Esileht Pereelu ja suhted Kas olete rahul maaga, kus elate?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )

Teema: Kas olete rahul maaga, kus elate?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kus pangas sa siis käisid?
http://www.nordea.ee/Teenused+erakliendile/Laen+ja+Liising/Maksimaalse+laenusumma+kalkulaator/1427602.html
[/tsitaat]

kalkulaatorites nähtav pole kahjuks reaalsus, seega pole mõtet neid vananenud buumiaegseid linke siia toppida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 22:04; 19.10 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kalkulaatorites nähtav pole kahjuks reaalsus, seega pole mõtet neid vananenud buumiaegseid linke siia toppida.[/tsitaat]
nordea on oma kodulehekülge korduvalt uuendanud, seal pole midagi buumiaegset enam alles, kalulaator kaasa arvatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti Vabariik. Väga rahul. Palgad mõlemal mehega head, 4 last, targad ja tublid. Haridused võimaldaksid meil ka mujale minna ja teenida oluliselt rohkem, kuid oleme Eesti patrioodid, meile meeldib Eesti kliima ja väiksed maksud. Saame ilusti hakkama. Raha ei ole elus kõige tähtsam.
Üks asi, mis mulle Eestis väga meeldib, on, et ei ole võltsnaeratusi ja smaal talki. Kui keegi küsib, kuidas sul läheb, siis ta tõesti tahab teada, mitte ei küsi viisakusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eesti Vabariik..[/tsitaat]

teemaalgatus: Küsimus siis neile, kes elavad väljaspool Eestit

väljaspool eestit on veel üks teine eesti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 16:38; 17.10 17:07; 20.10 13:12; 24.10 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]eks siit teemast loodetaksegi halleluujat teemal – olen neeger välismaal, aga eestisse ei luba uhkus tulla.

mina pean tunnistama, et eelistaksin iga kell olla valge/mõtleva inimese töökohal eestis, omaenda keele keskkonnas kui neeger/lihttööline norras. jah, eesti-norra palku võrreldes tekib tõesti masendus, aga minu elu ainus väljund ei ole palk ega mees (ehk sõltumine pere peamisest toitjast). minul on vajalik ka eneseteotus ja rahulolu oma tööga. väga olulise osa moodustavad minu elus minu sõbrad, sugulased ja tuttavad, kellega ma ei viitsiks elu sees purssida mingit puist neljandat võõrkeelt.

see näitab lihtsalt kommenteerija piiratust, kui ta arvab, et eestis elavad pered pead-jalad koos. pigem on põhjamaades ja mujal maailmas väga levinud see, et elatakse üürikates elu lõpuni (keegi lihtsalt ei tee selleteemalist statementi, et kodu on MINU ja mitte panga oma) või siis saadakse oma elamine alles peale vanemate surma… kui vähegi suhelda kohalike soomlaste-rootslastega, siis saab väga kiirelt aimu, et see väljapoole elamine on tegelikult üürilise või samamoodi võlgu elamise elu.

ja no minu ja minu laste jaoks on ülisuur väärtus omaette see, et ma saan neid hoida viia oma tädidele, vanaemale, emale jne. mõtleme nüüd veidikene samm edasi…. mis on see, mida me vanaduses meenutame – kas laste koosveedetud aega oma vanavanematega või 2-nädalat-kodus-2-platvormil-mehe palganumbrit?[/tsitaat]
Väga kitsarinnaline kommentaar.
Juba see neeger=lihttööline ja valge=mõtlev inimene kommentaar näitab kommenteerija piiratust.
Seda fakti, et sina ei suuda võõrkeeli korralikult omandada ei maksa ka nüüd kohe kõikidele teistele inimestele laiendada.
Olgu veelkord öeldud – eesti hambaarst on mujal ka hambaarst ja mitte koristaja. Sama teiste aladega.
Igaühe jaoks ei olegi iseenesestmõistetav oma lapsi suguvõsale hoiule anda, kõigil on töö ja pere ju. Puhkuste ajal käiakse Eestis, lastel on mitu keelt suus.
Mis puutub üüritud elupinnal elamisse, siis nt. Norras elab omatud pinnal 80% inimestest. Kui soovid linki selle tõestusega, siis võin sulle selle otsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.10 21:13; 19.10 21:22; 20.10 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Väga kitsarinnaline kommentaar.
Juba see neeger=lihttööline ja valge=mõtlev inimene kommentaar näitab kommenteerija piiratust.
Seda fakti, et sina ei suuda võõrkeeli korralikult omandada ei maksa ka nüüd kohe kõikidele teistele inimestele laiendada.
Olgu veelkord öeldud – eesti hambaarst on mujal ka hambaarst ja mitte koristaja. Sama teiste aladega.
Igaühe jaoks ei olegi iseenesestmõistetav oma lapsi suguvõsale hoiule anda, kõigil on töö ja pere ju. Puhkuste ajal käiakse Eestis, lastel on mitu keelt suus.
Mis puutub üüritud elupinnal elamisse, siis nt. Norras elab omatud pinnal 80% inimestest. Kui soovid linki selle tõestusega, siis võin sulle selle otsida.[/tsitaat]

