Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas Oscar = kuklavoldi uuring + veri?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kas Oscar = kuklavoldi uuring + veri?

Postitas:

Olen esmakordselt rase, 8 nädalat. Aeg edasi mõelda. Tuttav soovitas kindlasti Oscarit tavalisele kuklavoldi uuringule ja vereproovile, olevat palju põhjalikum. Samas tean, et see teema on varemgi kirgi kütnud, mõnede meelest on asjatu aja-, raha- ja energiakulu, kuna kohustuslik KV ja veretest pidavat näitama täpselt samu asju. Mis siis ikkagi õige on?! Ja mõni ütleb üldse, et Šoisi test põhjalikum kui TÜK-is, mis on minu kodulinnale kõige lähem koht Oscari tegemiseks. Seal on tasu on ca 70-80 eurot ja peaksin töölt vaba päeva võtma, samal päeval antakse nii veri + UH, poole päevaga saab kõik tehtud ja vastsued. See väike vaev on muidugi väheoluline, kui see asjalikum uuring. Targemad, vastake!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 14:07; 01.02 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oscar on kohustuslik, arst annab saatekirja ja on tasuta. Mida siin üldse mõelda..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 14:11; 01.02 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vb suurlinnas, siin küll mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 14:07; 01.02 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ela ise ka suurlinnas. Arst annab saatekirja “suurlinna” ja kõik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 14:11; 01.02 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohustuslik see kyll pole, igasugustest väärarengute ja haiguste skriiningutest on v6imalik keelduda, kui ei soovi osaleda. Aga iga haigla peaks t6esti pakkuma seda varianti, st see on ette nähtud, kui rase seda soovib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ükski ultraheli ei ole ega saakski olla kohustuslik.

Oscar uuring on põhjalikum kui kv. Olen mõlema rasedusega teinud nii riikliku kv kui erahaigla Oscar uuringu. Võrrelda ei kannata.

Tänapäeval tehakse suuremates haiglates ka juba Oscarit, mitte kv’d.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ÄE ütles selle kohta oscar test. 10ndal nädalal lähen analüüse andma ja 12 nädalal UH. ITK-s.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TÜKis tehakse oscar nüüd tavalise KV asemel ja tasuta. Ma kahjuks ei mäleta, kui põhjalik varasem KV uuring oli, aga TÜK oscar testil ja Šoisi juures tehtaval on kindlasti vahe. Esimeses saad tulemused 1 lk ja Šoisilt 3 lk erinevaid näitajaid. Samas kui sul pole kõrgendatud riski ühegi kontrollitava näitaja suhtes, siis võid rahulikult ka riiklikus käia. Peamised asjad saad ikka ilusti teada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 22:29; 08.02 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just tegin jaanuari keskel TÜK-is oscari. Ämmakas nimetaski seda nii, kuigi varem oli ka minu meelest neil uuringutel vahe ja kv polnud nii põhjalik. Kuna ta mainis, et tuleb oscar-test, siis ma rohkem ei kûsinud ka, kuna ju tehakse siis see täpsem uuring. Öeldi ja vaadati igasugu näitajaid ning tulemuste põhjal arvutati vastavad riskinäitajad, õnneks midagi välja ei tulnud ja täiendavatele uuringutele ei saadetud.
AGA – esimese lapsega olin arvel Fertilitases ja sealse oscariga oli vahe nagu öö ja päev, absoluutselt ei anna võrrelda. Ferdis räägiti vähemalt 20 min erinevaid näitajaid lahti, näidati, selgitati, vastati küsimustele, anti 3 pilti ja näitajate väljaprint kaasa jne. Nüüd TÜKis sain peaaegu sõimata, kui julgesin midagi küsida. Max 15 minutiga olime kabinetist väljas ja mees oli täiesti šokeeritud sellisest “klienditeenindusest”. Õnneks teine laps ja kõik korra kogetud ning kõige olulisem, et kõik hästi. Esimese lapsega oli aga see Ferdi kogemus ikka super!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tea, kas KV uuring ja oscar on samad,sest olen esmarase ja kogemused puuduvad. Oma 12 nädala uuringu tegin Tallinnas Ravi tänaval ja uh-le kulus aega umbes 50 minutit. Arst rääkis näitajatest ja vastas mehe ja minu küsimustele. Näitajatest rääkis siis kui UH-d tegi kui ka siis, kui tulemusi dokumenteeris. Ma ei saa küll öelda, et kehv kvaliteet oleks olnud. 2 pilti saime kaasa ka. Ilmselt loeb palju ka arstist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tehtud TÜKis OSCAR test, eelmise kahega nimetati sarnast uuringut KV-uuringuks. Oscar on põhjalikum.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 16:13; 08.02 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TÜKis tehakse oscar nüüd tavalise KV asemel ja tasuta. Ma kahjuks ei mäleta, kui põhjalik varasem KV uuring oli, aga TÜK oscar testil ja Šoisi juures tehtaval on kindlasti vahe. Esimeses saad tulemused 1 lk ja Šoisilt 3 lk erinevaid näitajaid. Samas kui sul pole kõrgendatud riski ühegi kontrollitava näitaja suhtes, siis võid rahulikult ka riiklikus käia. Peamised asjad saad ikka ilusti teada.

