Esileht Väikelaps Kas täide leviku korral on mõtet hoida last kodus?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kas täide leviku korral on mõtet hoida last kodus?

Postitas:

Küsimus järgmine: kui lasteaiarühmas on mitmel lapsel avastatud täid, kas siis on mõtet hoida oma last näit. 1-2 nädalat kodus? Või pole vahet, kuna täimunad võivad säilida rühmaruumis kuskil esemete peal ja ka kuude pärast samahästi lapse pähe kolida ehk siis niikuinii on suur juhus, kas saab need või mitte?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole vahet.

Kui kasutad korralikku täišampooni, peaksid ju saama suht kohe neist lahti.

Meie lasteaias on olnud rühmi, kus igal aastal on 2 korda täiepideemia. samas meie rühmas oli esimest korda 2. lasteaia aastal ja ma ei teagi, kas päris epideemia oli – minu laps jäi puutumata. Võimalik, et ei jõudnud levida (suure tõenäosusegaoli siis mõnes peres, kus nt vanemal õel/vennal olid ja kohe teatas igaks juhuks ka meie rühma, sest väga suur tõenäosus ju, et noorem laps kandis edasi).

Kuigi meil pole veel olnud, on mul šampoon varutud 😀

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 09:35; 01.11 10:33; 04.11 14:55; 04.11 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole minu meelest kodus mõtet hoida. Täid on pidev lastekollektiivi teema, mis on eriti aktuaalne sügisel-talvel. Täiesti vabalt võib olla ka nii, et need, kel täid olid, teevad tõrje, sinu laps on 2 nädalat kodus, enne kolmada nädala algust on aga keegi kolmas laps käinud mingil mängutoasünnipäeval, saanud sealt täid ning esimesel päeval kui sinu laps lasteaeda läheb, saabki kohe temalt need täid. See täide teema on suht sihuke juhuse asi, et kas saab need või ei saa.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul jäi ükskord noorem laps lasteaeda hiljaks, kuna suurem laps avastas endal hommikul täid. Kuni nooremal tõrje tegime, pea ära pesime ja föönitasime, oligi tund aega juba läinud.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 09:42; 04.11 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul jäi ükskord noorem laps lasteaeda hiljaks, kuna suurem laps avastas endal hommikul täid. Kuni nooremal tõrje tegime, pea ära pesime ja föönitasime, oligi tund aega juba läinud.

tegelikult ei tohi kollektiivi viia enne 12 h möödumist tõrje tegemisest! Edaspidi siis tead

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 09:35; 01.11 10:33; 04.11 14:55; 04.11 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelikult ei tohi kollektiivi viia enne 12 h möödumist tõrje tegemisest! Edaspidi siis tead

Võib-olla nooremal lapsel polnudki täisid, tegemist oli ennetava tõrjega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 14:07; 02.11 01:30; 03.11 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kasutad korralikku täišampooni, peaksid ju saama suht kohe neist lahti.

Ja mis see annab, kui täilevitajale seda tõrjet ei tehagi või tehakse alles siis, kui on korduvalt meelde tuletatud ja satikad viivad mütsi peast?

Muidugi on mõtet last kodus hoida ja tagasi lubada alles siis, kui rühm täidest puhas. Samas ei pruugi jääda see viimaseks epideemiaks.
Kohutav on see, et täisid peetakse normaalsuseks, “pidev lastekollektiivi teema”, umbes nagu nohu. Alguse saavad need täid ikka kellegi pooleldi asotsiaalsest perest, pärast levitavad muidugi normaalsete perede lapsed ka. Paljusid mammasid muidugi ei häiri see pidev tingude otsimine, juuste kärsatamine triikijaga ja keemia peashoidmine, aga mingiks normaalsuseks ei peaks küll täisid pidama.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on lapsena olnud lasteaiast saadud täid, see oli ikka VÄGA RÕVE. Ka täiskasvanud said need endale. Minu jaoks arusaamatu, et sellist asja peetakse millekski loomulikuks, et ah nojah, lastel ikka on.

ptüiptüiptüi, aga senimaani on õnnestunud täisid vältida. Koolis käies ühel klassikaaslasel oli, aga seal enam ei ole nii tihedalt koos ja koolist ei saanud.

Oma last olen täihoiatuste puhul alati eemal hoidnud, neid hoiatusi on lasteaiast tulnud kaks korda. Õnneks mul on võimalus last mitte lasteaeda viia. Kui seda varianti poleks, siis jah peaks kuidagi karastuma ja mõtlema, et on hullemaidki asju maailmas, aga kui on võimalik seda vältida, siis igal juhul mina väldin.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 22:43; 03.11 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguse saavad need täid ikka kellegi pooleldi asotsiaalsest perest, pärast levitavad muidugi normaalsete perede lapsed ka. Paljusid mammasid muidugi ei häiri see pidev tingude otsimine, juuste kärsatamine triikijaga ja keemia peashoidmine, aga mingiks normaalsuseks ei peaks küll täisid pidama.

