Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas selline valu on raseduse alguses normaalne ??

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kas selline valu on raseduse alguses normaalne ??

Postitas:

Tere

Kas munasarja moodi valu, raseduse alguses on normaalne? Ma pole kindel, et tegu on munasarja valuga, kuid vähemalt umbes munasarja piirkonnas ja mõlemal pool. Valu ei ole tugev, vaid selline tuikav ja häiriv. Arstile lähen alles 12.02. Olen juba nii pabinasse ennast ajanud, et äkki on tegemist emakavälise rasedusega. 🙁 On kellegil kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.02 18:51; 04.02 19:27; 04.02 21:48; 04.02 22:05; 07.02 18:14; 07.02 18:16; 07.02 21:15; 08.02 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaugel on Su rasedus?
Minu oma on väga algusjärgus, aiai on mõni päev rohkem ja mõni päev vähem. Kõik on üldiselt normaalne, kuna kõik hakkab venima. Minu rasedused ja munasarjades tekkinud valud on iga kord olnud täpselt nii hullud, et olen võpatanud või nutnud ja asja eest ka. Emakavälist pole veel olnud. Mõtle positiivselt, jah, see on raske. Aga ütle endale iga päev rõõmdalt “Ma olen terve, mu tulevane beebi on terve. Kõik on korras ja läheb hästi”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedust on 5 nädalat. Aga aitäh toetavate sõnade eest! Proovin mitte pabistada aga hirm on ikka ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.02 18:51; 04.02 19:27; 04.02 21:48; 04.02 22:05; 07.02 18:14; 07.02 18:16; 07.02 21:15; 08.02 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedust on 5 nädalat. Aga aitäh toetavate sõnade eest! Proovin mitte pabistada aga hirm on ikka ????

Oota mõned nädalad veel edasi, siis läheb valusamaks, usu mind.???? Aga veretesti teha nt? Lohuta sellega ka ennast, et mul on arst alles 22.02. Nii kaua on mul hirm kaotada kolmas rasedus.
Paid&kallid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ära muretse, see on täitsa okei. mul veel 8 või 9 nädalat vms torkas ja arst ütles, et see on jah seal pool, kus on kollaskeha, st kummalt poolt munarakk vabanes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ära muretse, see on täitsa okei. mul veel 8 või 9 nädalat vms torkas ja arst ütles, et see on jah seal pool, kus on kollaskeha, st kummalt poolt munarakk vabanes.

Okei. Ma lihtsalt ei uskunud, et see tuikav valu koguaeg võib olla. Paar päeva tagasi valutas ka aga ainult korraks, täna olen pool päeva seda tuikamist tundnud. Tean, et päevade eelne valu on raseduse alguses normaalne, kuid see valu on rohkem munasarjade juures ja ei meenuta mulle väga päevade valu, mis mul olnud on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.02 18:51; 04.02 19:27; 04.02 21:48; 04.02 22:05; 07.02 18:14; 07.02 18:16; 07.02 21:15; 08.02 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kollaskeha toodab progesterooni just selles munasarjas, kust munarakk vabanes. Vahest v6ib tekkida ka kollaskehatsyst, see on ohutu ja kaob ise m6ne aja pärast. Munasari v6ib valutada nii u 9-10. nädalani (päris täpelt ei mäleta enam), peale seda ta on oma töö teinud ja kollaskeha närbub. Seejärel v6tab platsenta juba töö yle täielikult ja toodab ise vajalikke hormoone. Kui valu muutub väga väljakannatamatuks, siis soovitaksin käia igaksjuhuks arsti juures (et välistada emakaväline), aga selline talutav tuikamine on normaalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 21:54; 08.02 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kollaskeha toodab progesterooni just selles munasarjas, kust munarakk vabanes. Vahest v6ib tekkida ka kollaskehatsyst, see on ohutu ja kaob ise m6ne aja pärast. Munasari v6ib valutada nii u 9-10. nädalani (päris täpelt ei mäleta enam), peale seda ta on oma töö teinud ja kollaskeha närbub. Seejärel v6tab platsenta juba töö yle täielikult ja toodab ise vajalikke hormoone. Kui valu muutub väga väljakannatamatuks, siis soovitaksin käia igaksjuhuks arsti juures (et välistada emakaväline), aga selline talutav tuikamine on normaalne.