Miks kitsarinnaline?
Suurem osa lähebki ju ‘neegritööd’ tegema. Suurem osa minejaist ei adu, et vaatamata tohutule demokraatiale kasvõi paljukiidetud Rootsis-Norras, on nad ikkagi immigrantidest lihttöölised.
Aga no ‘lihtne inimene’ ei tahagi muud, kui piltlikult öeldes süüa ja peeretada.
Mina elan oma inglasest abikaasaga Eestis. Inglismaal elades ei tunneks ma end päris kodus, kuigi meeldib seal väga käia ja keelebarjääri ei ole.
Minu jaoks on oluline minu kultuuriline taustsüsteem. Ja kuniks mõlemad abikaasaga teenime Eesti keskmist palka, elame ka siin rahuldavalt.
Meie otsustasime Eesti kasuks.
Mingi muu riigi elukorraldust süvitsi tundes ei ole ka ‘seal’ kõik roosiline ja on paljutki, mis Eestis on kordades parem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 13:57; 20.10 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks kitsarinnaline?
Suurem osa lähebki ju ‘neegritööd’ tegema. Suurem osa minejaist ei adu, et vaatamata tohutule demokraatiale kasvõi paljukiidetud Rootsis-Norras, on nad ikkagi immigrantidest lihttöölised.
Aga no ‘lihtne inimene’ ei tahagi muud, kui piltlikult öeldes süüa ja peeretada.
Mina elan oma inglasest abikaasaga Eestis. Inglismaal elades ei tunneks ma end päris kodus, kuigi meeldib seal väga käia ja keelebarjääri ei ole.
Minu jaoks on oluline minu kultuuriline taustsüsteem. Ja kuniks mõlemad abikaasaga teenime Eesti keskmist palka, elame ka siin rahuldavalt.
Meie otsustasime Eesti kasuks.
Mingi muu riigi elukorraldust süvitsi tundes ei ole ka ‘seal’ kõik roosiline ja on paljutki, mis Eestis on kordades parem.[/tsitaat]

Kas inglasest abikaasa saab siin Eesti keskmist palka? Peab ikka suur armastus olema :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 23:43; 20.10 14:08; 20.10 15:23;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Norra. Rahul olen vist küll kõigega. Loodus on võrratu, palk on hea, lasteaiad nagu unistustemaa. Liikluskultuur on väga viisakas. Inimesed on avatud ja röömsameelsed.
Algul mind häiris üks kui teine asi, aga kõigega harjub ning lõpuks oled rahul sellega, mis algul häiris.[/tsitaat]
kliima on norras küll masendav, pidevalt tuul, vihm ja külm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie plaan on ka Norrasse minna. Peres mina+mees+2 last. Pelgan veidi seda laste lasteaiaga harjumist ja kuidas need esimesed kuud/poolaasta välja hakkab nägema. Samas veel rohkem kardan, et kui nüüd ei lähe, siis jäängi elu lõpuni eestisse :/

Olen elanud 2 aastat ka varem välismaal ning tõesti nagu kuninga kass, kuid toona oli minu pere veel minu isa ja ema, siis koduigatsus tappis. Nüüd aga on mul oma pere ja kui nemad kaasas on, siis igal pool võib olla kodu.

