Esileht Kodunurk kas muldate tomateid?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: kas muldate tomateid?

Postitas:

vaatan, et tomatite ümber on muld väga kõva. kui aga kobestada proovin, siis tunduvad juured olema õige maadligi. kas kobestamine kahjustab neid või on neil piisavalt ka sügavaid juuri?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tomatite ümber kuhja st lisa varre ümber üsna kõrgelt uut pehmet mulda (kas tomatite vahelt või kompostihunnikust või mullakotist)- tomati vars kasvatab siis lisajuured.

Kui tomatit kasta tihti, kasvatabki ta ainult pinnapealsed juured,st sealt nüüd niisama kobestada ei maksa.
Sügavamale ajavad nad juured siis, kui kasvatada n ö kastmata (teha suur auk, uputada mitme ämbri veega, täita mullaga, mis märjaks kasta, istutada tomat, kasta…ja siis enam mitte kasta, vahel isegi veel multšitakse pealt).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On tal sügavamal ka, ära muretse. Aga kui tahad, kuhja pehmet mulda varre ümber.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 15:33; 14.06 01:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka uut mulda juurde pannud. Kastmisvesi uhub selle mingi aja möödudes laiali.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uue mulla panemine ongi ju muldamine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest aastat kasvatad?
Teed ikka vahet muldamisel ja kobestamisel?
Ja kas taim on närb ja kolletub või sire ja sirge?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka uut mulda juurde pannud. Kastmisvesi uhub selle mingi aja möödudes laiali.

Aga milleks see värske muld varre ümber hea on? Kui kasta hästi põhjalikult ja kord nädalas, et vesi valguks võimalikult sügavale, siis sätivad ka juured end sügavale vett otsima. Kuidas varre ümber olev värske muld kaasa aitaks? Tekivadki pinnalähedased juured, neid pole ju vaja? Pigem tõesti multš, mis ei lase veel ära auruda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tomat ei tahagi mingi vee sees liguneda. Lisajuurte abil saab ikkagi rohkem toitaineid ja tomati juured ei ole nii või naa sügavuti minevad nagu võilillejuurikas nt. Aga mulda võib juurde panna, kui kastmisvesi juured paljaks uhub jms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 15:33; 14.06 01:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk kas muldate tomateid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.