jagada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.01 17:41; 20.01 12:36; 22.01 13:18; 22.01 19:05; 23.01 08:59; 23.01 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“kui ta ühel päeval koondatama peaks, siis on materiaalselt kõik pea peal ja perel igasugune sissetulek läinud” —
Päriselt elategi palgapäevast palgapäevani või? Siis pole sul ju võimalustki koduperenaine olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 08:18; 23.01 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panen ka mehepoolse vaate. Minu naine ei ole töötanud 20 aastat. Töö kohta ütleb, et peaks lihttööd tegema ja et naistele üleüldse makstakse vähe või ehitagu talle hoone ettevõtluse jaoks. Loomulikult mulle selline elukorraldus ei meeldi, aga kõigile teistele pereliikmetele sobib väga hästi.

Mina siis pean naist ja lapsi ülal ja teen veel ka hulga koduseid töid või siis vahel kodus rahalist lisatööd, et pere ikka oma vajadused rahuldatud saaks. Tegelen väga palju ka lastega ja loomulikult transpordin kõiki kuhu vaja. Kuna raha pole just palju, teen ka selliseid töid mida tegelikult võiks mingi töömees teha (ehitustöö, lihtsamad toru- ja elektritööd, lihtsam autoremont jne.). Eks neid töid ole veelgi. Lisaks teen võimaluse piires trenni ja olen heas vormis, kuna kehvas vormis olles ei peaks koormusele vastu.

Mis lastesse puutub, siis on nad olnud küllalt neutraalsel positsioonil ja meie peres aetakse asju nii, et lapsed on ka piisavalt nutikad, et nad ei ütle välja mida mõtlevad. Sellise eeskuju mõju tuleb ilmsiks ehk alles siis kui lapsed ise pere loovad.

Aga millega su proua üldse tegeleb? Kui ta on 20 aastat kodus olnud, on lapsed ilmselt üsna suured juba? Mul hakkas sinust väga kahju – töö + lisatöö (et pere ühe inimese sissetulekutega hakkama saaks) + kodused tööd + lastega tegelemine. See on liiga suur koormus ühele inimesele, on see siis mees või naine. Mulle tundub, et naine on sulle lihtlabaselt pähe istunud, tema ilmselt domineerib teie peres.
Ja miks ta peaks tingimata lihttööd tegema, nagu ta ise arvab? Mis haridus tal on? On ikka kunagi natuke tööl ka käinud? Mulle tundub, et su naine on lihtsalt laisk.

Mida abikaasa teeb? Igasugu koduseid pudipadi toimetusi, lastega ka tegeleb, meil on aiamaa ja ainult tema teeb süüa. Kogu aeg ikka teeb enamasti midagi. Mõnikord on teinud tasulisi pisitöid. Omab keskharidust ja kutset, päriselt töötanud on väga vähe.

Jah, lastele on selline süsteem väga hea.

Kindlasti pole vaja haletseda, kuna saan suurepäraselt aru mis toimub. Abielu tähendabki, et üks inimene elab teise abil. Igal juhul väga huvitav teema ja tänud neile, kes huvi tundsid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 10:55; 23.01 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kas naine töötab või on kodune, on mehe ja naise kokkuleppeline asi….
Probleem on aga selles, et lapsed vaatavad, et ma olen laisk, mugav ja küsivad, et kas ma tööle ei taha minna.

Lapsed siis isaga läbi ei saa ja teie kokkulepetest midagi ei tea?
Kui mees armastab naist ja naine tööl ei käi ning on tal lisaks ka koduabiline, kelle asi see on?

Kust sa sellest koduabilisest lugesud?
Jälle keegi hea fantaasiaga kägu…

Ma ka ei peaks tööl käima mat.mõttes. Aga ms tahan ise käia, ise olla keegi iseendale ja samuti riigile. Kodus ei jää midagi tegemata – me oleme mehega siiski kaks võrdset partnerit ja pealegi täiesti terved vaimselt ning füüsiliselt. Tunneksin küll ennast invaliidina, kui peaksin vaid kodus istuma ja telekat vaatama.

Ja nüüd lennake kallale kõik koduemmed ning väitke, et tegelikult on kodusistumine väga hariv ja huvitav ning aeg kaob lausa linnutiivul. Aa, see ka, et ainult loll ori käib tööl – õige proua “haribki” ennast kodus (nagu proua Barnaby, kes mitte midagi ei tee, või noh siis igavusest osaleb kuskil maali – või näitlemiskursusel).

Miks selline õelus koduste emade vastu? Ja see õelus tuleb siit teemast välja jälle ja jälle. Miks see nii on? Kas tegu on mingi allasurutud süütundega oma laste ees?