Siin eelpool räägitakse \”valgest neegrist\” kui mingist halvustavast olevusest? Huvitav miks? Kas tõesti keegi teist ei ole unistanud teha mingisugust suvalist tööd, kus ei pea vastutama ja kus saab kell 17:00 arvuti kinni klõpsata ja koju minna? Ja seejuures elab veel vägagi hästi ära? Just täpselt nii ma elada tahangi! Mul on mega siiber siin eestis kogu minu tööga kaasnevast vastutusest ja ületundidest. Tahan elada oma perele ja iseendale mitte oma tööle! Unistan lausa kuskil coffeshopis letitaga teenindaja olemisest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas inglasest abikaasa saab siin Eesti keskmist palka? Peab ikka suur armastus olema :).[/tsitaat]

Keskmise palgaga on täiesti võimalik ära elada. Aga kui töötada Eesti firmas, siis on loomulikult ka palk Eesti oma. Muide, ka sealmail ei saa kõrgharidusega humanitaarid megatasusid, kusjuures elamiskulud on suuremad.
Ma ei näe siin midagi ebanormaalset.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 13:57; 20.10 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Keskmise palgaga on täiesti võimalik ära elada. Aga kui töötada Eesti firmas, siis on loomulikult ka palk Eesti oma. Muide, ka sealmail ei saa kõrgharidusega humanitaarid megatasusid, kusjuures elamiskulud on suuremad.
Ma ei näe siin midagi ebanormaalset.[/tsitaat]

Ebanormaalne polegi see, et Eestis Eesti keskmist palka saadakse, vaid pigem see, et keegi on nõus selle palga nimel (või ütleme siis vaatamata sellele) kodumaad vahetama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 23:43; 20.10 14:08; 20.10 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siit nagu loed kyll \”kadeduseussi välja\”!!!see on sinu arvamus,et tahad eestis elada,ka teistel on oma öigus öelda,kui neile meeldib kuskil mujal elada kui eestis.
palganumbrid.need ikka suht tähtsad asjad elus ning see tööaeg.eestis ryga tööd teha ikka mitmeid tunde,perega ei jää aegagi,välismaal miinimum on 8h päev.
ise elan soomes ja juba 9aastat,on oma maja olemas(muidugi pangalaenuga),samuti ma tean ,et eestis olles oleks meil samuti oma elamine,kuid mina otsustasin omal ajal siia elama jääda.tulles lapsehoidjaks ning mulle see väike linnake väga meeldis ja siia ma ka jäin.ei olnud plaanis tulla soome,et elama jääda,kuna hotellindust öppisin tahtsin siia soome tulla just keelt öppima ning koju tallinna tagasi.aga jäi nii ,et tahtsin siia jääda,tundsin kohe,et see on minu kohake.eestilähedal ja seal köime suht tihti,samuti mu perekond-söbrad eestist siin kylas tihti meil käind.olen väga rahul!!!ja oma 3last siin synnitand.ei pursi keelt,vaid keel on selge.ja sellepärast vaeva ei pea nägema nagu siin keegi arvab,et keelt ei öpita!??!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 15:27; 20.10 15:29; 20.10 15:33; 20.10 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellised asjad on just need mida eestis näed!!!ei tea kus su silmad kyll on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 15:27; 20.10 15:29; 20.10 15:33; 20.10 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

AGA INGLISMAAL EI OLEGI ELADA NII VÄGA HEA!!!VÖRRELDES ROOTIS,NORRA JA SOOMEGA.SEAL ELAD KA NII ET PALGAPÄEVAST PALGAPÄEVANI.JA MITTE LIHTTÖÖGA.KUI ELADA LONDONIS.SINUS ON KUULDA SIIN RIDADE VAHEL VÄGAGI KADEDUST.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 15:27; 20.10 15:29; 20.10 15:33; 20.10 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

