Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas tegelete puhkuse ajal tööülesannetega?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 103 )

Teema: Kas tegelete puhkuse ajal tööülesannetega?

Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kel võimalik tööd ka kodus teha – kas puhkusel olles loete oma töömeile ja teete ära mõne tööülesande, et siis puhkuselt tulles oleks lihtsam tööga jätkata?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see oleneb ametikohast. Vaevalt, et nt pressiesindaja või avalike suhete juht jätab keset puhkust ajakirjaniku intervjuusoovile vastamata või ei edasta seda mingile kõneisikule, isegi kui tollel samuti puhkus on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle see teema? Kas eelmistest meelde pole jäänud, et on neid, kes tegelevad ja neid, kes ei twgele?
Kui nüüd minu vastust tahad, siis ettevõtte omanikuna hoian kätt pulsil meilide kaudu, telefon on välja lülitatud. Mul on tunlid töötajad ja asendaja, kes saavad edukalt hakkama, aga kursos olen ikka.
Riigiettevõttes töötades oli null tööd puhkuse ajal. Tõesti, nii pühendunud ma ka ei ole.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei viitsi tööajalgi eriti tööd teha. Puhkuse ajal tavaliselt unustan oma arvuti paroolidki ära ja esimene käik on helpdeski, et arvuti lukust lahti saada.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult tegelen ka puhkuse ajal  tööasjadega: maksan arveid, maksan palka, esitan maksuametile deklaratsioone, vastan meilidele, mis kiiret reageerimist vajavad jne  – olen ettevõtte omanik, ainus juhatuse liige ja ainus töötaja, kõik ühes isikus.
Kui ma nt maksuametile deklareid ei esitaks, siis ma rikuks ju seadust.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööülesandeid puhkuse ajal kindlasti ei täida aga meilboxi võtan paar korda lahti ja vaatan, kas näiteks mingeid olulisi tiimisiseseid kirju on tulnud. Kõik muu kannatab oodata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. Arvuti jääb töö juurde.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil keelab lausa seadus puhkuse ajal tööülesandeid täita. Töösuhe on peatatud ja puudub õigus mistahes otsuseid teha. Aga töömeile jälgin küll, kustutan jama ära ja hoian end kursis, mis tööle naastes ees ootab. Kuidagi lihtsam on nii. Meie puhkused üldiselt ei kesta üle kolme nädala.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuna siin miinustatakse seda ühemahefirma omanikku, kes julgeb puhkuse ajal maksuametile deklaratsioone esitada, siis küsiks, kuidas peaks nende miinustajate arvates siis käituma, kui deklareid ei esitata ja makse ei maksa, tulevad trahvid ja pangakontod erestitakse, aga kui teed puhkuse ajal pool tunnikest selle nimel tööd, et seda ei juhtuks, on samuti paha-paha?

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuna siin miinustatakse seda ühemahefirma omanikku, kes julgeb puhkuse ajal maksuametile deklaratsioone esitada, siis küsiks, kuidas peaks nende miinustajate arvates siis käituma, kui deklareid ei esitata ja makse ei maksa, tulevad trahvid ja pangakontod erestitakse, aga kui teed puhkuse ajal pool tunnikest selle nimel tööd, et seda ei juhtuks, on samuti paha-paha?

Ilmselgelt mõeldi teisi olukordi. Miks peab sisse sõitma asjadega, mis eriti ei haaku.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult tegelen ka puhkuse ajal  tööasjadega: maksan arveid, maksan palka, esitan maksuametile deklaratsioone, vastan meilidele, mis kiiret reageerimist vajavad jne  – olen ettevõtte omanik, ainus juhatuse liige ja ainus töötaja, kõik ühes isikus. Kui ma nt maksuametile deklareid ei esitaks, siis ma rikuks ju seadust.

Mis point on sul üldse puhkust võtta?

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei olegi puhkust, kogu aeg on mingi töö. St et ma töötangi kogu aeg kodus, töövõtulepinguga.

Ja siis ma teen teinekord endale mõnepäevased lühipuhkused (max nädal), kui ma meili ei vaata, telefoni lülitan välja, mitte midagi tööalast ei tee üldse. Kui mul on planeeritud puhkepäev, siis kõik seisab, ma ei kavatse oma niigi vähese puhkuse sekka veel mingeid tööjutte rääkida.

Kui ma veel töötasin kontoris tavalse töölepinguga, siis meil oli seal selline süsteem, et enne puhkusele minekut sai osad asjad ette tehtud, aga siis puhkuse ajal ei tulnud kõne allagi, et keegi mingi tööjutuga sisse sõidaks. Niigi sai juba ette hoolitsetud selle eest, et puhkuse ajal oleks niiöelda varu valmis võtta. Mu töö ei ole selline, et ma oleksin mingi asendamatu inimene ja mitte midagi ei juhtu kui ma mõnele meilile kohe ei vasta. Nagunii öeldakse kõik tähtajad tavaliselt varuga, et kui midagi juhtub, siis on veel aega enne kui lõplik kuupäev kukub 😀

Kodus töötades teisest küljest on justkui kogu aeg puhkus, sest ega ma hommikust õhtuni tööd ei raba. Harva, kui tekib selline koormus, et peab päev otsa uhama.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see oleneb ametikohast. Vaevalt, et nt pressiesindaja või avalike suhete juht jätab keset puhkust ajakirjaniku intervjuusoovile vastamata või ei edasta seda mingile kõneisikule, isegi kui tollel samuti puhkus on.