Ma arvan, et valdava enamuse kodusolevate emade kodusoleku peapõhjus on lapsed ja laste heaolu. Koristamine vms on ainult lisa, mida saab kodusoleku ajal samuti korralikult ja stressamata teha. Aga keegi ei jää koju selleks, et ainult koristada.

Keegi siin mainis, et lastel on ema vaja vaid siis kui nad on lasteaialapsed (mõni siin eelnevalt arvas, et selleks vanusepiiriks on 3 aastat). Ma ise näen küll, et esimestel kooliaastatel on see ema olemasolek ikka äärmiselt tähtis. Juba selle tõttu, et koolipäev on tunduvalt lühem kui lasteaiapäev. Ma olen töölkäiva ema elu piisavalt pikalt elanud ja ütlen ausalt ja otse, et kui ema jõuab töölt koju kell 6 või 7 ja siis peab veel lastele söögi valmistama, kodused tööd üle vaatama, koristama jne jne, siis seda ema laste jaoks olemas ei ole. Või vähemasti 5 päeva nädalas. Laupäevad on paljudes peredes suured koristuspäevad ja siis pole jällegi aega midagi lastega teha. Lisame siia veel hobid, mida töölkäivad emad samuti harrastavad, siis jah…küsin veelkord üle, et kui palju teie lapsed teid üldse näevad? Kas teie jaoks on see piisav või tekib teil vahel tunne, et olete lapsed sünnitanud vaid selle jaoks, et võõrad (kool, lasteaed, huviringid, lapsehoidjad) neid kasvatada saaksid?

See on ikka sinu probleem, kui sa iseendaga lapsed said. Milline seadus käsib vaid naisel õhtusöök teha, või laste koolitükke üle vaadata? Kas sa oled sundseisus või lihtsalt see loll aktivist, kes ise on haaranud omale miljon ülesannet, ja pärast hädaldab, et ei jõua? Aga abikaasat puksib järjekindlalt igalt poolt eemale, sest mees ju ei oska tehs nii, nagu PEAB.

Huvitav, et paljud edukad ja hakkamasaavad naised suudavad nii tööl käia, kui kodus toimetada ja on sealjuures kaunid, tunnustatud, seltskondlikult heal positsioonil, ja ainult keskmiselt keskmine pereema oskab enda koduspassimist laste taha peita ja “aga lapsed muidu ei näegi ema!” vabandust leida.

Mina ei ole koduperenaiste vastu õel. Mul on teist üsna ükskõik, aga miskipärast kipuvad need hästipuhanud koduemmed töölkäivate naiste suunas hambaid teritama ja enda olelemist pärs mürgiste märkustega õigustama. Umbes nagu omnivoorid, kes veganeid materdavad.
Millest teil see permanentne pahatuju ja pidev vajadus midagi tõestada? Te ilmselt pole siis rahul oma kodusistumise ja “puhkamisega” (millest küll?), kui midagi ikka kriibib hinge. No näed, teemaalgataja ju on juba rahulolematu ja tuli siia endale õigustust otsima. Tegelikult on ka tegu laiskuse ja mugavusega (kurdab, et õpitu amortiseerunud, aga vedeleb rahumeeles edasi ja midagi uut ei viitsi ka õppida), kuid kes seda tunnistada julgeb?!
Niisugune proua on vanas eas esimene, kes Toompeale piketeerima ja “rahva arvamust” väikeste pensionite kohta avaldama tõttab. Eks siis mõelgu oma lustiistumise ja “rahulikus tempos kulgemise” üle.

Loe nüüd oma kirjutis rahulikult läbi ja tee järeldus selle kohta, kes siin hambaid teritab ja mürgine on.

Mis puutub minu isiklikku pereellu, siis töölkäimise ajal oli meie perekorraldus õhtuti selline, et kui mina õhtul süüa tegin ja lastega tegeleda üritasin, siis oli mees tööl ja tegi tasa neid tunde, mis ta last lasteaiast ära tuues vähem oli töötanud. Ja siis järgmisel õhtul vastupidi. Kahjuks pole kõigil sellist tööd, kust inseenesestmõistetavalt võib kell 4 minema astuda, selleks, et pool viis lapsele järele jõuda. Mees on praeguse korraldusega, kus ta enam ei pea hommikul tööle hiljaks jääma ja jälle aru andma, miks tal on vaja varem lahkuda, väga rahul. Ma näen, et tema stressitase on tunduvalt langenud.

Mis puutub neid kuulsaid-ilusaid-edukaid, siis minu arvamus on, et üliinimesi pole olemas. Need inimesed on oma ohvrid toonud ja kahjuks on tihti nendeks ohvriteks just lapsed. Mul on au ühte sellist edukat naist tunda. Tema lapsi kasvatab vanaema. Karjääri, ilutuuningute ja seltskonnapidude kõrvalt pole lihtsalt aega lapsi kasvatada. Eks see on iga inimese enda valik aga ülistada või eeskujuks seada ma sellist valikut küll ei saaks.