EHK TA MEES ONGI SEE INGLASEST NIGEERIA NEEGER.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 15:27; 20.10 15:29; 20.10 15:33; 20.10 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Jäägem näljaseks,\” soovitas Ilves, sest see jätab meile võimaluse, veel midagi ära teha.
Eks see soovitus peletabki võõrsile ja enamasti on isamaalastest manitsejate kõht ja rahakott täis. Sõnum selge, vaesus enamuse jaoks on ja jääb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 22:39; 20.10 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]EHK TA MEES ONGI SEE INGLASEST NIGEERIA NEEGER.[/tsitaat]Mis karjud siin, mine võta oma rohud ära!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mees on ilmselt tubli ja osav. Iga tehnohoolduse mees haldusfirmas teenib Eestis üle 1000 euro kätte – juba selle töötasuga saaks majalaenu ja jääks üle ka. Miks ikkagi inimesed kolivad jumal teab kuhu ja hakkavad nö nullist pihta? Mitte ei saa aru. Selgitage palun.[/tsitaat]

See lõik meenutab kahte artiklit:

http://majandus.delfi.ee/news/too/tooandja-tootuid-ei-meelita-ka-ule-1000-euro-suurune-palk.d?id=64986916

ning kaks päeva hiljem

http://majandus.delfi.ee/news/too/tuhandeeurost-palka-teenib-vaid-uks-tippsportlasest-kojamees.d?id=64997850

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 17:56; 22.10 18:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean yht lähedast inimest, kellele pole kunagi meeldinud elada Inglismaal esimesest päevast peale, kuid raha pärast peab ju elama nagu ta ytleb. Talle pole kunagi meeldinud elada seal, kus ta elab, pidevalt kirub seda kohta. Mõnele lihtsalt meeldib eluaeg viriseda.Eestis virises ja nyyd viriseb Inglismaal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui asusin Inglismaale elama rohkem kui 10 aastat tagasi (s.o siis tublisti enne kui Eesti sai ELi liikmeks ja piirid täielikult avanesid), oli vahe Eestiga väga suur.

Inglismaal elades võis tunda ennast rikka riigi kodanikuna ja inglased on üldiselt väljastpoolt sisserännanute vastu sõbralikud.
Tõenäoliselt asi, mis inglismaa puhul kõige rohkem köidab ongi see avatus ja tolerantsus. Samas ebameeldiv on see, et nad ei ole siiski Põhjamaa ja paljud asjad (nt. ehitised) on väga halva kvaliteediga. Suurbritannias on väga väga palju sisserännanuid ja ühiskond täielikult värvikirev igas mõttes.

Nüüd Eestis olles tuleb aga nentida, et vahe on praktiliselt täiesti kadunud – vähemalt väliselt näeb Eesti paljuski parem välja kui Inglismaa. Kui kunagi maandudes Londonis tuli tunne justkui saabuksid pommiaugust inimeste sekka, siis kohati on nüüd tunne vastupidine (hea küll, jätan kõrvale Tallinna bussiliikluse ja lennujaama taksomaffia). Eesti on teinud läbi meeletu arengu ja seda vaid sisuliselt 10 aastaga.

Võiks öelda, et iga ELi riik on siiski olemuselt väga erinev ja ilma mingi küsimuseta on Põhjamaad lihtsalt parimad, kus elada – tegemist on ju mitte Euroopa rikkamate ja arenenumate riikidega, vaid kogu maailma tippriikidega. Lõuna Euroopas on tore kliima ja hierarhiline ühiskond, aga selle ühiskonna toimine ei vasta enamasti meie põhjamaisele loogikale. Tõenäoliselt lihttöölisena seda muidugi ei näe…

Samas on ju raske teha mingit kokkuvõtet sellise foorumi baasil – inimeste maailmapilt ja silmaring üldiselt sõltuvad palju haridusest ja inimesest endast. Seega ongi tavaline, et väikese haridusega lihttöölise maailmapilt ja seega ka muljed on väga erinevad haritud spetsialisti omadest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere on elanud Prantsusmaal, Inglismaal, Belgias (igas vähemalt 6 aastat). Lühemad sutsakad Kanadas, Austrias, Usas. Järgmisel kevadel kolime Kanadasse tagasi ja esialgu tagasi ei plaanigi tulla. Ei ole osanud kuskil nuriseda ei ilma ega olude üle, oleme tegusad ja rahul:) Lihttöölised ei ole kunagi olnud, ka Eestis mitte:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees leiaks välismaal ka erialast tööd – IT vallas.
Inglismaal otsitigi tema oskustega IT arendajat. Aastapalk 45000 naela.

