Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas on kerge leida tasuvam töö

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 77 )

Teema: Kas on kerge leida tasuvam töö

Postitas:

Väga andekas trollimise teema, pane edasi!

Eestis  ei õpetata kuskil näiteks tšehhi, poola, sloveenia, slovaki, ungari keelt. Need on kõrgepalgalised maad jeeee!

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa magades ikka hoiad suu lahti? Et järsku jookseb hiir suhu?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu küsimus ongi, et millises Euroopa Liidu riigis on soodsamad tingimused minna näiteks riigikeele kursustele. Eestis  ei õpetata kuskil näiteks tšehhi, poola, sloveenia, slovaki, ungari keelt.

Pane mõni tšehhikeelne raamat padja all. Keeleoskus tuleb nagu mühinal.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel teenin kuus ca 3000 bruto (valdkond finantssektor) ja raske on hakkama saada. Tööl ei ole palgatõusu lootust. Viimasest töökohavahetusest, kus võitsin palgaga on möödas paar aastat. Praegu on mul kaks valikut, kas leida parem töö või kui olukord läheb halvemaks kolida mõnda teise riiki.

Kel on haridus majanduses ja töötavad finantsvaldkonnas, kui kerge on leida Tallinnas normaalse palgaga töö, mille puhul teenib vähemalt 4000 bruto? Ma ei taha hakata massiliselt kandideerima, kuna Eesti on nii väike ja see jõuab varsti tööandjani.

Samas teise riiki kolimisel on keeletakistus. Oskate jagada nõuandeid, kuhu on kergem siit kolida. Kuna mul lapsi ei ole ega ole ka soov neid kunagi saada, siis vähemalt selles osas on lihtsam.

Kas firmaomanikust issil sai lõpuks su laisklemisest kõrini ja kupatas su iseseisva elu peale?

Muul viisil pole ju võimalik, et nii padulaisk inimene 3000 palka teenis.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu esimene mõistlik ja sisuline kommentaar, mitte lihtsalt valimatu sopa loopimine. Hiljutise inflatsiooni tingimustest on väga raske hakkama saada ca 2300 neto palgaga. Elan üürikorteris, mille makse on üsna mõistlik, vastasel juhul oleks olukord täitsa võimatu.

Eks ma olengi ju mõistlik mees ja olen kursis sellega, millise palgaga saab normaalselt ära elada.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hiljutise inflatsiooni tingimustest on väga raske hakkama saada ca 2300 neto palgaga. Elan üürikorteris, mille makse on üsna mõistlik, vastasel juhul oleks olukord täitsa võimatu. Kuna olen pikemalt plaaninud Eestist ära minna ja laenumaksed on niipalju kallinenud, siis ei ole omale korterit soetanud. Kuna varsti võib suurem sõda Baltikumis tulla, siis idapiiri äärde kinnisvara hinge hinnaga osta ei ole mõistlik. Autot mul ei ole ja mingeid laene, liisinguid kaelas ei ole. Ainus ülalpeetav on mul üks koduloom. Ja ikka ei saa hakkama.

 

Kuhu sa siis topid selle ülejääva 1700 eurot, mis sul üürist ja kommunaalkuludest üle jääb? Ok, toit 300. 1400 euroga ei saa hakkama? Uskumatu. Ei aita see lisa bruto 1000 sind ka, kui ikka inimesel pole finantsoskust, siis pole. Ei ole võimalik, et töötad sellises valdkonnas.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hiljutise inflatsiooni tingimustest on väga raske hakkama saada ca 2300 neto palgaga. Elan üürikorteris, mille makse on üsna mõistlik, vastasel juhul oleks olukord täitsa võimatu. Kuna olen pikemalt plaaninud Eestist ära minna ja laenumaksed on niipalju kallinenud, siis ei ole omale korterit soetanud. Kuna varsti võib suurem sõda Baltikumis tulla, siis idapiiri äärde kinnisvara hinge hinnaga osta ei ole mõistlik. Autot mul ei ole ja mingeid laene, liisinguid kaelas ei ole. Ainus ülalpeetav on mul üks koduloom. Ja ikka ei saa hakkama.

