Esileht Ilu ja tervis Kas piimhappebakterid ja probiootikumid on sama asi?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kas piimhappebakterid ja probiootikumid on sama asi?

Või on neil apteegist ostes mingi vahe?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 17:09; 03.04 17:35;
To report this post you need to login first.

Jah, probiootikumid on piimhappebakterid (nt lacto-bakterid või bifido-bakterid)
Prebiootikumid (nt inuliin) aitavad toota soolestikus probiootikume ehk on nende energiaallikaks.

Lactobacillust või bifidobacillust on aga väga erinevaid tüvesid ning apteegis müüdavate preparaatide seas on nii neid, milles on ühte konkreetset tüve suuremas annuses kui neid, milles on erinevaid tüvesid, aga väiksemas annuses. On ka neid, kus lisaks on prebiootikume.

Seda, mida oleks parim võtta, peaks olenevalt olukorrast soovitama proviisor, aga mitte kõik proviisorid ei ole nii pädevad või siis lihtsalt altid soovitama.

Mul oleks vaja midagi, mis antibiootikumikuuri ajal ja pärast seda soolestiku mikrofloorat kaitseks/taastaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 17:09; 03.04 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan dr.Ohhira omasid, Jaapani toode.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole vaja midagi lisaks tarbida. Soolestik saab oma mikrofloora taastamisega ise loomulikul teel hakkama. Kõigile ühe puuga löödult need probiootikumid ei sobigi. Mina maadlen nende võtmise tagajärgedega juba mitu kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole vaja midagi lisaks tarbida. Soolestik saab oma mikrofloora taastamisega ise loomulikul teel hakkama. Kõigile ühe puuga löödult need probiootikumid ei sobigi. Mina maadlen nende võtmise tagajärgedega juba mitu kuud.

Ühinen, sama mure. Võtsin mõned kuud tagasi esimest korda probiootikume ja sellest tekkis meeletu, meeletu kogus gaasi kõhtu. See gaas ei liikunud ei üles ega alla, lihtsalt pitsitas ja pakitses kõhus nagu rannapall. Espumisan ei aita, piparmündiõlid ei aita, gaasi tekib meeletutes kogustes. Ja see gaas ei tule välja! Lihtsalt ei tule ja kõik.
Lõpetasin probiootikumide võtmise, kuid gaas ja kõhupuhitus jäi alles. Tundub, et sellest ei saagi enam lahti. Kohutav.
Lisaks tekkisid kummalised nahalööbed dekolteele (mul pole iial olnud ei aknet ega sügelust ega ühtegi nahaprobleemi ja nüüd on täiesti jama majas, nahk on kuplas ja kare ja täpiline).

Artiklid muidugi ütlevad, et see puhitus peaks olema mööduv, aga mul ei paista nendel piinadel lõppu kusagilt otsast. Õudne. Ei soovita kellelegi.

https://www.probioticscenter.org/bloating-and-probiotics/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule (ja lapsele) antibiootikumi ostes pole ei arst ega ükski apteeker probiootikume soovitanud. Kunagi ise googeldades lugesin, et väga vaja võtta. Ei osanud kohe midagi arvata, ostsin mingite bakteritega keefiri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole vaja midagi lisaks tarbida. Soolestik saab oma mikrofloora taastamisega ise loomulikul teel hakkama. Kõigile ühe puuga löödult need probiootikumid ei sobigi. Mina maadlen nende võtmise tagajärgedega juba mitu kuud.

Ühinen, sama mure. Võtsin mõned kuud tagasi esimest korda probiootikume ja sellest tekkis meeletu, meeletu kogus gaasi kõhtu. See gaas ei liikunud ei üles ega alla, lihtsalt pitsitas ja pakitses kõhus nagu rannapall. Espumisan ei aita, piparmündiõlid ei aita, gaasi tekib meeletutes kogustes. Ja see gaas ei tule välja! Lihtsalt ei tule ja kõik.
Lõpetasin probiootikumide võtmise, kuid gaas ja kõhupuhitus jäi alles. Tundub, et sellest ei saagi enam lahti. Kohutav.
Lisaks tekkisid kummalised nahalööbed dekolteele (mul pole iial olnud ei aknet ega sügelust ega ühtegi nahaprobleemi ja nüüd on täiesti jama majas, nahk on kuplas ja kare ja täpiline).

Artiklid muidugi ütlevad, et see puhitus peaks olema mööduv, aga mul ei paista nendel piinadel lõppu kusagilt otsast. Õudne. Ei soovita kellelegi.

https://www.probioticscenter.org/bloating-and-probiotics/

Mina sain jubedad gaasivalud ohhirat võttes. Samas teised probiootikumid sedasi pole mõjunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Kas piimhappebakterid ja probiootikumid on sama asi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.