Aga me ei lähe 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.10 19:37; 21.10 19:53; 22.10 18:14; 23.10 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valetasin. Mitte arendaja, vaid administaator – konsulant. Riikidest oleks veel võimalik minna Taani ja Luksemburgi (ka sinna otsiti minu mehe oskustega töötajaid).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.10 19:37; 21.10 19:53; 22.10 18:14; 23.10 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Väga kitsarinnaline kommentaar.
Juba see neeger=lihttööline ja valge=mõtlev inimene kommentaar näitab kommenteerija piiratust.
Seda fakti, et sina ei suuda võõrkeeli korralikult omandada ei maksa ka nüüd kohe kõikidele teistele inimestele laiendada.
Olgu veelkord öeldud – eesti hambaarst on mujal ka hambaarst ja mitte koristaja. Sama teiste aladega.
Igaühe jaoks ei olegi iseenesestmõistetav oma lapsi suguvõsale hoiule anda, kõigil on töö ja pere ju. Puhkuste ajal käiakse Eestis, lastel on mitu keelt suus.
Mis puutub üüritud elupinnal elamisse, siis nt. Norras elab omatud pinnal 80% inimestest. Kui soovid linki selle tõestusega, siis võin sulle selle otsida.[/tsitaat]

hambaarstid ja arstid on ülimas vähemuses, enamus eestlastest lähevad põhjamaadesse siiski lihttööd tegema. tore, kui on erandeid, kes meie idaeurooplase mainet ka üleval hoiavad. enamasti aga käib ju teistpidi: üksikema (või ehitajast mehe kaootilise palga tõttu meeleheitel ema) läheb saba jalgevahel välisriiki, annab kõigepealt kõikvõimalikud toetusavaldused sisse, siis nõuab lasteaiakohta, siis saab töökoha koristajana ja siis hakkab kohalikke mehi ööklubidest otsima.

mul on endal ka mitmed tuttavad ära läinud. ka nendel on säilinud illusioon, et nende lastel on mitu keelt suus… enamasti tähendab see siiski seda, et selle 1-2 puhkuse ajal, mida eestis aastas veedetakse, räägib laps algelisi sõnu oma vanavanematega ja põhikeeltest on eesti keele oskus ikka väga kaugel. mis kellegi jaosk keeleoskust tähendab.

mina olen rohkem kursis Helsingi kinnisvaraga ja seal on küll hinnad sellised, et isegi põliselanikel on tõsiseid raskusi korterite omamisega. majad saadakse enamasti päranduste teel. ja no neid üksikuid erandeid, ulmelisi palku saavad tipp-spetsialistid peavadki saama lubada endale kinnisvara – aga millegipärast ma arvan, et 95% eestist lahkunud nende hulka ei kuulu. sellel 5%-l on aga samahästi kogu maailm taskus, vahet pole, mis riigist jutt käib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 21:32; 21.10 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

hambaarstid ja arstid on ülimas vähemuses, enamus eestlastest lähevad põhjamaadesse siiski lihttööd tegema. tore, kui on erandeid, kes meie idaeurooplase mainet ka üleval hoiavad. enamasti aga käib ju teistpidi: üksikema (või ehitajast mehe kaootilise palga tõttu meeleheitel ema) läheb saba jalgevahel välisriiki, annab kõigepealt kõikvõimalikud toetusavaldused sisse, siis nõuab lasteaiakohta, siis saab töökoha koristajana ja siis hakkab kohalikke mehi ööklubidest otsima. [/tsitaat]