Mis jama sa ajad, ise ka aru saad või? Mingit algust või lõppu pole võimalik tuvastada. Ei ole siin mingit reeglit, et alguse saavad kuskilt asotsiaalsest perest. Võiks aru saada, et täid ei tule pesematusest, vaid see on nakkus. Kas gripi puhul mõtled ka, et asotsiaalide värk. Ja ise ma ei tunne ühtki vanemat, kellele meeldiksid täid, et neid saaks süüdistada selles, et ei häiri nende tõrjumine. Häirib ikka küll. Kes peab neid normaalsuseks? Oma lapse lasteaia puhul saaks küll süüdistada mitte vanemaid, vaid õpetajate leiget suhtumist. Vanemad tegid paaniliselt täitõrjet, aga kui lähen lasteaeda, mis ma näen. Kõik talveriided ühes hunnikus koos, kaasa arvatud mütsid. Patsikummid esikus nagis, pisteti pähe ükskõik kellele. Kolmas viga, kõigile lastele ei jätkunud voodeid, seega ei olnud kõigil lastel oma voodeid, vaid pandi ka puudujate vooditesse magama, samas voodipesu vahetati ikka kord nädalas. Need momendid on puudulikud, miks täid levisid, mitte ei olnud vanemad süüdi.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 14:07; 02.11 01:30; 03.11 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmas viga, kõigile lastele ei jätkunud voodeid, seega ei olnud kõigil lastel oma voodeid, vaid pandi ka puudujate vooditesse magama, samas voodipesu vahetati ikka kord nädalas.

See kõlab küll jõhkralt ja see, et rühmas pole iga lapse jaoks voodit, ei tohiks ka tervisekaitsenõuetega kooskõlas olla. Et nagu lasteaiaaasta jooksul mitte ühelgi päeval pole kõik lapsed kohal või kui juhtuvad olema, pannakse üks kuhugi põrandale magama või?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui poisil on heledad juuksed, kas täi jääb siis kergelt silma? Anti teda, et rühmas on täid. Nüüd otsin ja mõtlen, et kas ma ei näe või neid ei ole.
Igasugune kokkupuude puudub

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguse saavad need täid ikka kellegi pooleldi asotsiaalsest perest, pärast levitavad muidugi normaalsete perede lapsed ka. Paljusid mammasid muidugi ei häiri see pidev tingude otsimine, juuste kärsatamine triikijaga ja keemia peashoidmine, aga mingiks normaalsuseks ei peaks küll täisid pidama.

Mis jama sa ajad, ise ka aru saad või? Mingit algust või lõppu pole võimalik tuvastada. Ei ole siin mingit reeglit, et alguse saavad kuskilt asotsiaalsest perest. Võiks aru saada, et täid ei tule pesematusest, vaid see on nakkus. Kas gripi puhul mõtled ka, et asotsiaalide värk. Ja ise ma ei tunne ühtki vanemat, kellele meeldiksid täid, et neid saaks süüdistada selles, et ei häiri nende tõrjumine. Häirib ikka küll. Kes peab neid normaalsuseks? Oma lapse lasteaia puhul saaks küll süüdistada mitte vanemaid, vaid õpetajate leiget suhtumist. Vanemad tegid paaniliselt täitõrjet, aga kui lähen lasteaeda, mis ma näen. Kõik talveriided ühes hunnikus koos, kaasa arvatud mütsid. Patsikummid esikus nagis, pisteti pähe ükskõik kellele. Kolmas viga, kõigile lastele ei jätkunud voodeid, seega ei olnud kõigil lastel oma voodeid, vaid pandi ka puudujate vooditesse magama, samas voodipesu vahetati ikka kord nädalas. Need momendid on puudulikud, miks täid levisid, mitte ei olnud vanemad süüdi.

Täid, kirbud, lutikad jm. parasiidid iseenesest muidugi ei teki pesematusest, aga on kodusid, kus neil vabalt elada lastakse või käib seal kodus inimesi, kes neid üha uuesti toovad.
Haigused ja parasiidid on siiski kaks eri asja, nii rumalat võrdlust ei maksa tuua.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigused ja parasiidid on siiski kaks eri asja, nii rumalat võrdlust ei maksa tuua.

Rate this item:Submit Rating00

Nõus. See, et täid on rõvedad, ei tähenda, et need otseselt haigust põhjustaks. Täpselt nagu sügelised. Haigus tuleb siis, kui kratsimisest tekib nahakahjustus ja see infitseerub.

Ma ei kujuta ette, kuidas ma saaksin lasteaias levivate täide korral lapse koju jätta. Perearst annab hoolduslehe, et lapse rühmas on täid? Lubage kõva häälega naerda…

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta ette, kuidas ma saaksin lasteaias levivate täide korral lapse koju jätta.

Lapsehoidja, kui ise kodus ei saa olla.

Aga on ka selliseid peresid, kus ei ole lapse kojujätmine probleemiks, seega ei ole vaja ka ilkuda nende üle, kes otsustavad sellisel juhul oma lapse koju jätta. Kui niisugune võimalus on olemas, siis minu meelest on elementaarne seda võimalust kasutada.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 22:43; 03.11 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui poisil on heledad juuksed, kas täi jääb siis kergelt silma? Anti teda, et rühmas on täid. Nüüd otsin ja mõtlen, et kas ma ei näe või neid ei ole.