Olgu. Suur aitäh sulle! Rahunesin natukene, peale sinu teksti lugemist. Valu ei ole nii tugev, et takistaks midagi tegemast, vaid pidev selline tuikav, tuim ja närvi valu. Soe dušš teeb olemise natukene paremaks, kuid meelsamini oleksin pikali koguaeg. Kodus on okei olla aga mõtlen, et kui tööl olen, siis küll ei taha, et niimoodi tuikama hakkaks, kuigi ilmselt tuleb ära kannatada. :/ Järgmine Teisipäev on arsti aeg ja kui arst ütleb, et kõik on okei, siis vast ei muretse enam nii palju! 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.02 18:51; 04.02 19:27; 04.02 21:48; 04.02 22:05; 07.02 18:14; 07.02 18:16; 07.02 21:15; 08.02 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sama tunne nädalail 8-10. Kuna mul on ka munasarjatsüst, siis neid saan isegi kõrvutada, sama tuikav, torkiv valuaisting, aga see läheb mööda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see on normaalne. Mul on kõigi kolme raseduse ajal see olnud. Esimesega olin paanikas veidi, kuna olin keskmisest vanem esmarase, siis mõtlesin juba, et on emakaväline rasedus, sest igal pool on kirjas, et rasedus ei ole mitte kuidagi valus…no ikka oli küll, mul kõhu masseerimine aitas, kuigi seda ei soovitata ka teha. Kui väljakannatamatu ei ole, siis no worries.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 15:40; 08.02 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud emakaväline rasedus ja see valu oli selline, et ma ei saanud öösel silmatäitki magada. Valu oli pidev, terav ja tugev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 16:56; 07.02 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud emakaväline rasedus ja see valu oli selline, et ma ei saanud öösel silmatäitki magada. Valu oli pidev, terav ja tugev.

Kas sul rasedustest oli tugevate triipudega, mitte et see midagi loeks aga ma üritan end kuidagi rahustada 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.02 18:51; 04.02 19:27; 04.02 21:48; 04.02 22:05; 07.02 18:14; 07.02 18:16; 07.02 21:15; 08.02 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see on normaalne. Mul on kõigi kolme raseduse ajal see olnud. Esimesega olin paanikas veidi, kuna olin keskmisest vanem esmarase, siis mõtlesin juba, et on emakaväline rasedus, sest igal pool on kirjas, et rasedus ei ole mitte kuidagi valus…no ikka oli küll, mul kõhu masseerimine aitas, kuigi seda ei soovitata ka teha. Kui väljakannatamatu ei ole, siis no worries.

Aga kas siis võibki nii olla, et see tuikav valu ning vahepealne torkimine ongi ainult ühel pool. See ongi enamasti ainult paremal pool ja täpselt munasarja juures. Oeh, ma olen päriselt nii mures. Püüan olla igati positiivne aga seda tuikamist tundes lähen nii paanikasse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.02 18:51; 04.02 19:27; 04.02 21:48; 04.02 22:05; 07.02 18:14; 07.02 18:16; 07.02 21:15; 08.02 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud emakaväline rasedus ja see valu oli selline, et ma ei saanud öösel silmatäitki magada. Valu oli pidev, terav ja tugev.

Kas sul rasedustest oli tugevate triipudega, mitte et see midagi loeks aga ma üritan end kuidagi rahustada ????