Lause “aga muidu lapsed ei näegi ema” naeruvääristamine on väga madal. Isegi kui sinu jaoks on see laste nägemine ja nendega koosolemine midagi teisejärgulist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.01 18:11; 21.01 22:13; 22.01 10:51; 22.01 17:44; 23.01 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi siin mainis, et lastel on ema vaja vaid siis kui nad on lasteaialapsed (mõni siin eelnevalt arvas, et selleks vanusepiiriks on 3 aastat). Ma ise näen küll, et esimestel kooliaastatel on see ema olemasolek ikka äärmiselt tähtis. Juba selle tõttu, et koolipäev on tunduvalt lühem kui lasteaiapäev. Ma olen töölkäiva ema elu piisavalt pikalt elanud ja ütlen ausalt ja otse, et kui ema jõuab töölt koju kell 6 või 7 ja siis peab veel lastele söögi valmistama, kodused tööd üle vaatama, koristama jne jne, siis seda ema laste jaoks olemas ei ole. Või vähemasti 5 päeva nädalas.

Väga õige, aga selleks ongi ju tegelikult imehea poole kohaga töö- ema on tööl samal ajal kui laps koolis, koju tulevad peaaegu üheaegselt, jõuab õppida, toitu teha, tsillida. Oleks sotsiaalsed garantiid olemas, omateenitud raha ja koduväline tegevus ka. Iseasi, kui palju ja kui sobivaid need 0,5 kohalised ametid saada on. Ja teemaalgataja nüüd vaevalt põhikooli lõpupoole lapsega koos õpib. Aga algklassides ideaalne, niimoodi tegelikult oleks päris ilus elukorraldus.

Tahtsin sama mõtet ise ka kirjutada. Olen tähele pannud, et välismaal (eelkõige mitmel pool Lääne-Euroopas) on osalise ajaga töötamine väga levinud, eriti just noorte lastega emade seas. Ma olen ise päris palju aastaid haridust saanud ja sinna on lisandunud korralik töökogemus – leian, et suudan ja tahan olla väärtuslik palju rohkemate inimeste jaoks kui seda on vaid minu oma pere. Ei suudaks ennast kuidagi päris koduperenaisena ette kujutada. Samas mul on tagantjärele kahju, et ma siis kui lapsed väikesed olid, ei taibanud endale osalise koormusega töökohta tekitada. Mul on õnneks selline töö, et saan vahetevahel ka kodus töötada, kuid oli ikka paras enese lõhkirebimine, kui üritasin samal ajal piisavalt palju aega lastele pühendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 12:33; 23.01 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kas naine töötab või on kodune, on mehe ja naise kokkuleppeline asi….
Probleem on aga selles, et lapsed vaatavad, et ma olen laisk, mugav ja küsivad, et kas ma tööle ei taha minna.

Lapsed siis isaga läbi ei saa ja teie kokkulepetest midagi ei tea?
Kui mees armastab naist ja naine tööl ei käi ning on tal lisaks ka koduabiline, kelle asi see on?

Kust sa sellest koduabilisest lugesud?
Jälle keegi hea fantaasiaga kägu…

Ma ka ei peaks tööl käima mat.mõttes. Aga ms tahan ise käia, ise olla keegi iseendale ja samuti riigile. Kodus ei jää midagi tegemata – me oleme mehega siiski kaks võrdset partnerit ja pealegi täiesti terved vaimselt ning füüsiliselt. Tunneksin küll ennast invaliidina, kui peaksin vaid kodus istuma ja telekat vaatama.

Ja nüüd lennake kallale kõik koduemmed ning väitke, et tegelikult on kodusistumine väga hariv ja huvitav ning aeg kaob lausa linnutiivul. Aa, see ka, et ainult loll ori käib tööl – õige proua “haribki” ennast kodus (nagu proua Barnaby, kes mitte midagi ei tee, või noh siis igavusest osaleb kuskil maali – või näitlemiskursusel).

Miks selline õelus koduste emade vastu? Ja see õelus tuleb siit teemast välja jälle ja jälle. Miks see nii on? Kas tegu on mingi allasurutud süütundega oma laste ees?

Ma arvan, et valdava enamuse kodusolevate emade kodusoleku peapõhjus on lapsed ja laste heaolu. Koristamine vms on ainult lisa, mida saab kodusoleku ajal samuti korralikult ja stressamata teha. Aga keegi ei jää koju selleks, et ainult koristada.