Igasugune kokkupuude puudub

Kui on ka lühikesed juuksed, siis peaksid küll hästi nähtavad olema, vähemalt minu poisil olid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui poisil on heledad juuksed, kas täi jääb siis kergelt silma? Anti teda, et rühmas on täid. Nüüd otsin ja mõtlen, et kas ma ei näe või neid ei ole.

Igasugune kokkupuude puudub

Kui on ka lühikesed juuksed, siis peaksid küll hästi nähtavad olema, vähemalt minu poisil olid.

Kuna täi munad on valged siis heledates juustes need nii hästi silma ei hakka. Seega blondide laste puhul peab algfaasis asja avastamiseks ise hoolikas olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millest need täid tänapäeval tulevad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millest need täid tänapäeval tulevad?

Mis loll küsimus see siis on? Nakkavad kelleltki, kellel on need peas ja kes on omakorda saanud kelleltki teiselt. Uskumatult rumalaid inimesi on ikka olemas. Nagu siin enne üks juba teatas, et tulevad asotsiaalidelt. Meie lasteaias ei olnud ühtki asotsiaali last, aga täisid tuli korduvalt ette.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 14:07; 02.11 01:30; 03.11 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millest need täid tänapäeval tulevad?

See on mingi selline küsimus a la kust lapsed tulevad? Et kui isatäi ja ematäi armastavad üksteist väga, siis muneb ematäi hulga tingusid ja neist tulevad pisikesed täilapsed.

Minu suur laps sai need arvatavasti rongist. Teinekord hoidku pea püsti, mitte ärgu tukkugu istme najal, kus krt teab kes oma pead on hoidnud!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 09:42; 04.11 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, mul hakkas seda teemat lugedes pea sügelema…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kasutad korralikku täišampooni, peaksid ju saama suht kohe neist lahti.

Ja mis see annab, kui täilevitajale seda tõrjet ei tehagi või tehakse alles siis, kui on korduvalt meelde tuletatud ja satikad viivad mütsi peast?

Muidugi on mõtet last kodus hoida ja tagasi lubada alles siis, kui rühm täidest puhas. Samas ei pruugi jääda see viimaseks epideemiaks.

Kohutav on see, et täisid peetakse normaalsuseks, “pidev lastekollektiivi teema”, umbes nagu nohu. Alguse saavad need täid ikka kellegi pooleldi asotsiaalsest perest, pärast levitavad muidugi normaalsete perede lapsed ka. Paljusid mammasid muidugi ei häiri see pidev tingude otsimine, juuste kärsatamine triikijaga ja keemia peashoidmine, aga mingiks normaalsuseks ei peaks küll täisid pidama.

Eesti esizooloog Turovski selgitas hiljuti teles väga põhjalikult, et täidele ei meeldi mustad, pesemata juuksed. Täid armastavad puhtust 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 09:35; 01.11 10:33; 04.11 14:55; 04.11 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on lapsena olnud lasteaiast saadud täid, see oli ikka VÄGA RÕVE. Ka täiskasvanud said need endale. Minu jaoks arusaamatu, et sellist asja peetakse millekski loomulikuks, et ah nojah, lastel ikka on.

ptüiptüiptüi, aga senimaani on õnnestunud täisid vältida. Koolis käies ühel klassikaaslasel oli, aga seal enam ei ole nii tihedalt koos ja koolist ei saanud.

Oma last olen täihoiatuste puhul alati eemal hoidnud, neid hoiatusi on lasteaiast tulnud kaks korda. Õnneks mul on võimalus last mitte lasteaeda viia. Kui seda varianti poleks, siis jah peaks kuidagi karastuma ja mõtlema, et on hullemaidki asju maailmas, aga kui on võimalik seda vältida, siis igal juhul mina väldin.

Asi pole selles, et keegi peaks neid loomulikuks ja rõõmustaks. Asi on selles, et neid võetakse paratamatusena ja kui sa suudad selle suhtumis eomaks võtta, ei teki ka kohe paanikat, kui rühmast teade tuleb.

tegelikult on äärmiselt oluline – just lapsevanemale endale – teadvustad aja leppida, e kollektiivis levivad igasugused asjad. Viirused, täid. aga ka inetud õsnad. Seda endale teadvustada ja mitte sattuda panaikasse ja kedagi süüdistada, kui see juhtub. Kui 4aastane hakkab kakanalju tegema jne. See ei tähendagi, et vaatad käed rüppes pealt ja ei tegele teemaga, aga ka panaikaks ei ole põhjust.

Muideks, parasiitidest veel rääkides – mina sain eelmisel aastal omal nahal teada, et nt usside puhul ei olegi hoolduslehte ette nähtud. Lükkad aga tabletid sisse kogu perele ja tööle-lasteaeda. Arst muidugi ikka väljastas mulle üheks päevaks lehe, sest olin ju koju jäänud juba.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 09:35; 01.11 10:33; 04.11 14:55; 04.11 15:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Väikelaps Kas täide leviku korral on mõtet hoida last kodus?