Esileht Koolilaps Kas teie teismelised raseerivad end (kaenlaalused)?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kas teie teismelised raseerivad end (kaenlaalused)?

Postitas:
Kägu

Mul on 11-aastane tütar, kelle higilõhn on üsna tugev, kuigi peseb igapäevaselt ja kasutab higipulka. Mis vanuses teie lapsed on kaenlaaluseid raseerima hakanud? Laps pole veel ise raseerimise vastu huvi tundnud.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raseerimine ei puutu ju asjasse, kui laps kaenlaalused iga päev puhtaks peseb. Ega raseeritud naha higilõhn pole väiksem, seda enam imbub riietesse.
Selles vanuses hakkavadki hormoonid töötama ja higi haisvaks muutuma. Lihtsalt pesta vaja ja see periood üle elada. Higipulk samuti aitab. Paari aastaga läheb paremaks, ka higi lõhn väheneb.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa seda teemat ei lugenud?
https://foorum.perekool.ee/teema/9-aastase-higistamine/

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie 17-aastane poeg raseerib kaenlaaluseid ja kasutab muidugi ka higipulka. Ei haise.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et 11-aastasena tal küll polnudki kaenlaalustes veel midagi, mida raseerida.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu 12aastasel pole seal midagi raseerida… pesemine aitab.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge levitage seda müüti, et pesemine aitab.

Noor võib end selles vanuses pesta mitu korda päevas aga see higistamise ja higilõhna tekke eest ei kaitse. Seda teeb deodorant.

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raseerimine ikka oleneb ju sellest ka, kas on mida raseerida. Mustad karvad võivad lapsele endale (ujumises, kehalises) piinlikust valmistada. Aga higitamise lõhna vastu aitab ikka 2x päevas pesemine, piisavalt tihti särgi vahetamine ja higipulk.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pesta tuleb sagedamini (kord päevas dusˇi all + vajaduse järgi kasvõi kraani all kaenlaalused veega üle). Selles vanuses (alates 9 a isegi) muutubki higi lõhn. Ise panin seda enda tütarde puhul tähele, kui nad olid 9-10-aastased. Karvu sel ajal kaenla all neil ei kasvanud eriti, õrn ude oli suuremal näha 10-aastaselt, aga higi lõhnamuutus toimus enne karvade kasvama hakkamist.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tal on, mida raseerida?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

11-aastane on üsna noor veel, enamikul pole karvugi, mida ajada, ja paljudel pole teismeigagi veel alanud. Ei saa võrrelda 11-aastast 17-aastasega.

Eks see natuke moevärk ole, kraapida kehalt silmapilk maha iga väikseimgi karvake, olgu või tegu lapse kehaga.

Raseerimine ei eemalda higilõhna, aitab ikkagi vaid pesemine, riiete vahetamine ja deodorandi kasutamine.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsel on kaenla all karvad juba, siis raseerimine võib aidata küll.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis vanuses teie lapsed on kaenlaaluseid raseerima hakanud?

See ei ole sinu asi.
See ei sõltu ju vanusest, Murelik Ema

+3
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Probleem võib olla ka hoopis toitumises, hormoonides vms. Perearsti poole võiks pöörduda, kui laps tõesti end korralikult peseb, kasutab deodoranti ja ikka on higilõhn probleem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu 12aastasel pole seal midagi raseerida… pesemine aitab.

Tüdruk? Siis kûll väga aeglase arenguga. Karvad tekivad 1-1,5 a enne päevade algust.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mõlemad tutred on olnud juba 10-11-aastaselt täiesti täiskasvanud naisele kohase karvkattega, eks see tuleb igaühel erinevas vanuses.

Minu omad raseerivad. Ise tundsid huvi ja naitasin ette ja soetasin vahendid.

Higilohnaga meil probleemi pole olnud. Pesevad korra päevas ja kasutavad desokaid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tal on, mida raseerida?

Jah, on. Kaenlaaluseid karvu on päris palju ja pikad.

Ta on klassikaaslastega võrreldes füüsiliselt rohkem arenenud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on peres 2 tütart, kes käivad ujumistrennis. Alla 10sel pole veel midagi raseerida. Vanem on 11 ja hoolitseb ise, et kaenlaalused oleksid karvadega. Aasta tagasi tegi ise juttu ja palus, et õpetasin teda, kuna teda häirisid, higistamises ei olnudki asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tema higinäärmed toimivad selles vanuses samamoodi nagu su enda omad. Higistamine on loomulik ja see, et higi lõhnatu ei ole, on samuti loomulik. Sellepärast me kasutamegi kõik deodoranti, peaks ka laps kasutama. Raseerimine ei puutu asjasse. Minu mees ei ole nõus kaenlaaluseid karvu trimmima, aga peseb korralikult ja deodoranti kasutab ka ning ei haise. Vaevalt su lapsel seal rohkem karvu on kui täiskasvanud mehel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei tekkinudki kaenla alla karvu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu 15aastane neiu ei kasuta isegi deodoranti  ,rääkimata karvade ajamisest .Olen talle rääkinud küll ja küll . Ehk ajaga läheb paremaks .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 11-aastane tütar, kelle higilõhn on üsna tugev, kuigi peseb igapäevaselt ja kasutab higipulka. Mis vanuses teie lapsed on kaenlaaluseid raseerima hakanud? Laps pole veel ise raseerimise vastu huvi tundnud.

Kuna käin ise vahatamas, hakkas seda tegema ka 12a tütar. Praegu käib korra kuus. Higilõhna oli pikkade karvadega tunda. Karvad lähevad ka vahatades õrnemaks ja tüügast ei teki. Seega soovitan kohe alguses hoopis sellele mõelda.  Vahatamist soovis tütar, kuna teadis, kui mugav see on. Raseerima peab ju paari päeva tagant kui mitte iga päev(on sõbrannasid, kes nii teevad).

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps Kas teie teismelised raseerivad end (kaenlaalused)?