Ok, pane siia oma konto ühe kuu väljavõte ja vaatame järgi, kuidas sa saaksid iga kuu 1000 kõrvale panna. Arvestades tsitaadis toodud kuluartiklite puudumist peaks see olema võimalik.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õpid juurde, saad palka juurde. Minu tiimis on inimesi kes saab 4. tehnilised oskused on salasõna.
olen finantsis ja teenin sama palju ning imestan miks ots-otsaga kokku ei peaks tulema. kõigil on kodulaen ja auto, see pole mingi uudis. selle palga kõrvalt peaks minimaalselt suutma 3 samba jagu säästa, tegelikult rohkemgi.

kodulaen 1000

auto 500

toit 200-300 (tee ise süüa!)

100-200 kommunaalid

300-500 säästudeks ja kulutamiseks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see 3000 bruto ka nüüd pealinnas elades teab mis suur raha ei ole. Maksad korteri pangalaenu, Audi liisingut, käid toidupoes ja ongi kuu lõpus raha peaaegu otsas. Uut töökohta soovitada ei oska, teise riiki elama asuda ma ei soovita.

Nagu esimene mõistlik ja sisuline kommentaar, mitte lihtsalt valimatu sopa loopimine.

Hiljutise inflatsiooni tingimustest on väga raske hakkama saada ca 2300 neto palgaga. Elan üürikorteris, mille makse on üsna mõistlik, vastasel juhul oleks olukord täitsa võimatu. Kuna olen pikemalt plaaninud Eestist ära minna ja laenumaksed on niipalju kallinenud, siis ei ole omale korterit soetanud. Kuna varsti võib suurem sõda Baltikumis tulla, siis idapiiri äärde kinnisvara hinge hinnaga osta ei ole mõistlik. Autot mul ei ole ja mingeid laene, liisinguid kaelas ei ole. Ainus ülalpeetav on mul üks koduloom. Ja ikka ei saa hakkama.

alles nüüd lugesin. pane kulud kirja.

peale üüri-kommunaale ja toitu peaks sul üle jääma 1000 eurot, mida saad jaotada lemmiklooma säästude ja kulutuste vahel.

kui on mõistlik üürikorter, on kulud veel 400 madalamad kui mu eelmises kommentaaris. autot pole veel -300, natuke mingile transpordile ikka kulub.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õpid juurde, saad palka juurde. Minu tiimis on inimesi kes saab 4. tehnilised oskused on salasõna.

olen finantsis ja teenin sama palju ning imestan miks ots-otsaga kokku ei peaks tulema. kõigil on kodulaen ja auto, see pole mingi uudis. selle palga kõrvalt peaks minimaalselt suutma 3 samba jagu säästa, tegelikult rohkemgi.

kodulaen 1000

auto 500

toit 200-300 (tee ise süüa!)

100-200 kommunaalid

300-500 säästudeks ja kulutamiseks.

Teemaalgataja kirjutas, et tal pole ju ei autot ega kodulaenugi, millest sa räägid siin.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei oska keeli, vaevalt Eestiski juhitasandile küündid, kus 4-5 tuhat on reaalne. Ma arvan, teenid niigi hästi…

Tegelikult on see ka spetsialistitasandi palk, aga see spetsialist peab samuti keeli oskama. Teemaalgataja profiiliga võiks näiteks mõelda andmeanalüütiku tööle. Python, Perl, C/C++, R, SQL, Java võiks siis olla need keeled, mida valdama peaks. Pythonist ja SQList soovitaks alustada.

Andmeanalüütikul ei ole Perli, C/C++ ega Javaga mitte midagi pihta hakata. SQL on miinimum ja R/Python on juba kõrgem pilotaaž.

Ega need R-i mitte valdavad analüütikud saa ka üle 3000 euro palka. Küsitav on, kas niigi palju saab (pigem ei saa).