Keegi siin mainis, et lastel on ema vaja vaid siis kui nad on lasteaialapsed (mõni siin eelnevalt arvas, et selleks vanusepiiriks on 3 aastat). Ma ise näen küll, et esimestel kooliaastatel on see ema olemasolek ikka äärmiselt tähtis. Juba selle tõttu, et koolipäev on tunduvalt lühem kui lasteaiapäev. Ma olen töölkäiva ema elu piisavalt pikalt elanud ja ütlen ausalt ja otse, et kui ema jõuab töölt koju kell 6 või 7 ja siis peab veel lastele söögi valmistama, kodused tööd üle vaatama, koristama jne jne, siis seda ema laste jaoks olemas ei ole. Või vähemasti 5 päeva nädalas. Laupäevad on paljudes peredes suured koristuspäevad ja siis pole jällegi aega midagi lastega teha. Lisame siia veel hobid, mida töölkäivad emad samuti harrastavad, siis jah…küsin veelkord üle, et kui palju teie lapsed teid üldse näevad? Kas teie jaoks on see piisav või tekib teil vahel tunne, et olete lapsed sünnitanud vaid selle jaoks, et võõrad (kool, lasteaed, huviringid, lapsehoidjad) neid kasvatada saaksid?

See on ikka sinu probleem, kui sa iseendaga lapsed said. Milline seadus käsib vaid naisel õhtusöök teha, või laste koolitükke üle vaadata? Kas sa oled sundseisus või lihtsalt see loll aktivist, kes ise on haaranud omale miljon ülesannet, ja pärast hädaldab, et ei jõua? Aga abikaasat puksib järjekindlalt igalt poolt eemale, sest mees ju ei oska tehs nii, nagu PEAB.

Huvitav, et paljud edukad ja hakkamasaavad naised suudavad nii tööl käia, kui kodus toimetada ja on sealjuures kaunid, tunnustatud, seltskondlikult heal positsioonil, ja ainult keskmiselt keskmine pereema oskab enda koduspassimist laste taha peita ja “aga lapsed muidu ei näegi ema!” vabandust leida.

Mina ei ole koduperenaiste vastu õel. Mul on teist üsna ükskõik, aga miskipärast kipuvad need hästipuhanud koduemmed töölkäivate naiste suunas hambaid teritama ja enda olelemist pärs mürgiste märkustega õigustama. Umbes nagu omnivoorid, kes veganeid materdavad.
Millest teil see permanentne pahatuju ja pidev vajadus midagi tõestada? Te ilmselt pole siis rahul oma kodusistumise ja “puhkamisega” (millest küll?), kui midagi ikka kriibib hinge. No näed, teemaalgataja ju on juba rahulolematu ja tuli siia endale õigustust otsima. Tegelikult on ka tegu laiskuse ja mugavusega (kurdab, et õpitu amortiseerunud, aga vedeleb rahumeeles edasi ja midagi uut ei viitsi ka õppida), kuid kes seda tunnistada julgeb?!
Niisugune proua on vanas eas esimene, kes Toompeale piketeerima ja “rahva arvamust” väikeste pensionite kohta avaldama tõttab. Eks siis mõelgu oma lustiistumise ja “rahulikus tempos kulgemise” üle.

Loe nüüd oma kirjutis rahulikult läbi ja tee järeldus selle kohta, kes siin hambaid teritab ja mürgine on.

Mis puutub minu isiklikku pereellu, siis töölkäimise ajal oli meie perekorraldus õhtuti selline, et kui mina õhtul süüa tegin ja lastega tegeleda üritasin, siis oli mees tööl ja tegi tasa neid tunde, mis ta last lasteaiast ära tuues vähem oli töötanud. Ja siis järgmisel õhtul vastupidi. Kahjuks pole kõigil sellist tööd, kust inseenesestmõistetavalt võib kell 4 minema astuda, selleks, et pool viis lapsele järele jõuda. Mees on praeguse korraldusega, kus ta enam ei pea hommikul tööle hiljaks jääma ja jälle aru andma, miks tal on vaja varem lahkuda, väga rahul. Ma näen, et tema stressitase on tunduvalt langenud.

Mis puutub neid kuulsaid-ilusaid-edukaid, siis minu arvamus on, et üliinimesi pole olemas. Need inimesed on oma ohvrid toonud ja kahjuks on tihti nendeks ohvriteks just lapsed. Mul on au ühte sellist edukat naist tunda. Tema lapsi kasvatab vanaema. Karjääri, ilutuuningute ja seltskonnapidude kõrvalt pole lihtsalt aega lapsi kasvatada. Eks see on iga inimese enda valik aga ülistada või eeskujuks seada ma sellist valikut küll ei saaks.