Ei teinud rohkem kui ühe testi. Ei mäleta millal. Testi tegin väljamaal, oli selline digitaalne, mis ei näidanud triipe vaid nädalaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 16:56; 07.02 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valud on täiesti okei. Ma avastasingi oma raseduse tänu neile valudele. Eile käisin jälle arsti juures uh’s – kõik on korras, 8. nädal. 🙂 Arst ütles, et osad lihtsalt tunnetavadki teatud valusid tugevamalt kui teised. Näiteks ma ei saanud täna öösel peaaegu üldse magada, sest kõht nii valutas. Nii et, proovi rahulik olla ja oota ikka arst ära. 🙂

Parimatega,
L.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valud on täiesti okei. Ma avastasingi oma raseduse tänu neile valudele. Eile käisin jälle arsti juures uh’s – kõik on korras, 8. nädal. ???? Arst ütles, et osad lihtsalt tunnetavadki teatud valusid tugevamalt kui teised. Näiteks ma ei saanud täna öösel peaaegu üldse magada, sest kõht nii valutas. Nii et, proovi rahulik olla ja oota ikka arst ära. ????

Parimatega,
L.

Aitâh sulle! Nii hea, et saan siin vähemalt oma muresi ja hirme kurta, muidu läheks vist hulluks! Ma ju tean, et valud on raseduse alguses normaalsed aga ma ausalt ei kujutanud ette, et need nii häirivad vôivad olla, mõtlesin, et korraks on päevade eelne valu ja see on ka kõik aga vot, ei olegi nii kerge see asi. ???? Olen nii palju nutnud juba täna, sest ma lihtsalt kardan nii väga aga püüan endale nüüd sisendada, et kõik on korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.02 18:51; 04.02 19:27; 04.02 21:48; 04.02 22:05; 07.02 18:14; 07.02 18:16; 07.02 21:15; 08.02 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli rasedust 4-5 nädalat, oli ka paremal pool munasarjas valud. Kohati nii tugevad, et olin valust kõveras. Kuna eelnevalt olnud emakaväline, siis läksin emosse. Seal tehti hcg, mis näitas 94, rasedust ei nähtud uh-ga ei emakasisest ega välist. Nädala pärast pandi aeg kontrolli, siis ikka veel ei nähtud, veel nädala pärast uus aeg. Siis oli hcg juba üle tuhane ja emaka sees ka pisike täpike näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see on normaalne. Mul on kõigi kolme raseduse ajal see olnud. Esimesega olin paanikas veidi, kuna olin keskmisest vanem esmarase, siis mõtlesin juba, et on emakaväline rasedus, sest igal pool on kirjas, et rasedus ei ole mitte kuidagi valus…no ikka oli küll, mul kõhu masseerimine aitas, kuigi seda ei soovitata ka teha. Kui väljakannatamatu ei ole, siis no worries.

Aga kas siis võibki nii olla, et see tuikav valu ning vahepealne torkimine ongi ainult ühel pool. See ongi enamasti ainult paremal pool ja täpselt munasarja juures. Oeh, ma olen päriselt nii mures. Püüan olla igati positiivne aga seda tuikamist tundes lähen nii paanikasse.

Mul esimese rasedusega oli rohkem paremal pool, teisega rohkem vasakul pool ja nüüd oli mõlemal pool võrdselt, aga ma ootasin alguses kaksikuid ka ja need olid erimunaraku omad. See ei ole tegelikult selline väljakannatamatu, ma tundsin seda, aga ei olnud midagi hullu. Nagu üks kommenteerija kirjutas, et tegelikult emakavälisega ei saa sa olla mitte kuidagi. Ma esimesega läksingi erakorralisse rasedust tuvastama, sest mul oli selline tuikav valu ja mõtlesin üle. Selkorral oli lihtsalt see kummaline, et mõlemal pool oli- 8ndal nädalal selgus, miks mõlemal 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 15:40; 08.02 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa nutadn ja muretsed? Ega see niikuinii midagi ei muuda. Tekitab lihtsalt stressi ja selle t6ttu v6ib rasedus ka katkeda. Nagu sulle öeldud, valu on normaalne ja tekib sellest munasarjast, kus munarakk vabanes. KUi valu muutub iga päevaga aina suuremaks, siis peaksid käima kontrollis, et välistada emakaväline. Kuna nii varajases faasis see emakaväline mingit ohtu veel ei kujuta, siis muud ei jää yle, kui oodata arsti aega, kes vaatab yle, kas rasedus 6iges kohas. Ees on ootamas veel stressirikkamaid ja raskemaid aegu, nt käisin ise hiljuti valudega emos, olen omadega juba 3ndas trimestris. Kui ma oleksin paanitsenud ja nutnud, oleks asi kindlasti olnud hullem nii enda kui ka beebi jaoks, sest beebi tunnetab stressihormoone (mitte alguses muidugi). L6peta muretsemine ja proovi vabamalt v6tta, sest see kipub saama harjumuseks ja ausalt öeldes kahju hakkab su beebist, teda ootab niigi ees elu stressirikkaim kogemus – synnitus!

