Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas nüüd peab juba tänaval vastutulijaid kartma hakkama?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Kas nüüd peab juba tänaval vastutulijaid kartma hakkama?

Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt on omikroni tüve suurenenud nakkavus tingitud sellest, et see on väliskeskkonnas stabiilsem kui koroonaviiruse varasemad variandid.

https://forte.delfi.ee/artikkel/95798951/omikroni-alamvariant-ba2-osutus-eelkaijast-kolmandiku-vorra-nakkavamaks

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa käsu peale karta oskad, lase käia.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saaks rohkem suva olla, keda või mida sinusugune nõdrameelne kardab.

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsiini peaks igaks juhuks kaasas kandma hakkama, ma arvan. Kui keegi kahtlane vastu tuleb, saab kiiresti tõhustusdoosi teha ja eemale joosta.

+10
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd pidavat paanika lõpetamiseks tühistustoose tehtama.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasja?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kartma hakkama?

Ma kardan hommikul uusi ideid lugeda, lootuskiiri nagu nad ise neid hellitavalt nimetavad.  Näiteks seesama tõendist loobumine. Enam ei tundu, et kolm on kindlam, nüüd tundub näkku panemisena.

Kui Terviseameti lehele minna, siis seal kihvtid alarühmad: on Inimestele ja on Tervishoiutöötajale. Palju õnne inimesed! teie jaoks piirangud ei tulnud selleks, et jääda. Hakka tõesti mõtlema, kas tervishoiutöötaja ongi üldse inimene, kuidas nad muidu suudavad ennast süstides teisi kaitsta ja anda inimestele seda piirangutevabadus, mida inimesed on ihkanud. Seekord siis selline jutt.  Hoiame ikka enda ja teiste tervist, midaiganes see siis ka ei tähenda. Edu meile inimestele ja teistele, no neile tervishoiutöötajatele.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kartma hakkama?

Ma kardan hommikul uusi ideid lugeda, lootuskiiri nagu nad ise neid hellitavalt nimetavad. Näiteks seesama tõendist loobumine. Enam ei tundu, et kolm on kindlam, nüüd tundub näkku panemisena.

Kui Terviseameti lehele minna, siis seal kihvtid alarühmad: on Inimestele ja on Tervishoiutöötajale. Palju õnne inimesed! teie jaoks piirangud ei tulnud selleks, et jääda. Hakka tõesti mõtlema, kas tervishoiutöötaja ongi üldse inimene, kuidas nad muidu suudavad ennast süstides teisi kaitsta ja anda inimestele seda piirangutevabadus, mida inimesed on ihkanud. Seekord siis selline jutt. Hoiame ikka enda ja teiste tervist, midaiganes see siis ka ei tähenda. Edu meile inimestele ja teistele, no neile tervishoiutöötajatele.

Hmm. Muud ei sokagi öelda. Pole ise seda lehte vaadanud.

TA mõte… nojah siis. Tegelikult võid igalt vastutulijalt saada vähemalt 10 erinevat nakkust, et sa teaksid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt on omikroni tüve suurenenud nakkavus tingitud sellest, et see on väliskeskkonnas stabiilsem kui koroonaviiruse varasemad variandid.

https://forte.delfi.ee/artikkel/95798951/omikroni-alamvariant-ba2-osutus-eelkaijast-kolmandiku-vorra-nakkavamaks

KUi kardad immuunsus kukub, nii et kindlasti väldi kõiki, kes vastutulevad. Ja mis kõige olulisem, ära sisene ruumi, kus on keegi teine olnud, sest viirus levib õhu kaudu ja ei hüppa inimeselt inimesele. Piisab 1 haige inimese viibimisest ruumis ja tundideks on nakkusoht olemas.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui enda tervis ikka täiesti metsas ei ole, suudab su keha ikka nakkustele mingisugust vastupanud ka osutada.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui enda tervis ikka täiesti metsas ei ole, suudab su keha ikka nakkustele mingisugust vastupanud ka osutada.

Õudne haigus.Viirus käitub kehas arvamatult, prognoose väga raske teha.

Kuid see suhtumine, kuidas kuupäevast-kuupäevini ühed siis vaktsineerime, eelkõige siis  selleks, et kaitsta teisi ja ennast ka, ja jumal hoidku, kuidas me tahame kaevata ja kituda teineteise peale. Kuid mingist kokkulepitud kuupäevast see ühtäkki lõpeb,  sest koalitsioon jõudis üksmeelel, siis me oleme kõik jälle rõõmsaltvõrdsed ja rõõmsaltvabad, vaktsineeritud ja vaktsineerimata, kitujad ja kitutud. Jagame kogemusi, kogume andmeid ja teeme ettevalmistusi järgmisteks kitumisteks. Kas päriselt on Eesti kontrollmeetmed olnud leebemad? ja samal ajal on viiruse leviku tõttu meditsiin pidanud suure töökoorma all ägama. Mis toimub!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas päriselt on Eesti kontrollmeetmed olnud leebemad?