Teemaalgataja soovib palgataset, mis ei ole enam lihtsalt spetsialisti tase meie riigis, olgu või Tallinnas. Juhid saavad jah 4000 ja rohkem. Ka osakonnajuhataja suures asutuses võib saada 4000 bruto. Aga spetsialistina sellist palka teenivad vaid väga vähesed ja see eeldab  vähelevinud aga nõutud erioskuseid. ITs võib jah sellist palka saada (mitte reaprogrammeerija/arendaja).  Finantsvaldkonnas pole ka palkadel viga, aga 3000 brutos on selline, et kui hästi läheb, saad 10% lisaks. Kuid hetkel on ajastus halb, majanduslanguses head palgatõusu saada on eriti keeruline.

Teemaalgajata võiks oma finantsteadmistega näiteks investeerimisega tegeleda ja sellega mingi lisateenistuse saada. Või saaks teha oma ettevõtte, et koolitusi, konsultatsioone või muud sellist pakkuda?
Päris asjalik soovitus oli ka, et kui praegune eluase on ülejõukäiva laenuga ostetud, siis võib selle välja üürida (kui õnnestub üürida summa eest, mis laenumakse katab) ja ise odavamasse kolida (näiteks mõneks aastaks).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alusta oma teekonda siit (see on tasuta): https://ellu.keskraamatukogu.ee/book/9789949217359/finantsaabits-rahaasjade-korraldamise-kasiraamat

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris asjalik soovitus oli ka, et kui praegune eluase on ülejõukäiva laenuga ostetud, siis võib selle välja üürida (kui õnnestub üürida summa eest, mis laenumakse katab) ja ise odavamasse kolida (näiteks mõneks aastaks).

Eriti asjalik soovitus pole, kui teemaalgataja on mitmeid kordi kirjutanud, et ta üürib korterit ja eluasemelaenu pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis  ei õpetata kuskil näiteks tšehhi, poola, sloveenia, slovaki, ungari keelt.

Kolm sekundit kulus selle leidmiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on mõistlik üürikorter, on kulud veel 400 madalamad kui mu eelmises kommentaaris

Aga mis hinnaskaalasse jääb linna mõistes  mõistlik  üürikorter?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis hinnaskaalasse jääb linna mõistes  mõistlik  üürikorter?

400 pluss kommunaalid oleks ühele inimesele mõistlik.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on mõistlik üürikorter, on kulud veel 400 madalamad kui mu eelmises kommentaaris

Aga mis hinnaskaalasse jääb linna mõistes mõistlik üürikorter?

Sõltub ju linnast. London, Barcelona, Tallinn, Narva? Linnad kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis hinnaskaalasse jääb linna mõistes mõistlik üürikorter?

400 pluss kommunaalid oleks ühele inimesele mõistlik.

Tallinnas selline väga raskelt leitav. 480-550 on pisike kehva seisukorraga korter mägedel.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas selline väga raskelt leitav. 480-550 on pisike kehva seisukorraga korter mägedel.

Ammu juba mitte. Turg on täiesti alla kukkunud. 2-toalised mägede korterid keskmiselt 400.-

Kalamajas elatavas seisukorras 3-ne nägin isegi 350.-

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel teenin kuus ca 3000 bruto (valdkond finantssektor) ja raske on hakkama saada. Tööl ei ole palgatõusu lootust. Viimasest töökohavahetusest, kus võitsin palgaga on möödas paar aastat. Praegu on mul kaks valikut, kas leida parem töö või kui olukord läheb halvemaks kolida mõnda teise riiki. Kel on haridus majanduses ja töötavad finantsvaldkonnas, kui kerge on leida Tallinnas normaalse palgaga töö, mille puhul teenib vähemalt 4000 bruto? Ma ei taha hakata massiliselt kandideerima, kuna Eesti on nii väike ja see jõuab varsti tööandjani. Samas teise riiki kolimisel on keeletakistus. Oskate jagada nõuandeid, kuhu on kergem siit kolida. Kuna mul lapsi ei ole ega ole ka soov neid kunagi saada, siis vähemalt selles osas on lihtsam.

Tallinnas on finantssektoris kindlasti võimalik leida töö, kus teenid vähemalt 4000 bruto. Selleks võiksid uurida erinevaid tööportaale ja kontakteeruda ka otse ettevõtetega, et välja selgitada võimalikke tööpakkumisi. Samuti võiksid kaaluda võimalust võtta ühendust personaliagentuuridega, kes võivad sulle sobivaid tööpakkumisi vahendada.