Olen avalike suhete juht. Mul on selliseks puhuks asendaja ja igapäevatööga puhkuse ajal ei tegele. Erandiks on ootamatud kriisisituatsioonid, kus on vaja kiirelt reageerida, võtmeisikuid nõustada jne, siis olen loomulikult kättesaadav. Selliseid olukordi aga tihti ei teki.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen avalike suhete juht. Mul on selliseks puhuks asendaja ja igapäevatööga puhkuse ajal ei tegele. Erandiks on ootamatud kriisisituatsioonid, kus on vaja kiirelt reageerida, võtmeisikuid nõustada jne, siis olen loomulikult kättesaadav. Selliseid olukordi aga tihti ei teki.

Mina olen samas ametis ja mul ei ole asendajat (ei kujuta ka ette, keda asutus saaks panna sellise ametikoha asendajaks). Ja on meie enda huvides, et kui pakutakse võimalust olla pildil või öelda välja meie seisukoht, siis seda ka teeme.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen mikroettevõtja. Ametlikku puhkust ei ole. Kodus puhkust sisuliselt ei ole (kuigi võtan periooditi, eriti vaheaegadel lõdvemalt); kodunt ära sõites arvutit kaasa ei võta ja siis tööd teha ka ei saa, küll aga vastan kirjadele ning teatan, kas ja mis ajaks ma mingi töö või hinnapakkumise teha saan.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen suures riigiasutuses töövõtja, enda isiklikku firmat õnneks enam ei ole ( varem oli, likvideerisin). Mul on kujunenud selline stiil, et ma puhkan talvel, kõik 5 nädalat, ja sõidan selleks ajaks maakera teisele poolele mõnele eksootikareisile. Reisil on mul kaasas telefon ja tahvel, kuid ma ei ava kordagi oma meilipostkasti ega vasta ühelegi sõnumile ega kõnele, mis ei ole koduste poolt saadetud (lapsed meile ei saada, vaid vajadusel helistavad või tekstivad).

Neil reisidel olles ma pmst unustan ära, kus ja kellena ma Eestis üldse töötan, ma suudan niimoodi asukohariigi ellu sisse elada. Ka lastega suhtlen pigem harva, umbes 5 päeva tagant üks sõnum. Nad on täiskasvanud.

Selle valiku tõttu pean ma muidugi terve suve töötama, nii ka praegu. Mulle nii sobib.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

küll aga vastan kirjadele ning teatan, kas ja mis ajaks ma mingi töö või hinnapakkumise teha saan.

Selleks on meilidel ometi automaatvastus, et nt “viibin 01.08.-31.08 puhkusel” või “olen taas kättesaadav alates 31.08.2023” või midagi sellist.

Eh, inimesed ei oska puhata. Õigusega öeldakse, et orjarahvas ja töö on kõige olulisem.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult tegelen ka puhkuse ajal tööasjadega: maksan arveid, maksan palka, esitan maksuametile deklaratsioone, vastan meilidele, mis kiiret reageerimist vajavad jne – olen ettevõtte omanik, ainus juhatuse liige ja ainus töötaja, kõik ühes isikus.

Kui ma nt maksuametile deklareid ei esitaks, siis ma rikuks ju seadust.

Selle kommentaari miinustajad ei jaga ilmselgelt ettevõtlusest midagi – ettevõtja, eriti mikro- või väikeettevõtja reaalsus!

Õppejõuna on mul kirjade järgi pikk puhkus (6 nädalat), mis kulub suvel artikleid kirjutades, õppematerjale luues, projekte juhtides tasakesi ära. Kui projektid välja arvata, siis võiks ehk ülejäänu ära teha puhkusevälisel ajal, kuid olgem ausad, peale 8-9 tunniseid päevi ei jaksa ma kuidagi lisaks kontrolltööde/arvestuste parandamisele veel lisaks teha 4-5 tundi iapäevaselt ja seega jäävadki osad asjad suvele. Kui teha sellest oma väike harjumus (hommikuti 7-12), siis on asjad tehtud ka enne seda, kui ülejäänud maja ärkab. Ja loomulikult see väike mikroettevõte, mis vajab majandamist (tööl on seal õnneks abikaasa) – uskuge, EMTA on varmas meeldetuletusi saatma ja reitingut rikkuma, kui asjad hilinevad!