Võrdlemisi leebed. Aga see nügimispass oli küll ääretult kole lüke – arvatavasti see toimis oodatust vastupidi. Selle asemel, et rohkem inimesi süstima nügida, ajas hoopis rohkem inimesi närvi.

Kas ka maskikandmist just KOHUSTUSLIKUKS vaja teha oli – ei tea. Kas ka passide kontrollimist igale eraettevõttele kohustuslikuks teha vaja oli – ei tea. Kahtlen selles. Kõik see politsei ressursside suunamine sellesse tundus tiba üleliiast – süsteemset kahju vast ei tekitanud, aga koledad näidispoomised olid küll.

Kindlasti need näidispoomised olid ka üks osa sellest, miks Reformierakond hetkel nii ebapopulaarseks langenud on.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui enda tervis ikka täiesti metsas ei ole, suudab su keha ikka nakkustele mingisugust vastupanud ka osutada.

lootma peab, tõde selgub tagantjärele tarkusena.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

…samal ajal on viiruse leviku tõttu meditsiin pidanud suure töökoorma all ägama…

Üle riigi on paarsada inimest haiglas väidetavalt koroona tõttu ja meditsiinisüsteem “ägab”. Huvitav, millises olukorras meie lugupeetud haiglajuhid ägamise lõpetavad? Mis oleks see piir, millega Eesti haiglad ilma ägamata ja määgimata toime tulevad? 100? 50? 15 koroonahaiget kogu riigis?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

…samal ajal on viiruse leviku tõttu meditsiin pidanud suure töökoorma all ägama…

Üle riigi on paarsada inimest haiglas väidetavalt koroona tõttu ja meditsiinisüsteem “ägab”. Huvitav, millises olukorras meie lugupeetud haiglajuhid ägamise lõpetavad? Mis oleks see piir, millega Eesti haiglad ilma ägamata ja määgimata toime tulevad? 100? 50? 15 koroonahaiget kogu riigis?

koroona eelsel ajal oli kogu riigis arvestuslikult kokku umbes 100 nakkushaiguste haiglaravi kohta. see oligi paljude aastate jooksul piisav. koroonanakkusega ja raske covid haigusega haiged on nüüd sellele lisaks, sest ega teised haigused, ka teised nakkushaigused,  kuhugi kadunud ei ole.

ressurss meditsiinis on aga piiratud. kui oluliselt suureneb vajadus ühes kohas, tuleb kokku tõmmata kuskil mujal.

covid haigus on eriline, sest vajab tavapärasest rohkem lisavahendeid, sealjuures ka kolmanda astme intensiivravi.

 

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

koroona eelsel ajal oli kogu riigis arvestuslikult kokku umbes 100 nakkushaiguste haiglaravi kohta. see oligi paljude aastate jooksul piisav.

Kas gripihooajal on meil ka iga-aastaselt haiglates kuni 100 nakatunut? Ei ole väga mingist ägamisest siiani kuulnud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

koroona eelsel ajal oli kogu riigis arvestuslikult kokku umbes 100 nakkushaiguste haiglaravi kohta. see oligi paljude aastate jooksul piisav.

Kas gripihooajal on meil ka iga-aastaselt haiglates kuni 100 nakatunut? Ei ole väga mingist ägamisest siiani kuulnud.

kordan, sadakond nakkushaiguse ravikohta kattis varem vajaduse. jah, sealhulgas ka gripihaigetele.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

koroona eelsel ajal oli kogu riigis arvestuslikult kokku umbes 100 nakkushaiguste haiglaravi kohta. see oligi paljude aastate jooksul piisav.

Kas gripihooajal on meil ka iga-aastaselt haiglates kuni 100 nakatunut? Ei ole väga mingist ägamisest siiani kuulnud.

kordan, sadakond nakkushaiguse ravikohta kattis varem vajaduse. jah, sealhulgas ka gripihaigetele.

Irja Lutsar näiteks ei olnud ühes oma kõnes selles nii kindel. Kas sul on toetavaid andmeid, mis su väidet kinnitavad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

koroona eelsel ajal oli kogu riigis arvestuslikult kokku umbes 100 nakkushaiguste haiglaravi kohta. see oligi paljude aastate jooksul piisav.

Kas gripihooajal on meil ka iga-aastaselt haiglates kuni 100 nakatunut? Ei ole väga mingist ägamisest siiani kuulnud.

kordan, sadakond nakkushaiguse ravikohta kattis varem vajaduse. jah, sealhulgas ka gripihaigetele.