Kui sinu tutvusringkonnas on sellised inimesed, siis ei maksa sellest kohe teha suuri üldistusi. Kui sul arvulisi andmeid väljarändajate hariduse ja ametite kohta pole, siis ma siiski julgeks kahelda, kas nad ikka kõik NII luuserid on. Ja mis sul ehitajate vastu on? Miks peab viltu vaatama korralikule kutseharidusega ehitajale, kes tahab korralikku palka saada ja kolib Soome, võttes kaasa naise ja lapsed? Arstide väljaränne Eestist on aga juba nii massiline (tervete kursuste kaupa õpitakse TÜ arstiteaduskonnas soome keelt), et tekitab lausa üleriigilisi (üle-Eesti-riigilisi) probleeme. Kindlasti on välismaale läinud ka nii mõnigi vaene üksikema, et oma lapsele/lastele normaalset äraelamist võimaldada.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
mul on endal ka mitmed tuttavad ära läinud. ka nendel on säilinud illusioon, et nende lastel on mitu keelt suus… enamasti tähendab see siiski seda, et selle 1-2 puhkuse ajal, mida eestis aastas veedetakse, räägib laps algelisi sõnu oma vanavanematega ja põhikeeltest on eesti keele oskus ikka väga kaugel. mis kellegi jaosk keeleoskust tähendab.

[/tsitaat]

Jälle julgeks kahelda. Välismaal on olemas näiteks Euroopa koolid, kus võimaldatakse teiste hulgas ka eesti lastele emakeele tunde. Nn pühapäevakooli stiilis eesti koole on loodud Soomes, Rootsis, Iirimaal ja mujalgi. Helsinkis vist avati hiljuti lausa eesti lasteaed? Tänapäeval on olemas skype, on võimalus endale Eestist sageli külalisi kutsuda, mitmel pool on suured eestlaste kogukonnad, kus on palju ühistegevust ja suheldakse omavahel (st eesti lapsed suhtlevad teiste eesti lastega). On skype. Mina ei oleks nii pessimistlik välismaal elavate eesti laste keele suhtes. Usun, et suur osa neist kasvavad kaks(või kolm-)keelseteks.
Kui üks vanematest on mitte-eestlane, siis on muidugi veidi keerulisem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen rahul maaga, kus elan. Ja olen ka tuline Eesti patrioot.
Elan ¦otimaal. Võimalik, et pärast 2014 referendumi koguni iseseisvas riigis, aga hetkel siiski Suur-Britannias. Mõnus ja hubane riik, vaid viis miljoni elanikku. Ruumi on. Loodus on ilus. Ilm mitte eriti. Suvi oli lausa spuuki. Juuni-Juuli olid nii hallid, vihmased, udused, et tunne tekkis, nagu elaks mingis Hitchcocki maailmas. Siia kunagi kolides oli küll tunne,kui oleks ajas tagasi rännanud. Elektrit saad siis, kui pistad pilusse münte, kaks kraani, interentipank on nagu kosmoselennu unistus. Aga viie viimase aastaga on siin kõik nii kiiresti uuenenud, et suurt vahet enam Eestiga ei näegi. Kuigi Eesti e-riik on väga mugav. Jah, kohanemist on nõudnud. Aga eks kohaneda tuleks ka siis, kui koliks Võrust Tallinna.

Eesti elust-olust huvitun jätkuvalt. Loen uudiseid, vaatan saateid, tuuseldan eesti foorumites. Elan kaasa. Kuigi mulle tuleb siia valijakaart, ei ole ma aga siiski kordagi valimas käinud, sest ma tunnen, et mul pole nagu õigust otsustada, kes on president Eestis või parlament. Aga debatte olen alati hoolega jälginud.

Mis puutub mu vanemate pensionisse, siis minu ema käib jätkuvalt tööl, kuigi ta on juba 75. Maksab makse ja on ärgas proua. Jutu peale, et jäägu koju, ma võin talle ise see paarsada eurot anda, saadab ta mu kukele. Ta surevat igavusest ära, kui peaks koju jääma. Ja et ta mõni aasta tagasi jättis ka suitsetamise maha, on ta nüüd tõeline traktor ja muudkui künnab. Abikaasa ema me siiski toetame lisaks, kuigi ka tema käib poole kohaga kojamehena toimetamas.

