Esileht Kodunurk Kas teie korteri seinad kostavad läbi?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Kas teie korteri seinad kostavad läbi?

Postitas:

Kirjutasin kodunurka, aga tundub, et seal keegi ei käi. Küsin siis siit, korteriinimesed, kas teie korterid kostavad palju läbi või on vaikne? Ja kui kostab, kas see on seotud konkreetse naabriga (harjutab klaverit vm) või siis lihtsalt ongi ehituskvaliteet selline. Kas on lootusetu ettevõtmine püüda leida helikindlamate seintega ehitist või ikkagi ehitatakse ka tänapäeval selliseid kortereid, kus naabrite elust osa ei pea võtma. Millele tähelepanu pöörata, kui hakkan esimest korterit ostma?

+3
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mustamäe panelka korter kostab igast küljest läbi. Aegajalt naabrite sõnadestki aru saada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma algul mõtlesin, et minu kortermajas on head seinad, aga siis sain aru, et vaikus tuleb sellest, et siin majas ongi ainult 1-toalised ja inimesed elavad neis valdavalt üksi 🙂 Kellega sa üksi ikka õiendad. Võis siis elavad paarid, kellel pole lapsi.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kostavad ikka, eriti pistikukohtadest, need on kohakuti.

Remondihääled ja lapsenutud kostavad diagonaalis paremini kui kõrvalkorteritest.

Rohkem kostavad läbi moodsad tühjad korterid, kuna neil pole seina ääres kappe ega põrandal vaipu, mis summutaks hääli.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millele tähelepanu pöörata, kui hakkan esimest korterit ostma?

Pööra tähelepanu sellele kui palju raha saad korteri alla panna.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei kosta midagi läbi. Kui naabrid pidutsevad, siis koridoris on kuulda, aga korterisse ei ole. Mul on korter paksude seintega 50-ndatel ehitatud telliskivimajas.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei kosta midagi läbi. Kui naabrid pidutsevad, siis koridoris on kuulda, aga korterisse ei ole. Mul on korter paksude seintega 50-ndatel ehitatud telliskivimajas.

Sama. Maja on ehitatud 50ndatel ja renoveeritud. Olenevalt korteriuksest on mõned hääled koridori kuulda, kuid korteris olles ei kuule ühtegi naabrit.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, kõrvalkorteri naabrinaine ärkab hommikuti natuke enne mind ja mina ärkan selle peale, kuidas tema kandadel toas edasi-tagasi tammub. Äratuskella pole vajagi 😀 Aga tal vahel vabad päevad ka, tema peale iga päev lootma ei saa jääda.
Veidi hiljem “kohtume” vannitoas, need asuvad meil kõrvuti: mees tal köhib, naine tammub jälle kandadel ja föönitab, veidi jutustavad. Selline hommikurutiin.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kosta eriti läbi, see tähendab, et kui ise olen täielikus vaikuses, siis on kuulda midagi, aga üldiselt mitte. Naaber tihti külalistega laulab ja kuulab muusikat, aga seda on kuulda läbi korteriukse maja koridori. Meie korterisse need hääled peaaegu üldse ei kostu. Maja on 12-aastat tagasi ehitatud.
Olen elanud Mustamäe viiekordses paneelikas, kus oli kuulda kõike ning eriti hästi levisid hääled pistikupesade kaudu. Naabri norskamist ja naabrilapse igahommikust nuttu oli kuulda nagu elaksid nad meiega samas korteris.
Aga olen elanud ka üheksakordses paneelikas, kus oli väga vaikne. Kõrval olevaid naabreid ei kuulnud mitte kordagi 9a jooksul. Pigem oli kosta kui üleval lapsed jooksid vms lärmakamat tegid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mustamäe panelka korter kostab igast küljest läbi. Aegajalt naabrite sõnadestki aru saada.

Jaa…ma kuulen enda kõrvalnaabreid, kui elutoas diivanil lesin. Naabriteks on väikeste lastega vene perekond, kõige väiksem nutab jube palju, vahest  pereema riidleb teiste  lastega närviliselt. Kuna mu magamistuba asub mu oma elutoa ja köögi vahel, siis magada on hea ja rahulik. Vahest kostab mingit mõminat ülemise(või äkki hoopis alumise) naabri juurest, aga see eriti ei sega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naabrid räägivad, siis seda küll ei kuule. Kui hakkavad toas palli mängima või rahvatantsu harjutama, no siis on kuulda 😀 laste jooksumüdin on kuulda. Trepikojas rääkimine kostub tuppa esikus, aga tubased hääled mitte. Renoveeritud puumaja on elukohaks, maja saab varsti 100-aastaseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mustamäe panelka korter kostab igast küljest läbi. Aegajalt naabrite sõnadestki aru saada.

Mul ei kosta eriti kuna otsakorter. Naabritega ühine vaid köögisein kus on seinakapid ja vannitoa sein.

Ülemised ja alumised naabrid ka eriti lärmi ei tee.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40es ehitatud maja paksude seintega. Midagi ei kuule. Köögis ventilatsiooni kaudu kuulsin ükskord vaikset tüli, aga ei oskagi öelda kas oli nüüd otsene naaber või hoopis kaugemal. Üldiselt olen jumala rahul, sest elanud ka väga läbikostvates majades.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsepõlvekodus, 80 alguses ehitatud maja, elasime naabritega ühist pereelu. Sõbranna elas teisel pool seina ja räägitud sai ka läbi seina vajadusel. Nüüd emal külas käies ikka imestan, kuidas on võimalik, et kahe korteri vahel oleks nagu papp. Kõige hullem on see, et naabrinaine on parajalt närviline mehe kallal näägutav tädi.