Jaanuaris käisin TÜKis, mitte ühtegi paberit kaasa ei antud, mitte ühtegi arvnäitajat ei seletatud, lihtsalt-
siin süda, nüüd keeras jne, plaadi eest maksime ca 25 euri, 3 lühikest videoklipikest ja 3 pilti. Paari nädala pärast ämmakas ka ühtegi uurigu tulemust ei kommenteerinud peale selle, et kõik korras. Vanust mul 40+

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TÜKis tehakse oscar nüüd tavalise KV asemel ja tasuta. Ma kahjuks ei mäleta, kui põhjalik varasem KV uuring oli, aga TÜK oscar testil ja Šoisi juures tehtaval on kindlasti vahe. Esimeses saad tulemused 1 lk ja Šoisilt 3 lk erinevaid näitajaid. Samas kui sul pole kõrgendatud riski ühegi kontrollitava näitaja suhtes, siis võid rahulikult ka riiklikus käia. Peamised asjad saad ikka ilusti teada.

Jaanuaris käisin TÜKis, mitte ühtegi paberit kaasa ei antud, mitte ühtegi arvnäitajat ei seletatud, lihtsalt-
siin süda, nüüd keeras jne, plaadi eest maksime ca 25 euri, 3 lühikest videoklipikest ja 3 pilti. Paari nädala pärast ämmakas ka ühtegi uurigu tulemust ei kommenteerinud peale selle, et kõik korras. Vanust mul 40+

Ok, ma nii täpselt ei tea jah, kas TÜKis midagi kaasa antakse. Tuttava jutust, kes eelmine aasta minuga samal ajal käis, jäi mulje, et ta mingi lehe ikka sai. Ise käisin Šoisi juures ja rääkis kõik näitajad ilusti lahti ja ka paberitel on need kõik kirjas koos seletuste ja piltidega. Jäin väga rahule ja ka rahulikumaks, sest ühe kardetud riski hindas kõvasti väiksemaks kui ise arvasin selle olevat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 22:29; 08.02 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegin detsembris OSCAR-testi ja mulle ultraheliarst seletas kõik ära, ütles, mis number mida tähendab ja miks need riskid erinevad on jne. Mul ka vanus tõstab riske, aga verenäitajad alandasid selle riski olematuks – ehk siis edasisi uuringuid ma ei vajanud. Kokku kestis ultraheli uuring umbes 20 minutit ja näitas mulle kõik väga täpselt ära, kus miski asub ja mida ta täpselt vaatab. Eks ma ise olin muidugi ka huvitatud ja viisin end juba enne uuringut kurssi sellega, mida nad peaksid vaatama ja milleks. Pmst sarnaneb see uuring LA uuringuta, kuigi tegemist on väga palju väiksema lootega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 16:13; 08.02 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaaaa nii on. KV teevad võib-olla tänapäeval ainult väiksemad haiglad ja kohalikud arstid, aga paljudest kohtadest saadetakse ka Tallinnasse vms suuremasse haiglasse uuringule. Suuremates haiglates on igal pool juba Oscar. Ise olen ka väiksemast linnast, aga arst saatis ITK-sse Oscarile ja oli väga põhjalik ja jäin uuringuga rahule. Kui oleks midagi kripeldama jäänud või 15 minutiga uksest välja pekstud, siis oleks läinud lisaks Šoisi juurde oscarisse.
LA tegi kohalik arst väga kiiresti ja suvalt. See põhimõtteliselt ei olnudki mingi LA, seega plaanin lisaks ise minna ITK-sse 3D ultraheliuuringule, sest tahan kindel olla, et kõik ikka korras on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas Oscar = kuklavoldi uuring + veri?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.