Lause “aga muidu lapsed ei näegi ema” naeruvääristamine on väga madal. Isegi kui sinu jaoks on see laste nägemine ja nendega koosolemine midagi teisejärgulist.

Ja ikka jälle tunned vajadust midsgi tõestada-selgitada? Miks? Las minul olla oma arvamus ja sinul oma. Sa nagu üritad kogu aeg selgitada, miks sinu valik on õigem. Ole oma elukorralduse juures siis ka rahul ja õnnelik! Mina olen, sest mulle meeldib tööl käia, meeldib see tunne, et ma lähen hommikul kuhugi, kus mind väärtustatakse, kus on hoopis teistsugune keskkond, kui kodus, et ma lävin erinevate inimestega, kuulen erinevaid jutte/ uudiseid, ei pea vanas eas vaid nigela riigipensioniga läbi ajama, annan oma panuse ja saan omaenda isiklikku raha, mille olemasolu või mitteolemasolu on ainult minu enda teada. Mulle meeldib olla ka oma mehega vähemalt ses suhtes võrdne partner, et me panustame mõlemad pereellu. See teadmine, et oled mitmel rindel vajalik, on hea tunne. Mitte ainult lastele. Ma ei ületähtsustaks lapsi nii väga, aga see on juba eraldi teema.

Kokkuvõttes ma üritan rääkida enda mätta otsast, miks ma ei tahs use kodune ja poole võimsusega kasutusega olla, ja sina tuled mulle ette heitma mingit müstilist kurjust? Kordan – täpselt nagu kõikesööjad kaagutavad veganite kallal, et küll teil on nõmedad söömisharjumused.
Äkki siiski mahume kõik koos maailma elama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.01 10:07; 23.01 04:01; 23.01 14:17; 23.01 18:05; 24.01 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“kui ta ühel päeval koondatama peaks, siis on materiaalselt kõik pea peal ja perel igasugune sissetulek läinud” —
Päriselt elategi palgapäevast palgapäevani või? Siis pole sul ju võimalustki koduperenaine olla.

Eee, kas säästud on sama, mis sissetulek või? Minuteada siiski mitte. Säästudel on selline omadus, et need saavad ka ühel hetkel otsa. Kui peale midagi ei tule, siis on seis suhteliselt kehv. Teatud vanusest on ka pärast koondamist juba üsna raske uut töökohta leida.
Aga no nagu öeldud, siis igaüks valib oma riskid ja soovi neid maandada ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.01 17:41; 20.01 12:36; 22.01 13:18; 22.01 19:05; 23.01 08:59; 23.01 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina tundsid ennast kodus väheväärtuslikuna,

Jah, just – ma tundsin, et minus on palju rohkem potentsiaali, kui vaid koristamise ja söögitegemise jaoks. Ja tundsin seda ise, mitte ei pidanud keegi juba vihjama hakkama.

Mis pensionisse puutub, siis rohkem pidasin seda silmas, et pensionifondi on sul võimalik töötamise ajal (st. oma stabiilse sissetuleku juures) investeerida ka ise. Eluaeg kodus istunud inimene saab vaid seda, mida riik ette näeb ja see on tõesti mannetu. Paraku väga paljud ei mõtle ettepoole, sest pensioniiga tundub olevat kuskil mägede taga. Siiski ka see aeg jõuab kord kätte ja siis pole eriti midagi valida – saad seda, mida “tellisid”. Ka need “kalevipojad” ja “lindatütred”, keda hoolega mõnitatakse, et piiri taha odavtööle lähevad, on teatud mõttes ettenägelikud. Mina kiidan neid, kes ka oma tulevikku viitsivad kindlustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.01 10:07; 23.01 04:01; 23.01 14:17; 23.01 18:05; 24.01 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sellest just rääkisingi ju. Et mida need madalapalgalised inimesed sinna fondi või tagalasse ikka koguvad. Täpselt sellele ju vastasingi.

Vahemärkus korras: kui sul on alternatiiviks olla koduperenaine nii, et mees hoolitseb üksi pere fiantside eest või minna miinimumpalgaga tööle, siis siuliselt võid sa pea kogu oma miinimumpalga ju pensioniks koguda (maha lähevad ainult töölkäimise kulud), sest mees on ju võimeline peret üksi rahaliselt ülal pidama.