Ma ju kirjeldasin sulle ylalpool, millest see valu t6enäoliselt tuleb, ja peale seda sa ikka kysid, kas see valu v6ibki olla ainult yhel pool… v6ta kätte yks raamat ja loe viljastumisest ja raseduse arengust, äkki j6uab paremini kohale…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 21:54; 08.02 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa nutadn ja muretsed? Ega see niikuinii midagi ei muuda. Tekitab lihtsalt stressi ja selle t6ttu v6ib rasedus ka katkeda. Nagu sulle öeldud, valu on normaalne ja tekib sellest munasarjast, kus munarakk vabanes. KUi valu muutub iga päevaga aina suuremaks, siis peaksid käima kontrollis, et välistada emakaväline. Kuna nii varajases faasis see emakaväline mingit ohtu veel ei kujuta, siis muud ei jää yle, kui oodata arsti aega, kes vaatab yle, kas rasedus 6iges kohas. Ees on ootamas veel stressirikkamaid ja raskemaid aegu, nt käisin ise hiljuti valudega emos, olen omadega juba 3ndas trimestris. Kui ma oleksin paanitsenud ja nutnud, oleks asi kindlasti olnud hullem nii enda kui ka beebi jaoks, sest beebi tunnetab stressihormoone (mitte alguses muidugi). L6peta muretsemine ja proovi vabamalt v6tta, sest see kipub saama harjumuseks ja ausalt öeldes kahju hakkab su beebist, teda ootab niigi ees elu stressirikkaim kogemus – synnitus!

Ma ju kirjeldasin sulle ylalpool, millest see valu t6enäoliselt tuleb, ja peale seda sa ikka kysid, kas see valu v6ibki olla ainult yhel pool… v6ta kätte yks raamat ja loe viljastumisest ja raseduse arengust, äkki j6uab paremini kohale…

Jah, ma olen sinuga nõus. Muretsemine ei tee asja paremaks ja ei mõju beebile hästi. Kuna see on minu esimene kogemus, siis tõesti ajas iga valu paanikasse. See on ju täiesti uus kogemus minu jaoks. Omamoodi rahustavana mõjub see, kui saan siia oma mure kurta ning lugeda kommentaare, et see kõik on okei. Mis puutub raamatute lugemisse, siis olen ka ise sellepeale mõelnud, sest teatud teadmisi on mul tõesti vähe 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.02 18:51; 04.02 19:27; 04.02 21:48; 04.02 22:05; 07.02 18:14; 07.02 18:16; 07.02 21:15; 08.02 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas 12. nädalal valud ja tuiked emaka piirkonnas on ka veel normaalsed? Kas kestavad terve raseduse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas 12. nädalal valud ja tuiked emaka piirkonnas on ka veel normaalsed? Kas kestavad terve raseduse?

Minu jaoks on need tuiked pigem lohutavad, kui kuskilt miskit tuikab või iiveldab, siis järelikult olen rase. Hirm katkemise või peatumise ees on väga suur 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas selline valu on raseduse alguses normaalne ??

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.