 

Kui kaalud teise riiki kolimist, siis võiksid keskenduda riikidele, kus on palju rahvusvahelisi ettevõtteid ja kus on suhteliselt lihtne leida tööd finantsvaldkonnas. Näiteks paljud inimesed leiavad tööd Londonis, Frankfurtis, Zürichis või Stockholmis. Keeletakistust saad vähendada, õppides enne kolimist ära vastava riigi keele või vähemalt inglise keele, mis on enamasti rahvusvahelises äris kasutatav keel.

 

Ära karda proovida erinevaid võimalusi ja võta julgelt ühendust erinevate ettevõtetega, et leida endale sobivam töö. Edu sulle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris raske on leida, 3000 on juba isegi hea palk. Rohkem teenivad suurte firmade finantsjuhid, pankade analüütikud, aga sinna suva kandideerimisega on raske saada, ikka pigem tutvuste jne kaudu saab. Neid, kes arvutada oskavad, on palju, aga keda võetakse suurfirma juhtkonna hulka, neid nii väga palju pole.

 

 

Kui sa oled hea matemaatik ja sul on ka muid oskusi nagu näiteks analüütiline mõtlemine, probleemide lahendamise oskus ja hea suhtlemisoskus, siis võid proovida kandideerida finantsjuhi või analüütiku ametikohale. Samuti võid kaaluda erinevaid täiendkoolitusi või diplomiprogramme, et oma teadmisi ja oskusi veelgi täiendada.

 

Lisaks võid kaaluda ka karjääri arengut teistes valdkondades, kus saad oma arvutamisoskusi ja analüütilist mõtlemist rakendada, näiteks andmeteaduse valdkonnas või majandusanalüütikuna. Võimalusi on palju, oluline on leida see valdkond, mis sind tõeliselt huvitab ja kus sa saad oma oskusi parimal viisil rakendada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lapsel ka majandusharidus ja läks kohe peale ülikooli lõpetamist koos abikaasaga teise riiki (EU)  elama, abikaasal sai seal töö. Eestis piirdus tema töötamine õpingute kõrvalt poole kohaga tööl käimisega. Keeleoskus oli tal minnes A2, praegu vist B1. Kandideerib, mõnikord jõuab ka teise vooru, aga alati öeldakse takistuseks keeleoskus (ilmselt ka erialase töö kogemus on väike, selles on teemaalgatajal tõenäoliselt eelis). Nüüd kandideerib juba lihttööle, aga ikka tuuakse ettekäändeks keeleoskus. Rahaliselt nad saavad hakkama, kuigi peavad kahe peale umbes teemaalgataja suuruse palgaga toime tulema, aga ta tahaks ka erialaselt töötada. Eks näis mis nad otsustavad, kas õnnestub lapsel ka jalg ukse vahele saada, jätkavad samamoodi või tulevad mõlemad tagasi. Eestis teeniksid nad kahe peale ilmselt kokku rohkem kui üks välismaal ja üüri peale ei peaks ka kulutama, mis praegu teeb rohkme kui poole sissetulekust. Noored inimesed, lapsi veel pole, paras aeg natuke ringi vaadata maailmas.

Kahju kuulda, et keeleoskus on olnud takistuseks erialasele tööle saamisel välismaal. On tähtis, et lapsel oleks võimalus oma erialast karjääri jätkata ja areneda. Samas on arusaadav, et keeleoskus võib olla oluline kriteerium paljudes töökohtades.

 

Tundub, et perekond on rahaliselt stabiilne, kuigi elamine välismaal võib olla kulukam kui Eestis. Lõpliku otsuse peaksid nemad ise tegema, kaaludes eeliseid ja puuduseid igas võimalikus variandis. See võib olla keeruline otsus, aga lõpuks on oluline leida lahendus, mis teeb neid õnnelikuks ja rahulikuks.