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raamatupidamine ettevõtjana – puhkan kuu teises pooles ja siis on meilidel automaatvastaja peal. Samas läpakas on enamasti kaasas ja mingeid tegevusi seal ülepäeviti ka teen (mõnel kliendil vaja nö pidevtööd).

Kui olin palgatööl, siis lülitasin tööl arvuti välja ja ei mõelnud sekunditki tööasjadele puhkuse ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kel võimalik tööd ka kodus teha – kas puhkusel olles loete oma töömeile ja teete ära mõne tööülesande, et siis puhkuselt tulles oleks lihtsam tööga jätkata?

ja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle kommentaari miinustajad ei jaga ilmselgelt ettevõtlusest midagi – ettevõtja, eriti mikro- või väikeettevõtja reaalsus!

Miinustati ikka seda, et milleks mingil üheinimesefirmal vaja puhkust, kui sellist võtta.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miinustati ikka seda, et milleks mingil üheinimesefirmal vaja puhkust, kui sellist võtta.

Ega mikroettevõtja ka ei jõua 365 p aastas uhada, ikka vajab puhkust. Sõidan nädalaks-paariks minema, aga kirju vaatan ikka. Kui vaja deklareid esitada või raha maksta, saan seda igalt poolt teha.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega mikroettevõtja ka ei jõua 365 p aastas uhada, ikka vajab puhkust. Sõidan nädalaks-paariks minema, aga kirju vaatan ikka. Kui vaja deklareid esitada või raha maksta, saan seda igalt poolt teha.

Jah, aga seda ei ole mõtet puhkuseks nimetada. Minul on lõdvem aeg iga kuu alates 21. kuupäevast, aga päris vaba ei ole ma kunagi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega mikroettevõtja ka ei jõua 365 p aastas uhada, ikka vajab puhkust. Sõidan nädalaks-paariks minema, aga kirju vaatan ikka. Kui vaja deklareid esitada või raha maksta, saan seda igalt poolt teha.

Jah, aga seda ei ole mõtet puhkuseks nimetada. Minul on lõdvem aeg iga kuu alates 21. kuupäevast, aga päris vaba ei ole ma kunagi.

Nt minu abikaasa saab puhata ainult väljaspool Eestit, muidu on telefon kogu aeg punane ja hädalised ei lõpe.  Loomulikult on see puhkus, kui ta paar-kolm nädalat oma igapäevast tööd ei tee ja ühtki klienti vastu ei võta, vahel ainult kirjutab kellelegi mõne vastuse, kui saab niimoodi nõu anda.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nt minu abikaasa saab puhata ainult väljaspool Eestit, muidu on telefon kogu aeg punane ja hädalised ei lõpe.

Ja kustkohast need helistajad teavad, et sel ajal mitte helistada?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nt minu abikaasa saab puhata ainult väljaspool Eestit, muidu on telefon kogu aeg punane ja hädalised ei lõpe.

Miks tal väljaspool Eestit telefon ei tööta? Kui temale helistajad ei ole tema püsikliendid, siis loomulikult nendest suva. Mina oma püsikliente oma puhkusega pankrotti lasta ei taha.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kustkohast need helistajad teavad, et sel ajal mitte helistada?

Enamus püsikliente jälgib tema sotsmeedia kanaleid, annab seal nii kuu aega enne teada, millal puhkab. Ühtki tööd selleks perioodiks kokku ei lepi. Kliendid võivad helistada ikka, aga seepärast ta kõik puhkused välismaal veedabki, et sealt suvalisel ajal paariks tunniks tagasi ei lenda.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamus püsikliente jälgib tema sotsmeedia kanaleid, annab seal nii kuu aega enne teada, millal puhkab. Ühtki tööd selleks perioodiks kokku ei lepi. Kliendid võivad helistada ikka, aga seepärast ta kõik puhkused välismaal veedabki, et sealt suvalisel ajal paariks tunniks tagasi ei lenda.

Täpselt samamoodi saab teavitada oma Eesti veedetavast puhkusest. Mis vahet, kas välismaal või Eestis? Ta ei pea ju täpsustama, kus ta oma puhkuse soovib veeta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpselt samamoodi saab teavitada oma Eesti veedetavast puhkusest.

25 viimast aastat on näidanud, et siis ta räägitakse ülepäeva pehmeks, ikka sõidab kohale. Või tuleb klient koju.  Ega ta valetama ei hakka, kus ta on – et siis mõne kliendiga poole tunni pärast vastamisi jalutada. See on suht piiratud ringkond ühe ala inimesi, kõik teavad kõiki. Kui ta on kättesaadav, siis on ja tuleb püsiklientidele alati vastu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EMTA

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia? Miks?

Või lgp. õppejõud ei tea, et Maksu- ja Tolliameti lühend om MTA? Veebikeskkond kirjutatakse väikese e-ga eMTA, aga veebinimede järgi ju ettevõtetest ei räägita.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 103 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas tegelete puhkuse ajal tööülesannetega?