Irja Lutsar näiteks ei olnud ühes oma kõnes selles nii kindel. Kas sul on toetavaid andmeid, mis su väidet kinnitavad?

mille kohta sa täpsemalt teada tahad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

koroona eelsel ajal oli kogu riigis arvestuslikult kokku umbes 100 nakkushaiguste haiglaravi kohta. see oligi paljude aastate jooksul piisav.

Kas gripihooajal on meil ka iga-aastaselt haiglates kuni 100 nakatunut? Ei ole väga mingist ägamisest siiani kuulnud.

kordan, sadakond nakkushaiguse ravikohta kattis varem vajaduse. jah, sealhulgas ka gripihaigetele.

Irja Lutsar näiteks ei olnud ühes oma kõnes selles nii kindel. Kas sul on toetavaid andmeid, mis su väidet kinnitavad?

mille kohta sa täpsemalt teada tahad?

Selle kohta, mida sa väidad, et meil ei ole kunagi üle 100 inimese vajanud nakkushaigusega haiglakohta

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

koroona eelsel ajal oli kogu riigis arvestuslikult kokku umbes 100 nakkushaiguste haiglaravi kohta. see oligi paljude aastate jooksul piisav.

Kas gripihooajal on meil ka iga-aastaselt haiglates kuni 100 nakatunut? Ei ole väga mingist ägamisest siiani kuulnud.

kordan, sadakond nakkushaiguse ravikohta kattis varem vajaduse. jah, sealhulgas ka gripihaigetele.

Irja Lutsar näiteks ei olnud ühes oma kõnes selles nii kindel. Kas sul on toetavaid andmeid, mis su väidet kinnitavad?

mille kohta sa täpsemalt teada tahad?

Selle kohta, mida sa väidad, et meil ei ole kunagi üle 100 inimese vajanud nakkushaigusega haiglakohta

päris nii ma muidugi ei öelnud. 😉

ütlesin “umbes sada” ja “sadakond”, märkimaks mälu järgi suurusjärku, mitte täpset numbrit.

nüüd siis täpsemalt. koroona eelõhtul, 2019 aastal oli arvestuslik aasta keskmine nakkushaiguste voodikohtade arv 115.

ajaloost ka. 2003-2012 püsis nakkushaiguste voodikohtade arv üsna stabiilselt 170-180 vahel. sealt alates on aga aasta aastalt toimunud järjekindel vähenemine, jõudes siis 2019 aastaks 115-ni.

vabandan ette, et ümardasin näitajad täisarvudeni.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen praegu omikronis ja vähemalt vaktsineerituna (mida ma olen) ei paista küll midagi kartmisväärset. Kergem kui suvaline külmetus. Mittevaktsineeritud võib-olla tõesti peavad kartma.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen praegu omikronis ja vähemalt vaktsineerituna (mida ma olen) ei paista küll midagi kartmisväärset. Kergem kui suvaline külmetus. Mittevaktsineeritud võib-olla tõesti peavad kartma.

haiglas on 220 raske covid-haigusega patsienti, neist 74% vaktsineerimata.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui enda tervis ikka täiesti metsas ei ole, suudab su keha ikka nakkustele mingisugust vastupanud ka osutada.

lootma peab, tõde selgub tagantjärele tarkusena.

Igaühe enda asi ettevaatlikult käituda, kui sisetunne seda nõuab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

koroona eelsel ajal oli kogu riigis arvestuslikult kokku umbes 100 nakkushaiguste haiglaravi kohta. see oligi paljude aastate jooksul piisav.

Kas gripihooajal on meil ka iga-aastaselt haiglates kuni 100 nakatunut? Ei ole väga mingist ägamisest siiani kuulnud.

kordan, sadakond nakkushaiguse ravikohta kattis varem vajaduse. jah, sealhulgas ka gripihaigetele.

Irja Lutsar näiteks ei olnud ühes oma kõnes selles nii kindel. Kas sul on toetavaid andmeid, mis su väidet kinnitavad?

mille kohta sa täpsemalt teada tahad?

Selle kohta, mida sa väidad, et meil ei ole kunagi üle 100 inimese vajanud nakkushaigusega haiglakohta

päris nii ma muidugi ei öelnud. ????

ütlesin “umbes sada” ja “sadakond”, märkimaks mälu järgi suurusjärku, mitte täpset numbrit.

nüüd siis täpsemalt. koroona eelõhtul, 2019 aastal oli arvestuslik aasta keskmine nakkushaiguste voodikohtade arv 115.

ajaloost ka. 2003-2012 püsis nakkushaiguste voodikohtade arv üsna stabiilselt 170-180 vahel. sealt alates on aga aasta aastalt toimunud järjekindel vähenemine, jõudes siis 2019 aastaks 115-ni.

vabandan ette, et ümardasin näitajad täisarvudeni.