Ise ma tegelikult avan, et eks igaüks ise teab, mismoodi talle ja ta perele sobib. Kui neile sobib, et naine on koduperenaine, siis olgu, mis seal ikka. Hetke teemaalgatus on aga sellest, kus see koduperenaine ise ei tea enam, kas ta tahab kodus olla või ei. Ja tundub, et kahtlema pani ta ta suurte laste etteheited. Minu arvamus on, et kui ta oleks piisavalt kindel oma soovis koduperenaine olla, ei oleks seda teemat siin perekoolis olemas. Ta lihtsalt selgitaks lastele rahulikult ja ensekindlaks, miks nende pere elukorraldus niisugune on ja rohkem oma pead sellega ei vaevaks. Aga ta vaevab. Seega miski teda ennast ikka ka häirib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See näeks välja selline, et ma pean väga oluliseks seda, mida ma teen. Nt koristan, teen süüa, käin poes ja tegelen oma hobidega ja puhkan.

Mu meelest on osalt küsimus ka selles, kas inimesel on intellektuaalseid vajadusi. Kui inimene on keskmisest intelligentsem, siis aastakümneid koristada, süüa teha, poes käia ja puhata ei saa midagi pakkuda ometigi. Ka hobid pole tegelikult eriline väljakutse, seda jõuab teha ka töö kõrvalt. Pean seda kõike samuti silmas just koolilaste kõrvalt, lasteaiaealised vajavad kindlasti rohkem ema ja tema otsest kasvatamist.

Enamik töökohti (ja inimesi) pole sugugi intellektuaalsed!

Olen täiesti nõus, kassapidajad vaevalt käivad end tööl vaimselt teostamas. Samas need naised, kes lähevad teadlikult tööle, et üsna madalat intelligentsust nõudvatele rutiinsetele kodutöödele vahelduseks ennast ka teostada ei ole kindlasti mitte koristajad või kassapidajad. Pigem on tegemist töökohtadega, mis silmaringi avardavad ja võimaldavad ennast proovile panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 18:56; 22.01 08:27; 23.01 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja poleks ka mingit rahulolematust, et lapsed tema tööd ei hinda, sest kui ise hindad ja väärtustad seda mida teed, siis hindavad seda ka teised. Ja lastele oleks ammu selge, et kodused tööd on samamoodi tegemist vajavad tööd. Mis siiski, olgem ikka ausad, ei võta tervet tööpäeva (va imikute-väikelaste emad).
Ma ise olen kolme lapsega 5.aastat kodune ja no ausalt, veel 10 aastat ma kindlasti seda ei tee, aga paar aastat miks mitte. Niikaua kui lapsed seda vajavad. Teemaalgatajal seda ettekäänet kodus passida ei ole enam, pigem üritavad lapsed teda eest ära puksida tootvamale tegevusele.
Ma tean ka inimesi, kes on 30+ aastat olnud kodused- rahulik rikka inimese elu, mehel äri ka kodus, naine teeb vahel tellimuseks väikseid asju jne. Miks mitte, seal peres on küll kõik rahul, ka 30+ lapsed, kellele õhtusööki tehakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.01 14:45; 21.01 18:17; 22.01 01:18; 22.01 17:25; 23.01 19:48;
To report this post you need to login first.

Mina olen kümme aastat kodune olnud. Võib-olla peetakse mind ka tagaselja laiskvorstiks, kes mehe arvel hõlbuelu elab ja tagumikku laiaks istub. Tegelikkus on see, et mul on krooniline haigus, millele on kaasunud tõsine ärevushäire, nii et väga sageli on enesetunne ääretult kehv. Olen püüdnud kõik kodused toimetused alati kas või hambad ristis ära teha, samuti olen lapse jaoks iga päev olemas ja sõidutan teda trennidesse. Kurb mõelda, mida minust tagaselja arvata võidakse, võib-olla suguvõsa edukadki arvustavad ja tunnevad mehele kaasa. Näkku pole küll keegi midagi ütlema tulnud. Aga oma haigusest ma teistele rääkinud ei ole, pole just asi, mida jagama kipuks. Ma ei kujutanud noorena oma elu kaugeltki sellisena ette, omal ajal sai korralik haridus omandatud. Haigused paraku ei küsi su plaanide kohta …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 21:14; 24.01 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kümme aastat kodune olnud. Võib-olla peetakse mind ka tagaselja laiskvorstiks, kes mehe arvel hõlbuelu elab ja tagumikku laiaks istub. Tegelikkus on see, et mul on krooniline haigus, millele on kaasunud tõsine ärevushäire, nii et väga sageli on enesetunne ääretult kehv. Olen püüdnud kõik kodused toimetused alati kas või hambad ristis ära teha, samuti olen lapse jaoks iga päev olemas ja sõidutan teda trennidesse. Kurb mõelda, mida minust tagaselja arvata võidakse, võib-olla suguvõsa edukadki arvustavad ja tunnevad mehele kaasa. Näkku pole küll keegi midagi ütlema tulnud. Aga oma haigusest ma teistele rääkinud ei ole, pole just asi, mida jagama kipuks. Ma ei kujutanud noorena oma elu kaugeltki sellisena ette, omal ajal sai korralik haridus omandatud. Haigused paraku ei küsi …