Oma esimene korter. Ka 80ndatest. Midagi ei olnud kuulda kuni naabritel lapselaps sündis ja külas hakkas käima. Siis sain aru, et kõik on kuulda, naabrid on seni lihtsalt vaikselt olnud. Ilmselt oli ka meid väga hästi kuulda neile.

2005 ehitatud korter – imeliselt vaikne. Mõnikord vannitoas oli naabrite vannitoa hääli kuulda aga üldiselt vaikus.

Ja nüüd elan 2010 ehitatud korteris ja meenub lapsepõlv. Naabrinaise mulin tuleb läbi õhušahti. Üleval koer haugub, lapsed müdistavad, teismeline vaidleb ja karjub nii, et ka mina tean tema muresid (aidata ei oska) ja iga päev samal kellaajal võetakse tolmuimejaga tube puhtaks. Kohutav. Kõrvalt ei ole kuulda, just ülevalt ja alt. Kui veel kolin siis ainult eramajja.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

70ndatel ehitatud paneelikas Männikul. Ei kosta midagi läbi. Kui ise täiesti vaikuses olen, siis pingutades annab kuulda, et naaberkorteris on lapsed (kuigi ausalt öeldes ma ise seda kuulnud pole, mees ütleb). Aknast on vahel kuulda ja tualetis/vannitoas olles on ventilatsiooni kaudu juttu kuulda, kuigi ma pole pingutanud, et otseselt sisust aru saada. Elan viimasel korrusel, seega laest ei oska öelda, kui palju kuulda on, aga naabrid kurtnud pole, et meie “trampimist” või lapse jooksmist raske kannatada oleks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on korter eelmise vabariigi aegses kivimajas, kus on kaks korterit korrusel – trepikojast üks korter jääb ühele poole ja teine tesele poole. S.t. kõrval ei ela mul kedagi, kõik seinad on välisseinad, v.a. trepikoja poolne. Ja kuna meil on kahekordsed uksed, siis mina ei kuule ka trepikojast hääli.

Elan teisel korrusel. Esimesel on äripind, kus öisel ajal ei ole kedagi. Ja ka päeval ei kuule sealt mitte midagi. Ainult ülevalt vahel kostub mingit kõbinat. Kui mu teismeline tütar üksinda kodus on, siis ta ütleb, et see on hea, et üleval elumärgid on, muidu tal oleks hirm.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40es ehitatud maja

Tahaks küsida, mida see tähendab (tavaliselt on valesti kirjutatust aru saada, mida mõeldi)

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40es ehitatud maja

Tahaks küsida, mida see tähendab (tavaliselt on valesti kirjutatust aru saada, mida mõeldi)

Nelikümmendes?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40es ehitatud maja

Tahaks küsida, mida see tähendab (tavaliselt on valesti kirjutatust aru saada, mida mõeldi)

Nelikümmendes?

See on neli tellist kõrvuti.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

80ndate paneelmaja ja kõik kostab läbi, absoluutselt kõik. Jutt on sõna- sõnalt kuulda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 21:24; 06.02 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

80ndate paneelmaja ja kõik kostab läbi, absoluutselt kõik. Jutt on sõna- sõnalt kuulda.

Meil sama. Huvitav, kas maja renoveerimine aitaks helisid summutada? Ma ise olen pigem skeptiline, aga ootan teiste kogemusi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 09:27; 06.02 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

80ndate paneelmaja ja kõik kostab läbi, absoluutselt kõik. Jutt on sõna- sõnalt kuulda.

Meil sama. Huvitav, kas maja renoveerimine aitaks helisid summutada? Ma ise olen pigem skeptiline, aga ootan teiste kogemusi.

Ei aita, muutub veel hullemaks. Kuna paigaldatakse ühine sundventilatsiooni süsteem. Eelmises korteris kogetud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 21:24; 06.02 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

80ndate paneelmaja ja kõik kostab läbi, absoluutselt kõik. Jutt on sõna- sõnalt kuulda.

Meil sama. Huvitav, kas maja renoveerimine aitaks helisid summutada? Ma ise olen pigem skeptiline, aga ootan teiste kogemusi.

Ei aita, muutub veel hullemaks. Kuna paigaldatakse ühine sundventilatsiooni süsteem. Eelmises korteris kogetud.

Seda ma kartsin. Siis jääb ainsaks võimaluseks ikka ära kolida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 09:27; 06.02 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2018 ehitatud kortermaja. Kostavad ainult kõvad hääled trepikojast (kiljuvad lapsed, haukuvad koerad), läbi seinte ei midagi. Läbi lae kostis see kui eelmine naabrinaine korra aastas konstakingadega toas käis, uusi naabreid pole kordagi kuulnud. Eks tuleb korterite planeeringuid ka kriitilise pilguga vaadata – mul ainus ühine sein naabritega selline, mille täies ulatuses kas minu pool või nende pool kapid.

2012 ehitatud kortermaja. Kuue aasta jooksul korra kuulsin kui kõrvalt naaber puhkpilli mängis. Ülemisi-alumisi, teist kõrvalnaabrit ei kordagi.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Kodunurk Kas teie korteri seinad kostavad läbi?