Esileht Pereelu ja suhted kas olen südametu?

Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )

Teema: kas olen südametu?

Postitas:

Kutsu ikka ema pulma. See, kas ta tuleb või ei, on tema valik. Ära võta vastutust tema valikute ja tunnete eest. Sa ei pea valima- ema või isa- see on sinu pulm ja õigus kutsuda, keda tahad. Ära ise ka kiusu aja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina arvan, et teemaalgataja käitub õigesti, ussitava ema pärast ei maksaks enda pulmi ära rikkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kutsu mõlemad pulma. See pole sinu mure kas nad tulevad või ei.
Emast on alatu aastaid hiljem oma luhtaläinud suhte pärast sinu elu rikkuda. Lapsed pole süüdi vanemate pattudes. Piisavalt palju aega on mööda läinud, et kibestumisest üle saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kutsu oma ema pulma. Ta on sinu üks vanematest, seda ei saa kuidagi muuta, see otsustati sinu eest kuskil mujal ära. Kutsu ka oma isa ja tema naine pulma (imelik oleks isa uus naine kutsumata jätta, sest nad on koos olnud oma 20 aastat, pakun, nad on pere).
Kui ema hakkab uurima, kas isa kutsusid, ütle rahulikult, et jah, kutsusin. Ta on minu isa nagu sina oled minu ema, (ja kuigi ta kunagi meie juurest ära läks, ma olen suhelnud temaga viimased 12 aastat) ma sooviksin, et mu mõlemad vanemad on sel tähtsal päeval mu kõrval.
Kui ema karjub ja süüdistab ja teeb draamat, ütle, et see on täiesti tema otsustada, kas ta tuleb pulma või jätab tulemata, et sina kutsud teda ja oleksid õnnelik, kui ta kohal oleks. Edasine on tõesti tema otsus.
Sest kui sa ei kutsu, siis esiteks: isegi aastate pärast võib halb mõelda olla, et olite emaga nii raksus, et isegi pulma sa teda ei kutsunud. Perekond jääb su perekonnaks alati ja need sidemed on tugevad, samuti süütunne on võimas tunne.
Teiseks: lugedes su ema käitumist, ei imestaks, kui ta räägiks edaspidi oma tuttavatele, et näed, tütar ei kutsunud mind isegi oma pulma, ma olen ta üksinda üles kasvatanud, mingit tänulikkust pole. Salates sujuvalt maha, et ta ise ei tahtnud tulla.
Emast. Väga paljusid naisi (ka mehi) on maha jäetud. Maailm on juba kord nii loodud, et suhted purunevad, otsitakse ennast, leitakse uusi kaaslasi, lepitakse ja andestatakse. Sa võid ju selle vastu võidelda, aga see tuleb üle elada, sest minejat kinni hoida pole mõtet.
Halvasti on siis, kui vimm oma endise abikaasa vastu kestab aastakümneid. Kas on inimese ego nii suur, et kuidagi ei suuda leppida ja andestada või ei tahetagi?
Loomulikult on kahte last üksinda kasvatada raske. Rahaline toetus oli mingil määral siiski olemas. Ka üksikemal on alati võimalus uude suhtesse astuda ja eluga edasi minna (mida antud loo naine tegigi, seda rohkem paneb imestama, kuidas suudetakse ikka vihane olla, endal juba teine elu teises riigis jne).
Vimm mürgitab vimmakandja enda ja laste elu. Laste jaoks oma isa on ikka isa (vähemalt nad tahaksid, et oleks). Kõige rohkem kannatab lõpuks vimmakandja ise.
Soovita emal psühholoogi juurde minna, tervise peale hakkab lõpuks selline vihkamine (tema enda tervise peale).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Otsustasin et ei kutsugi ema oma pulma. Ema kasvatas meid vennaga üksinda, isa läks ära teise naise juurde, kui ma olin 4. Ema isast kunagi midagi head ei rääkinud, ta oli väga kibestunud. Aga täiskasvanuna vend otsis siiski isa üles ja saime temaga ka kokku. Tal on uues peres veel 2 tütart ja 1 poeg, oleme saanud tuttavaks ja ka päris lähedaseks. Umbes 10 aastat tagasi kolis ema Soome elama ühe soome mehega ja selle aja oli isa pere meile vennaga kodu eest (olime küll mõlemad juba omaette elu peal, vend on abielus).
Nüüd on lugu aga nii et see soome mees suri ära, kelle juures ema elas, ta on tagasi Eestis ja tohutult vihane, et me isa ja tema perega läbi käime. Viimane kord kui pulmadest juttu tuli, siis ütles vihaga, et tema pulma ei tule kui \”see\” (minu isa siis)ka tuleb. Mõtlesin nüüd, et pole siis vajagi teda kutsuda. Oleks tal aeg oma ammusest kibestumisest juba üle saada.[/tsitaat]

reetur oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Minu arvates on see puhas kius ja kibestumine, mis seda naist juhib.\” SEDA NAIST? No selle lausega on ju kõik öeldud kuidas tütar emasse suhtub.

Kas isa tegi midagi selleks, et teiega kohtuda? Siin ei saa olla vastust, et \”ema ei lubanud\”. Sa tead väga hästi, et Eestis on juba ammu selline õigussüsteem, kus ainuhooldusõiguse saab üks vanem ainult siis kui teine on piltlikult öeldes \”jõhkard\”. Aga seda Sinu isa pole jah? Järelikult kunagi ta ei hoolinud teist, hoolis vaid oma uuest perest, uuest lastest. Jah, maksis raha aga kui koolis midagi halvasti läks, siis teda polnud ju lohutamas. Või oli?

Alatu hetkel käituda nii nagu ema oleks eluvaenlane. Rohkem mõistmist palun!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Minu arvates on see puhas kius ja kibestumine, mis seda naist juhib.\” SEDA NAIST? No selle lausega on ju kõik öeldud kuidas tütar emasse suhtub.

Kas isa tegi midagi selleks, et teiega kohtuda? Siin ei saa olla vastust, et \”ema ei lubanud\”. Sa tead väga hästi, et Eestis on juba ammu selline õigussüsteem, kus ainuhooldusõiguse saab üks vanem ainult siis kui teine on piltlikult öeldes \”jõhkard\”. Aga seda Sinu isa pole jah? Järelikult kunagi ta ei hoolinud teist, hoolis vaid oma uuest perest, uuest lastest. Jah, maksis raha aga kui koolis midagi halvasti läks, siis teda polnud ju lohutamas. Või oli?

Alatu hetkel käituda nii nagu ema oleks eluvaenlane. Rohkem mõistmist palun!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ehk oleks emale vaja öelda perekooli lemmiklause\” ema, vaata peeglisse, sa oled midagi kasvatuses väga mööda pannud\”

armastava ja hooliva suhtumisega ema puhul ei tuleks selline asi ju mõttesegi, et laps ema ei tahaks kutsuda pulma. ja armastav ja hooliv ema ei sea ka end esiplaanile tütre tähtsal päeval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.07 22:33; 26.07 22:46; 27.07 19:49; 27.07 19:55; 28.07 11:00; 28.07 21:01; 28.07 23:44; 31.07 12:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )


Esileht Pereelu ja suhted kas olen südametu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.