Jah, sinu juhtum on just see üks variant sajast variandist, miks inimesed kodused on, olgu siis täiesti, või osaliselt kodused. Kui vanad on lapsed, see pole alati esmatähtis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kümme aastat kodune olnud. Võib-olla peetakse mind ka tagaselja laiskvorstiks, kes mehe arvel hõlbuelu elab ja tagumikku laiaks istub. Tegelikkus on see, et mul on krooniline haigus, millele on kaasunud tõsine ärevushäire, nii et väga sageli on enesetunne ääretult kehv. Olen püüdnud kõik kodused toimetused alati kas või hambad ristis ära teha, samuti olen lapse jaoks iga päev olemas ja sõidutan teda trennidesse. Kurb mõelda, mida minust tagaselja arvata võidakse, võib-olla suguvõsa edukadki arvustavad ja tunnevad mehele kaasa. Näkku pole küll keegi midagi ütlema tulnud. Aga oma haigusest ma teistele rääkinud ei ole, pole just asi, mida jagama kipuks. Ma ei kujutanud noorena oma elu kaugeltki sellisena ette, omal ajal sai korralik haridus omandatud. Haigused paraku ei küsi su plaanide kohta …

Paraku on ainult naistel võimalik kõiksugu ärevushäirete, depressioonide ja muidu kehva enesetundega koju pe.setama jääda; mehed peavad tööd kahe eest edasi rügama ja seda kuni surmani, sest proual on ju krooniline ärevushäire ja tööle minna ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina olen kümme aastat kodune olnud. Võib-olla peetakse mind ka tagaselja laiskvorstiks, kes mehe arvel hõlbuelu elab ja tagumikku laiaks istub. Tegelikkus on see, et mul on krooniline haigus, millele on kaasunud tõsine ärevushäire, nii et väga sageli on enesetunne ääretult kehv. Olen püüdnud kõik kodused toimetused alati kas või hambad ristis ära teha, samuti olen lapse jaoks iga päev olemas ja sõidutan teda trennidesse. Kurb mõelda, mida minust tagaselja arvata võidakse, võib-olla suguvõsa edukadki arvustavad ja tunnevad mehele kaasa. Näkku pole küll keegi midagi ütlema tulnud. Aga oma haigusest ma teistele rääkinud ei ole, pole just asi, mida jagama kipuks. Ma ei kujutanud noorena oma elu kaugeltki sellisena ette, omal ajal sai korralik haridus omandatud. Haigused paraku ei küsi su plaanide kohta …

Paraku on ainult naistel võimalik kõiksugu ärevushäirete, depressioonide ja muidu kehva enesetundega koju pe.setama jääda; mehed peavad tööd kahe eest edasi rügama ja seda kuni surmani, sest proual on ju krooniline ärevushäire ja tööle minna ei saa.

Puudulik lugemisoskus? Kirjutasin ju selgelt, et mul on krooniline haigus, millest tulenevalt on lisandunud ärevushäire. Koju “pe.setama” jäin ma oma kroonilise haiguse tõttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 21:14; 24.01 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen täiesti nõus, kassapidajad vaevalt käivad end tööl vaimselt teostamas. Samas need naised, kes lähevad teadlikult tööle, et üsna madalat intelligentsust nõudvatele rutiinsetele kodutöödele vahelduseks ennast ka teostada ei ole kindlasti mitte koristajad või kassapidajad. Pigem on tegemist töökohtadega, mis silmaringi avardavad ja võimaldavad ennast proovile panna.

Et nagu vaid kaks varianti ongi – nüri odavtöö ja intellektuaalne proovikivi? Ja palgad on siis ka vastavalt min ja max? Hm! Juba ainuüksi see mõttejupp on…. ebaintelligentne.

Oletame, et olen aastaid kodune olnud ja lähen siis vahelduseks rutiinsetele kodutöödele palgatööle, näiteks lasteaeda. Palk väike, aga vastutust ja sebimist palju. Või kuhugi arhiivi dokumente sorteerima. Või päästeteenistusse dispetsheriks. Mida silmaringi avardavat seal küll on? Samas pole see rutiinne kaubapiiksutamine või masinaga koridoripõrandate pesemine.