Lapsed on meil kakskeelsed. Ma ei ütle, et nende keel perfektne on, aga ma olen õpetanud neid ka eestikeelseid raamatuid lugema. Pikad liitsõnad vaid tekitavad raskusi. Nas on toredad lapsed ja peavad end eestlasteks. Poeg tuleb kunagi kindlasti ka Eestisse ajateenistusse ja katsugu ta mul vaid kobiseda.

Siia tulles alustasin ma kõige madalamalt positsioonilt, kuigi Eestis oli mul soe ja tubane ja prestii¸ne töökoht. Rapsisin tehases töötada. Aga samal ajal läksin õppima, arenesin edasi, sain parema töökoha samal erialal, mis oli mul Eestis, olen töökohal ametiredelil tõusnud. Kõik see on andnud kogemusi ja head võrdlusmomenti.

Ja ma olen uhke oma rahvuse üle. Ma võin vabalt lipukesega lehvitada ning kohalikud peavad seda normaalseks. Nemad on ka oma rahvuse üle uhked. Seda uhkust pigem hinnatakse. Meie sarnane ajalugu, olla suurema riigi võimu all, on pannud meid üksteist mõistma. Vastuolu ei ole. Ja seetõttu ei saa ma ka päris hästi aru, miks teistel mujal elavatel eestlastel see vastuolu tekib. Kui pidada lugu maast, kus elad, ja pead lugu endast ning oma päritolust, siis võetakse sind ju võrdse partnerina.

Kas ma tulen Eestisse tagasi? Ma arvan küll. Siis, kui lapsed koolitatud ja suured. Läinud omakorda ilma peale rändama – õppima ja kogemusi omandama. Ma olen siis veel jätkuvalt noor, hilistes neljakümnendates, varastes viiekümnendates ja küllap on mul täiesti koht olemas Eestis ja võin oma teadmisi ning kogemusi kodus rakendada.

Siis ootan oma ilmakodanikest lapselapsi oma Eesti maakoju koolivaheaegadeks ja õpetan neile, kuidas mustikas metsas maitseb ja kuidas kukeseenesousti teha. Kuidas meisterdada talvel lumememme ja panna tihastele pekki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu mees leiaks välismaal ka erialast tööd – IT vallas.
Inglismaal otsitigi tema oskustega IT arendajat. Aastapalk 45000 naela.

Aga me ei lähe 🙂 [/tsitaat]

Ma tean üsna mitut IT meest, kes läheks küll, aga jääb minemata, kuna naine paneb pidurit. Tegelikult kahju kui üks pool tahaks minna, silmaringi avardada ja muud head ka sekka, aga teine pool paneb pidurit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 15:06; 22.10 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina siis see IT mehe naine.
Mina ei pane pidurit. Aga mu mehest pole ka minejat. Ühesõnaga, sobib meile elu siin ja praegu küll 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.10 19:37; 21.10 19:53; 22.10 18:14; 23.10 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina siis see IT mehe naine.
Mina ei pane pidurit. Aga mu mehest pole ka minejat. Ühesõnaga, sobib meile elu siin ja praegu küll :)[/tsitaat]

Kui ta Eestis teenib 30 000¤+, siis muidugi ei ole mõtet ära minna, muudel juhtudel on kaks lammast kokku sattunud. 45k teenib muidugi ka selline keskmine IT lammas, asjaga kursis olev isik teenib siiski 100k+.

Suurbritannia miinimum ehk 1200¤ paneb asjad paika.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 17:56; 22.10 18:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma tean üsna mitut IT meest, kes läheks küll, aga jääb minemata, kuna naine paneb pidurit. Tegelikult kahju kui üks pool tahaks minna, silmaringi avardada ja muud head ka sekka, aga teine pool paneb pidurit. [/tsitaat]

Teisel poolel pole ehk seal nii head töökohta? Äkki peaks hoopis koduseks jääma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas olete rahul maaga, kus elate?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.