Aasta keskmine ja mingid lainetipud ei ole need numbrid, mida võrdlema peaks ju.
Ning nagu isegi aru saad, on probleem mitte rohkemates haigetes vaid vähemates haiglakohtades.

Kas sa need gripiepideemiate tippaegade numbrid ka tood? Mida päriselt praeguse 200-300ga võrrelda saaks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen praegu omikronis ja vähemalt vaktsineerituna (mida ma olen) ei paista küll midagi kartmisväärset. Kergem kui suvaline külmetus. Mittevaktsineeritud võib-olla tõesti peavad kartma.

haiglas on 220 raske covid-haigusega patsienti, neist 74% vaktsineerimata.

Mine loe need ka kokku, kes on seal südame- ja veresoonkonnaprobleemidega pärast vaktsineerimist.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen praegu omikronis ja vähemalt vaktsineerituna (mida ma olen) ei paista küll midagi kartmisväärset. Kergem kui suvaline külmetus. Mittevaktsineeritud võib-olla tõesti peavad kartma.

haiglas on 220 raske covid-haigusega patsienti, neist 74% vaktsineerimata.

Mine loe need ka kokku, kes on seal südame- ja veresoonkonnaprobleemidega pärast vaktsineerimist.

Lugesin, 0.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaadake töökuulutuste lehtedele… Haiglad otsivad päris palju töötajaid…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen praegu omikronis ja vähemalt vaktsineerituna (mida ma olen) ei paista küll midagi kartmisväärset. Kergem kui suvaline külmetus. Mittevaktsineeritud võib-olla tõesti peavad kartma.

Minu tütar ka. Hullemini kui iial enne, kuigi on ka elu jooksul päris raskelt haige olnud. 2 nädalat, üsna rasked sümptomid, vahel parem, vahel halvem. 2 korda vaktsineeritud. Pole aimu ka, kust sai, on väikese lapsega kodus, käib vahel harva ainult poes, enamasti tellib. Ülejäänud pere on terve. 2 tuttavat on paari kuu jooksul juba teist korda.
Nii et jah, ega need ca 7000 päevas muidu ei teki, kui et ka  lühiajalisest kokkupuutest võib ilmselt nakatuda. Õnneks tõesti, haiglasse ei satu, aga no kodus ka haige ei taha olla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

koroona eelsel ajal oli kogu riigis arvestuslikult kokku umbes 100 nakkushaiguste haiglaravi kohta. see oligi paljude aastate jooksul piisav.

Kas gripihooajal on meil ka iga-aastaselt haiglates kuni 100 nakatunut? Ei ole väga mingist ägamisest siiani kuulnud.

kordan, sadakond nakkushaiguse ravikohta kattis varem vajaduse. jah, sealhulgas ka gripihaigetele.

Irja Lutsar näiteks ei olnud ühes oma kõnes selles nii kindel. Kas sul on toetavaid andmeid, mis su väidet kinnitavad?

mille kohta sa täpsemalt teada tahad?

Selle kohta, mida sa väidad, et meil ei ole kunagi üle 100 inimese vajanud nakkushaigusega haiglakohta

päris nii ma muidugi ei öelnud. ????

ütlesin “umbes sada” ja “sadakond”, märkimaks mälu järgi suurusjärku, mitte täpset numbrit.

nüüd siis täpsemalt. koroona eelõhtul, 2019 aastal oli arvestuslik aasta keskmine nakkushaiguste voodikohtade arv 115.

ajaloost ka. 2003-2012 püsis nakkushaiguste voodikohtade arv üsna stabiilselt 170-180 vahel. sealt alates on aga aasta aastalt toimunud järjekindel vähenemine, jõudes siis 2019 aastaks 115-ni.

vabandan ette, et ümardasin näitajad täisarvudeni.

Aasta keskmine ja mingid lainetipud ei ole need numbrid, mida võrdlema peaks ju.

Ning nagu isegi aru saad, on probleem mitte rohkemates haigetes vaid vähemates haiglakohtades.

Kas sa need gripiepideemiate tippaegade numbrid ka tood? Mida päriselt praeguse 200-300ga võrrelda saaks?

jah, ma ootan ka huviga andmeid 2021 aasta kohta.

aga kui gripihooajad sulle huvi pakuvad, siis nende kokkuvõtte on kenasti terviseameti kodulehel olemas. jõudu tööle!

aga sadade  täitmata ravikohtade hoidmine nii igaks juhuks, et ehk kunagi puhkeb epideemia, on arvatavalt väga kallis. saad ju aru, et peamine probleem on kvalifitseeritud töötajates.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas nüüd peab juba tänaval vastutulijaid kartma hakkama?