NB! Mina ei põlga ühtegi ametit. Lihtsalt ei saa aru lahterdamsest (ja üleolevast toonist teatavate ametiesindajate suunal).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.01 10:07; 23.01 04:01; 23.01 14:17; 23.01 18:05; 24.01 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kümme aastat kodune olnud. Võib-olla peetakse mind ka tagaselja laiskvorstiks, kes mehe arvel hõlbuelu elab ja tagumikku laiaks istub. Tegelikkus on see, et mul on krooniline haigus, millele on kaasunud tõsine ärevushäire, nii et väga sageli on enesetunne ääretult kehv. Olen püüdnud kõik kodused toimetused alati kas või hambad ristis ära teha, samuti olen lapse jaoks iga päev olemas ja sõidutan teda trennidesse. Kurb mõelda, mida minust tagaselja arvata võidakse, võib-olla suguvõsa edukadki arvustavad ja tunnevad mehele kaasa. Näkku pole küll keegi midagi ütlema tulnud. Aga oma haigusest ma teistele rääkinud ei ole, pole just asi, mida jagama kipuks. Ma ei kujutanud noorena oma elu kaugeltki sellisena ette, omal ajal sai korralik haridus omandatud. Haigused paraku ei küsi su plaanide kohta …

Igaks juhuks (kui sa ise ei tea), et sellise haigusega võiksid töövõimetuspensionit saada. Pisuke lisasissetulek ikka pere toeks ka sinu poolt.

Ja kes siin eelpool mainis, et meestel pole võimalik haiguse pärast tööst loobuda, siis tea, et haigused ei küsi. On ka haigeid mehi, kes tööl käia ei saa. Ära parem ärple ja ole õnnelik, kui enda ja pere tervis korras on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Logisin end spetsiaalselt sisse, et vastata.

See on alati nii koomiline lause 😀 No sorry, aga keda huvitab, milliseid ebainimlikke jõupingutusi oled teinud, et oma hindamatu arvamus edastada? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on hea kujundlik võrldlus.. Mina ka “login end spetsiaalselt sisse”, st teen asju mida on vaja teha kodus, aga seda ei väärtustata sel määral, kui mina seda tahaks.
Kõik teised kes vastavad, logivad end ka sisse. Aga ei tee sellest erilist numbrit, sest teisiti ei saagi.
“Spetsiaalne sisselogija” väärtustab oma tegevust rohkem. Mina “login” end kööki, pesumasinasse, harja külge, poodi, pliidi ette, nõudepesumasinasse jne. oskamata seda väärtustada nii, et lapsed ka seda tähtsaks peaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 16:31; 21.01 21:18; 28.01 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudes kommentaarides on jutt läinud meeste tervisele ja sellele, et mehepoolne pinge kogu pere ülalpidajana võib olla suur.

Võib-olla ise lastega kodus olles (4 a) tähtsustasin seda üle või võimendasin mõttes, aga mina küll tajusin seda. Kuigi me olime ühiselt arutanud ja mees arvas ka, et enne noorema lapse 2,5-aastaseks saamist pole mõtet teda sõime panna ja mul tööle minna, ning säästud olid olemas ka pikemaks kodusolemiseks (oleks võinud veel aastakese kodus olla) ning ilmselt oleks kulutusi koomale tõmmates ka ühe palgaga hakkama saanud, aga mõtlesin ikka väga palju sellele, et vastutus, mis naise kodus olles mehel on, võib olla tegelikult parajalt koormav.

Mees kordagi sel teemal midagi ei öelnud, elu oli korras ja rahulik, aga kuna tean, et ta on rahaasjades väga hoolikas ja mõtleb alati palju ka tulevikule (kui üks meist peaks tervise vm põhjusel sissetulekud kaotama jne), nii et kindlasti oli tal hea meel, et ma ka lastega kodus olles vahepeal erialast tööd tegin. Ja seda just selle poole pealt, et lastega kodus olles kaotab naine väärtust tööandja silmis, isegi kui tagasi samasse kohta läksin, oli nende aastatega kogu töökorralduses nii palju muutunud, et mul olid küll varasemad oskused, aga tuli väga palju kohaneda muudatustega.

Mida kauem kodus olla, seda väiksemad on hiljem võimalused tööturul. Ja tõesti, kui järsku peaks meest tabama tõsine terviserike (insult, infarkt), siis nõuab ravi ja taastumine pikka aega, siis on ju see hetk, kui naine peaks enda õlule võtma kõik selle, mida tegi enne abikaasa. Koduse elukorralduse juures peaks mõtlema ka sellistele võimalikele olukordadele ja küsima endalt, kas ma olen valmis selleks, et ühel päeval olen hoopis mina (kas ajutiselt või sellest hetkest alatiseks) see, kes peab vastutama selle eest, et arved on makstud, lastel tulevikus hariduse omandamiseks raha olemas jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 18:10; 18.01 19:29; 28.01 10:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 61 kuni 83 (kokku 83 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas minna tööle või hakata end kodusena rohkem väärtustama?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.