 

Kui tagasitulek Eestisse tundub atraktiivne variant, siis võivad nad kaaluda ka võimalusi oma erialast tööd kodumaal leida. Eestis on üha rohkem rahvusvahelisi ettevõtteid, kus võib olla võimalusi kasutada oma majandusharidust ja kogemust.

 

Oluline on hoida positiivset suhtumist ja uskuda, et õige võimalus ja töökoht leiavad tee nendeni õigel ajal. Edu ja jõudu kõikidele nende otsuste tegemisel!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkab jälle pihta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on mõistlik üürikorter, on kulud veel 400 madalamad kui mu eelmises kommentaaris

Aga mis hinnaskaalasse jääb linna mõistes mõistlik üürikorter?

Millise linna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas selline väga raskelt leitav. 480-550 on pisike kehva seisukorraga korter mägedel.

Ammu juba mitte. Turg on täiesti alla kukkunud. 2-toalised mägede korterid keskmiselt 400.-

Kalamajas elatavas seisukorras 3-ne nägin isegi 350.-

Kust selline info? Mina ei kurda, pigem üürikatel ülepakkumine ja tunduvalt kõrgemalt tasemelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas selline väga raskelt leitav. 480-550 on pisike kehva seisukorraga korter mägedel.

Ammu juba mitte. Turg on täiesti alla kukkunud. 2-toalised mägede korterid keskmiselt 400.-

Kalamajas elatavas seisukorras 3-ne nägin isegi 350.-

Kust selline info? Mina ei kurda, pigem üürikatel ülepakkumine ja tunduvalt kõrgemalt tasemelt.

Sirvi kv.ee. Kortereid turul liiga palju, uusarendused, mida ei osteta, on samuti üüriturule lükatud. Pakkumist liiga palju, seega hinnad kukkunud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas selline väga raskelt leitav. 480-550 on pisike kehva seisukorraga korter mägedel.

Ammu juba mitte. Turg on täiesti alla kukkunud. 2-toalised mägede korterid keskmiselt 400.-

Kalamajas elatavas seisukorras 3-ne nägin isegi 350.-

Kust selline info? Mina ei kurda, pigem üürikatel ülepakkumine ja tunduvalt kõrgemalt tasemelt.

Sirvi kv.ee. Kortereid turul liiga palju, uusarendused, mida ei osteta, on samuti üüriturule lükatud. Pakkumist liiga palju, seega hinnad kukkunud.

Ma ei pea midagi sirvima, ma ju tean, mis hinnaga minu korterid välja antud on. Alles eelmine nädal tegin kaks lepingut. Hinnatase pole langenud.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas selline väga raskelt leitav. 480-550 on pisike kehva seisukorraga korter mägedel.

Ammu juba mitte. Turg on täiesti alla kukkunud. 2-toalised mägede korterid keskmiselt 400.-

Kalamajas elatavas seisukorras 3-ne nägin isegi 350.-

Kust selline info? Mina ei kurda, pigem üürikatel ülepakkumine ja tunduvalt kõrgemalt tasemelt.

Sirvi kv.ee. Kortereid turul liiga palju, uusarendused, mida ei osteta, on samuti üüriturule lükatud. Pakkumist liiga palju, seega hinnad kukkunud.

Ma ei pea midagi sirvima, ma ju tean, mis hinnaga minu korterid välja antud on. Alles eelmine nädal tegin kaks lepingut. Hinnatase pole langenud.

Ehk eelmised lahkusid ja korraga kahest korterist. Ehk leidub soodamaid pakkumisi küllaga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei pea midagi sirvima, ma ju tean, mis hinnaga minu korterid välja antud on. Alles eelmine nädal tegin kaks lepingut. Hinnatase pole langenud.

Ega needki sul kauaks jää.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk eelmised lahkusid ja korraga kahest korterist.

Ma parandan. Saskia2 on perekooli üks miljonäriproua, kelle üks tegevusalasid on oma arvukate korterite välja üürimine. Eelmine nädal tegi ta uute üürnikega kaks uut lepingut ja hinda alla ei lasknud. Seda ta tahtis ilmselt öelda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 77 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas on kerge leida tasuvam töö